Jump to content



..The Animus Project..


Doc1355

Recommended Posts

Γιατί όχι φωτισμό και στην κάθετη καλύπτρα; και εκεί υπάρχει "κηρήθρα" που μπορεί να αναδειχθεί.

Ωραίο το build βγήκε αλλά έχω την εντύπωση οτι η υδρόψυξη είναι πολύ διακριτική; Ήταν ηθελημένο ή οι φωτογραφίες την αδικούν; :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Διακριτικη δεν νομιζω πως ειναι,απλα δεν μου αρεσουν οι μακαροναδες-σταυροδρομια κτλ που κανουν οι σωληνες σε αλλα build γιαυτο και ειναι οσο πιο απλη και καθαρη γινοταν :)

Για τα φωτα δες την πρωτη απαντηση μου στον Στελιο (Seafalco) και στην Αγαπη (karmen1983).

Παιδια σας ευχαριστω ολους και χαιρομαι που σας αρεσει :D

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply
Καλοριζικο φιλε.:T:

Πολυ ωραιο ειναι.

Μπραβο και περιμενουμε και αλλο στο μελλον.

Thanks φιλε!

Εντωμεταξυ εχω λιωσει στο gaming τοσες μερες που δεν εκατσα ουτε να κλοκαρω λιγο χαχαχα

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρέπει Μάνο λιώστο τώρα, τι να το κάνει το OC κοτζάμ θηρίο. Ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι happy με τον stock corsair φαν στον 200αρη rad. Σκέφτομαι για τον bitfenix pro αλλα αν δε χρειάζεται να μη μπώ σε περιττά έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πρέπει Μάνο λιώστο τώρα, τι να το κάνει το OC κοτζάμ θηρίο. Ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι happy με τον stock corsair φαν στον 200αρη rad. Σκέφτομαι για τον bitfenix pro αλλα αν δε χρειάζεται να μη μπώ σε περιττά έξοδα.

Δεν ειναι ο stock Γιαννη,bitfenix spectre non-pro ειναι!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ο stock Γιαννη,bitfenix spectre non-pro ειναι!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

χεχε Θένκ γιου! Βάλε και φωτογραφίες με λεπτομέριες εκ των έσω γιατί πέφτω σε γκάφες :thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι!

Ήρθαν λοιπόν και τα τελευταία πραγματάκια που περίμενα και είπα λοιπόν να δώσω ένα τέλος στο project που τόσο πολύ αγαπώ και περιμένω μήνες τώρα :D

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν να δούμε το τελικό αποτέλεσμα το οποίο κατά την ταπεινή μου γνώμη με δικαιώνει απέταντι στα παιδιά που είπαν ότι κακώς "χαλάω" το κουτί γιατί είναι

ήδη ωραίο ή ότι θα πρέπει να προσπαθήσω ώστε το αποτέλεσμα να βγεί καλύτερο άρα και να αξίζει η όλη διαδικασία.

Σχετικά με το στήσιμο της υδρόψυξης θέλω να πω 1-2 πράγματα που είδα και έκανα καθώς με ρωτάνε αρκετά παιδιά αν είναι δύσκολο κτλ..

Το να στήσεις ένα loop είναι πολύ εύκολο αρκεί αυτό που κάνεις να το κάνεις με προσοχή,δυσκολίες στην πράξη θα συναντήσετε και σίγουρα θα αλλάξετε κάποια πράγματα

γιατί απλά δεν θα βολεύει να γίνουν όπως είχατε σκεφτεί!

Ψάξτε,πάρτε ιδέες,μελετήστε το κουτί σας αλλά κυρίως ΡΩΤΗΣΤΕ (όπως έκανα και εγώ πολύ πρίν ξεκινήσω) πρίν κάνετε κάτι που δεν γνωρίζεται ή αγοράσετε κάτι που σας είναι

άχρηστο-μή συμβατό κτλ..

Η εμπειρία μου λοιπόν με το στήσιμο του loop μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και πραγματικά το διασκέδασα πολύ!

Enough talking όμως,θα αφήσω τις φωτογραφίες να πουν τα υπόλοιπα :)

P4260006.jpg

P4260385.jpg

P4260389.jpg

P4260398.jpg

P4260028.jpg

P4260029.jpg

P4260402.jpg

P4260408.jpg

P4260010.jpg

P4260011.jpg

P4260391.jpg

P4260392.jpg

P4260394.jpg

P4260395.jpg

P4260396.jpg

P4260397.jpg

Cpu_Block.jpg

P4260399.jpg

P4260036.jpg

P4260039.jpg

P4260040.jpg

P4260050.jpg

P4260051.jpg

P4260052.jpg

P4260053.jpg

P4260061.jpg

P4260418.jpg

Sorry αν κούρασαν οι πολλές φωτογραφίες :tomato:

Να πώ πως έχω σκοπό μόλις βρώ λίγο χρόνο να βγάλω και λίγες ακόμα φωτογραφίες στο φώς του ήλιου ώστε να φανούν καλύτερα οι λεπτομέριες!!!

Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν-υποστήριξαν και πραγματικά ελπίζω το αποτέλεσμα να σας αρέσει,εγώ το λάτρευω :inlove:

Next update:

Temps - Overclocking - Benchmarks

πολυ ωραιο φιλε μου :p καλοριζηκο σου ευχομαι και καλοδουλευτο:spell::spell: να σε ρωτησω στοις καληπτρες τι μεμβρανη εχεις βαλει απο μεσα? και με τι φωτισμο πετηχες αυτο το αποτελεσμα?
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε μου :p καλοριζηκο σου ευχομαι και καλοδουλευτο:spell::spell: να σε ρωτησω στοις καληπτρες τι μεμβρανη εχεις βαλει απο μεσα? και με τι φωτισμο πετηχες αυτο το αποτελεσμα?

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στο παρακάτω post εξηγώ τι ακριβώς έχει γίνει,αν δεν το διάβασες κάνε ένα κόπο:

http://www.thelab.gr/1063426292-post79.html

Αν δεν σου λυθεί η απορία εδώ είμαι :)

Ο φωτισμός είναι με RGB Led Strips..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Λοιπόν παίδες ένα μικρό update..

Το κουτί είναι χωρίς τα covers αυτή την στιγμή γιατί θέλω να κάνω κάποιες προσωρινές αλλαγές,όπως να φέρω την σωλήνα που περνάει πάνω από τις κάρτες να περνάει αριστερά γιατί δεν μου αρέσει τόσο όπως είναι τώρα.

Και λέω προσωρινά γιατί θα μπούν και οι κάρτες στο νερό σε λίγο καιρό ώστε να έρθει στα ίσια του το project :p

P6300017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μανο!!θες να μας αρωστισεις παλι!!!!!:jump:

Εγώ δεν ξέρω τίποτα!

Να τα μας, τα τύμπανα του πολέμου ηχούν πάλι, αυτές είναι κάρτες! Περιμένουμε να δούμε και τα τιτανομπλόκ :jump:

EK-FC770 GTX - Acetal+Nickel

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κατ'αρχήν!

Με το acx cooler πόσο ακούγονται οι κάρτες;

Μέχρι το 55% δεν ακούς τίποτα,από εκεί και πάνω μέχρι το 80% ακούγεται λίγο αλλά είναι πολύ υποφερτός ο ήχος,ακόμα και στο 90-100% άμα το βάλεις παρόλο που κάνει θόρυβο δεν είναι αυτός ο εκνευριστικός θόρυβος που κάνουν μερικές...αυτό το σφύριγμα εννοώ που θες να την πετάξεις από το παράθυρο.

Γενικά η κάρτες σε gaming είναι αθόρυβες,φαντάσου ότι εμένα είναι 2 και όσο να'ναι ανεβάζουν περισσότερο θερμοκρασία..

Και επίσης έχω και την υδρόψυξη που σημαίνει ότι το μόνο που ακούω είναι οι κάρτες,άρα κάποιος με αέρα ή κάποια Η100 για παράδειγμα ίσως να μην ακούει καν την κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!! Να το χαιρεσαι.Οσο για τα μπλοκ στις καρτουλες γιατι δεν κοιτας και για τα xspc που 'λαμπουν στο σκοταδι' Razor GTX Titan / 780 — XSPC - Performance PC Water Cooling Εγω αυτα σκεφομαι να βαλω στις δικες μου!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!! Να το χαιρεσαι.Οσο για τα μπλοκ στις καρτουλες γιατι δεν κοιτας και για τα xspc που 'λαμπουν στο σκοταδι' Razor GTX Titan / 780 — XSPC - Performance PC Water Cooling Εγω αυτα σκεφομαι να βαλω στις δικες μου!

Σε ευχαριστώ πολύ ρε boy!

Τα έχω δει και αυτά αλλά επειδή έχει φωτισμό το κουτί μέσα δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι too much..

Και το Raystorm έχει υποδοχές για led αλλά δεν έβαλα. Δεν έχω καταλήξει στα EK απλά τα έβαλα τυχαία :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ρε boy!

Τα έχω δει και αυτά αλλά επειδή έχει φωτισμό το κουτί μέσα δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι too much..

Και το Raystorm έχει υποδοχές για led αλλά δεν έβαλα. Δεν έχω καταλήξει στα EK απλά τα έβαλα τυχαία :)

Ειναι λιτος ο φωτισμος τους και σπαει την μαυριλα του μαυρου w/b δεν νομιζω να ειναι υπερβολη με το ολο αποτελεσμα μην τρελαθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.