Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

1 ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

image.thumb.png.04a969264ecc7392dc936bebaff28fc9.png

 

Ετσι φαινεται.

Υπαρχει προβλημα σε χωρες τις ευρωπης με τους κωδικους των δισκων. Ο κωδικος πρεπει να ειναι απο το ιδιο region με το PSN. Εγω με EU disc και EU region στο PSN παλι τιποτα δεν βλεπω.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
  • Confused 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν συνδεσει τους κωδικους CUSA με τα store. Ενω εχεις ευρωπαικο κωδικο σε αυτες τις χωρες δεν το δινει δωρεαν.

Belgium, Cyprus, Denmark, Finland, Greece, Iceland, Ireland, Malta, Norway, Portugal, Sweden, The Netherlands

  • Like 1
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Να το πιάσω ή να περιμένω; Είναι και το rdr2 στη μέση....

 

Αν εχεις ξεκινησει RDR2, μεινε σε αυτο. Αν οχι, οποιο περιβαλλον απο τα δυο σου ταιριαζει αυτη τη περιοδο.

Μεχρι τελειωσεις, οποιο απο τα δυο, θα εχει βγει κ το DLC του Cyberpunk.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν εχουν συνδεσει τους κωδικους CUSA με τα store. Ενω εχεις ευρωπαικο κωδικο σε αυτες τις χωρες δεν το δινει δωρεαν.

Belgium, Cyprus, Denmark, Finland, Greece, Iceland, Ireland, Malta, Norway, Portugal, Sweden, The Netherlands

 

μίλησες με support ?

έβγαλες άκρη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

μίλησες με support ?

έβγαλες άκρη

Εχω στειλει email.
Δεν ειναι θεμα κωδικου για εμενα. 
Εχω CUSA 16579 που ειναι για ευρωπη, με ευρωπαικο region στο PSN (Greece) και εξακολουθει να ζηταει 24.99.


Τα εσβησα ολα, εβγαλα το cd και αλλαζα το storefront στο psn. Στις παραπανω χωρες απλα ζητανε 24.99 τωρα γιατι δεν ξερω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Εχω στειλει email.
Δεν ειναι θεμα κωδικου για εμενα. 
Εχω CUSA 16579 που ειναι για ευρωπη, με ευρωπαικο region στο PSN (Greece) και εξακολουθει να ζηταει 24.99.


Τα εσβησα ολα, εβγαλα το cd και αλλαζα το storefront στο psn. Στις παραπανω χωρες απλα ζητανε 24.99 τωρα γιατι δεν ξερω.

 

για την βλακεία παράγγειλα με 20 ευρώ μια ps4 έκδοση έτσι για το γαμώτο 😛

λογικά αύριο μεθαύριο θα το έχω θα δοκιμάσω να σου πω, αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το φτιαξανε. Κατι μαλακια ειχε κανει η Sony.

Τι σχεση ειχε ο κωδικος του cd? Γινεται να περναει το update στο USA και οχι στην ευρωπη με ευρωπαικο κωδικο?
Ξεχασανε το region 2 εκτος Ευρωπης.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μερικές μετρήσεις από το game, μετά από αιώνες που είχα να μπω, έτσι για το καλό του 1.5 :p 

 

Settings στο Game: 

Spoiler

Cyberpunk2077_2022_02_16_23_34_43_357.jpgCyberpunk2077_2022_02_16_23_35_01_679.jpg

 

Με "Vanilla" το game, έτρεξα απλά το Benchmark. 

Παρακάτω το αποτέλεσμα (είναι περίπου αντιπροσωπευτικό και στις μετρήσεις μου στην night city, περίπου 52 βγάζω εγώ, τα 1% lows ήταν 41, τα minimum που λέει αυτό δεν ξέρω πως προέκυψαν - ούτε και τα max -  but whatever)

Spoiler

Cyberpunk2077_2022_02_16_23_34_11_441.jpg

 

Παρακάτω, με τα ίδια settings, απλά ενεργοποίησα το FSR Ultra Quality με minimal έως σχεδόν μη ανιχνεύσιμες διαφορές στην εικόνα παρότι πέφτει η ανάλυση (δεν είναι πχ το blurry thing όπως αν το βάλω 1080p που οι διαφορές είναι πολύ αισθητές):

Spoiler

Cyberpunk2077_2022_02_16_23_31_55_209.jpg

Στο παιχνίδι στις ίδιες περιοχές, μέτρησα 69 ( :rolleyes: ) FPS Average με 59 τα 1% Lows, πολύ consistent performance για CP77 :p 

 

Έτρεξα τα παραπάνω  3 φορές και ήταν στο margin of error (συν-πλην 1 FPS κάθε φορά). 

 

Το DLSS τι θα έκανε με μία 2080 ας πούμε; Μου κάνει εντύπωση αυτή η τεράστια διαφορά.

 

Οτιδήποτε πέρα από Ultra Quality FSR, κάνει την εικόνα αρκετά χειρότερη, αρχίζει και φαίνεται. 

 

Είδα πως μία 1050Ti μπορεί να κρατήσει 30 Average με FSR Ultra Quality, 1080p, Medium Preset. 

Το λες και βελτίωση. Πολύ καλό implementation του FSR. Όπου αλλού το δοκίμασα ήταν ένα blurry mess, εδώ είναι more than decent. 

 

@DEADLAZARUS Μπορείς να δοκιμάσεις στα παραπάνω settings με DLSS Ultra Quality και λογικά θα κάνεις maintain 60fps average, άνετα.

 

Επίσης, ακόμη δεν μπήκα, είδα bug :hehe: Γέλασα, ντάξει :bleh: Όχι κάτι το φοβερό, ένας χορός τρελός μόνο :p 

 

Το ΣΚ πιστεύω να προλάβω να το πιάσω ξανά το game.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Με 2080 το τρεχεις με RT On+DLSS. Δεν εχει νοημα να χτυπας 100αρια κ βαλε στο παιχνιδι αυτο.

Εγω με Ti το εχω σεταρισμενο (RT Ultra etc) να πιανει 60-65 με το ζορι. Δε παιζει να βγαζω πανω απο 55 στο benchmark.

(Θα το δοκιμασω οταν γυρισω. Ειμαι εκτος)

 

Αν το FSR απεδιδε σαν το DLSS, θα ειχε αλλα 3-4 χρονια ζωης η 1080Ti.

 

ΥΓ. Δε πεθαινουν οι Pascal λεμε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου ήταν να έχω ένα ~60ish Fps experience, which I have με τα ίδια settings που προηγουμένως ΔΕΝ είχα. Εντάξει, έριχνα 2 settings και τα έφτανα, αλλά είναι welcome αυτή η αλλαγή χωρίς να θυσιάζεις κάτι ιδιαίτερο στην εικόνα. 

 

Δεν πεθαίνει λέμε :hehe: Ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν είμαστε για άλλα :bleh: (not now anyways! )

 

Btw, άσχετο αλλά, άλλαξα κουτί (Be Quiet Silent Base 802) και τα παραπάνω τα πιάνω με OCed λίγο την ήδη τρελαμένη από factory OC κάρτα (+30 Core +200 Mem) και CPU στα 4.8 all cores.

Ίδιες πλέον θερμοκρασίες με τα non-oced settings (τουλάχιστον στο CPU) στο κουτάκι αυτό :p 

Όχι ότι έφτανα ποτέ σε κατάσταση για να πάει προς throttling η φάση, αλλά λέμε τώρα, υπάρχει καλοκαιρινό headroom

Ambient temps 19.5c .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Τελειώνω το batman arkham knight (20 riddler trophies έμειναν, την κοινωνία μου μέσα) και πιάνω το rdr2. Τι να δοκιμάσω με την 2070s; Στα ίδια ή και χειρότερα θα είμαι (και παίζω σε 1440p uw).

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.