Jump to content



..The Animus Project..


Doc1355

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Εγώ αναφέρω ότι περιμένω φώτος από τον πιο πάνω.

Φυσικά και από εδώ ολοκληρωμένο με τους φωτισμούς και επιτέλους με τα πλαστικά πάνω στον σκελετό του 600Τ,θα σου κρυώσει δεν το προσέχεις

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες κατά το bleeding κτλ δεν τράβηξα -εκτός από μία με το κινητό για να την δει φίλος η οποία έχει χάλια ανάλυση- καθώς πέρα απο χαρτί κουζίνας δεν έχει και πολλά να δείς :p αλλά έχω ένα teaser:

P4180353.jpg

Και εδώ μία προεκτασούλα που έκανα για την τροφοδοσία του controller των RGB:

P4180346.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρω ότι περιμένω φώτος από τον πιο πάνω.

Φυσικά και από εδώ ολοκληρωμένο με τους φωτισμούς και επιτέλους με τα πλαστικά πάνω στον σκελετό του 600Τ,θα σου κρυώσει δεν το προσέχεις

Αν περιμένεις απο μένα φωτογραφίες σώθηκες.

Όταν θα έχω πάλι λεφτά να κάνω αλλαγές. Τρέχω και 2ο project παράλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι!

Ήρθαν λοιπόν και τα τελευταία πραγματάκια που περίμενα και είπα λοιπόν να δώσω ένα τέλος στο project που τόσο πολύ αγαπώ και περιμένω μήνες τώρα :D

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν να δούμε το τελικό αποτέλεσμα το οποίο κατά την ταπεινή μου γνώμη με δικαιώνει απέταντι στα παιδιά που είπαν ότι κακώς "χαλάω" το κουτί γιατί είναι

ήδη ωραίο ή ότι θα πρέπει να προσπαθήσω ώστε το αποτέλεσμα να βγεί καλύτερο άρα και να αξίζει η όλη διαδικασία.

Σχετικά με το στήσιμο της υδρόψυξης θέλω να πω 1-2 πράγματα που είδα και έκανα καθώς με ρωτάνε αρκετά παιδιά αν είναι δύσκολο κτλ..

Το να στήσεις ένα loop είναι πολύ εύκολο αρκεί αυτό που κάνεις να το κάνεις με προσοχή,δυσκολίες στην πράξη θα συναντήσετε και σίγουρα θα αλλάξετε κάποια πράγματα

γιατί απλά δεν θα βολεύει να γίνουν όπως είχατε σκεφτεί!

Ψάξτε,πάρτε ιδέες,μελετήστε το κουτί σας αλλά κυρίως ΡΩΤΗΣΤΕ (όπως έκανα και εγώ πολύ πρίν ξεκινήσω) πρίν κάνετε κάτι που δεν γνωρίζεται ή αγοράσετε κάτι που σας είναι

άχρηστο-μή συμβατό κτλ..

Η εμπειρία μου λοιπόν με το στήσιμο του loop μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και πραγματικά το διασκέδασα πολύ!

Enough talking όμως,θα αφήσω τις φωτογραφίες να πουν τα υπόλοιπα :)

P4260006.jpg

P4260385.jpg

P4260389.jpg

P4260398.jpg

P4260028.jpg

P4260029.jpg

P4260402.jpg

P4260408.jpg

P4260010.jpg

P4260011.jpg

P4260391.jpg

P4260392.jpg

P4260394.jpg

P4260395.jpg

P4260396.jpg

P4260397.jpg

Cpu_Block.jpg

P4260399.jpg

P4260036.jpg

P4260039.jpg

P4260040.jpg

P4260050.jpg

P4260051.jpg

P4260052.jpg

P4260053.jpg

P4260061.jpg

P4260418.jpg

Sorry αν κούρασαν οι πολλές φωτογραφίες :tomato:

Να πώ πως έχω σκοπό μόλις βρώ λίγο χρόνο να βγάλω και λίγες ακόμα φωτογραφίες στο φώς του ήλιου ώστε να φανούν καλύτερα οι λεπτομέριες!!!

Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν-υποστήριξαν και πραγματικά ελπίζω το αποτέλεσμα να σας αρέσει,εγώ το λάτρευω :inlove:

Next update:

Temps - Overclocking - Benchmarks

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Καλοδούλευτο!

Καλοκλοκάριστο!

Με το καλό στο επόμενο να μην είναι μόνο του :)

Το μόνο που θα ήθελα να δω λίγο καλύτερο είναι ο φωτισμός της καλύπτρας (dvd μεριά) και ο φωτισμός επάνω (για το φωτισμό πάνω θα προτιμούσα καλύπτρα στο rad και ίσως με την προσθήκη ενός φιλέτου γαλακτερού πλέξι μπροστα στη λεντοταινία, ώστε να παίζει το ρόλο του soft box, θα έκανε πιο απαλό φωτισμό και δε θα είχες σκοτεινή περιοχή επάνω απο cpu).

Απλά έπρεπε να γκρινιάξω και λίγο :p

Κατά τα άλλα κλείσε πλαϊνό, βάλε games, παίξε και απόλαυσε το :T:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Η αλήθεια είναι ότι δοκίμασα να έχω φωτισμό σε όλες τις καλύπτρες (και στην μεριά των drive bays) αλλά μου άρεσε περισσότερο έτσι όπως "σβήνει" προς τα πάνω η καλύπτρα και το άφησα έτσι τελικά :woot:

EDIT: Φωτογραφίες με φορεμένο το plexi δεν έβγαλα γιατί είναι το ίδιο πράγμα με αντανάκλαση :p

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!

Και τσίτα τα γκάζια !!!

Ήθελα να σου πω κάτι ανάλογο με την Αγάπη, αλλά αν το δοκίμασες και το αποτέλεσμα με το φως που σβήνει προοδευτικά σου άρεσε περισσότερο όλα καλά!

Στο πλαίσιο όμως αυτής της ιδέας θα πρέπει να κάνεις μια δοκιμή με την καλύπτρα στο radiator και με ένα defuser να δώσει απαλό και διάχυτο φωτισμό στο πάνω μέρος, γιατί έτσι όπως είναι η ανάκλαση πάνω στο πλευρό του rad "βγάζει μάτι" και αντιστρατεύεται την ιδέα της προοδευτικής απόσβεσης του φωτός!

Α και κάτι ακόμα, το μπλεδάκι τα "σπάει"! ! !

Άντε και σε άλλα με υγεία και κέφι!!!!

:clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!

Και τσίτα τα γκάζια !!!

Ήθελα να σου πω κάτι ανάλογο με την Αγάπη, αλλά αν το δοκίμασες και το αποτέλεσμα με το φως που σβήνει προοδευτικά σου άρεσε περισσότερο όλα καλά!

Στο πλαίσιο όμως αυτής της ιδέας θα πρέπει να κάνεις μια δοκιμή με την καλύπτρα στο radiator και με ένα defuser να δώσει απαλό και διάχυτο φωτισμό στο πάνω μέρος, γιατί έτσι όπως είναι η ανάκλαση πάνω στο πλευρό του rad "βγάζει μάτι" και αντιστρατεύεται την ιδέα της προοδευτικής απόσβεσης του φωτός!

Α και κάτι ακόμα, το μπλεδάκι τα "σπάει"! ! !

Άντε και σε άλλα με υγεία και κέφι!!!!

:clap::clap::clap:

Πολυ σωστα το εθεσες Στελιο!

Αν και στις φωτογραφιες δειχνει πιο φωτεινο απο οσο ειναι πραγματικα το συγκεκριμενο σημειο,θα δοκιμασω σιγουρα αυτο που ειπατε :D

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

απλά ΟΝΕΙΡΟ...μακάρι να αξιωθώ και γω να υλοποιήσω κάποιες ιδέες*...

προσωπικό γούστο είναι τα sleevαρισμένα καλώδια 24πινου, τροφοδοσίας καρτών γραφικών κτ να ΜΗΝ μπλέκουν μεταξύ τους αλλά να οδεύουν "κολλητά" κάνοντας κούρμπες και να φαίνονται τα καλώδια -χρώματά τους το ένα δίπλα στο άλλο...

*απλά με τον χρόνο που μου περισσεύει θα πρέπει να περιμένω να συνταξιοδοτηθώ (αν και εφοσον)...

Link to comment
Share on other sites

Σγουιτ Τζέζους αυτο το build!! Είναι νέκταρ για τα μάτια μου, να το πιείς στο ποτηρι

Μπράβο ρε Γιατρέ είμουν σίγουρος οτι θα είναι ακόμα καλύτερο απο το πρώτο σου build. Ειδικά με τον φωτισμό πάνω είναι εξωγήινο το rig . Αυτό το 3D που κάνουν τα σχέδια στις καλύπτρες είναι

IMG_0627-1024x682.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι!

Ήρθαν λοιπόν και τα τελευταία πραγματάκια που περίμενα και είπα λοιπόν να δώσω ένα τέλος στο project που τόσο πολύ αγαπώ και περιμένω μήνες τώρα :D

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν να δούμε το τελικό αποτέλεσμα το οποίο κατά την ταπεινή μου γνώμη με δικαιώνει απέταντι στα παιδιά που είπαν ότι κακώς "χαλάω" το κουτί γιατί είναι

ήδη ωραίο ή ότι θα πρέπει να προσπαθήσω ώστε το αποτέλεσμα να βγεί καλύτερο άρα και να αξίζει η όλη διαδικασία.

Σχετικά με το στήσιμο της υδρόψυξης θέλω να πω 1-2 πράγματα που είδα και έκανα καθώς με ρωτάνε αρκετά παιδιά αν είναι δύσκολο κτλ..

Το να στήσεις ένα loop είναι πολύ εύκολο αρκεί αυτό που κάνεις να το κάνεις με προσοχή,δυσκολίες στην πράξη θα συναντήσετε και σίγουρα θα αλλάξετε κάποια πράγματα

γιατί απλά δεν θα βολεύει να γίνουν όπως είχατε σκεφτεί!

Ψάξτε,πάρτε ιδέες,μελετήστε το κουτί σας αλλά κυρίως ΡΩΤΗΣΤΕ (όπως έκανα και εγώ πολύ πρίν ξεκινήσω) πρίν κάνετε κάτι που δεν γνωρίζεται ή αγοράσετε κάτι που σας είναι

άχρηστο-μή συμβατό κτλ..

Η εμπειρία μου λοιπόν με το στήσιμο του loop μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και πραγματικά το διασκέδασα πολύ!

Enough talking όμως,θα αφήσω τις φωτογραφίες να πουν τα υπόλοιπα :)

P4260006.jpg

P4260385.jpg

P4260389.jpg

P4260398.jpg

P4260028.jpg

P4260029.jpg

P4260402.jpg

P4260408.jpg

P4260010.jpg

P4260011.jpg

P4260391.jpg

P4260392.jpg

P4260394.jpg

P4260395.jpg

P4260396.jpg

P4260397.jpg

Cpu_Block.jpg

P4260399.jpg

P4260036.jpg

P4260039.jpg

P4260040.jpg

P4260050.jpg

P4260051.jpg

P4260052.jpg

P4260053.jpg

P4260061.jpg

P4260418.jpg

Sorry αν κούρασαν οι πολλές φωτογραφίες :tomato:

Να πώ πως έχω σκοπό μόλις βρώ λίγο χρόνο να βγάλω και λίγες ακόμα φωτογραφίες στο φώς του ήλιου ώστε να φανούν καλύτερα οι λεπτομέριες!!!

Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν-υποστήριξαν και πραγματικά ελπίζω το αποτέλεσμα να σας αρέσει,εγώ το λάτρευω :inlove:

Next update:

Temps - Overclocking - Benchmarks

Μανοοο φιλεεε ειναι υπεροχοο!!!!παιδες βλεπετε πουθενα το σαγονι μου ???επεσεεεεεεεεεε και εχασα!!!!:worship::worship::worship:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι φωτισμό και στην κάθετη καλύπτρα; και εκεί υπάρχει "κηρήθρα" που μπορεί να αναδειχθεί.

Ωραίο το build βγήκε αλλά έχω την εντύπωση οτι η υδρόψυξη είναι πολύ διακριτική; Ήταν ηθελημένο ή οι φωτογραφίες την αδικούν; :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.