Jump to content



AMD STEAMROLLER ! Νεότερα ,φήμες, αρχιτεκτονική, επιδόσεις.


Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:OT:

δεν ειναι off topic γιατι το λινκ δειχνει οτι ενας 8πυρηνος δεν ειναι πιο αργος απο εναν 4πυρηνο haswell εκτος απο εφαρμογες που χρησιμοποιουν λιγα thread.Επισης ειναι αρκετα πιο φτηνος , οποτε μπορεις να χρησιμοποιησεις τα χρηματα σου αλλου. Στην ιδια λογικη μπορεις να παρεις εναν kaveri αν ειναι κοντα στον i5.

Οσον αφορα τον Kaveri θα ειναι ακομα καλυτερος με hsa και mantle σε δραση.Ας περιμενουμε benchmarks να δουμε ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο σοβαρή κάρτα πάρεις και όσο περισσότερο ανεβάσεις ρυθμίσεις (σου το επιτρέπει η μεγαλύτερη κάρτα αυτό), ΤΟΣΟ περισσότερο ΙΔΙΟΙ θα είναι σε όλες τις νέες μηχανές γραφικών τουλάχιστον.

Και δεν μιλάω για το KAVERI μόνο αλλά γενικότερα !!!

Οπότε ποιο το πρόβλημά του? Πως αντί μιας 270X θα αγοράσει μια 280X ή ακόμα και μια 290 ωστε να πετύχει αυτά τα υψηλά FPS με όλα MAX ?

Εγώ βλέπω πως με μια τέτοια λογική μόνο κέρδος θα έχει ....

Για αυτό λέω πάντα σε όλο τον κόσμο ! Συμπιέστε το κόστος της πλατφόρμας για να ανέβετε σε δυνατή κάρτα γραφικών μαξάρετε ώστε να απολαμβάνετε και μην σας νοιάζει τίποτα. !!!

Ελα μετά και πες μου, ποιο είναι το πιο ρεαλιστικό σενάριο. Gaming σε 1080p ή Gaming σε 800χ600 και 720p ...

κουκουρουκου, οτι να 'ναι γιατι ετσι μας συμφερει.

τοσα χρονια στο λαμπη και ακομα δε ξερουμε οτι κανουμε συγκριτικο. εχουμε κατι σταθερο και αλλαζουμε αυτο που θελουμε να τεσταρουμε.

τωρα στο συγκριτικο επειδη ετσι μας συμφερει μπαινει και το τη 270 με το apu τα παμε μεχρι HD και τους αλλους 4Κ.

οτι να 'ναι.

εφοσον εχεις ηδη hd με ολα MAX στη 270 τι παραπανω θα δωσεις στο titana? ΟΕΟ ?

απλα ο τιτανας στα ιδια settings hd με ολα φουλ μαλλον θα παει πολυ παραπανω με τον 8320 και τον haswell απο οτι με τη apu.

ολα τα αλλα ειναι διαφορα λογια για να δικαιολογουμε το χρωμα μας.

σε σχεση με εναν haswell παντως ειναι καλυτερη αγορα με βαση τα χρηματα που δινεις.

AMD FX-8350 vs Intel Core i5-4670K

εντελως εκτος θεματος, θα ηταν εντος εαν η amd εβαζε στο slide τον fx αντι τους haswell.

O μέσος χρήστης θα δει αυτά τα διαγράμματα;

760 σοβαρό gaming

270X σοβαρό gaming -10%

αλλος μιλησε πρωτος για μεσο χρηστη που του λεει η amd τα ταδε.

ουτε η 760 ειναι σοβαρο, ειπα ελαχιστο, η 270 δεν ειναι ουτε ελαχιστο, αλλα η 280 που εχει το χρωμα μας περναει απαρατηρητη.

Ειτε σας αρεσει ειτε οχι, μεχρι να ερθει η στιγμη που ακομα και το word θα εχει gpu support τα apu ειναι ανεμικα στο cpu τμημα τους.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη τιμη ειναι καταδικασμενο να δουλεψει μονο ως apu, γιατι εαν σκεφτει ο οποιοσδηποτε να βαλει ξεχωρη καρτα τις τρωει απο τους fx, και μαλλιστα αγρια και με βιασμο.

οχι τιποτε αλλο, αλλα καποιοι επιμενουν (στην amd) οτι με cpu power αναλογη ενος c2q θα εχει μελλον αυτο το chip πακετο με καρτα γραφικων.... και αυτο λεει γιατι αμα το εκμεταλευτεις ως apu (δηλαδη βοηθησει και η καρτα) θα εκτοξευσει τις επιδοσεις, αγνοωντας οτι το ιδιο μπορεις να κανεις και στον fx αφου και 2 θα εχουν καρτα...

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη τιμη ειναι καταδικασμενο να δουλεψει μονο ως apu, γιατι εαν σκεφτει ο οποιοσδηποτε να βαλει ξεχωρη καρτα τις τρωει απο τους fx, και μαλλιστα αγρια και με βιασμο.

οχι τιποτε αλλο, αλλα καποιοι επιμενουν (στην amd) οτι με cpu power αναλογη ενος c2q θα εχει μελλον αυτο το chip πακετο με καρτα γραφικων.... και αυτο λεει γιατι αμα το εκμεταλευτεις ως apu (δηλαδη βοηθησει και η καρτα) θα εκτοξευσει τις επιδοσεις, αγνοωντας οτι το ιδιο μπορεις να κανεις και στον fx αφου και 2 θα εχουν καρτα...

διαβασε τι κανει το mantle και το hsa.Συμφωνα με την amd ο kaveri εχει 12 υπολογιστικες μοναδες.

Ειπες οτι ενας 8απυρηνος ειναι πιο αργος απο 4απυρηνο sandy και στο λινκ μου σου εδειξα οτι σε εφαρμογες με πολλα threads ενας fx ειναι ισαξιος η και καλυτερος απο haswell και προσθεσα πιο φτηνος κατι που προσπαθει να κανει και με τον kaveri η amd. Δηλαδη να σου δωσει ενα αξιολογο chip χωρις να εισαι αναγκασμενος να πληρωσεις ενα premium για intel.

Στην τιμη που ειναι χτυπαει ολο τα προιοντα της intel ειτε επιδοσεων ειτε λογω τιμης εκτος των i7 και εχει ενδιαφερον πως θα αντιδρασει η intel για αυτο.

Τελος μενει να δουμε επισημα benchmarks για να αποδειχθουν αν οσα υποσχεται η amd μπορουν να πραγματοποιηθουν.

Έγινε επεξεργασία από lorenzo
Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη τιμη ειναι καταδικασμενο να δουλεψει μονο ως apu, γιατι εαν σκεφτει ο οποιοσδηποτε να βαλει ξεχωρη καρτα τις τρωει απο τους fx, και μαλλιστα αγρια και με βιασμο.

οχι τιποτε αλλο, αλλα καποιοι επιμενουν (στην amd) οτι με cpu power αναλογη ενος c2q θα εχει μελλον αυτο το chip πακετο με καρτα γραφικων.... και αυτο λεει γιατι αμα το εκμεταλευτεις ως apu (δηλαδη βοηθησει και η καρτα) θα εκτοξευσει τις επιδοσεις, αγνοωντας οτι το ιδιο μπορεις να κανεις και στον fx αφου και 2 θα εχουν καρτα...

Δεν υπαρχει fx ...ψοφησε.

Και δεν ψοφησε ως επεξεργαστης ...ψοφησε ως πλατφορμα.

Το πλεον ευκολο ειναι η τεχνογνωσια (και τεχνολογια) των Fx να προσαρμοστει στο socket των fm2+ (και στους μεταγενεστερους).

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη τιμη ειναι καταδικασμενο να δουλεψει μονο ως apu, γιατι εαν σκεφτει ο οποιοσδηποτε να βαλει ξεχωρη καρτα τις τρωει απο τους fx, και μαλλιστα αγρια και με βιασμο.

οχι τιποτε αλλο, αλλα καποιοι επιμενουν (στην amd) οτι με cpu power αναλογη ενος c2q θα εχει μελλον αυτο το chip πακετο με καρτα γραφικων.... και αυτο λεει γιατι αμα το εκμεταλευτεις ως apu (δηλαδη βοηθησει και η καρτα) θα εκτοξευσει τις επιδοσεις, αγνοωντας οτι το ιδιο μπορεις να κανεις και στον fx αφου και 2 θα εχουν καρτα...

Μην έχεις στο μυαλό σου μόνο PC midi/full tower cases που τα φτιάχνουμε εμείς κομμάτι κομμάτι. Μια χαρά είναι το APU, ακόμα και ο 7850, για συστήματα All in One ή για πολύ μικρά κουτιά ή για έτοιμα συστήματα από κατασκευαστές/μαγαζιά.

Τώρα οι συγκρίσεις με c2q είναι ολίγον άκυρες. Και εμένα ο Χ6 πιθανόν ρίχνει στα αυτιά σε πολλούς Haswell based cpus. Και τι πάει να πει αυτό, ότι οι Haswell είναι κακοί επεξεργαστές; Επιπλέον βάζω στοίχημα ότι ένας C2Q σε μια σύγχρονη μητρική με όλα τα φρου φρου και αρώματα του 2014 θα έδειχνε ιδιαίτερα καλή επιλογή και πέρα για πέρα ανταγωνιστική με πολλές άλλες επιλογές του σήμερα από Intel.

Link to comment
Share on other sites

Μην έχεις στο μυαλό σου μόνο PC midi/full tower cases που τα φτιάχνουμε εμείς κομμάτι κομμάτι. Μια χαρά είναι το APU, ακόμα και ο 7850, για συστήματα All in One ή για πολύ μικρά κουτιά ή για έτοιμα συστήματα από κατασκευαστές/μαγαζιά.

στο μυαλο μου εχω αυτα που συζηταμε εμεις εδω μεσα.

θα μπει ο αλλος το καλοκαιρι και θα ρωτησει τι συστημα να στησει για gaming και εμεις θα του πουμε παρε apu +vga 760/770/280/290 γιατι η apu μπορει ; η θα του πουμε παρε τον FX (εαν υπαρχει ακομα) ή τον αντιστοιχο i5 ;

Τώρα οι συγκρίσεις με c2q είναι ολίγον άκυρες. Και εμένα ο Χ6 πιθανόν ρίχνει στα αυτιά σε πολλούς Haswell based cpus. Και τι πάει να πει αυτό, ότι οι Haswell είναι κακοί επεξεργαστές; Επιπλέον βάζω στοίχημα ότι ένας C2Q σε μια σύγχρονη μητρική με όλα τα φρου φρου και αρώματα του 2014 θα έδειχνε ιδιαίτερα καλή επιλογή και πέρα για πέρα ανταγωνιστική με πολλές άλλες επιλογές του σήμερα από Intel.

ναι ο q6600 ειναι οτι πρεπει για συγχρονο gaming.

Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου εχω αυτα που συζηταμε εμεις εδω μεσα.

θα μπει ο αλλος το καλοκαιρι και θα ρωτησει τι συστημα να στησει για gaming και εμεις θα του πουμε παρε apu +vga 760/770/280/290 γιατι η apu μπορει ; η θα του πουμε παρε τον FX (εαν υπαρχει ακομα) ή τον αντιστοιχο i5 ;

Αν βάλει έναν χαμηλό πήχη στο κόστος ναι, θα τους πεις FM2+ και θα ρίξεις τα επιπλέον χρήματα στην κάρτα γραφικών. Όχι κατ' ανάγκη APU, αλλά ίσως κάποιον αντίστοιχο του 750Κ, κάποιον 850Κ ίσως στα 75€ αν βγει κάποιος 850Κ σύντομα. Αν θέσει τον πήχη πολύ χαμηλά θα του προτείνεις APU, ίσως τον Α8-7600 με προοπτική φτηνής αναβάθμισης μέσω dual graphics(εφόσον το CF αποδίδει και δουλεύει καλά). Οι 7700/78Χ0 όντως πάνε πολύ μακριά σαν κόστος και μένει να δούμε αν οι νέες τεχνολογίες της AMD θα προσφέρουν το κάτι παραπάνω ή όχι. Θα υπάρξουν και εκεί όμως περιπτώσεις που κάποιος θα ζητήσει gaming σύστημα για μικρό κουτάκι που δεν θα παίρνει ξεχωριστή κάρτα γραφικών. Και όλα αυτά ναι, εδώ μέσα θα τα συζητάμε και θα συμφωνούμε οι περισσότεροι(όχι εσύ πιθανόν).

ναι ο q6600 ειναι οτι πρεπει για συγχρονο gaming.

Διακρίνω μια μικρή δόση ειρωνείας, απολύτως κατανοητή. Ο Q6600 λοιπόν αν τον έχεις ήδη πιθανόν είναι αρκετός για να σου δώσει τα αποτελέσματα που θέλεις στα games. Δεν θα σπας τα ρεκόρ. Αν πας να κοντραριστείς στα benchmarks θα τρως τα μούτρα σου πριν καν πατήσεις το "Start Benchmark". Αλλά θα αποδίδει ικανοποιητικά με μια γρήγορη κάρτα γραφικών στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Αν εσύ θέλεις να αναβαθμίσεις κάθε χρόνο και να σκας μια 300άρα για πλατφόρμα που δεν θα φρενάρει την 760/770/280/290, με γεια σου με χαρά σου. Ο άλλος όμως που έχει μείνει με τον Q6600 τρέχει τα πάντα σήμερα με μια 290(Χ)/780(ti) και έχει και λογαριασμό στην τράπεζα από τα λεφτά που έχει γλυτώσει τα τελευταία 6 χρόνια. Αυτός που αλλάζει κάθε χρόνο πλατφόρμα ναι, θα πάει από τα 50fps στα 120fps, αλλά να προσέχει να μην ξεχάσει και την δόση του καταναλωτικού δανείου του.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει έναν χαμηλό πήχη στο κόστος ναι, θα τους πεις FM2+ και θα ρίξεις τα επιπλέον χρήματα στην κάρτα γραφικών.

μα μα μα ... εδω μιλαμε για 170$ APU!!!

το price range δεν ειναι πια τα 70-100!!!

και η πλακα ειναι οτι βγαινουν και fm2+ μητρικες που ακολουθουν σε τιμες τις 1150 ! 100+ ευρουλακια.

Διακρίνω μια μικρή δόση ειρωνείας, απολύτως κατανοητή. Ο Q6600 λοιπόν αν τον έχεις ήδη πιθανόν είναι αρκετός για να σου δώσει τα αποτελέσματα που θέλεις στα games.

Φυσικα και τον εχω, στο htpc αφου ηταν στο προηγουμενο συστημα, και οπως εχω γραψει αλλου

εγω παντως ειχα Q6600@3.84 (480 x 8), 8GB ram, ssd και 5850, αλλαξα καρτα σε 7950 boost και ενω υπηρχαν διαφορες δεν ηταν τοσο δραματικες οσο θα επρεπε απο αποψη καρτας, στα δε online παιχνιδια ηταν ακομα μικροτερες. Αναβαθμιζοντας σε 3570Κ@4.5 εκει πχ που στο wot εκανε βυθιση απο 60fps στα 40 οταν υπηρχε πολυ δραση μπροστα τωρα απλα μενει κολλημενο στο 60 δεν εχω ξαναδει fps drop.

καλος χρυσος ο q6600 αλλα δεν εχει ουτε τις μισες επιδοσεις απο εναν 2600Κ.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που αλλάζει κάθε χρόνο πλατφόρμα ναι, θα πάει από τα 50fps στα 120fps

το βάζω και εδώ λοιπόν, (όχι για σένα προσωπικά) - AnandTech | Choosing a Gaming CPU: Single + Multi-GPU at 1440p, April 2013

πριν βιαστεί κάποιος να σχολιάσει τα 1440p, ενημερώνω ότι υπάρχει και παλιότερο συγκριτικό στα 1080p με παρόμοια αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

το βάζω και εδώ λοιπόν, (όχι για σένα προσωπικά) - AnandTech | Choosing a Gaming CPU: Single + Multi-GPU at 1440p, April 2013

πριν βιαστεί κάποιος να σχολιάσει τα 1440p, ενημερώνω ότι υπάρχει και παλιότερο συγκριτικό στα 1080p με παρόμοια αποτελέσματα.

Δε λεει κατι διαφορετικο απο αυτα που λεμε εδω, εαν κατι τερματιζει τη καρτα δεν εχει νοημα ο cpu, εαν η καρτα εχει να δωσει(2-3 7970) τοτε το γρηγορο cpu ακολουθει και το αργο μενει εκει που ηταν και στην αρχη.

γνωστα αυτα απο προ-lab εποχες -> pctech :p

μα μα μα ... εδω μιλαμε για 170$ APU!!!

το price range δεν ειναι πια τα 70-100!!!

και η πλακα ειναι οτι βγαινουν και fm2+ μητρικες που ακολουθουν σε τιμες τις 1150 ! 100+ ευρουλακια.

να συνεχισω τη σκεψη μου.

μιας και το ολο θεμα αρχισε με το σχολιο μου για το γραφημα με τη 270X.

με 170Ε apu και δεδομενου οτι προτεινουμε και την 270, η διαφορα τιμης στο συστημα σε σχεση με ενα ιντελ 4570 ειναι μηδεν !

ακομα και εαν πουμε οτι η apu εχει 100Ε η διαφορα σε ολοκληρο το συστημα θα γινει 70Ε, 70Ε για ενα cpu που ειναι πολυ πολυ πιο γρηγορο.

Για να μη μιλησω για τον FX μιας και οπως ειπαμε πεθανε.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

μα μα μα ... εδω μιλαμε για 170$ APU!!!

το price range δεν ειναι πια τα 70-100!!!

Μα μα μα μα.... δεν πουλάνε ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ στο FM2+. Ειλικρινά μπορείς να μου πεις πως το price range έγινε από τα $170 έως τα $170? Δεν υπάρχουν quad core FM2+ των οποίων οι τιμές ξεκινάνε από τα 65€ και πάνω; Συγνώμη αλλά κοροϊδευόμαστε ή εθελοτυφλούμε;

Φυσικα και τον εχω, στο htpc αφου ηταν στο προηγουμενο συστημα, και οπως εχω γραψει αλλου

Και επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Αν τα 40fps είναι πρόβλημα ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΟΚ, αναβάθμισε. Δεν μπορείς όμως να πεις ότι ο επεξεργαστής είναι άσχημος επειδή σε κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις τα βρίσκει σκούρα με βάση τα δικά σου στάνταρ. Εγώ προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα με 40fps και πιθανόν και πολλοί άλλοι θα προτιμούσαν τα λεφτά στην τσέπη από το να σκάνε 300€ το χρόνο, ώστε να μην πέφτουν τα fps κάτω από τα 60 τόσο συχνά όσο θα πέφτανε με το παλιό σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22484]Andeus[/MENTION]

Με βάση όσα έχεις πει το απόλυτο vfm είναι οι τετραπύρηνοι athlon. Στη μισή τιμή από τον "καμπέρη" και να τερματίζει όλες τις κάρτες από 270 και κάτω. Ακόμα και R 290X με 16X ΑΑ άμα λάχει.

Το ζητούμενο είναι αν η amd σήμερα προσφέρει αξιοπρεπή προϊόντα σε τιμή χώμα ή χώμα σε τιμή χώμα.

[MENTION=7477]adpanos[/MENTION]

Για μία ακόμα φορά...Δες απλά τι gpu utilization έχεις σε video encoding πρόγραμμα για να καταλάβεις το success του huma αν και όποτε αξιοποιηθεί.

Όσο πιο σοβαρή κάρτα πάρεις και όσο περισσότερο ανεβάσεις ρυθμίσεις (σου το επιτρέπει η μεγαλύτερη κάρτα αυτό), ΤΟΣΟ περισσότερο ΙΔΙΟΙ θα είναι σε όλες τις νέες μηχανές γραφικών τουλάχιστον.

Και δεν μιλάω για το KAVERI μόνο αλλά γενικότερα !!!

Χειρότερη διαστρέβλωση των πραγμάτων και από τη Βόρειο Κορέα. Οποιαδήποτε κάρτα και να έχεις, ρυθμίζεις τα γραφικά έτσι ώστε να έχεις καρφωμένο 60άρι. Εκτός αν το game είναι playable και με λιγότερα καρέ.

Έχεις την 270; Θα παίζεις περίπου με 60 καρέ σε medium-high. Έχεις την 280; Θα παίζεις high-very high στα ίδια περίπου καρέ. Έχεις την 290Χ; Θα τα μαξάρεις όλα και θα βάλεις και ΑΑ αν γίνεται. Αρκεί να έχεις playable frame rate.

Με τον καμπέρη όποια κάρτα και να βάλεις σίγουρα δεν θα το'χεις, στο συγκεκριμένο, αλλά και σε αρκετά άλλα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μα μα μα μα.... δεν πουλάνε ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ στο FM2+. Ειλικρινά μπορείς να μου πεις πως το price range έγινε από τα $170 έως τα $170? Δεν υπάρχουν quad core FM2+ των οποίων οι τιμές ξεκινάνε από τα 65€ και πάνω; Συγνώμη αλλά κοροϊδευόμαστε ή εθελοτυφλούμε;

παμε παλι

να συνεχισω τη σκεψη μου.

μιας και το ολο θεμα αρχισε με το σχολιο μου για το γραφημα με τη 270X.

με 170Ε apu και δεδομενου οτι προτεινουμε και την 270, η διαφορα τιμης στο συστημα σε σχεση με ενα ιντελ 4570 ειναι μηδεν !

ακομα και εαν πουμε οτι η apu εχει 100Ε η διαφορα σε ολοκληρο το συστημα θα γινει 70Ε, 70Ε για ενα cpu που ειναι πολυ πολυ πιο γρηγορο.

Για να μη μιλησω για τον FX μιας και οπως ειπαμε πεθανε.

Και επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Αν τα 40fps είναι πρόβλημα ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΟΚ, αναβάθμισε. Δεν μπορείς όμως να πεις ότι ο επεξεργαστής είναι άσχημος επειδή σε κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις τα βρίσκει σκούρα με βάση τα δικά σου στάνταρ. Εγώ προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα με 40fps και πιθανόν και πολλοί άλλοι θα προτιμούσαν τα λεφτά στην τσέπη από το να σκάνε 300€ το χρόνο, ώστε να μην πέφτουν τα fps κάτω από τα 60 τόσο συχνά όσο θα πέφτανε με το παλιό σύστημα.

θα μπει στο λαμπη ανθρωπος ο οποιος δυναται να αγορασει gaming μηχανακι και θα του πουμε "νταξ" παρε απου και δε πειραζει εαν τα βρισκει σκουρα σε καποιες δικα σου στανταρ, εχεις καλη καρτα γραφικων. LOL.

Θα μπει λαμπη ανθρωπος ο οποιος δυναται να αγορασει gaming μηχανακι και τα λεφτα του δε φτανουν για 60-80Ε για i5/fx και θα του παμε παρε απου και οχι περιμενε λιγο να μαζεψεις αλλα 60-80 για να παρεις cpu της προκοπης ; LOL2.

Δεν αναφερομαι σε κανεναν που δε σκοπευει να αγορασει καρτα γραφικων, αλλα αμα σκοπευει δεν εχει νοημα να δωσει τα 170Ε ουτε και 60-70 λιγοτερα για να παρει ενα apu που θα δουλευει σα cpu με τη μιση δυναμη απο τον ανταγωνισμο (εσωτεικο/εξωτερικο). Μα ειμαι τοσο παραλογος; θα κερδισεις 70Ε στα 600 και θα κανεις την αγορα του αιωνα ?

Link to comment
Share on other sites

παμε παλι

Επιμένεις να κάνεις μια κουβέντα πάνω σε πολύ συγκεκριμένες και λανθασμένες βάσεις. Στο εξηγώ και μου απαντάς με ένα "πάμε πάλι". Θέλεις να συνεχίσεις την σκέψη σου; Συνέχισέ την. Αλλά είσαι λάθος εξ αρχής.

θα μπει στο λαμπη ανθρωπος ο οποιος δυναται να αγορασει gaming μηχανακι και θα του πουμε "νταξ" παρε απου και δε πειραζει εαν τα βρισκει σκουρα σε καποιες δικα σου στανταρ, εχεις καλη καρτα γραφικων. LOL.

Θα μπει λαμπη ανθρωπος ο οποιος δυναται να αγορασει gaming μηχανακι και τα λεφτα του δε φτανουν για 60-80Ε για i5/fx και θα του παμε παρε απου και οχι περιμενε λιγο να μαζεψεις αλλα 60-80 για να παρεις cpu της προκοπης ; LOL2.

Δεν αναφερομαι σε κανεναν που δε σκοπευει να αγορασει καρτα γραφικων, αλλα αμα σκοπευει δεν εχει νοημα να δωσει τα 170Ε ουτε και 60-70 λιγοτερα για να παρει ενα apu που θα δουλευει σα cpu με τη μιση δυναμη απο τον ανταγωνισμο (εσωτεικο/εξωτερικο). Μα ειμαι τοσο παραλογος; θα κερδισεις 70Ε στα 600 και θα κανεις την αγορα του αιωνα ?

Συνέχιζε τα LOL εσύ, τι να σου πω. Διάλογος δεν γίνεται με συγχωρείς. Με το να έχεις φτιάξει 2-3 βολικά σενάρια στο μυαλό σου και να τα πιπιλάς μέχρι τελικής πτώσης δεν βγαίνει νόημα. Αν επιπλέον θέλεις να δικαιολογείς τα λεφτά που δίνεις στο hardware, δικό σου πρόβλημα, όχι δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.