Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Το θέμα με το καπάκι σου πιθανώς είναι αστοχία του εργοστασίου Ζαχαρία.

Όσον αφορά το βάρος του, από τη στιγμή που αποτελεί μέτρο σύγκρισης ( όπως βέβαια και η ποιότητα κατασκευής) λογικό δεν είναι να λαμβάνεται υπόψιν;

Φαντάζομαι και ότι το κόστος κατασκευής είναι σημαντικός παράγοντας...

Το κακό μάλλον είναι οτι η σειρά s έγινε πολύ εμπορική μετά το s2...

Σε κάθε περίπτωση νομίζω έκαστος κρίνει και αποφασίζει αναλόγως.

Την καλησπέρα μου

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Δεν ειναι θεμα αστοχιας. Περασαν 2 Note II και 3 Note I απο τα χερακια μου. Προβλημα με τριξιμο/κακη συναρμογη ειχαν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Με εξοντωτική χρήση ( ίντερνετς παιχνίδια ταινίες )η μπαταρία δεν έβγαλε το βράδυ... Εξακολουθώ να βλέπω ότι πιάνει πιο μεγάλη θερμοκρασία από το note 2 ακόμα και σε αυτές τις λειτουργίες... Σήμερα θα τσεκάρω και σε άλλο για σιγουριά...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Με εξοντωτική χρήση ( ίντερνετς παιχνίδια ταινίες )η μπαταρία δεν έβγαλε το βράδυ... Εξακολουθώ να βλέπω ότι πιάνει πιο μεγάλη θερμοκρασία από το note 2 ακόμα και σε αυτές τις λειτουργίες... Σήμερα θα τσεκάρω και σε άλλο για σιγουριά...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Δωσε χρονο. 2-3 κυκλους μπαταριας και 2-3 μερες να ηρεμησει το file system που ακομα φτιαχνει cache etc.

Link to comment
Share on other sites

Τεστάρω και τα δύο που έχω στη κατοχή μου προς το παρόν... Σε στρεσάρισμα 15' η μπαταρία φθάνει 29,8 βαθμούς Κελσίου...

Για την αυτονομία της θα δούμε εντός των ημερών...

Ημερήσιες φωτογραφίες:

AzvK2N6.jpg (auto)

MrUn6VZ.jpg (auto)

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι ανέβασες τις σωστές φωτό?

Εμένα στο S3 βγάζει δυο οταν τραβάς σε HDR, μια κανονική και μια που το file name τελειώνει σε HDR.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος οτι ανέβασες τις σωστές φωτό?

Εμένα στο S3 βγάζει δυο οταν τραβάς σε HDR, μια κανονική και μια που το file name τελειώνει σε HDR.

Richtone(HDR).jpg αυτή είναι η κατάληξη των φώτο... ( μία βγάζει σε κάθε κλικ εκτός αν κάνω κάτι λάθος... στο Note II βέβαια βγάζει όντως 2 όπως λες)

Panoramic view...

liTAu8l.jpg

gTXEaOB.jpg

θέλει πιο σταθερό χέρι αυτό και ίσως άλλες ρυθμίσεις...

καλορίζικο το κινητό

πολύ καλές οι φωτογραφίες νομίζω

στο HDR το iso μπορείς να το αλλάξεις?!

Ίσως κάποιος πιο εξοικειωμένος με το αντικείμενο της φωτογραφίας να καταφέρει καλύτερα πράματα...

Εγώ είμαι πολύ αρχάριος δυστυχώς επί του θέματος...

Το iso σε HDR ("Εμπλουτισμένη απόχρωση" το αναφέρει στα Ελληνικά) δεν αλλάζει

Μόνο το μέγεθος της φωτογραφίας μπορείς να αλλάξεις

vzwhsyv.jpg

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

Richtone(HDR).jpg αυτή είναι η κατάληξη των φώτο... ( μία βγάζει σε κάθε κλικ εκτός αν κάνω κάτι λάθος... στο Note II βέβαια βγάζει όντως 2 όπως λες)

Panoramic view...

liTAu8l.jpg

gTXEaOB.jpg

θέλει πιο σταθερό χέρι αυτό και ίσως άλλες ρυθμίσεις...

Ίσως κάποιος πιο εξοικειωμένος με το αντικείμενο της φωτογραφίας να καταφέρει καλύτερα πράματα...

Εγώ είμαι πολύ αρχάριος δυστυχώς επί του θέματος...

Το iso σε HDR ("Εμπλουτισμένη απόχρωση" το αναφέρει στα Ελληνικά) δεν αλλάζει

Μόνο το μέγεθος της φωτογραφίας μπορείς να αλλάξεις

vzwhsyv.jpg

Kάτι δε μ'αρέσει...κανονικά οι HDR βγαίνουν ποιο σκοτεινές απ τις κανονικές, εσένα ειναι λιγο ανάποδα :p

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει.... τώρα έκατσα στον υπολογιστή να δω πως φαίνονται....

πάω να βγάλω μερικές να τις παραθέσω όλες μαζι να δούμε...

Auto

wRsb4Q6.jpg

Sports

C8Ahf1y.jpg

Night

aERMMkW.jpg

HDR

JS1TmWw.jpg

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φωτογραφίες βγαζει, μην λεμε και οτι νανε

Kάτι δε μ'αρέσει...κανονικά οι HDR βγαίνουν ποιο σκοτεινές απ τις κανονικές, εσένα ειναι λιγο ανάποδα :p

με το HDR ετσι εκανε και με το One!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η φωτεινοτητα του σε ηλιο μια χαρα μου φανηκε. Εφαμιλη του One X...Που ουτε με αυτο ειχα προβλημα. Εννοειται στον ηλιο χανει λιγο απο τα χρωματα του αλλα και το αλλο που ειχα διπλα τα ιδια εκανε...

Η καμερα τη νυχτα ουτε απογοητευτικη τη λες ουτε καλη:

https://www.dropbox.com/sh/baogngkm2wwl38z/LmMTj_Tw2n#/

ΥΓ οι 2 ειναι απο το One X...

Προσθεσα και αλλες 2 ημερισιες φωτογραφιες. Στο auto οι ημερισιες... Πειτε μου τη γνωμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσα και αλλες 2 ημερισιες φωτογραφιες. Στο auto οι ημερισιες... Πειτε μου τη γνωμη σας...

στη μερα οκ ειναι, λιγο το brightness να ρίξει κυρίως

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα μια χτεσινη Rom :

Hotfile.com: One click file hosting: Samsung-Updates.com-GT-I9505-EUR-I9505XXUAMDE-1365754246.zip

Βεβαια εμεις εχουμε ακομα την AMDE εκδοση ενω μεγαλες χωρες εχουν AMDM-N κτλ...Κατι ακουστηκε απο παιδι που ειχε Γαλλικη συσκευη και εβαλε την Ν οτι εξαλειφτηκαν τα random lags που εχουν οι συσκευες... Ειδωμεν. Περιμενουμε νεοτερη εκδοση και για οσους απο εμας πηραμε Ελληνικα (το ηξερα οτι επρεπε να παρω απο το Expansys αλλα τελικα το ακυρωσα γιατι ειδα οτι θα ερχοταν πιο γρηγορα αν το επαιρνα απο εδω...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.