Jump to content



Ατελειωτες καθυστερησεις απο Κινα


Recommended Posts

Τελευταιο καιρο δεν παραλαμβανω τιποτα απο Κινα !

Συγκεκριμενα 2 παραγγελιες απο TOMTOP δεν ηρθαν ποτε (η μια εχει 2 μηνες,,η αλλη 45 μερες)

Επιπλεον 2 αγορες απο ebay και κινα (o ενας μαλιστα παλι ηταν ο tomtop) εχουν συμπληρωσει 40 μερες και τιποτα !

Υπαρχει κανενα προβλημα για αποστελες απο Κινα..εχετε αντιμετωπισει τετοιο προβλημα τελευταια ?

Να πω οτι απο Hong Kong παραλαμβανω ταυτοχρονα εξαιρετικα γρηγορα..7-15 μερες και εχουν φτασει!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγελιές σε εκκρεμότητα από: 10/07, 03/09, 10/09, και 13/09

Όλοι είναι διαφορετικοί πωλητές οπότε προφανώς κάπου αλλού είναι το πρόβλημα, πάντως το σκέφτομαι να παραγγείλω ξανά...

edit: όλα με ΕΛΤΑ και από Κίνα

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Oι ταχυμεταφορεις (TNT,DHL κτλ) παραδιδουν κανονικα παντως και χωρις καθυστερησεις.

Μηπως ολοι οσοι εχουν προβλημα τα περιμενουν με ΕΛΤΑ? Μηπως φταινε τα ΕΛΤΑ κ οχι οι Κινεζοι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις στην έξοδο από Κίνα. Έχουν επιβάλει κάποιους ελέγχους και αργούν να φύγουν από εκεί. Υπομονή, αλλά αν είναι από ebay, ότι είπε ο [MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION] για να είστε ήσυχοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα ιδια και εγω...εκρεμει μια παραγγελια απο κινα 6/10, αλλα εχουν φτασει 2 απο 13/10...Περιμενω αλλες 4 απο 13/10...

Αυτη απο 6/10 γραφει οτι ειναι απο κινα στο location, οι αλλες που εχουν ερθει λενε Hong Kong.

Επισης οι συσκευασιες δεν ειναι το κλασικο πορτοκαλι χαρτινο φακελακι, αλλα γκρι νάιλον με την ενδειξη "PRIORITAIRE", Deutsche Post, Frankfurt και δεν εχουν γραμματοσημα.

To κακο του ολου θεματος ειναι οτι αυτος που εκανα την παραγγελια στισ 6/10, ειχε 34 αρνητικες κριτικες το τελευταιο 6μηνο και τωρα που μπηκα να ξαναδω σε εναν μηνα εχει μαζεψει κοντα 40. Πολλοι απο αυτους λενε οτι δεν ελαβαν ποτε το αντικειμενο...

????

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ebay περιμενω δυο πραγματακια απο hong kong εδω και τρεις βδομαδες

μια φορα απο καναδα εκανε ενα δεμα να μου ερθει 7 βδομαδες και ειχα πληρωσει και 40 δολλαριο μεταφορικα

ο,τι να ναι

μονο απο usa ερχονται σε μια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

To κακο του ολου θεματος ειναι οτι αυτος που εκανα την παραγγελια στισ 6/10, ειχε 34 αρνητικες κριτικες το τελευταιο 6μηνο και τωρα που μπηκα να ξαναδω σε εναν μηνα εχει μαζεψει κοντα 40. Πολλοι απο αυτους λενε οτι δεν ελαβαν ποτε το αντικειμενο...

????

Στείλε του ένα e-mail και ρώτα τον τι συμβαίνει με την παραγγελία σου και γιατί καθυστερεί. Εάν δεν σου απαντήσει μέσα σε δύο μέρες το πολύ, σημαίνει 100% ότι είναι απατεώνας και ότι δεν πρόκειται να σου στείλει τίποτα. Τότε πηγαίνεις αμέσως στο Resolution Center και ανοίγεις ένα case. Από κει και μετά αναλαμβάνει το paypal. Είναι 100% σίγουρο ότι θα αποζημιωθείς με επιστροφή ολόκληρου του ποσού στην πιστωτική σου κάρτα.

Πρόσεξε μόνο, ισχύει ότι ακριβώς έγραψε ο YDinopoulos πιο πάνω. Έχεις 40 μέρες καιρό από την ημερομηνία παραγγελίας για να το κάνεις αυτό, μετά το πουλάκι έχει πετάξει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καθυστεριση απο 2 διαφορετικους πωλητες , και απο εναν τριτο παρελαβα στις 10 εργασιμες (ολες οι παραγγελειες ειχαν γινει τις ιδιες μερες)

Σε αυτες που εχουν καθυστερισει εχω επικοινωνισει με τους πωλητες και κλασσικα μου λενε να κανω υπομονη μερικες μερες ακομα και αν δεν ερθει το προιον να μου κανουν refund η να μου στειλουν αλλο

Η ερωτηση μου ειναι η εξης

Σε αυτους που ζητανε υπομονη και κατανοηση, καταφευγετε σε dispute μεσω PayPal με τη μια, η ζητατε απο αυτους να κανουν refund/resend?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στείλε του ένα e-mail και ρώτα τον τι συμβαίνει με την παραγγελία σου και γιατί καθυστερεί. Εάν δεν σου απαντήσει μέσα σε δύο μέρες το πολύ, σημαίνει 100% ότι είναι απατεώνας και ότι δεν πρόκειται να σου στείλει τίποτα. Τότε πηγαίνεις αμέσως στο Resolution Center και ανοίγεις ένα case. Από κει και μετά αναλαμβάνει το paypal. Είναι 100% σίγουρο ότι θα αποζημιωθείς με επιστροφή ολόκληρου του ποσού στην πιστωτική σου κάρτα.

Πρόσεξε μόνο, ισχύει ότι ακριβώς έγραψε ο YDinopoulos πιο πάνω. Έχεις 40 μέρες καιρό από την ημερομηνία παραγγελίας για να το κάνεις αυτό, μετά το πουλάκι έχει πετάξει...

Tου εστειλα και παραδοξως μου απαντησε...Μου ειπε οτι αν μεσα σε 40 μερες δεν εχει ερθει θα κανει refund απο μονος του και δεν χρειαζεται να ανοιξω case. To ebay κατω απο το αντικειμενο στον λογαριασμο μου, εχει ενα notice, οτι αν εχω προβληματα μπορω μεχρι 19/11 να χρησιμοποιησω το Resolution Center.

Οποτε λεω να περιμενω μεχρι τις 13, δεδομενου και του γενικοτερου προβληματος που βλεπω οτι υπαρχει και να του πω οτι μεχρι τις 14 θελω refund, αλλιως "I will find u mothafaka, i will hunt u down....και θα σου παρω τα 2ευρω που μου εκλεψες με σκοπο να πας διακοπες στα νησια ibiza και να πινεις μαργαριτες στην υγεια του κοροιδου!":triniti:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.