Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος Mr.Nekra έγραψε:

Δε θα κανω αντιλογο γιατι ξερω οτι δε μπορω να ειμαι αντικειμενικος!  :-)

 

...οτι θελει ο λαος!

Απλα σου εξηγω το σκεπτικο μας η πιστα μια χαρα ειναι και εγω χαλαρωνω να την τρεχω ακομα και σαν βολτα. Το θεμα ειναι οτι λογω μεγεθους πρεπει να αφιερωσουμε χρονο που οι περισσοτεροι δεν εχουμε για να γινει σωστα ο αγωνας. Ειναι δυσκολο σε μια στο τοσο μεγαλη πιστα να θυμασαι τα παντα, ακομα και εκει που θα ριξεις γυρο μπορεις να τρακαρετε γτ αν ο αλλος φοβαται να φρεναρει οπως πρεπει και ειστε με 250+ καταλαβαινεις τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Παιζωντας αυτες τις μερες το asseto( στο ps4) μπορω να πω οτι ειναι η ηδονη τις τιμονιερας μου φοβερη κ λεπτομερη αναδραση κ φοβερη φυσικη των αυτοκινητων..απο θεμα οδηγησεις ειναι οτι καλυτερο εχει περασει στην κονσολα..αλλα στα υπολοιπα εχει τρομερες αδυναμιες...με το χειροτερο να ειναι η AI η οποια λειτουργει αυστηρα σε μια γραμμη παραβλεποντας οτι υπαρχεις κ πεφτει συνεχως πανω σου..ειναι πολλες οι φορες που ερχετε κ με χτυπαει απο πισω κ φερνω τετα κε και μου χαλαει ολη την προσπαθεια..ειναι οτι πιο εκνευριστικο μπορει να σου συμβει στην καριερα...δεν ξερω πως ειναι στο  pc αλλα στην κονσολα ετσι εχουν τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

@liakjim Ωραια ηταν,θα το παμε  ξανα και με discord  για πιο οργανωμενα πατηματα!

 

@Aris Teidis  ...αν εχει κοσμο κατα τις 10 θα μπω και εγω για καμια γυρα!

 

7 minutes ago, fatalara said:

Απλα σου εξηγω το σκεπτικο μας η πιστα μια χαρα ειναι και εγω χαλαρωνω να την τρεχω ακομα και σαν βολτα. Το θεμα ειναι οτι λογω μεγεθους πρεπει να αφιερωσουμε χρονο που οι περισσοτεροι δεν εχουμε για να γινει σωστα ο αγωνας. Ειναι δυσκολο σε μια στο τοσο μεγαλη πιστα να θυμασαι τα παντα, ακομα και εκει που θα ριξεις γυρο μπορεις να τρακαρετε γτ αν ο αλλος φοβαται να φρεναρει οπως πρεπει και ειστε με 250+ καταλαβαινεις τι θα γινει.

Καταλαβαινω το σκεπτικο,το βιωσα προσφατα αλλωστε στην vallelunga club που ετρεξα εδω με καποια παιδια ενω δεν ειχα κανει ποτε ουτε γυρο,απλα ειπα οτι δεν ειμαι αντικειμενικος λογω της υποκειμενικης αποψης μου για την εν λογω διαδρομη σε σχεση με τις υπολοιπες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Mr.Nekra έγραψε:

@liakjim Ωραια ηταν,θα το παμε  ξανα και με discord  για πιο οργανωμενα πατηματα!

Μου λείπουν 6 δευτερόλεπτα ακόμα στο γύρο για να μη με ξεφτιλίζεις. Μάλλον με discord κ με εσένα θα τα βρω :)

Link to comment
Share on other sites

@liakjim

αυτα θα τα βρεις ευκολα,κοντα στο 7:20 ειναι ενα καλο lap,εγω σπανια το χω!Θα παιχτει προπονηση! :-)

 

 

Λιγο οφ τοπικ ερωτηση,το 40ρι εναντι του 32 ιντσων μονιτορ προσφερει καποιο πλεονεκτημα σε single screen setup η τζαμπα κοπος?

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Mr.Nekra έγραψε:

@liakjim

αυτα θα τα βρεις ευκολα,κοντα στο 7:20 ειναι ενα καλο lap,εγω σπανια το χω!Θα παιχτει προπονηση! :-)

 

 

Λιγο οφ τοπικ ερωτηση,το 40ρι εναντι του 32 ιντσων μονιτορ προσφερει καποιο πλεονεκτημα σε single screen setup η τζαμπα κοπος?

Απλα θα τα βλεπεις πιο μεγαλα και σε λιγο χειροτερη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Mr.Nekra έγραψε:

Λιγο οφ τοπικ ερωτηση,το 40ρι εναντι του 32 ιντσων μονιτορ προσφερει καποιο πλεονεκτημα σε single screen setup η τζαμπα κοπος?

Θα κερδίσεις σε FOV (μεγαλύτερη δηλ. με τη σαραντάρα).

Εγώ 40άρα χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος (στείλε μου πμ αν θες να τη δεις πριν αποφασίσεις - αν μένεις Αθήνα...)

Με την 49άρα ήταν ακόμα καλύτερα:hehe:!!!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fatalara said:

Απλα θα τα βλεπεις πιο μεγαλα και σε λιγο χειροτερη ποιοτητα.

 

2 hours ago, Aris Teidis said:

Θα κερδίσεις σε FOV (μεγαλύτερη δηλ. με τη σαραντάρα).

Εγώ 40άρα χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος (στείλε μου πμ αν θες να τη δεις πριν αποφασίσεις - αν μένεις Αθήνα...)

Με την 49άρα ήταν ακόμα καλύτερα:hehe:!!!

Εχω μια sony32w705 και μια samsung UA40EH6030,συνηθως χρησιμοποιω την πρωτη γιατι την ειχα παρει για gaming λογω spec,ξερω οτι η samsung εχει μια ιδεα input lag ακομα και σε pc mode,δε ξερω ποσο ομως,η sony στα χαρτια δεν εχει σχεδον καθολου,εβαλα χθες την 40ρα αλλα ημουν πιο αργος σαν να μην μπορουσα να υπολογισω το μεγεθος του αυτοκινητου,καβαλουσα κατι κερμπ ακυρα!Υπαρχει περιπτωση να φταιει η tv η οτι δεν εχω συνηθισει ακομα το μεγεθος αφου ολα ειναι πολυ μεγαλυτερα?Καθομαι περιπου στο 1 μετρο,ισως λιγο λιγοτερο.Ψηνομαι παρα πολυ για rift αλλα με φρεναρει που δεν εχω ιδεα πως ειναι και αν ποτε το παρω θα ναι μαλλον στα τυφλα γιατι εδω στη βορειοδυτικη μακεδονια του μπανανισταν δε νομιζω να χω καμια ευκαιρια να το τσεκαρω!

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Οταν αλλαζουν οι ιντσες ή η αποσταση απο την οθονη τοτε πρεπει να αλλαξεις και το fov.

Project Immersion by MrPix

Αν θυμαμαι καλα, για να ορισουμε τις σωστες τιμες στο ΑC επιλεγουμε το PCars στον calculator?

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαζεψα καποια χρηματα ελεγα να παρω μια gpu για το AC  αλλα και για αλλα χαλαρα sims, αρχες Οκτωβρη θα γινει η αγορα. Ειχα μια 7790 αλλα την εδωσα και πλεον ειμαι με την ενσωματομενη του 4790Κ η οποια τα βρισκει σκουρα.

Με ποια καρτα θα μαι καλυμενος σε 1080p στο Assetto? H 470 ειναι οκ ή αξιζει να τα σκασω για την 480? Μηπως ακομα και η 460 με καλυπτει για το AC τα επομενα 1-2 χρονια? Οσο φθηνοτερη τοσο καλυτερα καθως ειμαι φοιτητης και τα χρηματα μαζευτηκαν με πολυ κοπο.

 

Προτιμω AMD αλλα αν ειναι περισσοτερο vfm καποια nvidia για simracing τοτε θα στραφω προς τα εκει :(

Έγινε επεξεργασία από khr1s
Link to comment
Share on other sites

AMD is love AMD is life!!!

Αν αποφασίσεις να πάρεις κάποια απο τις RX @khr1s χωρίς δεύτερη σκέψη θα πας σε 480!!! Η διαφορά με την 470 είναι μικρή στα χρήματα και είναι κρίμα!!! και θα πάρεις την 8 giga για να είσαι future proof!! Μην πάρεις κάρτα και αρχίσεις σε 2 χρόνια να σκέφτεσαι να την αλλάξεις!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα 2ωρο στο καινουργιο σεταπ του @Aris Teidis ηταν η δοση μου μετα απο 1,5 μηνα αποχης.


Τα περι DDW τα εχω ξανα πει.Καταλαβαινεις απολυτα που παταει το αμαξι..Προσφυση λακουβες,νερα χιονι ολα τα παντα.Ειχα καιρο να παιξω και επρεπε να προσαρμοστω παλι ομως.
Κριμα πιστευα πως θα του την εσπαγα τη τιμονιερα αλλα δε τα καταφερα. :p επαιξα σαν ανθρωπος αυτη την φορα. :hehe:


Σε ευχαριστω και παλι Αρη για την φιλοξενια.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε ποια αμαξια θα περιλαμβανει το porsche pack;εγω θα ηθελα πολυ το porsche 919 Hybrid LMP1-H..αλλα δεν πιστευω πως θα υπαρχει αυτο γιατι δεν την πολυ υποστιριζουνε την συγκεκριμενη κατηγορια!!!εμενα παντως  με εξηταρουν αυτα τα θηρια με το ιδιετερο cockpit!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.