Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

ρε σεις μην ειστε κολλημενα μυαλα....αυτο ειναι τις υπερβολης ταχα εφε  :p σιγα να μην γινουν τα λαστιχα ετσι .....απο τον δευτερο γυρο ξεκιναει η μλκια 

1 μπλοκάρισμα χρειάστηκε ο Hamilton και μπήκε στα pits για αλλαγή ελαστικού γιατί δεν την πάλευε από τα τραντάγματα. Θα προσπαθήσω να βρω το video!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@liak εχει και το project τετοιο εφε αλλα δεν ειναι τοσο ευαιθητο και εχεις κραδασμους οχι γαργαλημα  :p εδω νιωθεις οτι εχει χαλασει το τιμονι οχι τα λαστιχα

τεσπα αν δεν μπορεις να το αποφυγεις κατσε και απολαυσε το :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Για τον server προτείνω και τα 2 , δλδ GX και GTC. Πανομοιότυποι χρόνοι με λίγο διαφορετικό τρόπο (το ένα έχει κ ABS).

 

 

Πράγματι! Το Lotus Evora GTC έχει ABS και TC, ενώ το Lotus Evora GX δεν έχει ούτε ABS, ούτε TC! Οι χρόνοι φαίνονται όντως να είναι ίδιοι.

 

Αν πρέπει να επιλέξω ένα από τα δύο, αλλάζω γνώμη και επιλέγω το GTC με τα ABS και TC.

 

Αν πάλι κάποιοι προτιμούν και θέλουν το GX χωρίς ABS και χωρίς TC, τότε μπορούμε να βάλουμε και τα δύο.

 

Εγώ πάντως, και γενικά, για όσους δεν έχουν pedals με load cell (βλέπε fanatec) νομίζω πως είναι πιο τίμιο να πάμε στο GTC που έχει ABS...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και προτείνω 2 αγώνες των 20 laps, ή εναλλακτικά, ο ένας αγώνας με το GTC και ο άλλος με το GX, αν τελικά μείνουν και τα δύο. Τι λέτε;

Nομιζω οτι θα ειναι λιγο μπερδεμα για τον σερβερ, δηλ θα πρεπει μετα το τελος του 1ου αγωνα να ξανασεταριστει με το αλλο αυτοκινητο, και εμεις να ειμαστε στην αναμονη μεχρι να γινει.

Προτιμηση δικια μου, να ειναι ο αγωνας με το ιδιο αυτοκινητο για ολους, GTC ή GX, οποιο προτιμησετε τελικα.

+1 απο μενα για το GTC.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πιάστηκε το χέρι από το gamepad μετά τους 10-12 γύρους οπότε και σταμάτησα. Συγχαρητήρια στους νικητές. Θα πρότεινα να κάναμε 2 αγώνες έτσι ώστε να μην τρέχουμε πίσω μόνοι οι πιό αργοί :p αλλά ότι θέλετε.

+1 και από μένα για το gtc.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... μετα απο απουσια 4 μηνων ηρθε η ωρα τα πραγματα να μπουν στη θεση τους ο καθε κατεργαρης στον παγκο του και τα σχετικα. Την κυριακη ερχομαι και θα μπει διαγωνισμα... Κρατηθειτε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@liak εχει και το project τετοιο εφε αλλα δεν ειναι τοσο ευαιθητο και εχεις κραδασμους οχι γαργαλημα  :p εδω νιωθεις οτι εχει χαλασει το τιμονι οχι τα λαστιχα

τεσπα αν δεν μπορεις να το αποφυγεις κατσε και απολαυσε το :)

 

Έχω φάει flatspot στον 5ο γύρο στη monza με GT2 γιατι το βλήμα μπροστά μου έκανε @@ριά.

Το race ήταν 30 laps. Το τιμόνι μου έχει περίπου 20 φορές τη δύναμη μιας G25, φαντάσου τι γινόταν.

Όλες οι βίδες στο rig ξεβιδώθηκαν, μέχρι και το mouse έπεσε κάτω από το tray.

 

Άντεξα 1 lap με το flatspot (ήρωας), box box box !

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε τι κατάφερα να κάνω. Μπλόκαρα τους πίσω τροχούς με 68 brake bias. Μπράβο μου.

https://youtu.be/rKI-rGQsAXk

 

Ta physics αυτού του αυτοκινήτου μου θυμίζουν κάτι fail mods στο Rfactor1 που τα φτιάχνανε σε 2 εβδομάδες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta physics αυτού του αυτοκινήτου μου θυμίζουν κάτι fail mods στο Rfactor1 που τα φτιάχνανε σε 2 εβδομάδες.

Τα physics όντως ήταν κατώτερα των περιστάσεων και είναι κρίμα γιατί ειδικά το external 3d modeling είναι πολύ καλό. Περιμένω με ανυπομονησία να δω το ίδιο αυτοκίνητο στο raceroom .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αφήνετε και τα 2 αμάξια GTC και GX και ο καθένας ας πάρει αυτό που θέλει. Οι διαφορές τους είναι απειροελάχιστες.

 

No prob από μένα. Πάντως εγώ καπαρώνω από τώρα ένα GTC!  ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, αυτό το rating system που εβγαλαν πρόσφατα σε στυλ iracing έχει μπει στον σέρβερ? Νομίζω λέγεται Minorating ή κάπως έτσι.

Δεν νομίζω να χρειαζόμαστε ρε συ τέτοιο σύστημα ,είμαστε μια  ετερόκλητη όσον αφορά τις επιδόσεις αλλά ωραία οικογένεια !

Τέτοια συστήματα ίσως είναι χρήσιμα εκεί που μπαίνουν πολλοί οδηγοί  κατά τη γνώμη μου.

Πάντως τελευταία υπάρχει μια φοβερή βελτίωση όσον αφορά τις επιδόσεις και τη συμπεριφορά των μελών της οικογένειας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.