Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ρε παιδιά, δε μπορεί να το έχω διαπιστώσει μόνο εγώ... Είναι ολοφάνερο πως τα αυτοκίνητα με version 5 tyre system, είναι very forgiving που λένε και σε άλλα sites... Δοκιμάστε την Mc Laren F1 GTR που τρέξαμε στην SPA! Θυμάστε πως σιχτιρίζαμε στην αρχή για το πόσο δύσκολο αυτοκίνητο είναι... Ε καμία σχέση! Τώρα δε σου φεύγει και να προσπαθείς!!! To ctrl-c επανήλθε!!!! Από χρόνο, παρόλο που δεν είχα καλό χρόνο έτσι κι αλλιώς, μέσα σε 10 λεπτά έκανα personal record με ολα default (setup, fuel, klp)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όπως είπα και πιο πριν, δεν είναι κακό που γίναμε πιο γρήγοροι. Κατά την άποψή μου, δε γίναμε πιο γρήγοροι επειδή έγινε πιο arcade, αλλά επειδή αντικειμενικά to assetto είχε ανάγκη από κάποιες τέτοιες βελτιώσεις για να γίνει πιο ρεαλιστικό! Μπορεί μέχρι τώρα κάποιοι π.χ. να θεωρούσαν σωστό να πατάς στιγμιαία γκάζι και να φέρνει 2 σβούρες, ή να κάνεις πατινάζ σε κάθε στροφή, αλλά εμείς που οδηγούμε από τα 16 μας, ξέρουμε πως συμπεριφέρεται σωστά ένα αυτοκίνητο! και το DLC 2 είναι προς τη σωστή κατεύθυνση!

 

To πρόβλημα σίγουρα το έχουν αυτοί που είχαν συνηθίσει να οδηγούν γρήγορα επειδή είχαν μάθει τα "χούγια" του παιχνιδιού (βλέπε GoMar, Panosdimp, klp). Τώρα που έγινε πιο ρεαλιστικό, αγχώνονται πως θα μειωθεί η διαφορά με τους υπόλοιπους και γι αυτό απειλούν με uninstall!  :D  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω αλλά προτείνω να στρέψουμε την προσοχή μας στους αγώνες, ο ανταγωνισμός μετράει εν τέλει, θυμάστε στο προηγούμενο update με τα φρένα ? Οτι και να ναι θα το χουμε ξεχάσει σε λίγες μέρες.

Κόντρα uber alles.

Link to comment
Share on other sites

Ε με τα υπόλοιπα GT3.

 

Δεν ξέρω τί λέτε, το V5 είναι κορυφή.

 

Η αλήθεια είναι ότι απ ότι είδα είναι το πιο γρήγορο απο τα GT3!! 

 

που σημαίνει ότι για να μπει με άλλα αυτοκίνητα θέλει ballast :/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι σε server από τις 21:00 , σε αγώνες με GT3 και παρατηρώ τα ελαστικά.

 

Ο Παναγιώτης με το γιαγιουδίστικο στυλ που κοροιδεύετε, ελικρινά πιστεύω πως θα έχει τρομερό πλεονέκτημα.

 

Αλλά όχι παντού.

 

Υπάρχει ένα στενό παράθυρο λειτουργίας θερμοκρασιών. Κατέβηκες? Έχασες grip. Ανέβηκες? Έχασες grip και blistering.

 

Στο SPA υπέφερα από χαμηλές θερμοκρασίες.

Στη Βαρκελώνη υπέφερα από υπερθέρμανση του μπροστά αριστερά.

 

Όταν ρυθμίστηκα με στυλ οδήγησης κ setup , έπεσαν άρδην οι χρόνοι κ στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα μολις και εγω το DP2 με απευθειας χρεωση στην καρτα. Στην πρωτη προσπαθεια μου εριξε ακυρο αλλα στην δευτερη με αφησε.

Ετσι ακριβως εγινε και σε μενα , με την δευτερη το πηρε ευτυχως κανονικα γιατι ειχα ενα αγχος η αληθεια ειναι , λογω του οτι δεν εχω paypal... :p

Link to comment
Share on other sites

Και γω με debit Πειραιως...

 

Παντως αν και πυρετιασμενος, δοκιμασα λιγο εχθες με την g27....και εριξα πολυ γελιο γιατι ειναι σαν να μαθαινεις το παιχνιδι απο την αρχη :lol:

 

Μετα απο καποια ωρα αρχισα δειλα δειλα να βρισκω τα πατηματα μου αλλά και παλι ειμαι πολυυυυ μακρια απο τους χρονους που εκανα με το χειριστήριο

 

Ερώτησις, το ingame ffb το πειραζουμε ή το αφηνουμε στο 100%

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτησις, το ingame ffb το πειραζουμε ή το αφηνουμε στο 100%

 

Υπάρχουν αυτοκίνητα στα οποία θέλεις λίγο λιγότερο FFB (π.χ. Ε30 σε Drift δεν χρειάζεσαι πολύ σκληρό τιμόνι!!) 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαλέξεις το αγαπημένο σου αμάξι στην αγαπημένη σου πίστα, μέχρι στιγμής και κάνεις δοκιμές, μέχρι να βρεις το FFB που θα σε βολεύει και ΔΕ θα ενοχλεί τους γύρο σου!!!  :p

Έτσι θα καταλαβαίνεις και περισσότερο τις διαφορές ανάμεσα σε αυτοκίνητα και setup!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποια ωρα αρχισα δειλα δειλα να βρισκω τα πατηματα μου αλλά και παλι ειμαι πολυυυυ μακρια απο τους χρονους που εκανα με το χειριστήριο

 

Ποσο σε καταλαβαινω!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.