Jump to content



Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Από τη στιγμή που το σύστημα τους δέχεται visa και η διεύθυνση αποστολής είναι αμερικάνικη έπρεπε να το στείλει και όχι να μου λέει μετά το customer support ότι η διεύθυνση της κάρτας είναι ελληνική και δεν σας το στέλνουμε, γτ η παραγγελία έγινε κανονικά, το σύστημα την δέχτηκε και το ακύρωσαν αυτοί μετά 3 μέρες. Απλά θέλουν να σε κάνουν να δώσεις 450 ευρώ για να το πάρεις τη στιγμή που στο θείο σαμ κοστίζει 270 μαζί με τα μεταφορικά και το ΦΠΑ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το έχουν αγοράσει έτσι; Απο τη στιγμή που ένα κατάστημα αναγράφει τα σήματα visa MasterCard και American Express και εσυ εχεις μια απο αυτες τις καρτες αγοράζεις ότι θες ακόμα και αν η κάρτα εχει διεύθυνση στον Άρη. Π.Χ αν πάρω τη Visa που έχω βγάλει στην εθνική και πάω Αμερική αγοράζω ότι θέλω. Ο μόνος λόγος να μην σου πουλήσει κάτι ειναι λόγοι πολιτικής του καταστήματος. Εγω έκανα την παραγγελία απο Αμερική και η παραλαβή θα γίνει πάλι Αμερική τι σχέση εχει το απο που ειναι η κάρτα; Απο την στιγμή μάλιστα που το σύστημα αναγνώρισε την κάρτα και τη χρέωσε κανονικα για πιο λόγο μετα ακυρώθηκε απο χέρι που μπήκε στη παραγγελία; Γιαυτο μου κάνει λίγο περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι στην αναγνώρισε δε σημαίνει κατι.

1ον μπορεί για λογους που δεν ενδιαφέρουν εσενα, οι προγραμματιστές να εχουν κατι αλλο στο μυαλό τους και το έχουν υλοποιήσει ετσι.

2ον οι visa-mastercard ανάλογα με τον αριθμο που εχουν πανω δίνουν καποιες πληροφοριες στο σύστημα χρέωσης τους. Αν έπρεπε να στην κοψουν πριν τη χρεώσουν θα πρέπει να γνωρίζουν που εχει εκδοθεί κατι που ισως δε μπορούν να γνωρίζουν εκ των προτέρων.

3ον η αμερικη ειναι μπουρδελ@ στο θέμα της κινητής τηλεφωνίας και γιαυτο αγοραζεις τέτοια συσκευη σε τέτοια τιμη μονο απο playstore, ώστε να ελεγχει η google τη συσκευη και τις πωλησεις απο τa apps

Δε πα να εισαι και ο σαμαρας, αυτη ειναι η πολιτικη του καταστηματος και στοχεύει διαφορετικα μαρκετ...

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ισως απλα εκοψαν την παραγγελια για λογους ασφαλειας, αφου υπαρχει διαφορετικη διευθυνση τιμολογησης και αποστολης.

Εμενα γι αυτο το λογο δεν μου εκανε ανανεωση χρονου ομιλιας 15 λιρες online και επρεπε να παω να αγορασω καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι απλα πολιτική του καταστήματος, όχι ότι έχεις πρόβλημα να πάρεις οτιδήποτε με ελληνική κάρτα, απλα αυτοί δεν δίνουν και ας ειναι απο Αμερική για Αμερική. Και ξανά λοιπόν UBBER FAIL κυρία GOOGLE η LG. Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι απλα πολιτική του καταστήματος, όχι ότι έχεις πρόβλημα να πάρεις οτιδήποτε με ελληνική κάρτα, απλα αυτοί δεν δίνουν και ας ειναι απο Αμερική για Αμερική. Και ξανά λοιπόν UBBER FAIL κυρία GOOGLE η LG. Ευχαριστώ παιδιά.

Δεν ειναι ετσι, γιατι με την ιδια λογική θα ειχαν διαθεσιμη την συσκευη και σε αλλες χωρες , ή μαλλον σε όλες μαζι με την δικη μας.

Εχουν βάλει διπλή δικλείδα ασφαλείας , και την διεύθυνση, αλλα και τον τροπο/μερος πληρωμης.

Δεν το βρίσκω καθολου παράλογο.

Χιλια δικια θα ειχες αν ελεγες οτι κακως δεν ειναι διαθεσιμο παντου.Αλλα απο την στιγμη που εχουν επιλέξει έτσι , θωρακίζουν την απόφαση τους.

Link to comment
Share on other sites

εσενα η τελικη τιμη σε ενδιαφερει.και στην ελλαδα πριμοδοτημενο ερχεται,δε υπαρχει η τιμη των 450 ευρω 4πυρηνο φρεσκαδουρα.

Φυσικα και με νοιάζει η τελική τιμή.Απλα φροντίζω να κοιτάζω και τις συνθηκες πριν γκρινιάξω.

Το κινητο το αγορασα , το δοκίμασα και το έδωσα , αλλα φυσικα φρόντισα να μην πληρώσω 450+ ευρώ ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.