Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Τσάμπα ανησυχούσα. Προσαρμόστηκα άμεσα στην τιμονιέρα.

 

Και oh boy, άξιζε η αναμονή .

 

ΔΗΛΩΝΩ ΠΩΣ ΤΟ AC ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ FFB. ΕΙΝΑΙ Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(συγγνώμη @mad_dog, αλλά αναθεωρώ αυτά που είπα).

Απλά δοκίμασέ το.

 

Είναι μακράν καλύτερο. Είναι ανώθευτο, είναι άμεσο , είναι δυναμικό. Είναι θεσπέσιο.

 

Κυρίες και κύριοι, υποκληθείτε. Είναι τόσο μεγάλο το άλμα που δεν μπορώ να το πιστέψω. Κάτι raceroom το βλέπουν με κυάλια.

Νιώθεις τα πάντα. Γλιστρίματα, , μπλοκαρίσματα, υπερστροφές, υποστροφές, κερμπς, τα ελαστικά να λειτουργούν . ΟΛΑ .

 

Υ.Γ.1. Για την G27 , έχω

α. gyro=1

β. minimum damping=0.2

γ. minimum force = 5%

δ. Gain = 100%

ε. Με το anticlip app v3.0 , βρίσκουμε το σωστό για εμάς gain και με το +/- του numpad το ρυθμίζουμε . πχ στο GTR GT3 είναι στο 90%.

ζ. Το κουτάκι που λέει enhanced understeer τικαρισμένο (βοηθάει τις ασθενικές τιμονιέρες).

στ. Όλα τα άλλα effect εκτός.

 

Υ.Γ.2. Λειτουργικό app για λάστιχα

 

Υ.Γ. 3

 

 

ποιο καλο παιδι θα κανει κανα γυρολογιο barcelona gp με GT3 να δω που βρισκομαι?

 

εκανα ενα 1.49.7 με το gtr με soft

 

1:49:578

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα ανησυχούσα. Προσαρμόστηκα άμεσα στην τιμονιέρα.

 

Και oh boy, άξιζε η αναμονή .

 

ΔΗΛΩΝΩ ΠΩΣ ΤΟ AC ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ FFB. ΕΙΝΑΙ Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(συγγνώμη @mad_dog, αλλά αναθεωρώ αυτά που είπα).

Απλά δοκίμασέ το.

 

Είναι μακράν καλύτερο. Είναι ανώθευτο, είναι άμεσο , είναι δυναμικό. Είναι θεσπέσιο.

 

Κυρίες και κύριοι, υποκληθείτε. Είναι τόσο μεγάλο το άλμα που δεν μπορώ να το πιστέψω. Κάτι raceroom το βλέπουν με κυάλια.

Νιώθεις τα πάντα. Γλιστρίματα, , μπλοκαρίσματα, υπερστροφές, υποστροφές, κερμπς, τα ελαστικά να λειτουργούν . ΟΛΑ .

mad_dog εσυ; :hehe:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Eγώ τι να πω ρε παιδιά, αφού δεν τρέχω καθόλου με το AC.

Δεν ξέρω για το FFB τι να πω.

 

 

Πριν τιν 1.3 που το είχα δοκιμάσει είναι σαν παγοδρομίες...δεν μου άρεσε, ούτε το FFB, ούτε τα φρένα (δεν μπορούσες να πιέσεις, δεν καταλάβαινες το αμάξι) δεν ένιωθα βάρος. Στο rFactor2 όλα τα παραπάνω τα νιώθεις στο AC όχι. Και ο δρόμος, σαν να έχει πάγο κάτω...δεν ξέρω κάτι δεν μου αρέσει...οι αναρτήσεις δεν μου φαίνονται φυσικές...μικρές αναπηδήσεις...δεν...και δοκίμασα πολλές φορές αλλά δεν...όχι τίποτα άλλο, αλλά κλαίω τα λεφτά που έδωσα...

Αυτά βέβαια πάντα προσωπικές απόψεις.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Καλή η προσπάθεια, αλλά ευχαριστώ, θα μείνω στο rF2.

 

Και δεν ανέφερα το μη ρεαλιστικό setup το AC, τιμές ό,τι να ναι...

Kαι μερικά σημεία...

-Aerodynamics that takes proper sideslip/alpha into account

-Properly handling stiff suspensions

-Properly working AI

-Properly working netcode

-AI during multiplayer

-Brake temperature

-Oil temperature

-Water temperature

-Dynamic day/night cycles

-Drivers swaps during multiplayer and singleplayer

-Dynamic weather with rain

-Proper race/flag rules

-False starts

-Rolling starts

-Safety car

-Proper damage

-Pitstops in singleplayer

-Chassis flex

-Visible tire deformation

-Physically-based tire model based on first principles.

-Dynamic realroad rubber built-up based on driving lines

-Auto-downloading of mods during multiplayer

-Resume from replay savegame system

-Animated marshalls

-Steering assist and adjustable speed sensitivity for keyboard users

-Steering assist for gamepad users

-Top choice by real-life racing teams for not only driver training, but also real race car development, because of physics accuracy

[...

rFactor 2's physics engine is by far the most simulation based physics engine using real life aero and physical data that no other title has come close to...]

Είναι απλά harcdore sim...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή η προσπάθεια, αλλά ευχαριστώ, θα μείνω στο rF2.

 

 

mad_dog

ρε μαδ πραγματικα εισαι οτι να ναι...δεν μπορεις που δεν μπορεις στο assetto,θες να το παιζεις και γρηγορς ταχα οτι παιζεις rf2 και εισαι οδηγαρα(σας δινω ταδε sec..κλπ,κλπ) και σνομπαρεις το ασσεττο(οτι δεν "μπορει" η αλεπου τα κανει κρεμασταρια) λες και δεν σε εχουμε παρει χαμπαρι  :p  :p  :p ασε που παραπληροφορεις κι ολας

πιανουν οι αλλοι την βλακεια σου-εεεμ συγνωμη το σουπερ ντουπερ σιμ σου ηθελα να πω(μηπως καταλαβεις οτι εκτιθεσε)...και μετα αρχιζεις το καλαματιανο και την κλαψα    :p  :p

http://www.thelab.gr/topic/102860-rfactor-2/page-12#entry2453026

 mad_dog, on 11 Οκτ 2015 - 19:27, said:

1:33:760

 

Σίγουρα κατεβαίνει θέλει να βρεις τα σημεία...

Αλλά φαντάζομαι θα έχει έντονο συναγωνισμό την περίπτωση που τρέξουμε...

 

edit: Ρε μανία να με περνάτε όλοι...να μην με αφήσετε να χαρώ, ο άλλος πρώτη φορά την Sao Paolo φάγαμε 1 sec, άλλος και αυτός πρώτη φορά εκεί κάτι κάναμε...

ρε τι πάθαμε...εκεί ρε παιδί μου να μην με αφήσουν ήσυχο !!!

 

Να πάθετε όλοι λάστιχο την Τρίτη !!!

 

ελεος ρε κλεισου στο 1χ1 κοινοτητα και χ@σε μας

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσοι αρέσκεστε να παίζετε Online αλλά σας εκνευρίζουν οι συμπεριφορές των άλλων οδηγών, τότε προτιμήστε τους server που υποστηρίζονται από το minorating plugin.

 

Το plugin, υπολογίζει τα χλμ που διανύουμε ενώ είμαστε εντός 20μέτρων από αντίπαλο και το διαιρεί με τις συγκρούσεις , κατατάσοντας έτσι τους χρήστες σε grades.

 

Πραγματικά αλλάζει το όλο σκηνικό. 1η φορά είδα 24 αυτοκίνητα να στρίβουν στην 1η στροφή και να μην ανοίγει μύτη.

 

Εντυπωσιακό και νομίζω είναι game changer χαρακτηριστικό.

 

Αν θέλετε να δείτε που είστε , πατάτε /mr .

 

Υ.Γ.  Είμαι στο C ^_^

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά μπορεί . Εχει οδηγίες εδω.

Είναι ευκαιρία , από την στιγμή που κάνουμε καθαρούς αγώνες , να ανεβαίνουμε rank.

 

Τί λες Άκη ? ( @akis_z80 )

Έχει ειπωθεί:

 

http://www.thelab.gr/topic/137510-assetto-corsa-multiplayer-racing-greek-gatherings/page-210#entry2443207

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ίσως θα λειτουργούσε τώρα που το ξανασκέφτομαι για τις υπόλοιπες μέρες της εβδομάδας που μπαίνουν διάφοροι αλλά πάλι είναι μεγάλος ο αριθμός των ατόμων που επισκέπτονται περιστασιακά το σέρβερ που μπορεί και να μη δεις γρήγορα αποτελέσματα .

Οσο για τις Κυριακές μπορεί να λειτουργήσει ανασταλτικά για ορισμένους και να εγκαταλείψουν .

Προτιμώ ένα πιο ελεύθερο σύστημα που να συγχωρεί περισσότερα γιατί υπάρχουν διαφορές στην απόδοση μεγάλες.

Αυτά κατά τη γνώμη μου ,φυσικά ακούμε όλες τις γνώμες.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

οπως θέλετε! Με τον ίδιο τρόπο που οδηγούσα και πριν, έτσι θα οδηγώ και πάλι... ή μήπως θα με κάνει να αλλάξω τρόπο οδήγησης; δεν έχω καταλάβει τι είναι για να πω την αλήθεια, οπότε δεν έχω άποψη

Link to comment
Share on other sites

Τί έχει ειπωθεί? Άλλο πράγμα αυτό.

Για το minorating έλεγα κι εγώ τότε. Τι ακριβώς είναι άλλο πράγμα?

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ. Γιατί ο σύνδεσμος που έβαλες λέει για το ptracker.

Αν κατάλαβα καλά @liakjim βάζεις στο server ένα βαθμό, και μετά αυτός δέχεται οδηγούς απο αυτό το βαθμό και πάνω?

Ναι αυτός είναι ο στόχος. Πχ αποκλείοντας τους W , αμέσως πετάς τους wreckers. Έτσι θα προστατευθεί και ο δικός μας από αυτούς. Αν δείτε, ήδη 14 άτομα είναι wreckers.

Βέβαια ίσως θα λειτουργούσε τώρα που το ξανασκέφτομαι για τις υπόλοιπες μέρες της εβδομάδας που μπαίνουν διάφοροι αλλά πάλι είναι μεγάλος ο αριθμός των ατόμων που επισκέπτονται περιστασιακά το σέρβερ που μπορεί και να μη δεις γρήγορα αποτελέσματα .

Οσο για τις Κυριακές μπορεί να λειτουργήσει ανασταλτικά για ορισμένους και να εγκαταλείψουν .

Προτιμώ ένα πιο ελεύθερο σύστημα που να συγχωρεί περισσότερα γιατί υπάρχουν διαφορές στην απόδοση μεγάλες.

Αυτά κατά τη γνώμη μου ,φυσικά ακούμε όλες τις γνώμες.

Παναγιώτη άλλο η απόδοση και άλλο η προσεκτική οδήγηση.

Προσωπικά θα επιθυμούσα να μπει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ. Γιατί ο σύνδεσμος που έβαλες λέει για το ptracker.

 

Nope. Για το minorating λέει. Δοκίμασα το link πριν το βάλω, το δοκίμασα και τώρα. Μάλλον μπερδεύτηκες. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.