Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

29 minutes ago, akis_z80 said:

Βασικά κάποιοι είχαν βγάλει τα μαχαίρια και περίμεναν την KUNOS στη γωνία να κάνει καμιά βλακεία ανακοίνωση -τύπου εξαγορά/ανακοίνωση AC2- για να την κατασπαράξουν (δε μιλάω φυσικά για κανέναν εδώ μέσα), αλλά μετά το χθεσινό πέσανε πολλά σαγόνια και τώρα δεν ξέρουν τι να πούνε.

 

Ένα τμήμα του bonus content που δεν είχαν υποσχεθεί, αλλά το δώσανε ΤΣΑΜΠΑ μαζί με τα δωρεάν core updates:

pic3.jpg

Μη ξεχνάς την δωρεάν  Spa, σαν δεν ντρεπονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φέρνουν λέιζερ σκαν,φέρνουν τόσα λάισενσις προσπαθούν κ όσο μπορούν εξελίσσουν το σιμ πεπερασμένα δε λέω με τους όποιους περιορισμούς κ τις όποιες ελλέψεις ακόμη.Κ όλα αυτά με κανά 50άρι-60άρι ευρά σύνολο για όσους μπήκαν εξαρχής ή αγόρασαν το γκέιμ με έκπτωση.

 

Κ τους κράζουμε?Δεν πρέπει να είμαστε κατάτι πιο υποχωρητικοί ως καταναλωτές?

 

Ακόμη κ γω που δεν φοράω κουνογυαλιά όπως ο ΚουλοΆκης τους βγάζω το καπέλο.

 

Δλδ τι άλλο θέλουμε για να πούμε ένα μπράβο-ευχαριστώ?

 

Στην τελική αν δεν σας αρέσει υπάρχουν κ άλλες εναλλακτικές.

 

Κ για να μην ξεχνάμε μια χούφτα ντέβς ξεκίνησαν το όλο θέμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάποιοι θέλουν να πηγαίνουν αντίθετα στο ρεύμα και νιώθουν καλύτερα όταν είναι διαφορετικοί από τους άλους.

Όταν μια μικρή εταιρεία αρχίζει και κάνει καλές προσπάθειες όπως η KS όλα ΟΚ, όταν όμως αρχίζει και τρίζει δόντια από εδώ και από εκεί αυτοί οι λίγοι που (νομίζουν πως) ακούγονται πολύ αρχίζουν τις πίπεc λες και έγινε καμιά EA και καταστρέφουν το simracing community.

 

p.s. Μου θυμίζουν κάτι γκόμενες που όποια εταιρεία προϊόντων π.χ. πάει καλά και γιγαντώνεται αμέσως γίνεται η κακιά εταιρεία που θέλει να τα καταπιεί όλα και χρησιμοποιεί καρκινογόνες ουσίες για τα πάντα και διάφορα άλλα παρατράγουδα, απλά αστεία πράγματα.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Απλώς μια μικρή σύγκριση για να καταλάβετε πόσο VFM είναι το AC και το ότι όποιος γκρινιάζει έχει λάθος, έχω δώσει από το Early Access μαζί με τα DLC 60-70€ πάνω κάτω έχωντας όλο το content και έχω 337 ώρες played according to steam.

 

Παραθέτω για σύγκριση το iR account, σίγουρα έχω περισότερες ώρες (το steam λέει 273 ώρες played αλλά το πρόσθεσα στο steam τον τελευταίο χρόνο οπότε υπολογίζω τουλάχιστον χ3):

 

Quote
Date Order # Status Total Memo
16/6/2016   fulfilled  $    74,25 Subscription
8/6/2016   fulfilled  $    30,66 Cart Order
4/5/2016   fulfilled  $    26,90 Cart Order
8/3/2016   fulfilled  $       7,95 Cart Order
5/3/2016   fulfilled  $    27,26 Cart Order
10/12/2015   fulfilled  $    33,66 Cart Order
19/10/2015   fulfilled  $    14,95 Cart Order
11/10/2015   fulfilled  $    14,95 Cart Order
23/9/2015   fulfilled  $    14,95 Cart Order
17/9/2015   fulfilled  $    11,95 Cart Order
21/6/2015   fulfilled  $       9,95 Cart Order
19/8/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
9/8/2014   fulfilled  $    30,98 Cart Order
14/7/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
5/7/2014   fulfilled  $    99,00 Subscription
30/6/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
15/6/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
26/5/2014   fulfilled  $    34,98 Cart Order
10/5/2014   fulfilled  $    30,00 Subscription
5/5/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
22/4/2014   fulfilled  $    37,68 Cart Order
18/3/2014   fulfilled  $    40,38 Cart Order
11/3/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
4/3/2014   fulfilled  $    14,95 Cart Order
25/2/2014   fulfilled  $    11,95 Cart Order
17/2/2014   fulfilled  $    12,00 Subscription
27/4/2013   fulfilled  $    15,00 Subscription
       $  684,05  

Δεν έχω μετανιώσει ούτε σέντ αφού όπως φαίνεται μόλις προχτές πρόσθεσα άλλο ένα χρόνο συνδρομή, αλλά μετα από 684$ ακόμα δεν έχω όλο το content, όλα τα υπόλοιπα sims που έχω δεν φτάνουν ούτε κατά διάνοια το παραπάνω ποσό.

 

10 Porsche με 10-20 Ευρώ στο AC, δώσε και μένα μπάρμπα !!!

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

10 Porsche με 10-20 Ευρώ στο AC, δώσε και μένα μπάρμπα !!!

ε και ?

να το κάνεις τι ?

πόσο hotlaping να κάνεις ?

για τα λεφτά που παραθετεις, τα θεωρείς πεταμένα λεφτά ?

εγώ θεωρώ ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις 

η εμπειρία που αποκομίζεις από το iracing τόσο κοστίζει

ούτε το κρύβουν ούτε σε εκβίασαν να τους πληρωσεις 

και εγώ θα ήθελα τα κοστη να ήταν χαμηλότερα

αλλά αφού οι άνθρωποι παίζουν μπάλα μόνοι τους δεν είναι ανόητοι ...

δεν πιστεύω να νομίζει κανένας εδώ ότι το AC ή το RF2 είναι ανταγωνιστές του ...

εσύ εξάλλου ξέρεις την διαφορά 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

Δεν έχω μετανιώσει ούτε σέντ αφού όπως φαίνεται μόλις προχτές πρόσθεσα άλλο ένα χρόνο συνδρομή, αλλά μετα από 684$ ακόμα δεν έχω όλο το content, όλα τα υπόλοιπα sims που έχω δεν φτάνουν ούτε κατά διάνοια το παραπάνω ποσό.

 

oops 

για καποιο λογω δεν το ειδα αυτο 

sorry

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος aliakas έγραψε:

ε και ?

να το κάνεις τι ?

πόσο hotlaping να κάνεις ?

για τα λεφτά που παραθετεις, τα θεωρείς πεταμένα λεφτά ?

εγώ θεωρώ ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις 

η εμπειρία που αποκομίζεις από το iracing τόσο κοστίζει

ούτε το κρύβουν ούτε σε εκβίασαν να τους πληρωσεις 

και εγώ θα ήθελα τα κοστη να ήταν χαμηλότερα

αλλά αφού οι άνθρωποι παίζουν μπάλα μόνοι τους δεν είναι ανόητοι ...

δεν πιστεύω να νομίζει κανένας εδώ ότι το AC ή το RF2 είναι ανταγωνιστές του ...

εσύ εξάλλου ξέρεις την διαφορά 

 

Σαν συνολο παιχνιδιου πεταμενα ειναι... Για μια porsche που βγηκε περυσι δωσανε  15 ευρω και ηταν και χαλια εδω θα παρουμε 10 με 20 και θα ειναι αστερια. Το μονο που αγοραζεις στο iceracing ειναι features στους server ολα τα αλλα ειναι χαλια, εχει γεμισει παππουδια το παιχνιδι γτ δεν αντεχουν τους υψηλους παλμους και γιαυτο εχει και κοσμο. Με δικο σου σερβερ στο assetto κανεις οτι θες οπως εχουμε αποδειξει εδω στο thelab αλλα και αλλου απλα θελει λιγο περισσοτερο κοπο. Αξιζει να δωσεις ενα σκασμο λεφτα απλα για διευκολυνσεις? Δεν νομιζω...

 

Με τοσα λεφτα που παιρνουν καθε χρονο επι τοσα χρονια ειναι απαραδεκτη η κατασταση του παιχνιδιου. Δεν μιλαω για features αλλα για ολα τα υπολοιπα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί τα γράφεται και "γκρινιάζετε" εδώ? (πάντε στο official forum του AC)

2. Κανένας δεν σας ανάγκασε να αγοράσετε το οποιοδήποτε dlc!!!

3. Αν το AC το θεωρείται τόσο για το π@#$% γιατί συνεχίζεται να το ακολουθείται?

 

Σκάμε 60αρια και 70αρια για να παιχνίδια που θα μας προσφέρουν 30-40-50 ώρες παιχνιδιού και καθόμαστε και γκρινιάζουμε για παιχνίδια που έχουμε γράψει πάνω από 150 ώρες τουλάχιστον!!  Αν έβγαινε η Kunos και ζητούσε 10 ευρώ το μήνα προφανώς και δε θα το έκραζε κανένας!! Αντίθετα δουλεύουν στο παιχνίδι δίνουν free content (μία στο τόσο) και εμείς  συνεχίζουμε να γκρινιάζουμε... Θα μπορούσε να πει, οκ φτάνει το development του AC1 οργανόνουμε 3-4 dlc για τον επόμενο χρόνο και ξεκινάμε την ανάπτυξη του AC2 χαλαρά και ωραία! Μην ξεχνάμε ότι το παιχνίδι έχει 2+ χρόνια που έχει κάνει release!! για πείτε μου πόσα game συνεχίζουν να να δίνουν μεγάλα update μετά από 2 χρόνια?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

1. Γιατί τα γράφεται και "γκρινιάζετε" εδώ? (πάντε στο official forum του AC)

2. Κανένας δεν σας ανάγκασε να αγοράσετε το οποιοδήποτε dlc!!!

3. Αν το AC το θεωρείται τόσο για το π@#$% γιατί συνεχίζεται να το ακολουθείται?

 

Σκάμε 60αρια και 70αρια για να παιχνίδια που θα μας προσφέρουν 30-40-50 ώρες παιχνιδιού και καθόμαστε και γκρινιάζουμε για παιχνίδια που έχουμε γράψει πάνω από 150 ώρες τουλάχιστον!!  Αν έβγαινε η Kunos και ζητούσε 10 ευρώ το μήνα προφανώς και δε θα το έκραζε κανένας!! Αντίθετα δουλεύουν στο παιχνίδι δίνουν free content (μία στο τόσο) και εμείς  συνεχίζουμε να γκρινιάζουμε... Θα μπορούσε να πει, οκ φτάνει το development του AC1 οργανόνουμε 3-4 dlc για τον επόμενο χρόνο και ξεκινάμε την ανάπτυξη του AC2 χαλαρά και ωραία! Μην ξεχνάμε ότι το παιχνίδι έχει 2+ χρόνια που έχει κάνει release!! για πείτε μου πόσα game συνεχίζουν να να δίνουν μεγάλα update μετά από 2 χρόνια?

ποιος κράζει ? 

εγώ πάντως όχι 

με 500 περίπου ώρες είμαι πολύ ευχαριστιμενος από το game γιαυτό που είναι 

για το vs iracing είναι offtopic και δεν το συνεχίζω

εξάλλου ότι έγραψα παραπάνω το ανακάλεσα λίγο ποιο κάτω αν δεις  

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν συνολο παιχνιδιου πεταμενα ειναι... Για μια porsche που βγηκε περυσι δωσανε  15 ευρω και ηταν και χαλια εδω θα παρουμε 10 με 20 και θα ειναι αστερια. Το μονο που αγοραζεις στο iceracing ειναι features στους server ολα τα αλλα ειναι χαλια, εχει γεμισει παππουδια το παιχνιδι γτ δεν αντεχουν τους υψηλους παλμους και γιαυτο εχει και κοσμο. Με δικο σου σερβερ στο assetto κανεις οτι θες οπως εχουμε αποδειξει εδω στο thelab αλλα και αλλου απλα θελει λιγο περισσοτερο κοπο. Αξιζει να δωσεις ενα σκασμο λεφτα απλα για διευκολυνσεις? Δεν νομιζω...

 

Με τοσα λεφτα που παιρνουν καθε χρονο επι τοσα χρονια ειναι απαραδεκτη η κατασταση του παιχνιδιου. Δεν μιλαω για features αλλα για ολα τα υπολοιπα. 

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για το τι λες, για τούς περισσότερους που ασχολούνται με το iRacing για online competitive racing το κόστος είναι αστείο και δεν υπάρχει καμία σύγκριση με οτιδήποτε άλλο.

Σε συμβουλεύω εάν δεν έχεις προσωπική εμπειρία να μην εκτίθεσαι, η Porsche (RUF) κοστίζει 12$, έχει τέσσερις εκδόσεις για το ποσό αυτό και είναι εξαιρετική σε όλες, αντάξια εάν όχι καλύτερη του RUF στο AC. Τα περί iceracing ανήκουν στο μακρινό παρελθόν, μην διαβάζεις posts σε forums/Reddit που γράφει ο κάθε πικραμένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό προς τους developers του iRacing, το σημαντικότερο μέρος ενός sim, η οδήγηση δηλαδή, είναι για κλάματα κατα την γνώμη μου.

Το δοκιμάζω κάθε 6 μήνες να δω τι αλλαγές έχουν γίνει αλλά κάθε φορά κλαίω τα 5€ που λέει ο λόγος.

 

Γνώμη μου πάντα, είναι πως οι περισσότεροι ενοικιαστές του iRacing έχουν ξοδέψει τόσα λευτά και απλά δεν θέλουν να σταματήσουν να ασχολούνται καθώς θα πάνε χαμένα όλα αυτά. Αν είχα επενδύσει 500€ και εγώ ίσως να μην σταμάταγα να πληρώνω συνδρομή.

Το κοινό του πιστεύω άτομα γύρω στα 40-50 χρόνια της ζωής τους που μεγαλώσανε με GPL και Nascar 2003 και απλά έχουν συνηθίσει σε αυτό το driving feel που λέμε.

 

Το online σύστημα βέβαια είναι όλα τα λευτά.

 

Soz για το offtopic δεν θα ξανασχοληθώ με το iRacing στο thread.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, aliakas said:

με 500 περίπου ώρες είμαι πολύ ευχαριστιμενος από το game γιαυτό που είναι

Αν έκανες 500 ώρες offline έχεις χάσει το 80% της μαγείας του παιχνιδιού που βρίσκεται στην ένταση των online αγώνων.

Αν έχεις παίξει με εμάς ή άλλο οργανωμένο club όπως το racedepartment σόρρυ που δε σε θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν έχω συμμετάσχει στις μαζώξεις σας δυστυχώς 

πάντως για το online που λες γρήγορα διαπίστωσα πως ειτε πρώτος έβγαινα ειτε τελευταίος ήταν το ίδιο και το αυτό

αφού η ετερια δεν έχει μεριμνήσει για online profiles και official championships 

άσε που δεν είχε ούτε insident rating οπότε ο καθένας έκανε ότι ήθελε χωρίς επιπτώσεις στο online profile που δεν υπαρχει 

 

μην μου πεις για τρίτες λύσεις εγώ το game από την kunos το αγόρασα και αυτά έπρεπε να τα είχε από native το game support

κάπου εκεί τελείωσε το online για μένα

μπαίνω που και που με κανένα νέο dlc στην αγαπημένη μου green hell  

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

Μάλλον δεν έχεις ιδέα για το τι λες, για τούς περισσότερους που ασχολούνται με το iRacing για online competitive racing το κόστος είναι αστείο και δεν υπάρχει καμία σύγκριση με οτιδήποτε άλλο.

Σε συμβουλεύω εάν δεν έχεις προσωπική εμπειρία να μην εκτίθεσαι, η Porsche (RUF) κοστίζει 12$, έχει τέσσερις εκδόσεις για το ποσό αυτό και είναι εξαιρετική σε όλες, αντάξια εάν όχι καλύτερη του RUF στο AC. Τα περί iceracing ανήκουν στο μακρινό παρελθόν, μην διαβάζεις posts σε forums/Reddit που γράφει ο κάθε πικραμένος.

Εγω και ''δεν ξερεις τι λες'' δεν παμε μαζι... βαση αυτων που ειδα λοιπον τα 680 που λες δεν τους τα δινω... ισως αν δεν υπηρχε AC κατι να εκανα. 

Τωρα το αν το εφτιαξαν... αυτο ελειπε να εχουν παρει τοσα λεφτα και να μην εβγαλαν τον παγο απο το οδοστρωμα, εδω το εκαναν στην kunos με τα 60 ευρω που εχουν παρει.

 

Το ''competitive racing'' προκυπτει γτ εχουν μαζευτει ολα τα παπουδια που τα σκανε ετσι και αλλιως για την τρελα τους χωρις να εχουν τρελες απαιτησεις απο ενα παιχνιδι γτ δεν θελουν να τα σκανε σε αναβαθμισεις για το συστημα τους αλλα στο sim rig τους ετσι λοιπον εχει φτιαχτει ενα community hardcore οδηγων. Και στο assetto αν το εκαναν ετσι ειναι σιγουρο οτι θα τους εκλειναν το σπιτι στο iceracing αλλα τα παλικαρια στην kunos δεν εχουν κοσμο να κοιτανε το forum με τα mods ποσο μαλλον να ασχοληθουν με ολα αυτα.  Εγω αν εδινα τα λεφτα που εχεις δωσει εσυ θα ειχα τρελες απαιτησεις απο τον developer οχι μονο σε features αλλα και σε ολα τα αλλα επιπεδα. (Η unreal engine 4 ειναι δωρεαν αλλα μην τους το πειτε) 

 

Τα 684 δολαρια ασχετα αν καποιος τα δινει ευκολα η οχι ειναι 684 δολαρια  που σε σχεση με τα 60-70 που εχουμε δωσει η θα δωσουμε ειναι πολλα και δεν τα δικαιολογει τπτ.  

Αν αυτο που παιζεις σε καλυπτει καλα κανεις και τα δινεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα αξιζει κιολας.

Εδω ο madog παιζει rf2... μονος του... και καθεται και λεει για θερμοκρασιες λαδιων και φρενων και χανει ολη τη δραση με εμας. 

 

PS: οτι σου λεει ο stelios. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.