Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Αν αυτό που κάνω εγώ με το rF λέγεται φανμποισμος οι υπόλοιποι με το AC τότε πως λέγονται ?

ΜEGAφανμποισμος ???

 

Εγώ έτρεξα και στον server στο φινάλε του thelab...και μου άρεσε...αλλά ορισμένοι εδώ, αφού μιλάς για φανμποισμο,ούτε ξέρουν την αρχική οθόνη από το rF2 !!!

 

Και δεν μιλάω καν να έχουν τρέξει ώρες...ή έστω να τρέξαμε μαζί σε server...

 

Σε παρακαλώ λοιπόν να είμαστε προσεκτικοί με τους χαρακτηρισμούς.

Και το AC το έχω από την πρώτη στιγμή που κυκλοφόρησε.

 

Μιλάς για φανμποισμο, όταν μου έγιναν παρατηρήσεις, ή έστω μου αποδόθηκε ο τίτλος φανμποισμος και δεν γνώριζαν οι ίδιοι τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού !!!

Δεν θα πω τίποτα άλλο ούτε θέλω συνέχεια επί του θέματος.

 

Μια παρέα είμαστε και τρέχουμε μαζί. Τουλάχιστον εγώ έδωσα ευκαιρίες στο AC. Περίμενα επίσης να δω αν κάνουν κάτι με τα ράλλυ...έγιναν και από εκεί προσπάθειες και άνοιξα και thread για να δείξω τις θετικές κινήσεις του AC...άρα λοιπόν μην βάζουμε ετικέτες σαν τα μαρουλόφυλλα και ασκούμε κριτική χωρίς να γνωρίζουμε.

 

Ακόμα και το Renault 3.5 δοκίμασα (καλούτσικη δουλειά) που όλο το γνωρίζουν, ό,τι στο θέμα τουλάχιστον F1 ΜΟΝΟ rF (δεν θα αναφερθώ καν στον αριθμό πρωταθλημάτων με F1)

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Κόσμο να παει στο rF2 τουλάχιστον από την θέση μου το αποκλείω. Εξάλλου το είχα πει ότι η παρέα είναι εδώ, άρα μένουμε εδώ.

Θεωρίες χωρίς βάσιμα επιχειρήματα φαντάζουν αστεία.

 

Είμαι ο τελευταίος για να χρησιμοποιήσω την έκφρασή σου αν μου επιτρέπεις "να μας μορφώσεις". Δεν είμαστε σε καμία αίθουσα σχολής ούτε σε παρουσιάση διδακτορικού.

Το θέμα AC vs rF2 αν έχεις υπομονή και διαβάσεις θα δεις πως ξεκίνησε. Οτιδήποτε άλλο, να πέφτουμε σαν αλεξιπτωτιστές και να κάνουμε post ρομαντικές ιστορίες με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

 

Είπα πριν δύο posts το θέμα είναι για μένα λήξαν. Εξάλλου AC thread είναι εδώ οπότε ας μείνουμε εδώ.

Οτιδήποτε άλλο δεν θα σχολιάσω ούτε βέβαια θα τοποθετηθώ.

Προσωπικές επιθέσεις δεν δέχομαι δημόσια ούτε χαρακτηρισμούς.

Όποιος επιθυμεί να μιλήσει μαζί μου μπορεί να το κάνεις μέσω pm.

 

Δεν θα το κάνουμε το thread λαϊκή. 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε στο θέμα μας, προσωπικά μου αρέσει το Audi και μάλιστα στο επίσημο forum διαβάζω από όλους τις καλύτερες εντυπώσεις.

Το αμάξι είναι απαράδεκτο ως κατασκευή , μπροστοβαρο μέχρι αηδίας και ανοιχτά διαφορετικά, μαλακές αναρτήσεις.

Στο Assetto ακόμα και με gamepad όλα αυτά τα νιώθεις = success.

Το S1 με ρυθμιζόμενες Αναρτήσεις και κλειδωμένα διαφορικά είναι πολύ πιο ρυθμιζόμενο ( αν και ο μάγκας θα φανεί στο απλό ) .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλό χειμώνα νά μαστε καλά για να μπορούμε να ασχολούμαστε με το αγαπημένο μας σπόρ.
Οι καιροί είναι χαλεποί και το ασσέττο είναι μια όαση μέσα στην οποία μπορούμε να κάνουμε τα όνειρά μας "πραγματικότητα".
Λέω να ξεκινήσουμε από την μεθεπόμενη Κυριακή ,αν είμαι εδώ αυτή την Κυριακή θα κάνω προσπάθειες για φιλικό .
Μαντ ντογκ όπως πάντα είσαι εσαεί καλεσμένος με έναν όρο να μην μας ξαναπείς για ερ φάκτορ 2 :p:D
ΥΓ: ΤΟ audi είναι φανταστικό το παιξα και με συμπλέκτη που το αποφεύγω και πάει μια χαρά, μήπως πρέπει να καλιμπράρεις το τιμόνι σου mad dog?

O χρόνος μετά από 4-5 γύρους ήταν 2.03.6 οχι ευκαταφρόνητος νομίζω για αρχή.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτης, μεγάλος χεράς!!!

 

Για να κάνουμε μια σούμα για dream pack 2 από όσα ξέρουμε δλδ :

 

Πίστα : Barcelona (laser scanned).

 

Αυτοκίνητα :

 

  1. Audi R8 LMS Ultra
  2. BMW M4 Coupe
  3. Ford GT40 (Mk1)
  4. SCG003
  5. RUF RT12R
  6. Lamborghini Countage
  7. Lamborghini ????
  8. ????
  9. ????
  10. ????
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου τι θα κάνουν οι Ακης και Θοδωρής μ αυτό το θηρίο !!

Το θέμα με το dream pack 2 είναι το αν θα μπορέσει να το αποκτήσει η παρέα χωρίς να κάνουμε όλους αυτούς τους ελιγμούς με τα mail κλπ που ποστάρισες παραπάνω,γιατί μπορεί να μη δουλεύουν για όλους .

Είδομεν.

Link to comment
Share on other sites

και μια χαλαρη βολτα απο μενα 2.31,ΧΧ 

 

 

Mad dog πανω απο 5laps δεν πρεπει να εκανα by default setup( εχει δικιο ο πανος κατι πρεπει να παιζει)....φαση εχει    :)

 

υγ. ωρες ωρες κατι ακουγετε σαν να μην εχουν λαδοση καλα την αναρτηση πχ  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια νέα, ποιος ασχολείται με το rF2 ???? To παζλ σιγά σιγά σχηματίζεται.

3895ce7f1c0e4f2136807c10920bbf6e.jpg

 

Πω... πολύ τετράγωνη δεν είναι? :)

 

 

 

 

υγ. ωρες ωρες κατι ακουγετε σαν να μην εχουν λαδοση καλα την αναρτηση πχ

 

Ώπα το σκότωσες!!@!@!

 

Για το Audi, κάποιος σοφός έχει πει:  Make sure you never meet your childhood heroes.

 

Καινοτόμο αυτοκίνητο για την εποχή αλλά δεν έχει γεράσει και πολύ καλά.

 

Στην οδήγηση είναι "ιδιαίτερο", προσωπικά δεν με ενθουσιάζει αλλά είναι πιστευτό.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην χαλιεστε με τον madog..τα ιδια εκανε και στο r40.gr στο forum και 20 σελιδες σκοτωμος οτι το rbr ειναι αχρηστο ενω το dirt ειναι αλλου!!

 

και φυσικα το video που εβαλες με το rfactor drm mode ειναι ΨΕΥΤΙΚΟ αφου εχει γινει video editing!!!καμια σχεση με το κανονικο mod.

Έγινε επεξεργασία από ΛΑΜΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

mad_dog χαλαρωσε.δεν ειναι βρισια το φανμπποισμος.

εξαλλου μεταξυ σοβαρου και αστείου το ειπα για αυτο και η γλώσσα.Όπως θα προσεξες επαε, πειράζει ο ένας τον άλλον.οπότε μη τα παίρνεις τόσο σοβαρά και το βλέπεις σαν προσβλητικο χαρακτηρισμό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην χαλιεστε με τον madog..τα ιδια εκανε και στο r40.gr στο forum και 20 σελιδες σκοτωμος οτι το rbr ειναι αχρηστο ενω το dirt ειναι αλλου!!

 

και φυσικα το video που εβαλες με το rfactor drm mode ειναι ΨΕΥΤΙΚΟ αφου εχει γινει video editing!!!καμια σχεση με το κανονικο mod.

Λάμπρο με το συμπάθειο αλλά νομίζω δεν υπάρχει ανάγκη να ποστάρεις κάτι τέτοιο εδώ μέσα, δεν είναι νομίζω σωστό να ρίχνουμε λάδι στη φωτιά πόσο μάλλον όταν αυτή κοντεύει να σβήσει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μην χαλιεστε με τον madog..τα ιδια εκανε και στο r40.gr στο forum και 20 σελιδες σκοτωμος οτι το rbr ειναι αχρηστο ενω το dirt ειναι αλλου!!

 

και φυσικα το video που εβαλες με το rfactor drm mode ειναι ΨΕΥΤΙΚΟ αφου εχει γινει video editing!!!καμια σχεση με το κανονικο mod.

 

Καταρχήν κάτι τέτοιο δεν ειπώθηκε. Αν είπα κάτι τέτοιο ότι το RBR είναι ψεύτικο και το Dirt είναι αλλού δείξε post. Στην περίπτωση που δεν βρεις τo post, το λιγότερο που έχεις να κάνεις είναι να ζητήσεις συγνώμη.

 

To mod δεν έχει να κάνει με το editing. Έχει να κάνει με την προσπάθεια των modders που ακόμη και σήμερα μετά από χρόνια παραμιλάνε. Στην περίπτωση που δεν το γνωρίζεις αυτό, τουλάχιστον πρώτα ενημερώσου, γιατί εκτίθεσαι. Και τι εννοείς καμία σχέση με το κανονικό ???

 

Φίλε μου αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μαζί μου πες μου ποιο είναι το πρόβλημα. Πες μου τι σε ζορίζει και θα το λύσουμε το θέμα.

mad_dog χαλαρωσε.δεν ειναι βρισια το φανμπποισμος.

εξαλλου μεταξυ σοβαρου και αστείου το ειπα για αυτο και η γλώσσα.Όπως θα προσεξες επαε, πειράζει ο ένας τον άλλον.οπότε μη τα παίρνεις τόσο σοβαρά και το βλέπεις σαν προσβλητικο χαρακτηρισμό.

 

Φυσικά και δεν το είδα σαν προσβλητικό χαρακτηρισμό. Κανένα θέμα.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κόφτε το, έχει γίνει πολύ βαρετή αυτή η ιστορία!

 

@mad_dog κάνε σε παρακαλώ αυτό που πρότεινε ο djkostas - είναι το ποιο σωστό - άνοιξε ένα θέμα AC vs rF2 vs οτιδήποτε άλλο και μπείτε εκεί και γράψτε ότι θέλετε. Άσε αυτό το νήμα για να συζητάμε το Assetto.

 

Η συμβουλή μου: έλα στις συναντήσεις μας τις Κυριακές και ρίξε εκεί όλη την ενέργειά σου όχι εδώ και θα βγούμε όλοι κερδισμένοι. Όταν βγει το rf2 και το δοκιμάσουμε και δούμε ότι πράγματι αξίζει να είσαι σίγουρος ότι θα μετακομίσουμε εκεί, όχι γιατί μας έπεισε κάποιος αλλά επειδή έτσι είναι η φυσική ροή των πραγμάτων...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλό χειμώνα νά μαστε καλά για να μπορούμε να ασχολούμαστε με το αγαπημένο μας σπόρ.

Οι καιροί είναι χαλεποί και το ασσέττο είναι μια όαση μέσα στην οποία μπορούμε να κάνουμε τα όνειρά μας "πραγματικότητα".

Λέω να ξεκινήσουμε από την μεθεπόμενη Κυριακή ,αν είμαι εδώ αυτή την Κυριακή θα κάνω προσπάθειες για φιλικό .

Μαντ ντογκ όπως πάντα είσαι εσαεί καλεσμένος με έναν όρο να μην μας ξαναπείς για ερ φάκτορ 2 :p:D

ΥΓ: ΤΟ audi είναι φανταστικό το παιξα και με συμπλέκτη που το αποφεύγω και πάει μια χαρά, μήπως πρέπει να καλιμπράρεις το τιμόνι σου mad dog?

O χρόνος μετά από 4-5 γύρους ήταν 2.03.6 οχι ευκαταφρόνητος νομίζω για αρχή.

μετα απο 10 γυρους 

2.01.5χχ :p

 

πολυ ωραιο combo τελικα.

Ωραιο ειναι το αμαξακι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 10 γυρους 

2.01.5χχ :p

 

πολυ ωραιο combo τελικα.

Ωραιο ειναι το αμαξακι.

Πολύ καλός χρόνος! Εγώ είμαι ένα δεύτερο ποιο αργός (αν θυμάμαι καλά γιατί έτρεξα και με το s1) αλλά με 30+ προσπάθειες  :p  (τις περισσότερες τις παρατάω αφού δω ότι δεν βγάζω χρόνο)

Το αυτοκίνητο όμως αλλάζει τραγικά αν ασχοληθείς με το σετάπ (και οι χρόνοι).

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.