Jump to content



Cyberpunk 2077: An Open World Sci-Fi Epic


Shaman

Recommended Posts

Για ποιον λόγο αξίζει να ασχοληθεί κανείς με τα riddler trophies στο Batman AK , εσύ μόνο ξέρεις :p 

Δηλαδή τι εννοείς χειρότερα; Με DLSS θα παίξεις και θα είσαι πένα.

Εσύ ήθελες βέβαια να δώσεις την 2080ti για να πάρεις 2070S και να την βάλεις στο καβουρντηστήρι σου, δεν σου φταίει κανείς :hehe: 

 

Btw, μην νομίζεις πως το RDR2 είναι ό,τι πιο optimized έχεις δει ποτέ, αλλά θα είναι fairly decent με τα περισσότερα settings maxed. 

 

 

Βέβαια όλα αυτά, δεν ξέρω τι σχέση έχουν με το CP77 :rofl: 

 

Κατέβασε το παιχνίδι (είναι καμιά 130 γκιγκα mind that) και τρέξε το benchmark , έστω, με διαφορετικά settings. Πχ δες τα δικά μου, δοκίμασε με DLSS, FSR κλπ για να δούμε τι ψάρια περίπου θα πιάσεις. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για ποιον λόγο αξίζει να ασχοληθεί κανείς με τα riddler trophies στο Batman AK , εσύ μόνο ξέρεις :p 

 

 

Από ότι θυμάμαι, μόνο έτσι έχεις το καλό τέλος. Μεγάλη μπινιά....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τελείωσα. 55 ώρες, 27lvl, 37 street cred. Το πήγα κατά 95% stealthy. Κάποια gigs/side jobs τα άφησα. Με κούρασαν λίγο. Θα μπορούσα να είμαι και περισσότερο, να ξεκλειδώσω κι άλλα πράγαμτα, αλλά for the main story, ακόμη και το 27/37  είναι υπέρ αρκετό. Ουσιαστικά έπαιξα πιο πολύ με quickhacks, έπαιξα για να ανεβάσω αυτά που ήθελα περισσότερο και that's all.

 

Είδα τα τέλη, όλα, στο YouTube , δεν κάνω spoiler για το ποιο ακολούθησα. Έτσι όπως τα είδα δεν έχω ιδιαίτερους λόγους να πάω πολύ πίσω και να κάνω μερικά πράγματα διαφορετικά, ούτε να ψαχτώ για το κρυφό. 

 

Ο ένας λόγος είναι για τα achievements για τα οποία δεν σκίζω τα ιμάτιά μου. Μπορεί να παίξω λίγο τα side jobs & gigs αύριο έτσι για το γαμώτο. Και ένας ακόμη λόγος, στα spoiler (μην ανοίξετε αν δεν το παίξατε και έχετε σκοπό)

Spoiler

Δεν πήγα με την Panam. Είδα ότι μπορείς να καταλήξεις "μαζί" της και 2 από τα τέλη την συμπεριλαμβάνουν. Θέλει να κάνω κάποια πράγματα επιπλέον όπως πρόσεξα. Αλλάζουν οι διάλογοι σε διάφορα σημεία αν πας με την Panam. Δεν βλέπω όμως τον λόγο να το κάνω, έχω πολύ backlog για να ξοδέψω επιπλέον χρόνο στο CP77. 

All In All, απέκτησε ενδιαφέρον από ένα σημείο και μετά, κυρίως για το main story, και για κάποια σημαντικά side jobs. Τα Gigs είναι just ok. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2021 at 6:58 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

..περιμενοντας τηλεφωνο απο τη Nancy

Ρε συ, εμένα αυτή γιατί δεν μου τηλεφώνησε ποτέ ενώ περίμενα; Λογικά bug? Προχώρησα και well, με ξέχασε :hehe: Πως γίνεται αυτό; 

Επίσης είχα 2-3 bugs τα οποία απαιτούσαν load για να "φτιάξουν". Πχ σε κάποια φάση, ξεκίνησε να προχωράει μόνο του προς τα αριστερά :hehe: Σε ένα παράπλευρο job (στο shooting range ξέρω γω). Με load διορθώθηκε :p 

Σε μία άλλη είχε σκαλώσει το objective και είχε εξαφανιστεί το mark στο χάρτη, wtf! Επίσης με load διορθώθηκε. Έχει κάτι τέτοια ακόμη. 

 

On 28/11/2021 at 10:13 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

(1.το double jump btw αλλαζει το τροπο που βλεπεις τη πολη. Μπαινεις σε κατι σοκακια, κατι πρασιες χωρις προσβαση απο πουθενα υποχθονιες, λες αν βγω θα κανω save κ τρισαγιο

Όντως το double jump είναι game changer. 

Και όντως το voice acting κάποιες στιγμές είναι σπαστικό και σε άλλες ΤΟΡ. Έχει πέσει πολλή δουλειά όμως. Αν μπορούσε να είναι πιο "natural" η NC θα ήταν ακόμη καλύτερο. Αλλά είναι way too big για να γίνει αυτό. Έστω κι 1.5 σχεδόν έτος μετά, το έπαιξα όπως έπρεπε στο σύστημά μου :) 

 

On 27/11/2021 at 10:57 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

ΥΓ. Παναμ, εγω τη Τζουντι αγαπησα κ ας μην ημουν ο τυπος της.

Σε νιώθω, πλέον :hehe: 

Spoiler

Η Τζούντι μου'κατσε :hehe: 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η αποστολη με τη Νανσυ ηθελε λιγο trigger. Επρεπε να ρωτησεις κ να ψαξεις για αυτη κλπ.

 

Η Τζουντι ουτε καφε δε με κερασε. Απειρες πιτες λεμε.

Η Παναμ, κλασσικη σπαστικια που δε ξερει τι θελει, και ναι και οχι, και ανδρουλακη και τζημερο, και κουλη και αχαστο.

Της εκανα τη χαρη με ημαθιωτικο τροπο εντος του οχηματος. Νταξ λιγο μεγαλυτερο απο ΙΧ κ ουτε οτι πιο ανετο.

 

Διαβασες κανενα shard? Κανενα μηνυμα? Γιατι σε 55 ωρες βγαινει μονο αν επαιζες στυλ Quake 3 Arena.

 

btw επαιξα πριν λιγο για να δω αν εντοπισω διαφορες μετα το patch 1.5. Πραγματικα αλλο παιχνιδι τωρα.

Επικ.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Η Τζουντι ουτε καφε δε με κερασε. Απειρες πιτες λεμε.

 

TON ΗΠΙΑ (τον καφέ :hehe: ). 

 

Με την Πάναμ πήγα μάλλον λίγο χύμα και με έκλασε, αντίθετα με την Τζούντι το πήγαινα καλύτερα :p 

 

26 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Διαβασες κανενα shard? Κανενα μηνυμα? Γιατι σε 55 ωρες βγαινει μονο αν επαιζες στυλ Quake 3 Arena.

 

Λίγα διάβασα. Το ξέρω ότι θέλει να τα διαβάζεις, κάποια μου'καναν "trigger" από τον τίτλο που είχαν και τα διάβαζα. Ίσως γυρίσω πάντως στο παιχνίδι για να διαβάσω πράγματα και να τελειώσω και τα gigs (τελειώνουν ή βγαίνουν καινούρια μετά; )

27 λεπτά πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

btw επαιξα πριν λιγο για να δω αν εντοπισω διαφορες μετα το patch 1.5. Πραγματικα αλλο παιχνιδι τωρα.

Επικ

Είχα πει πως θα το παίξω όταν στρώσει και όταν πάει ~15€ . Έπεσα διάνα και στα 2 :p Έστρωσε και το πήρα κάτω από 15 :D 

1 λεπτό πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Panam Judy η Anna απο Metro exodus? 

H Anna του Exodus μου θυμίζει λίγο την Olivia Wilde :p 

 

Panam αλλά η Judy έχει χαρακτήρα :p 

Ξεχάσαμε κι αυτήν: 

Spoiler

Cyberpunk2077_2022_02_28_22_28_07_292.jpg

Βάλε και την Evelyn Parker και την Claire στο παιχνίδι, κρίμα είναι :bleh: 

Και την Rogue. Ε βάλτες όλες :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Panam.

H Judy είναι υστερικιά. Η Άννα βασικιά.

Πανα (ΐα) μ :hehe: 

 

Βασικά μια ερώτηση. Αλλάζει κάτι ως προς το τέλος ανάλογα με το τι ξεκίνησες; Μόνο η εισαγωγή δεν αλλάζει; 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Βασικά μια ερώτηση. Αλλάζει κάτι ως προς το τέλος ανάλογα με το τι ξεκίνησες; Μόνο η εισαγωγή δεν αλλάζει; 

 

Οχι δεν αλλάζει κάτι περα απ' το πως ξεκινάς, μόνο κάποιες επιλογές διαλόγων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ έπαιξα λίγο ακόμη. 30 ώρες μόνο :hehe: 

 

 

 

Αλήθεια, τα περισσότερα shards δεν βρίσκω νόημα να τα διαβάσω, ίσως να φταίει που δεν το'κανα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού. Ούτε κάποια από τα achievements με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. 

Ωστόσο, είχα αφήσει πίσω 2-3 side jobs τα οποία ήταν πολύ καλά αλλά δεν είχα καταλάβει ότι ήθελαν αλυσιδωτή δουλειά για να γίνουν (το ένα έφερνε το άλλο ξέρω γω). Θα μπω ξανά κάποια στιγμή να τελειώσω όλα τα gigs και τα cyberpsychoτέτοια. Τα μόνα side που άφησα πλέον είναι τα "beat the brat" :p 

Εγώ είμαι καλό παιδί , δεν δέρνω :hehe: (a.k.a. είμαι άχρηστος με τα χέρια :bleh: )

Spoiler

Α, και που είστε. ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΔΗΣΩ :hehe: 

 

 

 

Spoiler

Cyberpunk2077_2022_03_05_19_44_30_983.jpgCyberpunk2077_2022_03_05_19_46_46_299.jpg

 

και για τον κούκι μία Cyberpunk2077_2022_03_06_20_54_59_859.jpg

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τελίκιασα σχεδόν το game :p Έκανα κι έναν ακόμη τερματισμό μιας και δεν τον είδα πλήρως στο YouTube. Άδειασα και τον χάρτη από τα side jobs (Beat on the brat που'χα αφήσει όπως και τα cyberpsychos).

Μόνο τα NCPD Shit μένουν να κάνω τα οποία παραείναι πολλά. Έχω κάνει καμιά 30ρια και έχει άλλα πόσα. 

Level έφτασα 47 (λίγο για 48) και το street cred 50. Δλδ τελικιασμένο. Με λίγο crafting και τα NCPD αυτά φτάνω στο 50 πιστεύω. 

 

image.png

Τα πιο πολλά από τα achievements είναι αδιανόητα. Σιγά μην αγοράσω όλα τα αυτοκίνητα :hehe: Ή να βαρέσω enemy grenade με revolver στον αέρα :rofl: 

Έχω καμιά 750Κ eddies αλλά ούτε τόσα δεν φτάνουν για όλα αυτά.

 

Ενιγούει, νομίζω ότι έφτασε η ώρα να το αποχαιρετήσω και να δω κάτι άλλο, έρχεται και η άδειά μου σε 10 μέρες, θα πέσει λιώσιμο

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εντάξει το τελίκιασα σχεδόν το game :p Έκανα κι έναν ακόμη τερματισμό μιας και δεν τον είδα πλήρως στο YouTube. Άδειασα και τον χάρτη από τα side jobs (Beat on the brat που'χα αφήσει όπως και τα cyberpsychos).

Μόνο τα NCPD Shit μένουν να κάνω τα οποία παραείναι πολλά. Έχω κάνει καμιά 30ρια και έχει άλλα πόσα. 

Level έφτασα 47 (λίγο για 48) και το street cred 50. Δλδ τελικιασμένο. Με λίγο crafting και τα NCPD αυτά φτάνω στο 50 πιστεύω. 

 

image.png

Τα πιο πολλά από τα achievements είναι αδιανόητα. Σιγά μην αγοράσω όλα τα αυτοκίνητα :hehe: Ή να βαρέσω enemy grenade με revolver στον αέρα :rofl: 

Έχω καμιά 750Κ eddies αλλά ούτε τόσα δεν φτάνουν για όλα αυτά.

 

Ενιγούει, νομίζω ότι έφτασε η ώρα να το αποχαιρετήσω και να δω κάτι άλλο, έρχεται και η άδειά μου σε 10 μέρες, θα πέσει λιώσιμο

 

Εκτος απο ολα τα φανερα side jobs etc. στο χαρτη, εχει (παρα) πολλα που δε φαινονται.

πχ. το shard με το θεμα του Terminator ειναι στη μεση του ανοιχτου αγωγου αποχετευσης.

Ποστ μου πριν λιγες σελιδες:

 

Οποτε μπορεις ανετα να καψεις το 10ημερο στη Night City.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.