Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

12 λεπτά πριν, το μέλος Arkan έγραψε:

Ήρθε και το "αδερφάκι" των IEMs :D

 

20240429_174843.jpg

τα διάβαζα σε review στο διαδίκτυο , όχι τα συγκεκριμένα , μπορεί πριν το 2016 .Πρώτη φορά βλέπω γνωστό σε φόρουμ να τα έχει στη κατοχή του . Συγχαρητήρια . Πάνε οι εποχές που ασχολιόμουν  εντατικά με τα DAC και τα ακουστικά .

Link to comment
Share on other sites

@iseeklife thank you, thank you :D


Αυτά είναι η τελευταία έκδοση, του '21 νομίζω, με τους stealth magnets και το bluemini dac/amp. Έχω πάρα πολύ καιρό να ασχοληθώ με τέτοια θέματα, τώρα ξαναμπήκα λιγάκι και βλέπουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2024 at 8:45 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μετά από 6 σχεδόν χρόνια με το υπερτιμιο garmin vivoactive 3 ήρθε η ώρα για μια αναβάθμιση. Αισθητική κυρίως, γιατί του garmin δεν του έλειπε τίποτα όσον αφορά τις λειτουργίες, ίσα ίσα που είναι και καλύτερο σε κάποια σημεία (κυρίως το συνοδευτικό software στο κινητό). Σε αυτά τα χρήματα, ίσως και παραπάνω, το gt3 pro έμοιαζε μονόδρομος. Καταπληκτικός σχεδιασμός, φοβερή ποιότητα κατασκευής, απίστευτη οθόνη, ένα σωρό καλουδια και λειτουργίες. Και κυρίως ΜΕΓΑΛΗ αυτονομία μπαταρίας. 

IMG_20240504_204046.jpg

Μεγειές, κούκλα και λειτουργικότατο. Ήταν ένα μικρό όνειρο μέχρι που ανακάλυψα την απόλαυση του να πληρώνεις με το ρολόι. Δυστυχώς η huawei δε βάζει δυνατότητα, έστω να πληρώσεις μέσω curve ρε παιδί μου!

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

μέχρι που ανακάλυψα την απόλαυση του να πληρώνεις με το ρολόι.

Ναι... το προηγουμενο μου ρολοι υπστηριζε πληρωμες μεσω garmin pay. Να το χρησιμοποιησα 5 φορες; Δε θα ελεγα οτι δε μπορω να ζησω χωρις αυτο το feature. Πιο δυσκολο μου φαινοταν να ανοιγω εφαρμογη και να πληκτρολογω pin στο ρολοι, παρα απλα να βρω την καρτα μου, η το κινητο. Νταξ, γουστα ειναι αυτα. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ναι... το προηγουμενο μου ρολοι υπστηριζε πληρωμες μεσω garmin pay. Να το χρησιμοποιησα 5 φορες; Δε θα ελεγα οτι δε μπορω να ζησω χωρις αυτο το feature. Πιο δυσκολο μου φαινοταν να ανοιγω εφαρμογη και να πληκτρολογω pin στο ρολοι, παρα απλα να βρω την καρτα μου, η το κινητο. Νταξ, γουστα ειναι αυτα. 

Εγω παλι δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο αλλα οπως ειπες, γουστα ειναι αυτα

Και γω κλεινω 5ετια σε λιγο με το garmin vivoactive 3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι και στο ρολόι πάντα. Έχω το fenix 7X pro και είναι πανεύκολο να χρησιμοποίησω το pay με την οθόνη αφής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2024 at 6:42 ΜΜ, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Είχα καιρό να ανεβάσω κάτι, καινούριο φλασάκι από τα βάθη της Κίνας Movespeed Usb3.2 256Gb 1000mb/s
Χρειαζόμουν ένα φλασάκι για να μεταφέρω μέσω USB 4 δεδομένα 50-60Gb και με ένα Sandisk 10έτιας λίγο μου έβγαζε την πίστη. 

Αγορά από Aliexpress, τιμή 23.90ευρώ. Θεωρώ τίμια τιμή, αα και "leather" keychain θήκη δώρο 😛 
 

new_flask_disk.png.ef6ab794f76ccf8bed54e7753c0d1f8a.png

movespeed_1.thumb.jpg.e5f31be13cd885be665bd9650cddec3e.jpgmovespeed_2.thumb.jpg.ca12393fb60ea41631a07609b1ccf12a.jpgmovespeed_3.thumb.jpg.796578664c4631d04ef90363a2dbd6c0.jpg

Είσαι σίγουρος ότι η χωρητικότητα είναι η αναγραφόμενη?

 

Link από aliexpress υπάρχει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

προσοχή πολυ μην σου πεσει κατω απο την μερια του usb-c. Εγω χαιρέτησα ενα με data (ευτυχώς οχι σημαντικά). 

Κάποια κόλληση στο εσωτερικό ίσως ράγισε ή έσπασε. Αν το πήγαινες σε κάποιον ηλεκτρονικό θα μπορούσε να το επισκευάσει ενδεχομένως (δεν ξέρω αν υπάρχουν πλέον τέτοιοι άνθρωποι στην Ελλάδα σαν και αυτούς που βλέπουμε σε πολλά youtube channels να κάνουν repairs). Αν τα data όμως όπως είπες δεν ήταν σημαντικά, προφανώς δεν θα άξιζε το κόστος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2024 at 8:49 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Είσαι σίγουρος ότι η χωρητικότητα είναι η αναγραφόμενη?

 

Link από aliexpress υπάρχει;


Ναι το έκανα full test της χωρητικότητας. Η Movespeed είναι από τις "μεγάλες" (λίγο πιο αξιόπιστες) Κινέζικες εταιρείες οπότε δεν "παίζουν" πλέον τέτοια με αυτή.

Από αυτό το Link το αγόρασα, η τιμή βεβαια πλέον είναι διπλάσια όπως το βλέπω 😛 
https://www.aliexpress.com/item/1005005887412533.html?


Ζεσταίνεται αρκετά απλά επειδή είναι μεταλλικό κάνει πολύ καλή επαγωγή της θερμότητας. 

Πως αγοράστηκε στην τιμη αυτή:
- Σε Choice Day (οπότε τα μεγάλα official stores συνήθως έχουν μία επιπλέον έκπτωση)
- Κουπόνι από global από Aliexpress
- Coins μέσα από την εφαρμογή (πρέπει το προϊόν να γίνει search από το account --> coins και η έκπτωση με coins είναι πολύ μεγαλύτερη από εκεί
- Κουπόνι από πωλητή

Επίσης είχα και 5% cashback από το quidco (αν και δεν πιάνει πάντα όταν αγοράζεις στο app δυστυχώς) και 0.6% από την Revolut. (αυτά όμως δεν συμπεριλήφθηκαν στην τιμή)

 

On 9/5/2024 at 9:57 ΠΜ, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

@BasiliCeLew προσοχή πολυ μην σου πεσει κατω απο την μερια του usb-c. Εγω χαιρέτησα ενα με data (ευτυχώς οχι σημαντικά). 


Το έχω συνέχεια στην θηκούλα του και είναι δυσκολότερο να το χάσεις και δεν το "λυπάμαι"  όταν πέφτει από εδώ και από εκεί. 

Πάντως μέχρι τώρα το συνιστώ ανεπιφύλακτα μου έχει λύσει τα χέρια και το χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλες τις μεταφορές πλέον. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2024 at 6:39 ΜΜ, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Ναι το έκανα full test της χωρητικότητας. Η Movespeed είναι από τις "μεγάλες" (λίγο πιο αξιόπιστες) Κινέζικες εταιρείες οπότε δεν "παίζουν" πλέον τέτοια με αυτή.

Από αυτό το Link το αγόρασα, η τιμή βεβαια πλέον είναι διπλάσια όπως το βλέπω 😛 
https://www.aliexpress.com/item/1005005887412533.html?

 

Γι' αυτό σου ζήτησα link, γιατί εγώ που το έψαξα δεν έβρισκα ούτε κατά προσέγγιση τέτοια τιμή που ανέφερες.

 

Στην τιμή του link που δίνεις είναι "δύσκολη" αγορά, καθώς από skroutz βρίσκεις σε "επώνυμα" ίδιες χωρητικότητες και ταχύτητες πιο φτηνά και με 5ετή εγγύηση. (USB-A όμως χωρίς τον συνδυασμό USB-C & USB-A)

 

Η εταιρεία φαίνεται πολύ καλή πάντως, να την έχουμε στα υπόψιν μας για τυχόν ευκαιρίες στο μέλλον.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.