Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

44 minutes ago, billpeppas said:

Έχεις κάνει λίγο ανάποδο airflow αν βλέπω καλά

Ναι έτσι μου φαίνεται και μένα :hehe:, αλλά τον πίσω ανεμιστήρα του κουτιού δεν θα τον λειτουργώ γιατί θέλω να είναι εντελώς αθόρυβο το pc.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απλά βάλε τον ανεμιστήρα της CPU από την άλλη πλευρά ή απλά γύρνα τον, να φυσάει πρός το πίσω μέρος του κουτιού ( και αν δεν θα βάλεις τον πίσω ανεμιστήρα να δουλεύει, βγάλε τον να ανοίξει το πεδίο να βγάζει πιο εύκολα τον αέρα έξω ο ανεμιστήρας της ψύκτρας )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη σήμερα  από Γερμανία , μεσω ebay (http://www.ebay.com/itm/111636901141?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT_)

 

Κινεζο καρμπον travel τρίποδο με κεφαλή, οτι πρέπει για ταξίδια και γενικά οπου απαιτείται αρκετό κουβάλημα, γίνεται αστείο σε μέγεθος μόλις κλείσει οπως φαίνεται και στη φωτό!

 

Για τα λεφτά του και έχοντας γνώση του  τι αγοράζεις είναι άψογη αγορά, το είχε φίλος και το εχω δοκιμάσει πρίν το τσιμπήσω και γω... 

_DSC1062.jpg

_DSC1067.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@and64 ωραιο, review εχει πουθενα ?

 

Review online δεν είχα βρει κάτι σοβαρο, το πήρα κυρίως επειδή το είχα δει live και το είχα δουλέψει. Επίσης είναι ο λόγος που δεν πήγα σε παρόμοιο κινέζο λίγο πιο φθηνό γιατί παίζει να βγει φόλα!

 

Μερικοί λέγανε online ότι δεν είναι τόσο σταθερό κλπ @@%"%#!! Φυσικά αν το συγκρίνω με το Manfrotto μου που ζυγίΖει 3 φορές πάνω δεν είναι σταθερό αλλά για travel και με ενα νορμάλ combo φακού/μηχανης (μην περιμένεις να κρατήσει κανένα τέρας σώμα με 70-200 πανω!) είναι μια χαρά...

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20170507_140217.thumb.jpg.7769aede2498c6312dc12287246ad8b2.jpg

Thermaltake riing 140mm

Έχω πάρει κάποιες μετρήσεις και συγκρίθηκαν με κάποιους άλλους που έχω, κάποια στιγμή θα ανεβάσω και τα αποτελέσματα.

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

On 13/5/2017 at 2:49 ΜΜ, το μέλος FrOsT έγραψε:

Ήρθε το τροφοδοτικό και όχι ο atx to SFX ανταπτορας για να το βάλω

Εκεί στην corsair τον ..... με τα 2 χεράκια (οποιαδήποτε άλλη εταιρεία να ήταν τα ίδιο θα έλεγα),

θα τους κόστιζε πολύ να το είχαν απ'την αρχή μέσα!

Ένα zalman που είχα πάρει υπήρχε κανονικά ο αντάπτορας.

Frost το πλήρωσες extra?

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Stavros Apo έγραψε:

Πόσο και από που αν επιτρέπεται;

Καλησπέρα Σταύρο, το βρήκα σε κατάστημα μεταχειρισμένων Θεσσαλονίκη με απόδειξη αγοράς 24/4/17 από Κύπρο......φυσικά κατάσταση βιτρίνας και με τα ακουστικά της B&O που με ενδιέφεραν, το κόστος στα 450 ευρω.

Έγινε επεξεργασία από euaggelos71
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, idonthave said:

Εκεί στην corsair τον ..... με τα 2 χεράκια (οποιαδήποτε άλλη εταιρεία να ήταν τα ίδιο θα έλεγα),

θα τους κόστιζε πολύ να το είχαν απ'την αρχή μέσα!

Ένα zalman που είχα πάρει υπήρχε κανονικά ο αντάπτορας.

Frost το πλήρωσες extra?

Ε ναι αφού δεν έχει μέσα... ελπίζω να μην περιμένω πολύ... όταν έγινε η παραγγελία του psu μου είπαν τουλάχιστον σε 5 εργάσιμες και λέω έχω χρόνο... και ήρθε σε 2!

Πολύ δεν θα τους κόστιζε αλλά και η silverstone που κοιτούσα δεν το έχει, τα έχουν και οι 2 και τα πουλάν ξεχωριστά, είπα να πάρω το 450 που μου φτάνει άνετα αλλά λέω ποτέ δεν ξέρεις τι θα βάλεις επάνω του στο μέλλον, δεν με χαλάει που δεν θα ανοίξει ποτέ και ο ανεμιστήρας βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2017 at 4:02 ΜΜ, το μέλος swatoner έγραψε:

Σας δείχνω τις αγορές μου πολύ σπάνια, αλλά με την παρακάτω είμαι ενθουσιασμένος.

 

Συνολικό κόστος 205€ μαζί με κουπόνι από aliexpress.

Στην τιμή περιλαμβάνεται το NO TAX NO VAT που μου επιβεβαίωσαν ότι δε περνάει από τελωνείο (Περνάει από Ολλανδία, Γερμανία, Ιταλία πριν φτάσει Ελλάδα)

 

Αποστολή 28/4 παραλαβή 12/5

 

Έχω VW και ήρθε με αντάπτορα canbus και διαβάζει κατευθείαν γενικές πληροφορίες από το αμάξι. Πόρτες, ζώνες, ρεζερβουάρ κλπ.
Ποιοτικά είναι μέτριο προς καλό, αλλά για τα λεφτά του είναι super.

 

Περαιτέρω πληροφορίες μου ζητάει, γιατί είναι λίγο ποιο γενικό με τεχνολογία και όχι PC related.

2017-05-14_15h56_24.png

Σε ποιο αυτοκινητο το έβαλες; Τι άλλες πληροφοριες σου δείχνει για το αυτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

On 12/05/2017 at 1:54 AM, and64 said:

Παρελήφθη σήμερα  από Γερμανία , μεσω ebay (http://www.ebay.com/itm/111636901141?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT_)

 

Κινεζο καρμπον travel τρίποδο με κεφαλή, οτι πρέπει για ταξίδια και γενικά οπου απαιτείται αρκετό κουβάλημα, γίνεται αστείο σε μέγεθος μόλις κλείσει οπως φαίνεται και στη φωτό!

 

Για τα λεφτά του και έχοντας γνώση του  τι αγοράζεις είναι άψογη αγορά, το είχε φίλος και το εχω δοκιμάσει πρίν το τσιμπήσω και γω... 

_DSC1062.jpg

_DSC1067.jpg

Το έχεις δοκιμάσει με τι εξοπλισμό πανω;η κεφαλή έχει τζόγο; κλειδώνει εκεί που θέλεις; σε αέρα πως τα πάει;

 

Edit : Μόλις είδα την απάντηση σου παραπάνω..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wesker said:

Σε ποιο αυτοκινητο το έβαλες; Τι άλλες πληροφοριες σου δείχνει για το αυτοκινητο;

VW touran. 

Μου δείχνει Πόρτες, ζώνες, ρεζερβουάρ,τεποζιτο, χειρόφρενο, στροφές κινητήρα στο περίπου, συνολικά χιλιόμετρα, αν βάλεις και odb έχει και Bluetooth και συνδέεται με app. 

Android 6 τρέχει. Το μόνο κακό είναι ότι αν θέλεις να κάνεις customization θέλει ψάξιμο. Πχ να αλλάξεις τον player κλπ θέλει ψάξιμο. 

Πολλές εφαρμογές δεν μπορείς να εγκαταστήσεις λόγο χώρου. Βασικά είναι σαν να είχες ένα 3310 πρι  και πήρες ένα φτηνό smartphone. Εξερεύνεις άλλον κόσμο τελείος. 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όπως και να έχει είναι μια φτηνή πηγή με 4x50. Θεωρώ ότι η εργοστασιακή με 2x20 ήταν ελάχιστα  καλύτερη αν και έχω 8 ηχεία της Bosch. Όπως και να έχει αν θέλεις ήχο δεν περιμένεις να στα οδηγήσει όλα η πηγή αλλά παίρνεις amp μετά. 

Από GPS μια χαρά, εξωτερικη κεραία έχει την οποία εγώ την έβαλα μέσα στο ντουλαπάκι που έχω στη μέση του παρμπρίζ μαζί με το καλώδιο για usb. Πιάνει σφαίρα και παντού. Ακόμα και στα στενά της Πετρούπολης έπιανε που συνήθως το κινητά χάνουν σήμα. 

Η κεραία ράδιο μόνο κακό είναι ότι είναι η επαφή της μονοπολική ενώ εμένα είναι διπολική και παράγγειλα αντάπτορα μπας και έχει καλύτερο σήμα. 

Ξαναλέω όμως ότι αντίστοιχες επώνυμες πηγές έχουν 500+ και εγώ έδωσα 200. Δεν έχω δουλέψει καλή πηγή Android η Windows ce αλλά τα βασικά τα κάνει απροβληματιστα. Την θεωρώ τρελό vfm και ειδικά με την εργοστασιακή που έπαιζε μόνο cd και radio είναι τεράστια αλλαγή. 

Και επειδή στα vw με canbus και 2din δεν βρίσκεις εύκολα η συγκεκριμένη παίζει απροβληματιστα και κάνει ακριβώς. 

Μόνο προσοχή γιατί έχει έξτρα καλώδια αντάπτορα/μετατροπής και θέλει λίγο παραπάνω χώρο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει με τι εξοπλισμό πανω;η κεφαλή έχει τζόγο; κλειδώνει εκεί που θέλεις; σε αέρα πως τα πάει;
 
Edit : Μόλις είδα την απάντηση σου παραπάνω..

Έχει βγει και επόμενο μοντέλο που και διπλώνει σαν αυτό και η κολωνα κατεβαινει αλλά κάνει τα δίπλα λεφτά, 160 νομίζω που απλά δεν ήθελα να δώσω...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.