Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

To S4 με τον octa δεν το κοιταζει κανεις?

Αν καταλαβα καλα στην Αμερικη θα βγει αρχικα (ή μονο εκει?) αλλα νομιζω οτι σε τετοιο κοινο δεν αποτελει το συγκεκριμενο γεγονος ιδιαιτερο προβλημα :p

Αν (λεμε "ΑΝ") ημουν σε φαση να σκασω τοσα λεφτα θα κοιταζα μονο για κατι τετοιο. Παιζει κατι με αυτο και δεν ασχολειται κανεις σας?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν στην Κυπρο τον οκτα. Αν εχεις καποιον εκει μπορει να στο φερει. Οπως και να περιμενεις σιγα σιγα το αμαζον de, uk it φερνει αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε update με τίτλο "βελτίωση απόδοσης..."

έκανε και στη κάμερα firmware update...

Ντύθηκε και με τη θηκούλα του....

*warning.... bad quality pics...*

miBTg71.jpg

WdTF6dp.jpg

D5ItDKD.jpg

crubsxU.jpg

X31vVc1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγηκε η MDM για το ελληνικο. Γαλλια νομιζω εχει παρει ηδη την MDN απο την προηγουμενη βδομαδα. Τωρα το κανω update και μετα wipe. Απλα θα χασω το root γιατι ακομα δεν βαζω το νεο root θεωρω οτι δεν ειναι τεσταρισμενο...

Οσο για τη θηκη σημερα ξεκινησε απο το america η δικη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παράκληση. Διάβαζα σήμερα το νήμα, και ήδη φωτογραφίες από τις προηγούμενες σελίδες έχουν κατέβει και δεν εμφανίζονται.

Χρησιμοποιήστε το image hosting που έχουμε στο forum. Εκτός ότι δεν πρόκειται να κατέβουν ποτέ οι φωτογραφίες σας, φορτώνουν και πιο γρήγορα.

Συγγνώμη για την παρεμβολή. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρω το βράδυ...άλλαξα ρυθμίσεις στο imgur και λογικά πείραξα τα link...

edit: κάποιες μου τις διέγραψε το imgur... οπότε άλλη φορά θα ανεβάζω εδώ και dropbox μόνο...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

Πες μου κατι: Απο που το εχεις παρει και τι θερμοκρασιες πιανει η cpu αν παιξεις για κανενα 10 λεπτο κανενα game?

ΥΓ Για να σε προλαβω θερμοκρασια βλεπεις απο το dialer πατωντας *#0228#

Link to comment
Share on other sites

Μετά το firmware update της κάμερας: (auto mode)

auto-mood-weather-8500.jpg

Το κινητό είναι αγορασμένο από Π

Θερμοκρασίες:

32,7 C με 4021.0 mV μετά από 10 λεπτά temple run2

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

Και για να το πάω ένα βήμα παραπέρα, κατέβασε το GSam Battery Monitor και δείξε το διάγραμμα θερμοκρασίας μπαταρίας μετά από 15 λεπτά gaming :)

50αρακι στα 10-12 λεπτα. Μαλλον παω για αντικατασταση... ΔΕΝ μιλαω βεβαια για θερμοκρασια μπαταριας. 34-35 παιζει η δικη μου αλλα για επεξεργαστη.

Μετά το firmware update της κάμερας: (auto mode)

auto-mood-weather-8500.jpg

Το κινητό είναι αγορασμένο από Π

Θερμοκρασίες:

32,7 C με 4021.0 mV μετά από 10 λεπτά temple run2

Κοιταξε σε παρακαλω αυτο που σου εγραψα πανω με τον κωδικο στο dialer. Θερμοκρασια μπαταριας δεν μου λεει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

μισό να το τραβήξω 5 runs να πάρω άμμεσα screenshot

( από όλα τα benchmarks είχα παρατηρήσει ότι το antutu το έσκιζε από θέμα θερμοκρασίας)

Έβγαλα τη θήκη γιατί γυμνό έχει μεγάλη διαφορά στην αφή το θέμα θερμοκρασία!

after-5-runs-8518.png

Έτρεξα 5 γύρους...

Έχω βάλει φίλο να τρέξει αντίστοιχα 5 γύρους σε κινητό αγορασμένο στην Ολλανδία να δούμε αν έχει διαφορές

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
Link to comment
Share on other sites

Αστο κανε ενα μονο και παρε screenshot...

Μαζευω κουτια και το παω πισω. Με ενα antutu μονο απο reboot 54αρι...Με γυμνο κινητο. Με θηκη εχει 2-5 βαθμους πανω...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα το κολπάκι να τσεκάρω θερμοκρασία όταν το πρωτοπήρα θα είχαμε μέτρο σύγκρισης γιατί στην αρχή μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση η θερμοκρασία που ανέβαζε... ειδικά στο μεταλικό περίγραμμα που είχε η κάμερα πραγματικά ένιωθες να καίγεσαι μόλις ακούμπαγες μετά από antutu...

Σαν αίσθηση μόνο να πω ότι το κινητό είναι αρκετά πιο "ομαλό" σε όλα του μετά από κάποιες μέρες χρήσης.. ( ασχέτως του update)

Link to comment
Share on other sites

Βρε πιο ομαλο φαινεται και σε μενα... Αλλα αυτο με τις θερμοκρασιες δεν παιζει ειναι τεραστια διαφορα. Με 2 runs εχω πιασει ηδη 57 βαθμους...

3ο run 61... Παμε για εκρηξη :p

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Βρε πιο ομαλο φαινεται και σε μενα... Αλλα αυτο με τις θερμοκρασιες δεν παιζει ειναι τεραστια διαφορα. Με 2 runs εχω πιασει ηδη 57 βαθμους...

3ο run 61... Παμε για εκρηξη :p

ξέρουμε threshold?

υπάρχει λόγος να μάθουμε?

Μη το κάψουμε κιόλας...

το έλιωσα μισή ώρα με multitasking χαζομάρες και μέχρι 49 πήγα πάντως...

Παρατήρησα ότι πια κάνει και πιο γρήγορα cool-off

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.