Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα απο κανέναν αν ο server μπει με W.. δεν θα μας επηρεάζει και το μόνο που θα κάνει είναι να ανεβάζει το βαθμό μας, απο την στιγμή που αρκετή server αρχίζουν να το χρησιμοποιούν

 

Βέβαια ίσως θα λειτουργούσε τώρα που το ξανασκέφτομαι για τις υπόλοιπες μέρες της εβδομάδας που μπαίνουν διάφοροι αλλά πάλι είναι μεγάλος ο αριθμός των ατόμων που επισκέπτονται περιστασιακά το σέρβερ που μπορεί και να μη δεις γρήγορα αποτελέσματα .

Οσο για τις Κυριακές μπορεί να λειτουργήσει ανασταλτικά για ορισμένους και να εγκαταλείψουν .

Προτιμώ ένα πιο ελεύθερο σύστημα που να συγχωρεί περισσότερα γιατί υπάρχουν διαφορές στην απόδοση μεγάλες.

Αυτά κατά τη γνώμη μου ,φυσικά ακούμε όλες τις γνώμες.

 

Προφανώς μιλάμε για κάτι καινούργιο το οποίο θα αποδώσει πολύ αργότερα! και όσον αφορά τις "τιμωρίες" δεν νομίζω να είναι τόσο ευαίσθητο το σύστημα όπου θα επηρεαστεί από ένα ή δύο τρακαρίσματα σε ένα αγώνα! Άλλωστε τις Κυριακές όλη μας είμαστε πολύ προσεκτικοί και σπάνια γίνονται περισσότερα απο 2-3 τρακαρίσματα κατά την διάρκεια του αγώνα!!

 

http://strawpoll.me/5716354 Ρίξτε και μία ψήφο για να έχουμε τις απόψεις πιο συμμαζεμένες!! ;)   

Link to comment
Share on other sites

1.3.2 
- Graphical fixes for Ferrari F40 (s3), BMW M4 and Akrapovic, Zonda R 
- Corrected SCG003 Fuel consumption 
- Fixed Dual Core CPU crashing due to non properly initialized threading using "Timer Process" 
- Fixed replay framerate wrong multiple of physic engine rate producing wrong speeds in replays 
- Fixed user force feedback capping the value to 100% on load 
- Fixed volume balance (exterior) for some cars 
- DX10.1 fixes are not also active for the ksEditor 
- Possible fix for colored spectators using new camera facing rendering 
- Performance improvement for camera facing spectators when reflections are active 
- Fixed Lotus 98T AI tyre strategy (choosing qualify tyres even for tracks that are too long for those)
- Added DRS zones to Nordschleife 
- Improved AI lines at Nordschleife 
- Slight improvement in AI race craft 
- Changed Led on Huracan GT3 
- Fixed DLC2 cars lap limit on quick races 
- replaced Lamborghini Logos


δε βλεπω πουθενα για τα lap times..χαζοι ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη άλλο η απόδοση και άλλο η προσεκτική οδήγηση. Προσωπικά θα επιθυμούσα να μπει.

 

Τώρα βέβαια πρέπει να ξέρουμε τι ακριβώς κάνει αυτό το προγραμματάκι και πως θα μας φανεί χρήσιμο.

Κάποιος ας ασχοληθεί να μας εξηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφνωνώ στο να μπει σίγουρα μέσα στην εβδομάδα. Πόσες φορές άλλωστε μας έχουν χαλάσει αγώνες και μπαίνουμε εδώ ζητώντας kicks. Aπό την άλλη δεν ξέρω τι γίνεται όταν παίζει θέμα lag/teleporting.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα με εμένα?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά είναι λογικό γιατι αφενός η πίστα είναι πιο απαιτητική και αφετέρου όσο περισσότερα αυτοκίνητα τόσο μεγαλύτερος ο φόρτος που δέχεται η cpu με αποτέλεσμα να πέφτουν τα frames!.. (πχ. εμένα πολλές φορές μου βαράει 90άρια η cpu όταν υπάρχουν πολλά αυτοκίνητα στο grid)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα οσο ανεβαζα αριθμο αντιπαλων πεφταν τα fps. πχ χτες εκανα κατι δοκιμες spa με GTR, ολα τερμα με 3 οθονες (4800x1080) εκτος motion blur, μονος μου στην πιστα 60-70fps, με 10 αντιπαλους στα 40 και με 24 αντιπαλους στα 25-30 το πολυ. χωρις apps αυτα.

 

barcelona ειναι 10fps κατω μονος μου, με αλλους δε δοκιμασα.

 

γενικα παντα παιζω ολα τερμα low εκτος απο 8χΑF και 2χΑΑ και high res mirror. για να παιζω σε οτι σερβερ να ναι με οσα apps θελω χωρις να εχω στο νου αν θα πεσει απο τα 60 του vsync.

 

δεν ειδα διαφορα παντως με το 1.3. για να μη πω οτι μπορει να ναι και καλυτερα για μενα, γιατι ολα τερμα με αντιπαλους παλια ηταν απλα unplayable με καμια 15fps.

 

(7970 crossfirex @1100 & i5 3570k @4500)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.