Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ναι μόλις τη δοκίμασα (δεν πολυστρίβει :p ).Επίσης που πήγε η ρύθμιση "gain"?

Νομιζω εφυγε μαζι με την επιλογη force feedback που ειχε στο setup του PIT. Πλεον το ffb ρυθμιζεται during gameplay με τα + και -, δηλαδη με αυτα που αλλαζαμε το field of view (fov)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 ή 3 εκδοχές είναι οι αυθεντικές, γιατί έχω άλλη μία που μοιάζει mod...

2.

GP και ΜΟΤΟ

Απο folder, ks_barcelona τον κρατας και ο αλλος που εχεις delete.

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εφυγε μαζι με την επιλογη force feedback που ειχε στο setup του PIT. Πλεον το ffb ρυθμιζεται during gameplay με τα + και -, δηλαδη με αυτα που αλλαζαμε το field of view (fov)

 

2.

GP και ΜΟΤΟ

 

Ευχαριστώ!

Ναι αλλά στα pits στην περιγραφή, τί σας λέει? Εμένα RUF RT12 R αντι για AWD , αν κ τελικά την AWD μου έδωσε.

Εμένα λέει RUF RT12 R AWD

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ( πολύ γρήγορη δοκιμή) .

 

1. Τα γραφικά πιο καθαρά και καλύτερα από ποτέ.

2. Απόδοση δεν ξέρω .

3. Δεν διαπίστωσα βελτίωση στους ήχους.

4. Δεν μου αρέσει η βόλτα στην ( νεκρή ) πίστα.

5. Το AUDI R8 ULTRA 2014 έχει λυσσασμένο ήχο κ στρίβει σαν τρένο.
6. Το FORD GT40 MKI απίστευτο.
7. Το LAMBORGHINI Huracán GT3 με δυσκολεύει.
8. Το Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003 έχει απίστευτο ήχο ανάρτησης.
9. Τα BMW M4 Coupé και BMW M4 Coupé Akrapovič Edition, πάνε μόνο με το πλάι.
10 Η LAMBORGHINI Countach 5000 QuattroValvole τρέλα.
11. Τα RUF RT 12 R AWD και RUF RT 12 R RWD απίστευτη δύναμη. Το R , πρέπει να είναι από τα καλύτερα αμάξια στο παιχνίδι.

12. Επιτέλους αν με GT3 πάρω flat out την Eu Rοuge ή την schwedenkreuz με 10C, slow, hard tyres, wings 1-3 κ fuel 90ltr , καταλήγω στον τοίχο!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω να πω ειναι οτι η miura εχει τελειως διαφορετικη συμπεριφορα.Μπλοκαρει γρηγοροτερα.Δε στριβει το ιδιο..
Επισης μεγαλη αλλαγη ειδα στο τιμονι.Σα να εχει deadzone? Αυξησανε επισης το FBB? Δε ξερω τι γινεται..Παντως δε μου φαινεται ιδιο σε καμμια περιπτωση.Με τσαντιζει που πατας κερμπ και τριζουν τα παντα ενω πριν ειχες μονο την αισθηση.
Βεβαια οι παραπανω δοκιμες γινανε μετα απο 13ωρη εργασια 3D.Το σαβκο αν βρω χρονο θα το μελετησω καλυτερα.
Καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια οι παραπανω δοκιμες γινανε μετα απο 13ωρη εργασια 3D.Το σαβκο αν βρω χρονο θα το μελετησω καλυτερα.

 

μαλλον αυτο θα ειναι,οσο ημουν στο server μαζι σας 5-6 γυρους δλδ ,δεν διαπιστωσα κατι,Μια χαρα μου φανηκε οπως πριν

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό π-Σαββατοκύριακο!!!

 

Επειδή πολλές αλλαγές έγινα με το χθεσινό patch κάντε το κόπο και ξαναεπισκεφθείτε τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με το feed back του δρόμου που φτάνει στο τιμόνι!! (kerb, slip, tyres etc)

Επίσης ρίξτε και μία ματιά και στους ήχους γιατί και εκεί έχουν αλλάξει πραγματάκια!!!

 

Υ.Γ: Το συναίσθημα να βλέπεις τα led στην G27 να ανάβουν στο AC.... priceless  :happy:

Έγινε επεξεργασία από Arkoudadis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω να πω ειναι οτι η miura εχει τελειως διαφορετικη συμπεριφορα.Μπλοκαρει γρηγοροτερα.Δε στριβει το ιδιο..

Επισης μεγαλη αλλαγη ειδα στο τιμονι.Σα να εχει deadzone? Αυξησανε επισης το FBB? Δε ξερω τι γινεται..Παντως δε μου φαινεται ιδιο σε καμμια περιπτωση.Με τσαντιζει που πατας κερμπ και τριζουν τα παντα ενω πριν ειχες μονο την αισθηση.

Βεβαια οι παραπανω δοκιμες γινανε μετα απο 13ωρη εργασια 3D.Το σαβκο αν βρω χρονο θα το μελετησω καλυτερα.

Καληνυχτα

Ε δεν είδα αλλαγές στο placebo effect, για αυτό.

Υ.Γ: Το συναίσθημα να βλέπεις τα led στην G27 να ανάβουν στο AC.... priceless :happy:

Επιτέλους. Χωρίς το fanaled?

Link to comment
Share on other sites

Κιομως ειμαι 100% σιγουρος οτι εχει αλλαξει η συμπεριφορα του αμαξιου και το τιμονι...Θα περιμενω και απο τον Θοδωρη γνωμη.Οι ρυθμισεις ειναι ιδιες εξω στο μενου.Ολα κλειστα εκτος απο το gain στο 75.Θα πρεπει να το μειωσω κιαλλο..
Στο πρωτο DLC δεν ειχαμε τετοιες διαφορες.Εδω ειναι η μερα με την νυχτα.Τι μλκιες..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.