Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Πρέπει να βρω χρόνο να ανανεώσω το θέμα με τα tips.

Ως τότε, δείτε από τα dev apps, το telemetry. Είναι πολύ βελτιωμένο, δέχεται channels , πχ μπορείτε να δείτε σε πραγματικό χρόνο τις θερμοκρασίες των επιφανειών των ελαστικών αλλά και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

το gain τι ειναι παιδια?Οπως και το FBB?

 

Δεν μπαινει google απο την δουλεια :p

Έχει να κάνει με μια ρύθμιση που υπήρχε στο μενού των pits και αφορούσε τη ρύθμιση του μεγέθους του ForceFeedback ξεχωριστά για το κάθε αυτοκίνητο. Τώρα ρυθμίζεται, λέει, ποιο απλά με τα πλήκτρα (num) + και -

Link to comment
Share on other sites

1.3.1

- Possible fix for DX 10.1 video cards crashing

- DLC2 - Improved lowpass filter for Audi R8 LMS Ultra exterior sound

- DLC2 - Fine tuned some coast crossfades for Lamborghini Huracan and Ford GT-40

- G27 leds now turn off when exiting the simulation

- Now includes correct Linux acServer

- Fixed Nissan GT-R NISMO front suspension to correct damage under full lock.

- Fixed Audi R8 LMS Ultra ABS level 7 value typo.

- Fixed GT40 rear camber setup value range mismatch.

- Fixed GT40 dampers setting numbering

- Fixed rear ride height evaluation only using left tyre pressure instead of both

- There was a problem with the shipment of the Ferrari 458 S3 trofeo tyres. We have now put them back in your pitbox setup choices.

- Fixed Tatuus F.Abarth rear wing CL and CD typos

- Added car model name to the "User Gain" Force Feedback message

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η g27...Τελικα ηταν σφραγισμενη και ολοκαινουργια. Περασα drivers αλλά επειδη το thread ειναι ψιλομεγαλο, μπορει καποιος να μου προτεινει εναν "μπουσουλα" για σεταρισμα;

 

please....pretty please :lol:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η g27...Τελικα ηταν σφραγισμενη και ολοκαινουργια. Περασα drivers αλλά επειδη το thread ειναι ψιλομεγαλο, μπορει καποιος να μου προτεινει εναν "μπουσουλα" για σεταρισμα;

 

please....pretty please :lol:

καλοριζικη και καλοταξιδη :D

 

Ετσι παιζω εγω.

Και επισης στην καρτελα shifters , βαζεις use separate shifter..Αλλιως τσαμπα πηρες την G27 :D

post-30865-0-50085100-1444400246_thumb.j

post-30865-0-97929200-1444400367_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και επισης στην καρτελα shifters , βαζεις use separate shifter..Αλλιως τσαμπα πηρες την G27 :D

Εχω καταρεύσει ψυχικά ,έδωσα τόσα λεφτά τσάμπα και ούτε καν το είχα καταλάβει τόοοσο καιρό που χρησιμοποιώ την g27.

Kάλιο αργά παρά ποτέ θα μου πεις ,εγώ ένα έχω να πω σ ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια θα προσπαθήσω να κάνω απόσβεση στο εξής . :p :p :p:D

Link to comment
Share on other sites

Την στιγμη που δεν ειναι "cheat" και δεν κερδιζω σε χρονο, ποιο το προβλημα ; δε καταλαβαινω.

Δεν νιώθεις από πείραγμα ε? :p

Το V5 tyre model είναι εξαιρετικό. Ο Άκης @akis_z80 θα το λάτρευε.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε στον γραπτο λογο βοηθαει πολυ το emoticon ξερεις :p
 

@panosdimp :  μα εχεις την G27 για 5 βασικα πραγματα και χρησιμοποιεις μονο τα 3 :p Παρε την DFGT του θοδωρη.χαχα
Πρεπει να ανεβεις Αθηνα να γινει ενα meeting στο σπιτι του Αρη να γυρισεις πισω πιασμενος :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα αν και με gamepad, μπορείς κ νιώθεις το λάστιχο σαν ζωντανό οργανισμό.

Φεύγεις με κουβέρτες αλλά αν δεν πας γρήγορα, νιωθεις να "χάνεις την θερμοκρασία" και γλιστράς παντού.
Αν πας με καλό ρυθμό όμως και διατηρήσεις θερμοκρασίες, νιώθεις το λάστιχο να γατζώνει στην άσφαλτο!!!
Μάλιστα το τελευταίο σου επιτρέπει να διατηρήσεις τις θερμοκρασίες άρα και το κρατημα win-win δλδ .
Αν όμως κάνει λαθάκι και σου πέσει λίγο η θερμοκρασία, θέλει πάλι ώρα να ξανα φτάσεις στο αρχικό grip.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ

Μου μοιάζει με rF2 αλλά με ακόμα καλύτερη υλοποίηση!!! Ακούς @mad_dog , δοκίμασέ το, θα ξετρελαθείς.

Ανυπομονώ να επιστρεψω στην G27!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@panosdimp : μα εχεις την G27 για 5 βασικα πραγματα και χρησιμοποιεις μονο τα 3 :p Παρε την DFGT του θοδωρη.χαχα Πρεπει να ανεβεις Αθηνα να γινει ενα meeting στο σπιτι του Αρη να γυρισεις πισω πιασμενος :p

Λαμπρή ιδέα μου έδωσες ,πάρε κόσμε πωλείται αυτή η @@παρι@ που μοιάζει με μοχλός ταχυτήτων της g27 όσοι επιθυμούν να την αγοράσουν τη δίνω τσάμπα παρεμπιπτόντως και βαφτίζω την g27 σε dfgt .

Ευχαριστημένος Jason? :p :p

ΥΓ: Οπως είδες άλλαξα και το avatar να ταιριάζει με τα paddles !

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θα πω μόνο για το DLC:

 

Θυμάστε που είχα βρει εκέινο το bug με το ctrl-c που χανόταν το ffb αλλά το αυτοκίνητο το έλεγχες όπως ήθελες; Ε λοιπόν, από τα λίγα αυτοκίνητα που έχω τρέξει μέχρι τώρα (από τα παλιά, όχι τα καινούρια), έχω την αίσθηση ότι οδηγώ με ενεργοποιημένο το ctrl-c αλλά έχω και ffb!!

 

Με απλά λόγια, επιτέλους έγινε drive-able!!! To μόνο που απομένει να συμβεί από εδώ και πέρα είναι ο Mad dog να εκθειάζει το Assetto corsa και ο GoMaR to pCars!  :D  :p  :tomato:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητοί μου φίλοι asseτάκηδες, μόνο rF2 επειδή είναι hardcore sim...δεν πιστεύω να με δείτε ποτέ να τρέχω μαζί σας, (όσο τρέχετε στο AC) αλλά σας παρακολουθώ σεμνά που υποστηρίζετε αυτό το παιχνίδι (AC) και περνάτε όμορφα...αυτό έχει σημασία.

 

:p :p :p :p

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θα πω μόνο για το DLC:

 

Θυμάστε που είχα βρει εκέινο το bug με το ctrl-c που χανόταν το ffb αλλά το αυτοκίνητο το έλεγχες όπως ήθελες; Ε λοιπόν, από τα λίγα αυτοκίνητα που έχω τρέξει μέχρι τώρα (από τα παλιά, όχι τα καινούρια), έχω την αίσθηση ότι οδηγώ με ενεργοποιημένο το ctrl-c αλλά έχω και ffb!!

 

Με απλά λόγια, επιτέλους έγινε drive-able!!! To μόνο που απομένει να συμβεί από εδώ και πέρα είναι ο Mad dog να εκθειάζει το Assetto corsa και ο GoMaR to pCars!  :D  :p  :tomato:

Δηλαδή οι χρόνοι σου είναι κατά 3 δευτερόλεπτα καλύτεροι από τους παλιούς ?

Αλήθεια έκανες τη σύγκριση με τους χρόνους αν ναι και ισχύει αυτό που λες τότε κάνω uninstall κι εγώ :p :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε mad_dog! Δεν είναι να πει κάποιος καλή κουβέντα για σένα... Αμέσως να το χαλάσεις!  :p  Εντάξει, το ξέρουμε πως το rF2 είναι πιο ακριβό "παιχνίδι" από το assetto corsa, αλλά προσωπικά δε διαθέτω τόσα πολλά ευρώ (80 κάτι??) για ένα τέτοιο "παιχνίδι"!  :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι χρόνοι σου είναι κατά 3 δευτερόλεπτα καλύτεροι από τους παλιούς ?

Αλήθεια έκανες τη σύγκριση με τους χρόνους αν ναι και ισχύει αυτό που λες τότε κάνω uninstall κι εγώ :p :p

 

Σε περιμένουμε και εσένα φίλε μου...

 

edit: To logo δεν ξέρω πως μπήκε...έπαιζα με τις ρυθμίσεις και ξαφνικά μου το εμφάνισε...ένα μυστήριο πράμα...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι χρόνοι σου είναι κατά 3 δευτερόλεπτα καλύτεροι από τους παλιούς ?

Αλήθεια έκανες τη σύγκριση με τους χρόνους αν ναι και ισχύει αυτό που λες τότε κάνω uninstall κι εγώ :p :p

 

abarth 500 EsseEsse Vallelunga Club, έκανα 1.00.866 και είμαι 2ος πίσω από Akis. Για κάποιο λόγο, το RSR app ενώ το εμφανίζει valid, στο site κάτι παίζει και δε φαίνεται... Ίσως πρέπει να κάνουν κανένα reset.

 

To θέμα δεν είναι ο χρόνος, αλλά ο τρόπος που μαζεύεις το αυτοκίνητο όταν πάει να σου φύγει! Αντιθέτως, με το Miura (που δεν έχει το v5 tyre system, ή όπως το λένε) που έτρεξα hotlap, έχει ακόμα την παλιά συμπεριφορά, δηλαδή πολύ πιο δύσκολα μαζεύεται.

 

Οχι ρε παιδιά uninstall! Τόσο πολύ φοβάστε τον ανταγωνισμό;  :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.