Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

12038821_10205046689400870_6509838999191

From Marco's FB:

Working on Sunday brings advantages: no phone calls, no distractions, and the chance to discuss with colleagues of all those things you wish to do and you never have the time to do. Today, we are creating new textures and effects for carbon fiber.

Enjoy your Sunday.

 

12034284_10205044652829957_6717018672496

[

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα videaki για το Ford RS500 GrA (500ps περίπου) @97% και τη bathurst, γενικώς μου άρεσε το car απλά είναι λίγο "all over the place" που λέμε.

Θέλει να σε σκοτώσει σε κάθε στροφή!

Το track.. έτσι και έτσι :)

 

Volume up please !

 

 

Σήμερα έβαλα VDSL 50mbps με 5mbit upload και σκέφτομαι να κάνω live stream το league race την Κυριακή, καμιά ιδέα για το ποιά μέθοδο / stream software να χρησιμοποιήσω?  (θα αρχίσω με το shadowplay που έχει 0 απώλειες σε fps και βλέπω)

 

Τώρα που το σκέφτομαι... δεν είμαι σίγουρος πως θα μπορέσω να streamarω με tripple screens. First world problems.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα VDSL 50mbps με 5mbit upload και σκέφτομαι να κάνω live stream το league race την Κυριακή, καμιά ιδέα για το ποιά μέθοδο / stream software να χρησιμοποιήσω? (θα αρχίσω με το shadowplay που έχει 0 απώλειες σε fps και βλέπω)

Τώρα που το σκέφτομαι... δεν είμαι σίγουρος πως θα μπορέσω να streamarω με tripple screens. First world problems.

Μεγεια! Από ping πώς παει το VDSL; Γιατι έχω ακούσει παράπονα για σχετικά υψηλό... Και κάτι ακόμα... Με τι εξοπλισμό σηκώνεις tripple screen; 1 κάρτα ή SLI; Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια! Από ping πώς παει το VDSL; Γιατι έχω ακούσει παράπονα για σχετικά υψηλό... Και κάτι ακόμα... Με τι εξοπλισμό σηκώνεις tripple screen; 1 κάρτα ή SLI;

Κι εγώ VDSL έχω, ping γύρο στο 90 και 150 όταν κατεβάζω ταινίες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ VDSL έχω, ping γύρο στο 90 και 150 όταν κατεβάζω ταινίες :lol:

90 ping πάντως δεν το λες και λίγο... Με 24 ADSL (αν και πιάνω 8 μόνο), και χωρίς να βλέπει youtube η κόρη μου στο tablet, εχω δει στο assetto να είμαι γυρω στο 70...

Ταινίες προλαβαίνεις και τις βλέπεις; :)

Link to comment
Share on other sites

90 ping πάντως δεν το λες και λίγο... Με 24 ADSL (αν και πιάνω 8 μόνο), και χωρίς να βλέπει youtube η κόρη μου στο tablet, εχω δει στο assetto να είμαι γυρω στο 70...

Ταινίες προλαβαίνεις και τις βλέπεις; :)

Μα με παράπονο το λέω ότι πιάνω τόσο... αν και έχει να κάνει με άλλους παράγοντες κι όχι τόσο με το download speed.

Ταινίες? Μπααα, κάνα δυο το πολύ τη βδομάδα, απλώς μαζεύονται... -_-

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάζεται capture card για τόσο βαρύ game... άκυρο προς το παρών, από bandwidth είμαι οκ για 720p πάντως.

Έχω δει ότι πολλοί χρησιμοποιούν για live game streaming το twitch, αλλά δεν ξέρω τι ανάλυση μπορεί να βγάλει σε live.
Link to comment
Share on other sites

Λεπόν μετά από ένα απόγευμα χαμένο στο research κατάλαβα τα εξής:

 

Καταρχήν το upload της vdsl είναι υπέρ αρκετό για 720p streaming se καλό bitrate.

 

Επίσης...

 

1.Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να streamarw και να τρέχω ταυτόχρονα AC διότι not enough powah(οτι pc και να έχεις)...που μας οδηγεί στο ότι...

2.Χρειάζομαι εξωτερική συσκευή-καταγραφέα....

3. Υπάρχουν καλές με καμια 150αριά....αλλά δεν μπορείς να streamareis και τα 3 monitor.... που μας οδηγεί στο ότι...

4. Μπορείς να streamareis μόνο το μεσαίο monitor... αλλά αυτές οι συσκευές δεν σηκώνουν το 1920x1200 που είναι οι οθόνες μου...που μας οδηγεί...

5. Στο ότι χρειάζομαι πιο ακριβό καταγραφέα.... που δεν παίζει να σκάσω 300-400 για κάτι τέτοιο.... που μας οδηγεί στο ότι....

6. Απλά θα κρατάω replay να τα ανεβάζω μετά :) 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Steam broadcast και το αστείο είναι οτι κάνει capture την κεντρική οθόνη μια χαρά!

 

Έκανα δοκιμή με ένα φίλο και μου είπε η εικόνα είναι αίσχος, και ας έχω διαλέξει υψηλή ανάλυση και bitrate.

 

Όποιος ψήνεται για δοκιμές αύριο ας με κάνει add στο steam : pzit

 

Το καλό είναι οτι δεν χάνω ούτε 1 fps...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.