Jump to content



The Superlux HD-668B Owner's Club


Recommended Posts

Επειδη πλεον τα εχουμε πολλοι απο εδω μεσα πιστευω οτι καλο θα ηταν να εχουν και ενα δικο τους νημα ωστε να μην φορτωνουμε και το νημα της

ομαδικης παραγγελιας.

h02Nv50.jpg

Μερικες κριτικες:

Superlux HD 668B: A Giant Killer? | Headfonia

Marlene's Musings: Superlux HD-668 B - A review

[ame]

[/ame]

Χρησιμα και ενδιαφεροντα λινκ για τα Superlux HD668B:

Superlux Fan Club

mods

Forums - View Single Post - HN / China Superlux Headphone HD668B, HD681

γραψτε αν θελετε και τις δικες εντυπωσεις...

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Και επειδή μαζευτήκαμε πολλοί με τα Superlux, νομίζω πρέπον είναι να ανοίξει και ένα θέμα-"Club" με τους κατόχους για να μοιραζόμαστε εμπειρίες, ρυθμίσεις τραγούδια που παίζουν καλά, ενισχυτές και ότι άλλο.

Μην μπλέκουμε και το θέμα των ομαδικών...

Ξεκινάω με μια φωτό :inlove:

YptPu1l.jpg

και μια ερώτηση: Τι EQ εφαρμόζετε στα 668; Σε τι κάρτα ήχου τα οδηγείτε; Είναι επαρκής;

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] Με πρόλαβες :p - Merged

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει γραφτεί πολλές φορές το βάζω και εδώ:

Συνδυάστε τα με τα valour pads της AKG

AKG K-240/270/271 Velour Pad - Thomann Greek Cyberstore

Τα Velour Pads είναι σαν να είναι φτιαγμένα από κλανιές αγγέλων (άοσμες). Τόσο μαλακά. Πάρτε τα και δε θα το μετανιώσετε.
Έγινε επεξεργασία από kostas82
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο καρτα ηχου εχω την Creative Soundblaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro.

Νομιζω οτι τα οδηγει καλα, δεν εχω καποιο θεμα. Λεω νομιζω γιατι δεν ξερω αν με καποια προσθετη ενισχυση θα εχω ακομα καλυτερο αποτελεσμα.

Στο BF3 που παιζω παντως εχω παρα πολυ καλη αποδοση και με καλυτερο positioning απο οτι πριν που ειχα ενα headset της creative.

Eγω ειχα ενα θεματακι με το σφιξιμο που ασκουν στο κεφαλι (και δεν ειμαι και κανας κεφαλας) καθως φοραω γυαλια και μετα απο λιγη ωρα με κουραζαν αρκετα.

Τα αφησα καμια μερα+ με καποιες θηκες απο dvd αναμεσα που τους ασκουσαν ανοιγμα λιγο μεγαλυτερο απο το μεγεθος του κεφαλιου μου και τωρα σε συνδοιασμο παντα με τα μαξιλαρακια της akg ειναι τελεια. Ουτε που τα αισθανομαι πλεον...

Κατα τα αλλα σε games, μουσικη και ταινιες τα ακουστικα τα "σπανε". Με τα δικα μου παντα κριτηρια που δεν εχω ακουσει πολλα αλλα ακουστικα ωστε να μπορεσω να συγκρινω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω πανω σε asus xonar ds με custom τελεστικο ενισχυτη LM4562NA και ειναι πολυ καλα και απο θεμα ενισχυσης και απο θεμα ποιοτητας,προς το παρον το μονο παραπονο που εχω ειναι τα stock pads τα οποια ειναι απαραδεκτα για αρκετη ωρα χρησης και απο τι φαινεται θα παω και εγω στα βελουδινα της akg,περα απο αυτο τα ακουστικα ειναι μερα με την νυχτα σε σχεση με τα gaming tactc alpha που ειχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω πανω σε asus xonar ds με custom τελεστικο ενισχυτη LM4562NA και ειναι πολυ καλα και απο θεμα ενισχυσης και απο θεμα ποιοτητας,προς το παρον το μονο παραπονο που εχω ειναι τα stock pads τα οποια ειναι απαραδεκτα για αρκετη ωρα χρησης και απο τι φαινεται θα παω και εγω στα βελουδινα της akg,περα απο αυτο τα ακουστικα ειναι μερα με την νυχτα σε σχεση με τα gaming tactc alpha που ειχα πριν.

Τα βελούρ είναι must και δεν ειναι υπερβολή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω εδω και 1,5 χρονο τα Akg k44.

Αξιζει η αλλαγη με τα superlux;

Θα δω διαφορα;

Η χρηση που τους κανω ειναι μουσικουλα και για bf3...

Sent from my Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω εδω και 1,5 χρονο τα Akg k44.

Αξιζει η αλλαγη με τα superlux;

Θα δω διαφορα;

Η χρηση που τους κανω ειναι μουσικουλα και για bf3...

Sent from my Optimus L5 using Tapatalk.

Nαι φιλε μου πολυ μεγαλη.

Αυτα που εχεις δουλευουν σε χαμηλοτερα ωμ

Αυτο απο μονο του σημαινει πολλα

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε μου πολυ μεγαλη.

Αυτα που εχεις δουλευουν σε χαμηλοτερα ωμ

Αυτο απο μονο του σημαινει πολλα

Δηλαδης?

Για καντο λιγο λιανα γτ δεν καταλαβα τι ρολο παιζουν τα Ohm.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος κι εγω. Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει, αν συνδυασω την αποδοση με την τιμη τους.

Τα εχω πανω σε μια Creative X-Fi HD USB και (στα δικα μου αυτια) παιζουν αψογα.

Pads δυστυχως δεν εχω παρει, αλλα θα γινει κι αυτο.

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] ελα ασε τις μ@λ@κΙ3ς. Owners και αυγα μπλε. Το νημα το εκανες για να postαρεις link του ΘΕΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα εχω πανω σε εναν ενισχυτη pionner vsx-821 και τα σπανε! Η onboard ειναι για τα κλαματα! Το μονο ασχημο ειναι οτι πυρωνουν τα αφτια μου μετα απο πολυ ωρα! Πρεπει καποια στιγμη να βαλω τα velour, τα εχω και τα τρωει το συρταρι κανα χρονο τωρα!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.