Jump to content



Πότε κάνατε τελευταία φορά format;


Από πότε έχετε να κάνετε format?  

254 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

10/11/2012, προσπαθώντας να απομονώσω πρόβλημα με κάποιον driver ή λογισμικό. (τελικά αποδείχτηκε ότι μια παλιά κάρτα fax/modem μου δημιουργούσε προβλήματα με το shut down)

Πριν από αυτό, είχα κάνει τον Αύγουστο του 2012 λόγω σποραδικών bsods που τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν χτυπημένες μνήμες που επιδεινώνονταν μέχρι που τελικά δεν μπούταρε καθόλου το μηχάνημα.

Πριν από αυτό είχα κάνει τον Ιανουάριο του 2012 λόγω αγοράς SSD

Εν ολίγοις, όλο κάτι σκάει και γίνεται format κατά μέσο όρο ανά έξι μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κανά χρόνο πρίν κ μάλλον σε λίγο καιρό θα ξανά χρειαστώ.

Πάντως για το Format λύνει τα χέρια το ninite.com κανει εγκατάσταση ενα κάρο προγράμματα αυτόματα, δυο κλικ κ πίνεις το καφεδάκι σου.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Mητρική οκ, κάρτα γραφικών γιατί?

Ούτε για τη μητρική είναι απαραίτητο σε αρκετές περιπτώσεις. Περισσότερο για το φρεσκάρισμα. Με τον τρόπο που τα έχω στήσει, για εμένα ένα format και ολοκλήρωση όλων των εγκαταστάσεων, δεν είναι πάνω από 3 ώρες. Ξεκινάω να ξεσκονίσω/μαζέψω το γραφείο μου και μέχρι να τελειώσω, είναι έτοιμο :)

Link to comment
Share on other sites

10/11/2012, προσπαθώντας να απομονώσω πρόβλημα με κάποιον driver ή λογισμικό. (τελικά αποδείχτηκε ότι μια παλιά κάρτα fax/modem μου δημιουργούσε προβλήματα με το shut down)

Πριν από αυτό, είχα κάνει τον Αύγουστο του 2012 λόγω σποραδικών bsods που τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν χτυπημένες μνήμες που επιδεινώνονταν μέχρι που τελικά δεν μπούταρε καθόλου το μηχάνημα.

Πριν από αυτό είχα κάνει τον Ιανουάριο του 2012 λόγω αγοράς SSD

Εν ολίγοις, όλο κάτι σκάει και γίνεται format κατά μέσο όρο ανά έξι μήνες.

Βάλε linux να σωθείς παιδάκι μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε linux να σωθείς παιδάκι μου

Αναφερόμουν στο win partition. To ubuntu παίζει σταθερά σε άλλο partition. (που και αυτό αναβαθμίζεται ανά 6 μήνες, αλλά τουλάχιστον εκεί η εγκατάσταση ολοκληρώνεται σε 15 λεπτά με έτοιμο προς πλήρη λειτουργία σύστημα, χώρια που σερφάρεις στο internet όση ώρα γίνεται η εγκατάσταση ή δουλεύεις κανονικά -office, gimp, τα πάντα όλα- ανενόχλητος στο live περιβάλλον :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

χώρια που σερφάρεις στο internet όση ώρα γίνεται η εγκατάσταση ή δουλεύεις κανονικά -office, gimp, τα πάντα όλα- ανενόχλητος στο live περιβάλλον :hehe: )

:o:-O Πόσα ΔΕΝ ξέρω για το Linux...

Link to comment
Share on other sites

:o:-O Πόσα ΔΕΝ ξέρω για το Linux...

Ευκαιρία να μάθεις! :computer:

Μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς καμία εγκατάσταση και χωρίς να αλλάξεις τίποτα στο pc σου, απλά με ένα boot cd. Κατεβάζεις το τελευταίο ubuntu από εδώ, καις το iso και μπουτάρεις με αυτό!

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

17/6/2011. Σε 1 μήνα κλείνω 2 χρόνια, και το μηχάνημα πετάει. Win7 φυσικά, 8GB RAM, 128GB SSD Corsair, κανένα antivirus ενεργό παρα μόνο το Malware Bytes Anti-Malware που το τρέχω 1 φορά το μήνα, και καθαρισμό registry με το απλό ccleaner.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ιουνιο 2012 που πηγα απο X58/920 σε Z77/3770k και ξανα πριν απο ενα μηνα που αλλαξα ssd. Παντα win 7 x64. Τωρα σκεφτομαι να περασω win 8 pro ετσι για την αλλαγη. Να τα δοκιμασω λετε, αξιζει, η να κατσω με τα 7?

Sent from my GT-I9300

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.