Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Για την παντόφλα θα σου πούνε τα γερόντια εδώ :hehe:

Για το πισι καλύτερα κανε θέμα στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ να σε βοηθήσουν και περισσότερα παιδιά που είναι και πιο ψαγμένα.τα 500 τα ξεχνάς.700 είσαι οριακά πιστεύω.έχω σα κριτήριο να παίζεις με φουλ γραφικά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

Για την παντόφλα θα σου πούνε τα γερόντια εδώ :hehe:

Για το πισι καλύτερα κανε θέμα στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ να σε βοηθήσουν και περισσότερα παιδιά που είναι και πιο ψαγμένα.τα 500 τα ξεχνάς.700 είσαι οριακά πιστεύω.έχω σα κριτήριο να παίζεις με φουλ γραφικά έτσι.

Κοιτα δε με ενδιαφερει τοσο το να το παιζει σε Ultra setings...Και σε high δε με χαλαει...Αλλα θα το ψαξω και θα τα πουμε στις πιστες συντομα!ευχαριστω για την βοηθεια παιδια!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Για την παντόφλα θα σου πούνε τα γερόντια εδώ :hehe:

Ποιος, που, πόσο; :hehe:

 

πριν 10 ώρες, το μέλος Mkl_59 έγραψε:

Ασε που καλοκαιρι παντρευομαι κιολας και βλεπω την παντοφλα στην πορτα!!

Νο Prblm, θα στα μάθουμε τα κόλπα να αποφεύγεις τις παντόφλες;):D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι δεν ειμαι hardcore PCακιας..Στην ουσια τωρα μπηκα στο τρυπακι λογω AC..Τοσο καιρο επαιζα σε κονσολα και μου αρεσε αυτο που εβλεπα..Απλα σε PC εχει MODakia καλυτερο online και γενικοτερα περισσοτερες ρυθμισεις σε ολους τους τομεις του παιχνιδιου!!Γι αυτο δεν ειπα budget γιατι δεν ξερω τι PC μπορει να το σηκωσει ανετα!500-700 Ευρω ασ πουμε!Ασε που καλοκαιρι παντρευομαι κιολας και βλεπω την παντοφλα στην πορτα!!


Πάντως με το pc της υπογραφής, δλδ με μικρό επεξεργαστή i5 και την 470 των 200€, παίζω σχεδόν όλα full ( εκτός από reflections που το έχω σε low ), σε ανάλυση 1440p και έχω πάντα 60fps .

Ειλικρινά πάντως, θα έλεγα να δεις τους μικρούς ryzen σαν πιο future proof λύση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Πάντως με το pc της υπογραφής, δλδ με μικρό επεξεργαστή i5 και την 470 των 200€, παίζω σχεδόν όλα full ( εκτός από reflections που το έχω σε low ), σε ανάλυση 1440p και έχω πάντα 60fps .

Ειλικρινά πάντως, θα έλεγα να δεις τους μικρούς ryzen σαν πιο future proof λύση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Τα τσεκαρα φιλε λιακο τα δικα σου...60 fps online εισαι πολυ καλα!! το ψαχνω και για ryzen αν και το συστημα σου ειναι πολυ καλο!Επισης nvidia λογω marketing γινεται στο AC?η οντως υποστηριζει καλυτερα το παιχνιδι και να παω σε GTX?Αρχικα δεν ειχα το AC ακομα και σε MAX settings για ''βαρυ''παιχνιδι!Παω minimum δηλαδη στα 600 ευρω τουλαχιστον μπατζετ!Να σημειωσω οτι με ενδιαφερει κυριως να τρεχει πολυ καλα το παιχνιδι ακομα κι αν δεν ειναι ολα full αναλυση!

Link to comment
Share on other sites

Θα σας τη σπάσω το ξέρω!! Αλλά @liakjim φτιάξε ένα thread με sim racing equipment ή κάτι παρόμοιο (αν δεν υπάρχει είδη) και πάντε προς τα εκεί! Γεμίζουμε το main του Assetto και είναι κρίμα :) 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σαν νεο μελος θα ηθελα να δω ενα thread με sim racing equipment η μονο για  AC..Αλλα γενικα ειμαι καλυμενος και με βοηθησανε τα παιδια που να κινηθω πανω κατω οποτε για να μην τα μπερδευουμε θα επανλεθω ετοιμος για online να σπασουμε κανα μοτερ!Ευχαριστω τους παντες για τον χρονο τους και την βοηθεια...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mkl_59 said:

Βασικα σαν νεο μελος θα ηθελα να δω ενα thread με sim racing equipment η μονο για  AC..Αλλα γενικα ειμαι καλυμενος και με βοηθησανε τα παιδια που να κινηθω πανω κατω οποτε για να μην τα μπερδευουμε θα επανλεθω ετοιμος για online να σπασουμε κανα μοτερ!Ευχαριστω τους παντες για τον χρονο τους και την βοηθεια...

Αυτο που ζητας δε γινεται σε απολυτο βαθμο γιατι το thelab ειναι ενα φορουμ τεχνολογικου περιεχομενου και οχι αποκλειστικα για gaming / sim racing.
Το οτι εχουμε subforum αποκλειστικα για το assetto, ειναι προσφορα απο την Δ.Ο :D

Εφοσον ζητας gaming pc, το ιδανικο θα ηταν να εφτιαχνες ενα θεμα στην αντιστοιχη ενοτητα, μιας και το ασσετο ανηκει στην κατηγορια των PC gaming και δεν διαφοροποιειται.
Οποτε στα 600-700 που ζητας, θα παρεις προτασεις απο τα μελη εδω για το καλυτερο δυνατον pc gaming μηχανημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.13.2
- Fixed Setup delete function not removing preset files
- Fixed Pitstop Quick Menu Fuel value when setup is fixed
- Added special events for latest free content
- Fixed Flag with VR and PP off
- Added pupillary distance management on OpenVR app (it may affect world scale feeling)
- Tweaked downshift protection indicator position to scale with screen resolution
- Added more log debug for Downshift Protection
- Pitstop Quick Menu Wing is now relative instead of absolute
- Fixed BMW 1M rear street tyres wrong wear values

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

- Added more log debug for Downshift Protection

@Dimitris Pappas αυτό είναι για σένα.

Υποψιάζονται ότι κάτι fishy ενδεχομένως να παίζει με το σύστημα. 

Αν ξαναδείς κάτι, ανεβάζεις τα logs στο θέμα που σου έκανα λινκ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sstav said:

τελικά υπέκυψα στον πειρασμό...θα σας δω στις πίστες σύντομα :D

 

Image 1.jpg

Να τσιμπατε ρε...θελει να δει πως θα φαινεται η τιμονιερα στο γραφειο του πρωτου αγορασει :hehe:

 

Εισαι περιπτωση λεμε :hehe::hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.