Jump to content



H Riot στήνει πρωτάθλημα στα πρότυπα του NBA. Ένα βήμα από την τηλεόραση τα esports;


winters

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Όταν έισαι στο κρίσιμο σημείο εκεί που πρέπει να μπείτε και να τα σπάσετε όλα... και ενώ μιλάς skype 5αδα και λέτε <Πάμε πάμε μαζί τα πάντα όλα) και ξαφνικά επειδή ο άλλος είναι οραματιστής πάει να το παίξει μυριστής-goshas και φεύγει μόνος του δεξιά κι αριστερά λογικό είναι να μην παίξεις σωστό match και να χάσεις...Βέβαια έχω πάρει και έχω γυρίσει όπως οι περισσότεροι πολλά games... έχω να παίξω κανα τρίμηνο περίπου... Μου λένε ότι έχει γεμίσει με noobia και χαλάνε το gameplay με leave,afk κλπ... Εγώ εξακολουθώ και θα είμαι οπαδός του αθλήματος :neo:

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν με τόσες χιλιάδες κοσμο να παίξεις σωστά στο match?:nada:

Να μου πεις έχουν και τα headset κλειστού τύπου αλλα το άγχος σε σκοτώνει....:p

Φοράνε in-ear ακουστικά και από πάνω Earmuffs.

επρεπε να ειναι επι πληρωμη το παιχνιδι, εκει κανενας δε θα afk, leave,rage

H Riot ετοιμάζει (νομίζω ότι σήμερα κιόλας μπαίνει στο PTR) αυτόματο σύστημα για instaban σε leavers/afkers.

Όσο για το rage/flame, το tribunal κάνει δουλειά. Όσοι δεν ξέρουν, tribunal είναι ένα "δικαστήριο" που μπαίνουν οι παίχτες και κρίνουν αν πρέπει να φάει ban κάποιος reported summoner. Η Riot ειδικά δεν παίζει με αυτά, έχει κάνει permaban σε αρκετούς Pro Players. Το πιο γνωστό παράδειγμα είναι ο Jungler της Dignitas (πέρυσι βγήκε 2η καλύτερη ομάδα στην Αμερική και πήρε μέρος και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα).

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ειναι επι πληρωμη το παιχνιδι, εκει κανενας δε θα afk, leave,rage

Μην ξεχνας και τις ηλικιες των fan του LoL,μιλαμε για ενα Μ.Ο. 14...

Εναντι τουλαχιστον +3 της Dota2..Οποτε ειναι λογικο να περιμενεις και

τα αναλογα manners απο τους lolιστες

Link to comment
Share on other sites

Η επιτυχια του LoL βασιζεται στον λογο του οτι ειναι δωρεαν , του οτι εχουν ανθρωπους που ηταν υπαλληλοι της Dota , του οτι παντα εβρισκες συμπαικτες για τις πιστες σε χρονο

αψε σβησε και τελος το χαμηλο ping στα παιχνιδια.

Ολα αυτα για ενα παιχνιδι που ειναι δωρεαν πιστευω το αξιζει εκει που εχει φτασει.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας και τις ηλικιες των fan του LoL,μιλαμε για ενα Μ.Ο. 14...

Εναντι τουλαχιστον +3 της Dota2..Οποτε ειναι λογικο να περιμενεις και

τα αναλογα manners απο τους lolιστες

Αυτόν τον Μ.Ο. τον βρήκες μετά από επιστημονική έρευνα; Δηλαδή το 50% είναι κάτω των 10 ετών;

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον Μ.Ο. τον βρήκες μετά από επιστημονική έρευνα; Δηλαδή το 50% είναι κάτω των 10 ετών;

Χρησιμοποιησα και λιγο υπερβολη..Απλα επειδη εχω ασχοληθει αρκετα ενεργα με game community στη dota και βλεπω

καθημερινα παικτες και των δυο games σε μεγαλο δειγμα εβγαλα αυτο το συμπερασμα..

Αλλωστε το ιδιο το LoL ειναι φτιαγμενο ετσι για να απορροφα αυτο το target group..

Εξαλλου,δεν εχει βγει τυχαια το 'Αν εισαι ενας μετριος LoLιστας,μην δοκιμασεις καν dota'

Btw,το πηγαμε λιγο off topic.. :spam:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα και λιγο υπερβολη..Απλα επειδη εχω ασχοληθει αρκετα ενεργα με game community στη dota και βλεπω

καθημερινα παικτες και των δυο games σε μεγαλο δειγμα εβγαλα αυτο το συμπερασμα..

Αλλωστε το ιδιο το LoL ειναι φτιαγμενο ετσι για να απορροφα αυτο το target group..

Εξαλλου,δεν εχει βγει τυχαια το 'Αν εισαι ενας μετριος LoLιστας,μην δοκιμασεις καν dota'

Btw,το πηγαμε λιγο off topic.. :spam:

Προχθές πείρα κλειδί για dota 2 μετά από 4 χρόνια LOL απλά ξέρασα βατράχια ήθελα να κάνω καμεχαμε κύμα την οθόνη μου πέστε name να τρολαρουμε τα βράδια

Link to comment
Share on other sites

Προχθές πείρα κλειδί για dota 2 μετά από 4 χρόνια LOL απλά ξέρασα βατράχια ήθελα να κάνω καμεχαμε κύμα την οθόνη μου πέστε name να τρολαρουμε τα βράδια

Δεν σε πιασα..Τι εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.