Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

με βιασες. Μονο αυτο σου λεω.

Λεπον. Θα σπασουμε το διαβασμα ως εξης : Διαβασε εσυ ΟΛΗ την εγγυηση του κατασκευαστη και απομονωσε μου εκει που λεει σε ποιες περιπτωσεις ακυρωνεται η εγγυησις.

Αυτο ειναι ευκολακι :p (το εχω κανει προ πολλου)

Αναφερει πως εαν η ζημια/βλαβη που εχει προκληθει, οφειλεται σε κανιβαλισμο απο πλευρας μου, it is voided

H εγγυηση δεν ισχυει, εαν τα ελαττωματα οφειλονται σε ζημια, κακη χρηση, αυθαιρετη επεμβαση, αμελεια ή ελλειψη προσοχης και σε περιπτωση αλλαγων ή επιδιορθωσεων που γινοται απο μη εξουσιοδοτημενα ατομα.

Τα ακολουθα ειναι παραδειγματα ελαττωματων ή ζημιας που δεν καλυπτεται απο την εγγυηση του προιοντος:

1. Ελαττωμα ή ζημια που απορρεει απο τη χρηση του Προιοντος με αλλον τροπο περαν του συνηθους ενδεδειγμενου

2. Ελαττωματα ή ζημια για κακη χρηση, προσβαση σε μη συμβατες πηγες, ατυχημα ή αμελεια

3.Ελαττωματα ή ζημια για μη καταλληλη δοκιμη, λειτουργια, συντηρηση, εγκατασταση, προσαρμογη, μη εξουσιοδοτημενες εφαρμογες λογσμικου ή οποιαδηποτε αλλη μετατροπη ή τροποποιηση

4. Θραυση ή ζημια των κεραιων, εκτος αν εχουν προκληθει ευθεως απο ελαττωματα του υλικου ή της εργασιας

5. Προιοντα αποσυναρμολογημενα ή επισκευασμενα αλλου εκτος απο τη (εταιρεια), με τετοιο τροπο, που να επηρεαζει δυσμενως την αποδοση ή να εμποδιζει τον επαρκη ελεγχο και τη δοκιμη του, προκειμενου να επιβεβαιωθει οποιαδηποτε αξιωση εγγυησης.

6. Ελαττωματα ή ζημια οφειλομενα σε θεματα εμβελειας, καλυχης, διαθεσημοτητας, βαθμο εξυπηρετισης ή λειτουργιας του συστηματος του κινητου απο τον χρηστη του κινητου.

7. ... που οφειλονται σε υγρα, υπερβολικη υγρασια, εντονη εφυδρωση, αμμο, τροφες, σκονη και παρεμφερεις ουσιες και τα οποια προκαλουνται απο την ακαταλληλη τοποθετηση των προστατευτικων στοιχειων του Προιοντος και/ή την εκθεση του Προιοντος σε συνθηκες περαν των καθορισμενων προδιαγραφων ή οριων

8. Σπειρωτα καλωδια μοναδας ελεγχου του Προιοντος που εχουν τεντωθει ή των οποιων εχει σπασει το βυσμα αρθρωτης συνδεσης.

9. Ολες οι πλαστικες επιφανειες και ολα τα αλλα εξωτερικα εκτεθειμενα ανταλλακτικα, στα οποια εχουν προκληθει εκδορες ή ζημιες εξαιτιας συνηθους χρησης απο τον καταναλωτη.

10. Δερματινες θηκες (πυ καλυπτονται απο ξεχωριστες εγγυησειες κατασκευαστη).

11. Προιοντα που ενοικιαζονται σε προσωρινη βαση

12. Περιοδικη συντηρηση και επισκευη ή αντικατασταση των ανταλλακτικων εξαιτιας συνηθους χρησης ή φθορας.

Παρακατω αναφερει μια Σημειωση που αφορα την διαρκεια συνομιλιας, αναμονης, κτλ και γενικα για την μπαταρια.Την θελεις και αυτην?

Θενκς προκαταβολικα

Εαν θελεις moar fun σου επιτρεπω να πας απο την Αργυρουπολη και να παιξεις με τα παιδια απο εκει :p

σημειωτεον

Δεν εχω επικοινωνησει ακομα με το σερβις (η ενημερωση που ελαβα ηταν απο τον μεταπωλητη με τον οποιον επικοινωνησε η αντιπροσωπεια) για να τους τιποτα

Περιμενω τις εξεληξεις και αναλογως θα πραξω

Σιγουρα παντως δεν θα σκασω 150 ευρω για επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

"9. Ολες οι πλαστικες επιφανειες και ολα τα αλλα εξωτερικα εκτεθειμενα ανταλλακτικα, στα οποια εχουν προκληθει εκδορες ή ζημιες εξαιτιας συνηθους χρησης απο τον καταναλωτη."

WTF? Δηλαδη εμενα που ειναι η πλατη του κανει καμπυλη (οποτε το "peak" αυτης ειναι το μονο πραγμα που ερχεται σε επαφη οταν το αφηνω κατω) και εχει γεμισει με απειρες γρατζουνιες/το χρωμα εχει φυγει, θα μου το βγαλουν εκτος εγγυησης? Jebus...

Link to comment
Share on other sites

[ROOT][sECURITY] Root exploit on Exynos - xda-developers

The good news is we can easily obtain root on these devices and the bad is there is no control over it.
:hehe: :hehe: :hehe:

Άντε μπας και βάλουμε Windows7/8 στα κινητά μας και σωθούμε :p :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιες συχνότητες πιάνουν οι ελληνικές εταιρείς κινητής τηλεφωνίας για 2G και 3G;

αν θυμαμαι καλα 900mhz, 1800mhz, 1900mhz ...για σιγουρα ρωτα στην ΕΕΤΤ, η οποια δινει τις σχετικες αδειες...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες συχνότητες πιάνουν οι ελληνικές εταιρείς κινητής τηλεφωνίας για 2G και 3G;

850/1900 (cosmo) & 900/1800 (Voda+W) και 2100 (για UMTS) voda σιγουρα και δεν ξερω αν την χρησημοποιει κανεις αλλος

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσοι το έχετε δοκιμάσει αλλά προσωπικά είμαι εκστασιασμένος με το αποτέλεσμα.

Seeder apk. Γεννήτρια εντροπίας, μόνο από τον όρο εντροπία είσαι 100% κερδισμένος, που προσφέρει σημαντική μείωση του lag ιδιαίτερα σε προηγούμενης γενιάς android λειτουργικού (προ JB). Τέλος η καθυστέρηση απόκρισης σε οποιοδήποτε android κινητό.

Το χρησιμοποιώ 4εις ημέρες στο huawei G300 ICS 4.0.3 stock και είμαι υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.