Jump to content



Πότε κάνατε τελευταία φορά format;


Από πότε έχετε να κάνετε format?  

254 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Οταν είχα XP κάθε βδομάδα . Τα vista ,μπηκαν - βγήκαν , τα win 7 μια φορά το τρίμηνο κια απο τότ επου μπηκαν τα windows 8 δεν έχει χρειαστεί εδω και 1 χρόνο . Απολυτα σταθερό το σύστηαμ . Σκυλί μαύρο !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν 2 βδομαδες που πηρα το pc. Ειχα ηδη τα windows στον ssd στο παλιο οποτε επρεπε να τα ξαναπερασω. Ειτε θα αγορασω τα 8.1 και θα ξανακανω, ειτε σε καμμια 3ετια τωρα :p Σε μηχανικο δισκο παντως εκρινα απαραιτητο, ανεξαρτητως χρησης το φορματ καθε 6-9 μηνες. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν από 2 μήνες και κάθε περίπου 2 μήνες  :p

Δεν βαριέσαι την διαδικασία κάθε λίγο και λιγάκι; Τι κάνεις που θέλει ο υπολογιστής φορμάτ κάθε 2 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριέσαι την διαδικασία κάθε λίγο και λιγάκι; Τι κάνεις που θέλει ο υπολογιστής φορμάτ κάθε 2 μήνες;

 

Oh well... Δεν τρέχω antivirus or anything και πολλές φορές ψιλογεμίζω τον δίσκο μου σαβούρα αναγκαστικά λόγω δουλειάς οπότε το format με βοηθά να επαναφέρω τα πάντα σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και επιπλέον δεν παίρνει παραπάνω από 1 ώρα max για να κάνεις format και να περάσεις όλους τους απαραίτητους drivers. Ένας πρωινός γρήγορος καφές τη Κυριακή πρωί  :p

Link to comment
Share on other sites

Oh well... Δεν τρέχω antivirus or anything και πολλές φορές ψιλογεμίζω τον δίσκο μου σαβούρα αναγκαστικά λόγω δουλειάς οπότε το format με βοηθά να επαναφέρω τα πάντα σε ένα φυσιολογικό επίπεδο και επιπλέον δεν παίρνει παραπάνω από 1 ώρα max για να κάνεις format και να περάσεις όλους τους απαραίτητους drivers. Ένας πρωινός γρήγορος καφές τη Κυριακή πρωί  :p

Χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για δουλειά και δεν του έχεις αντιβιοτικό; Καθαρό φορμάτ και οδηγοί συσκευών όντως αν είναι γρήγορος υπολογιστής τα περνάς σε μια ώρα, αλλά updates και λοιπά προγράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για δουλειά και δεν του έχεις αντιβιοτικό; Καθαρό φορμάτ και οδηγοί συσκευών όντως αν είναι γρήγορος υπολογιστής τα περνάς σε μια ώρα, αλλά updates και λοιπά προγράμματα;

 

Θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά έμπειρο χρήστη για anti-virus και χρόνια πολλά τώρα δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα καθώς μόνο και μόνο από περιέργεια τρέχω ένα anti-malware k anti-virus test πριν κάνω το format και δεν μπορώ να θυμηθώ ποια ήταν η τελευταία φορά που είχα έστω κάτι πολύ minor. Ίσως 5 χρόνια πίσω. Επίσης, δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλοί που ενδιαφέρονται να ασχοληθούν συγκεκριμένα για μένα και με το αντικείμενο της δουλειάς μου, διότι και να το έκαναν δεν θα είχαν κανένα profit.  :p

 

1)Download browser of choice/gpu drivers.

2)Έχω - έναν φάκελο με όλους τους core drivers που χρειάζονται και σπάνια ανανεώνονται. mobo-sound card-cpu etc etc + έναν φάκελο με όλα τα must-install programs (office, adobe etc etc)

3)Τέλος.

 

Less than an hour =/ profit 

:D

Έγινε επεξεργασία από Astri
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.