Jump to content



The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πρώτα απ΄όλα μπράβο για το Thread είχα έρθει αποφασισμένος να ανοίξω ένα αλλά πρόλαβε ο Λύκος.

Παιδιά κ εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με την ένταση απ΄το PC (τι να σου κάνει στην τελική η Onboard RealtekHD).

Τα έβαλα στον ενισχυτή και είναι πραγματικά τέλεια η απόδοση τα κοιτάς και αναρωτιέσαι αν όντως τα πήρες σε τόσο καλή τιμή η έκαναν λάθος το προιόν.

Για το σφίξιμο στο κεφάλι δεν έχω κανένα θέμα, μου αρέσει που πιέζουν γιατί δεν ακούω άσχετους ήχους απο γύρω-γύρω.

Τα Velour Pads;; δεν υπάρχει η αίσθηση που προσφέρουν..όχι πως είναι άσχημο το Default που έχει, απλά με τα Velour "αγγίζουμε την τελειότητα".

Αυτό που δεν εμπιστεύομαι πολύ είναι το καλωδιάκι-καρφί που είναι στο πλάι των ακουστικών (εκεί που κουμπώνει το καλώδιο), όταν τα αφήνω στο τραπέζι λυγίζει πολύ και σου δίνει την εντύπωση ότι μετά από καιρό θα κόψει, βέβαια έχουν προβλέψει και για αυτό και έχουν κάνει κάτι τρυπούλες για να μη διπλώνει το πλαστικό.

Ακόμα κάτι άλλο που με ενοχλεί λίγο, είναι το γεγονός ότι όταν δεν ακούγετε τίποτα απ΄τα ηχεία, μερικές φορές ακουμπάει το καλωδιακι-καρφί στο φούτερ-μπλούζα και ακούω το τρίξιμο μέσα στα ηχεία..

Με τα παλιά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα γιατί η μόνωση δεν είχε καμία σχέση, ήταν άθλια.

Αυτά τα ολίγα από μένα...

Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει..

Έγινε επεξεργασία από george-gp
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν εμπιστεύομαι πολύ είναι το καλωδιάκι-καρφί που είναι στο πλάι των ακουστικών (εκεί που κουμπώνει το καλώδιο), όταν τα αφήνω στο τραπέζι λυγίζει πολύ και σου δίνει την εντύπωση ότι μετά από καιρό θα κόψει, βέβαια έχουν προβλέψει και για αυτό και έχουν κάνει κάτι τρυπούλες για να μη διπλώνει το πλαστικό.

Το βαζω και εδω να υπαρχει....

Για να μην τα ακουμπας στο τραπεζι...

Buy or DIY: 8 Headphone Hangers | Apartment Therapy

Link to comment
Share on other sites

Το βαζω και εδω να υπαρχει....

Για να μην τα ακουμπας στο τραπεζι...

Buy or DIY: 8 Headphone Hangers | Apartment Therapy

Με την Creative Soundblaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, ακούς δυνατά; Δυστυχώς δε μπορώ να ορίσω το δυνατά...

...δηλαδή, όταν παίζεις BF3 έχεις την ένταση στο τέρμα; Εγώ την έχω τέρμα αλλά δεν ακούω δυνατά. Έχασα πολύ σε ένταση σε σχέση με κάτι Sony που είχα, όμως το φάσμα που ακούω πλέον είναι τεράστιο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κάτι άλλο που με ενοχλεί λίγο, είναι το γεγονός ότι όταν δεν ακούγετε τίποτα απ΄τα ηχεία, μερικές φορές ακουμπάει το καλωδιακι-καρφί στο φούτερ-μπλούζα και ακούω το τρίξιμο μέσα στα ηχεία..

Τα ρουχα παράγουν στατικό ηλεκτρισμό. Αυτός βρίσκει διέξοδο από το jack και ενισχύεται από τα ηχεία σου. Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Τα ρουχα παράγουν στατικό ηλεκτρισμό. Αυτός βρίσκει διέξοδο από το jack και ενισχύεται από τα ηχεία σου. Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά.

Δεν είναι στατικό ήχος αυτός που ακούω.

για να στο περιγράψω καλύτερα, όταν πχ " ξύνω" ή "χαϊδεύω" το καλώδιο, το "χρούτσου-χρούτσου" το ακούω πολύ έντονα μέσα στο θάλαμο των ακουστικών...

(τέλεια περιγραφή; )

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι στατικός ο ήχος. Ο ηλεκτρισμός είναι στατικός. Στην ουσία θόρυβος ειναι.

Μπορεί βέβαια, μιας και λες οτι το ακουμπάς κοντα στη σύνδεσή του, να φταίει η ίδια η σύνδεση. Ξέρεις, οταν κουνας ενα jack ήχου που κάνει *χρουτσου χρουτσου*; :p (ναι, η περιγραφή τα σπάει!)

Έγινε επεξεργασία από AgentCain
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι στατικός ο ήχος. Ο ηλεκτρισμός είναι στατικός. Στην ουσία θόρυβος ειναι.

Μπορεί βέβαια, μιας και λες οτι το ακουμπάς κοντα στη σύνδεσή του, να φταίει η ίδια η σύνδεση. Ξέρεις, οταν κουνας ενα jack ήχου που κάνει *χρουτσου χρουτσου*; :p (ναι, η περιγραφή τα σπάει!)

λάθος χρούτσου-χρούτσου κατάλαβες φίλε μου :p , λογικά επειδή ο θάλαμος έχει πολύ καλή μόνωση, την παραμικρή επαφή στην ενισχύει ο θάλαμος ο ίδιος. Aκουμπώντας δηλαδή το ακουστικό, απλά και μόνο το σώμα, το ακούς πολύ πιο δυνατά στο αυτί σου.

Link to comment
Share on other sites

Με την Creative Soundblaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, ακούς δυνατά; Δυστυχώς δε μπορώ να ορίσω το δυνατά...

...δηλαδή, όταν παίζεις BF3 έχεις την ένταση στο τέρμα; Εγώ την έχω τέρμα αλλά δεν ακούω δυνατά. Έχασα πολύ σε ένταση σε σχέση με κάτι Sony που είχα, όμως το φάσμα που ακούω πλέον είναι τεράστιο.

Η ενταση γενικως παιζει στο 20-40... Πιο πανω δεν αντεχω... Ειδικα στο bf3 με τα μπαμ-μπουμ...

Link to comment
Share on other sites

Θες οπωσδηποτε εξωτερικη καρτα ηχου;

Την έχει ένας φίλος ο οποίος παίζει ερασιτεχνικά σε ένα μαγαζί με αυτή απ΄το λαπτοπι και μου έχει πει ότι είναι αρκετά καλή.

Δε θα με πείραζε να είναι USB καθώς έχω και το λαπτοπ στο οποίο δουλεύω κυρίως στο σαλόνι, οπότε σκέφτομαι να το παίξω διπλό νταμπλό.

Εσύ ποια προτείνεις για PCI; Η δικιά σου είναι Discontinued απ΄ότι βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ειναι παλια...

Σε pci express λυσεις υπαρχουν πολλες επιλογες και απο creative και απο asus...

Τωρα αναλογα το χρημα που διαθετεις και τι κυριως χρηση θες να κανεις...

(@GruntGR ακουει?)

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ειναι παλια...

Σε pci express λυσεις υπαρχουν πολλες επιλογες και απο creative και απο asus...

Τωρα αναλογα το χρημα που διαθετεις και τι κυριως χρηση θες να κανεις...

(@GruntGR ακουει?)

Χρήση: BF3, e-radio, Μουσική από Youtube + καμιά 10αριά αγαπημένα CD που έχω κάνει FLAC. Χρήμα: max 60 euros.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι στατικός ο ήχος. Ο ηλεκτρισμός είναι στατικός. Στην ουσία θόρυβος ειναι.

Μπορεί βέβαια, μιας και λες οτι το ακουμπάς κοντα στη σύνδεσή του, να φταίει η ίδια η σύνδεση. Ξέρεις, οταν κουνας ενα jack ήχου που κάνει *χρουτσου χρουτσου*; :p (ναι, η περιγραφή τα σπάει!)

Ακουμπα το κεφαλι σου πανω στο γραφείο και κόλα το αυτι σου στο ξυλο, μετα ποιο περα "ξύσε" λιγο με το νύχι σου στο την επιφάνεια του γραφείου και θα καταλάβεις τι εννοεί. :p

Εγραψα παλι :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπα το κεφαλι σου πανω στο γραφείο και κόλα το αυτι σου στο ξυλο, μετα ποιο περα "ξύσε" λιγο με το νύχι σου στο την επιφάνεια του γραφείου και θα καταλάβεις τι εννοεί. :p

Εγραψα παλι :tomato:

αχαχαχαχαχα, μα τόση ώρα παιδευόμαστε τσάμπα...:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oOSIAKbXzE8]Vanessa Mae - Storm - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.