Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ποσοι απο εσάς έχουν τιμονιέρα με λεβιέ??? Εγώ έχω την G27 και έχω θέμα με το heel n toe.. Δεν μπορώ να κρατήσω το φρένο σε σταθερό επίπεδο κάθε φορά που κατεβάζω, με αποτέλεσμα να χάνω αρκετό χρόνο στα φρναρίσματα μπλοκάροντας τροχούς. Έχει κανένας tips για να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις το ελατήριο στο πετάλι αν σου φαίνεται ελαφρύ.

Υπάρχουν έτοιμες λύσεις.

http://www.gteye.com.au/product/gteye-progressive-brake-spring-for-g25-g27

Αυτό είχα βρει. Λιγο ακριβουτσικο μου φανηκε. Λες να το τολμησω?

Θα δω με τα παπουτσια μηπως βοηθησει

Έγινε επεξεργασία από Xlimitzouras
Link to comment
Share on other sites

http://www.gteye.com.au/product/gteye-progressive-brake-spring-for-g25-g27

Αυτό είχα βρει. Λιγο ακριβουτσικο μου φανηκε. Λες να το τολμησω?

Θα δω με τα παπουτσια μηπως βοηθησει

Να το τολμησεις. Εγω εχω το nixim mod και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα. Και τα δυο brake mods ειναι παρομοια. Το φρενο θα γινει πιο προοδευτικο. Οσο το πατας θα σφιγγει πιο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το nixim εδω και 3 βδομαδες και ειχαν προβλημα λεει σε καποια και θα το παραλαβω την επομενη...

 

ξερει κανεις γιατι τελευταια μου κανει σκαμπανεβασματα ο ηχος? με οποιοδηποτε αμαξι. πεφτει και μετα απο λιγο επανερχεται.

Link to comment
Share on other sites

@Akis_z80

Ευχαριστώ φίλε όντως δούλεψε το all 3rd party apps delete  τρέχει χωρίς κολλήματα όλα ultra!

To συνιστώ και στους υπόλοιπους που έχουν προβλήματα με κολλήματα κατά τη διάρκεια του αγώνα η του hotlap μου το έκανε ακόμα και με ένα αυτοκίνητο στην πίστα.

Καλό μήνα Jim καλό μήνα @parea

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Program files>Steam>steamapps>common>assettocorsa>apps>python  σβήστα με delete έτσι απλά εκτός chat - gmeter-system ασε και το

helicorsa -rsrlive time  δεν φαίνεται να δημιουργούν πρόβλημα τουλάχιστον σε μένα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το RSR (και ακόμα περισότερο για όσους έχουν πρόβλημα με ping/lag) SHIFT+DEL !!

Επειδή μια εικόνα=χίλιες λέξεις:

Screenshot (2).jpg

Ξηλωνονται όλα λοιπόν άλλωστε τελευταία ούτε το helicorsa δεν χρησιμοποιούσα!

Ευχαριστούμε djkostas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.