Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Αγαπητοί  φίλοι  λαμπίτεσ  ασσετοκορσακιδες   καλησπέρα !!!

 

Σαν  νέος  στο  παιχνίδι  και  από  τα  πολλές  σελίδες  εδώ  ...ζαλίστηκα ...

 

2-3  συμβουλές  για  το  ξεκίνημα  θα  ήθελα  ...

 

Ευχαριστώ   να  ..οδηγείτε  προσεχτικά  !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

Αγαπητοί  φίλοι  λαμπίτεσ  ασσετοκορσακιδες   καλησπέρα !!!

 

Σαν  νέος  στο  παιχνίδι  και  από  τα  πολλές  σελίδες  εδώ  ...ζαλίστηκα ...

 

2-3  συμβουλές  για  το  ξεκίνημα  θα  ήθελα  ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κιάλλος κύλισε στα βαριά...κι άλλη μαχαιριά ...ευτυχώς που ο κ.Ιάσωνας απουσιαζει των [ανα]θεμάτων και μιλάτε λιγότερο...το ήξερα ότι κάτι κάνει αυτός όταν είναι παρών και ξεχειλώνουν τα σχετικά νηματα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, velipsi said:

Αγαπητοί  φίλοι  λαμπίτεσ  ασσετοκορσακιδες   καλησπέρα !!!

 

Σαν  νέος  στο  παιχνίδι  και  από  τα  πολλές  σελίδες  εδώ  ...ζαλίστηκα ...

 

2-3  συμβουλές  για  το  ξεκίνημα  θα  ήθελα  ...

 

Ευχαριστώ   να  ..οδηγείτε  προσεχτικά  !!!

keep-calm-and-pedal-to-the-metal-3.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Κιάλλος κύλισε στα βαριά...κι άλλη μαχαιριά ...ευτυχώς που ο κ.Ιάσωνας απουσιαζει των [ανα]θεμάτων και μιλάτε λιγότερο...το ήξερα ότι κάτι κάνει αυτός όταν είναι παρών και ξεχειλώνουν τα σχετικά νηματα...

Δεν τους βλέπω να τρέχουν όμως...!

 

Άδειοι οι σερβερ και δε μπορώ να μπω, πρέπει να ανέβω rank :fie:

Πάω να ανέβω A :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Δεν τους βλέπω να τρέχουν όμως...!

 

Άδειοι οι σερβερ και δε μπορώ να μπω, πρέπει να ανέβω rank :fie:

Πάω να ανέβω A :p

Εύκολο είναι. Μπες σε έναν ABC και ακολούθα έναν σε απόσταση <20μ.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος velipsi έγραψε:

Αγαπητοί  φίλοι  λαμπίτεσ  ασσετοκορσακιδες   καλησπέρα !!!

 

Σαν  νέος  στο  παιχνίδι  και  από  τα  πολλές  σελίδες  εδώ  ...ζαλίστηκα ...

 

2-3  συμβουλές  για  το  ξεκίνημα  θα  ήθελα  ...

 

Ευχαριστώ   να  ..οδηγείτε  προσεχτικά  !!!

Καλως ήρθες.

Πες μας μια 2-3 κουβέντες για εξοπλισμό και "προϋπηρεσία".

Καλό είναι να κλείσεις offline με AI για κανα 50ώρες για αρχή.

 

Ότι θες ρωτάς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω ήχο σε μερικά αυτοκίνητα; Πχ R8.

πριν 49 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Εύκολο είναι. Μπες σε έναν ABC και ακολούθα έναν σε απόσταση <20μ.

Ναι... έπαιζα πριν κανένα μισάωρο και τα 2/3 ήμουν σε απόσταση <20μ αλλά δεν είδα να άλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω ήχο σε μερικά αυτοκίνητα; Πχ R8.

Ναι... έπαιζα πριν κανένα μισάωρο και τα 2/3 ήμουν σε απόσταση

Δοκίμασε να κανεις validate τα αρχεία του παιχνιδίου... Για να το κάνεις αυτό πάνε στο steam στην συλλογή σου κάνε δεξί κλικ στο Assetto πανε ιδιότητες και μετά στην καρτέλα τοπικά αρχεία πάτα επαλήθευση αρχείων παιχνιδιού... Ίσως έτσι στρώσει...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Γιατί δεν έχω ήχο σε μερικά αυτοκίνητα; Πχ R8.

Λογικά έχεις περάσει mod.

Αν το θες , ξανα πέρνα το.

Αν όχι, σβήσε όλα τα GUID.txt μέσα στα /sfx folders.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, ότι και αν κάνω δεν ανεβαίνω rank. Πως μπορώ να βλέπω αν έχω πρόοδο ή όχι;

 

Μπήκα πχ σε ένα σερβερ και ήταν γεμάτος σε μια αρκετά μικρή πίστα και ήμασταν όλοι με το S1, μπήκα και σε έναν με το Praga, τίποτα...

Και το θέμα είναι ότι δεν με απασχολεί το rank μου αλλά ότι δε μπορώ να μπω στους server του Λάμπη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο ολοκληρωσα τον πρωτο μου "μινι endurance και καλα" αγωνα στο RD, 38 γυρων στη spa με gt3, διαρκειας μιαμισης ωρας.

Με λιγα λογια πρωτη φορα επρεπε να εχω τακτικη με τα ελαστικα και τα καυσιμα μου, πραγμα το οποιο με μαγεψε!!!! αληθεια... (απλα δεν μου ειχε ξανατυχει...)

Θα προτεινα να οργανωναμε και εμεις παρομοιο αγωνα, ειναι εκπληκτικη εμπειρια, αλλα απαιτει τουλαχιστον 18-20 συμμετοχες για να εχει ενδιαφερον φυσικα...

Ελπιζω να τα πουμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο ολοκληρωσα τον πρωτο μου "μινι endurance και καλα" αγωνα στο RD, 38 γυρων στη spa με gt3, διαρκειας μιαμισης ωρας.

Με λιγα λογια πρωτη φορα επρεπε να εχω τακτικη με τα ελαστικα και τα καυσιμα μου, πραγμα το οποιο με μαγεψε!!!! αληθεια... (απλα δεν μου ειχε ξανατυχει...)

Θα προτεινα να οργανωναμε και εμεις παρομοιο αγωνα, ειναι εκπληκτικη εμπειρια, αλλα απαιτει τουλαχιστον 18-20 συμμετοχες για να εχει ενδιαφερον φυσικα...

Ελπιζω να τα πουμε!

Γιώργο έχω αναφέρει ξανά το θέμα των endurance αγώνων.

Πλέον τα λάστιχα / πιτ στοπ, δουλεύουν σωστά, οπότε η στρατηγική μπορεί να παίξει ρόλο.

Νομίζω όμως ότι στο thelab δεν θα υπάρξει διάθεση.

Αυτοί που ήθελαν κάτι με πιο στρατηγική/διάρκεια έφυγαν για άλλες πολιτείες (rf2).

Να δούμε λίγο ποιοί μείναμε πίσω και πόσοι και τί διάθεση υπάρχει δλδ αν θα μείνουμε σε καθεστώς αγώνες του 40' for fun.

Μέχρι τότε, μόνο στο RD ή σε ξένα φόρουμ θα δεις endurance αγώνες.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να γίνει είτε σε κάποιο cup, είτε σαν έλα event κλασσικό λαμπιτικο, αλλά με sign ups, ώστε να ξέρουμε πριν τον αγώνα πόσοι θα είναι οι συμμετέχοντες, και άν ειμασταν λίγοι να μην ξεκινούσε. Όπως και να έχει, πρεπει να δούμε πόσοι είμαστε εδω ενεργοί.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος velipsi έγραψε:

Αγαπητοί  φίλοι  λαμπίτες  ασσετοκορσακιδες   καλησπέρα !!!

Σαν  νέος  στο  παιχνίδι  και  από  τα  πολλές  σελίδες  εδώ  ...ζαλίστηκα ...

2-3  συμβουλές  για  το  ξεκίνημα  θα  ήθελα  ...

Ευχαριστώ   να  ..οδηγείτε  προσεχτικά  !!!

Καλώς ήρθες,

θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά (όλοι λείπουν) και θα σου λυθούν όλες οι απορίες! 

Μπορείς να έχεις σαν γνώμονα στην προπόνησή σου - με την A.I. προς το παρόν μέχρι να μαζευτούμε - ότι προσπαθείς πάση θυσία να αποφύγεις και κυρίως να μην προκαλέσεις ατυχήματα!

Πόσο να προπονηθείς? (όσο μπορείς περισσότερο, χαχα) Εγώ έχω σαν γνώμονα το 100% της A.I.  Αν μπορώ να τους ακολουθώ ή να βρίσκομαι ανάμεσά τους (ακόμα καλύτερα) για αρκετούς γύρους ξέρω ότι τουλάχιστον δεν θα τερματίσω στις τελευταίες θέσεις στον αγώνα:hehe:. Αν μπορείς να τους αφήνεις πίσω σου, χωρίς να κάνεις "dive bombs" τηρώντας όλους τους αγωνιστικούς κανόνες, τότε θα ξέρεις ότι είσαι έτοιμος για να χτυπηθείς με τους "aliens" της παρέας.

Οι συνθήκες, βέβαια, σε έναν πραγματικό αγώνα αλλάζουν συνέχεια και αποτελούν μεγαλύτερη πρόκληση από την "προβλέψιμη" συμπεριφορά της A.I. και η πραγματική πείρα έρχεται μόνο γράφοντας ώρες μέσα στους αγώνες μας!

Διάβασε οπωσδήποτε όλους τους κανόνες "καλής συμπεριφοράς" που τους αναφέρουμε πριν οποιοδήποτε αγώνα - μάζωξη και θα είσαι Ο.Κ.!;)

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video

 

  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application (DOWNLOAD)
  • Προτείνεται η χρήση DISCORD με Push to Talk (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Καλώς ήρθες,

θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά (όλοι λείπουν) και θα σου λυθούν όλες οι απορίες! 

Μπορείς να έχεις σαν γνώμονα στην προπόνησή σου - με την A.I. προς το παρόν μέχρι να μαζευτούμε - ότι προσπαθείς πάση θυσία να αποφύγεις και κυρίως να μην προκαλέσεις ατυχήματα!

Πόσο να προπονηθείς? (όσο μπορείς περισσότερο, χαχα) Εγώ έχω σαν γνώμονα το 100% της A.I.  Αν μπορώ να τους ακολουθώ ή να βρίσκομαι ανάμεσά τους (ακόμα καλύτερα) για αρκετούς γύρους ξέρω ότι τουλάχιστον δεν θα τερματίσω στις τελευταίες θέσεις στον αγώνα:hehe:. Αν μπορείς να τους αφήνεις πίσω σου, χωρίς να κάνεις "dive bombs" τηρώντας όλους τους αγωνιστικούς κανόνες, τότε θα ξέρεις ότι είσαι έτοιμος για να χτυπηθείς με τους "aliens" της παρέας.

Οι συνθήκες, βέβαια, σε έναν πραγματικό αγώνα αλλάζουν συνέχεια και αποτελούν μεγαλύτερη πρόκληση από την "προβλέψιμη" συμπεριφορά της A.I. και η πραγματική πείρα έρχεται μόνο γράφοντας ώρες μέσα στους αγώνες μας!

Διάβασε οπωσδήποτε όλους τους κανόνες "καλής συμπεριφοράς" που τους αναφέρουμε πριν οποιοδήποτε αγώνα - μάζωξη και θα είσαι Ο.Κ.!;)

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video

 

  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application (DOWNLOAD)
  • Προτείνεται η χρήση DISCORD με Push to Talk (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ)

 

ΑΣΧΕΤΟΣ  ...πολλές  αγνωστες  λέξεις ...είμαι  και  μεγάλος  (μπαμπάς δε)  ...

 

1ο  τι  είναι  το  Α.Ι  ... ???

2ο  στα  άλα  μιλάμε  για  συμπεριφορά  ...εντός  διαδικτύου  ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

ΑΣΧΕΤΟΣ  ...πολλές  αγνωστες  λέξεις ...είμαι  και  μεγάλος  (μπαμπάς δε)  ...

 

1ο  τι  είναι  το  Α.Ι  ... ???

2ο  στα  άλα  μιλάμε  για  συμπεριφορά  ...εντός  διαδικτύου  ?

 

Παίζει και να είσαι μικρότερος από μένα, χεχε!

Το Α.Ι. είναι από το Artificial Intelligence δηλ. τεχνητή νοημοσύνη και αναφερόμαστε στα αυτοκίνητα με τα οποία μπορείς να συναγωνιστείς μέσα στο παιχνίδι - εκτός διαδικτύου. Μπορείς να τη δοκιμάσεις επιλέγοντας την ενότητα "Quick Race" στο menu και να επιλέξεις με πόσους "τεχνητής νοημοσύνης" αντιπάλους θα συναγωνιστείς!

Ο σκοπός αν δεν κατάλαβες, να σου διευκρινίσω, είναι να κάνουμε εικονικούς αγώνες μεταξύ μας η παρέα - αναγκαστικά διαδικτυακά (δεν γίνεται αλλιώς). Όλοι οι κανόνες που αναφέρω παραπάνω είναι γι' αυτούς τους διαδικτυακούς αγώνες.

Ρώτα οτιδήποτε θες (τώρα που έχω όρεξη...) εδώ είμαι!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.