Jump to content



Ποια κονσόλα θα αγοράσετε ή μπορεί να αγοράσετε; (PS4 vs X1 vs U)


winters

Console Wars #8  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Που θα πάει!!!εδώ πλέον οι κάρτες γραφικών που παίρνουμε κάνουν παπάδες!!

δηλαδή είναι 5-8 φορές ποιο δυνατές απο τισ κονσόλες που θα βγούν!

Μακάρι τα χακέρια να μπορέσουν να βρουν εξομοιωτές όλων των νέων παιχνιδωμηχανών και ας δώσω 3000 για το Pc!!! αλλά να έχω και pc/xbox one/ps4/wii u/wii/ps3/xbox360/xbox

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

ps4 αέρα....αν και μου αρέσει το xbox σαν μηχάνημα, αυτές οι αηδίες με Online σειριακά παιχνιδιών, και ότι δεν μπορείς να δανειστείς παιχνίδια με εκνευρίζουν αφάνταστα

(φανταστείτε και τους ιδιοκτήτες βιντεοκλάμπ που έχουν σοβαρά κέρδη από αυτό, και οι ίδιοι οι χρήστες που παίρνουν ένα παιχνίδι να το δοκιμάσουν πριν σκάσουν τα 60 ή απλά το παίζουν το τελειώνουν και το δίνουν πίσω)

Link to comment
Share on other sites

2 στους 76 θα αγόραζαν Xbox one.

Φανταζομαι τι θα είδαν στις προπαραγγελίες παγκοσμιως και έκαναν την καρατζαφερια.

Τουλαχιστον τώρα δεν θα παει εντελώς ακλαφτη η κονσόλα και θα είναι σχετικα αξιοπρεπης η πορεία της.

Με τις μλκιες τους εξασφάλισαν την εμπορική μετριότητα ,με την κωλοτουμπα διέσωσαν το franchise.

Στην επόμενη γενιά θα επανέλθουν και ελπίζω να πήραν το μαθημα τους.

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει!!!εδώ πλέον οι κάρτες γραφικών που παίρνουμε κάνουν παπάδες!!

δηλαδή είναι 5-8 φορές ποιο δυνατές απο τισ κονσόλες που θα βγούν!

Μακάρι τα χακέρια να μπορέσουν να βρουν εξομοιωτές όλων των νέων παιχνιδωμηχανών και ας δώσω 3000 για το Pc!!! αλλά να έχω και pc/xbox one/ps4/wii u/wii/ps3/xbox360/xbox

Αυτο δεν παίζει βγάλτο απο το μυαλό σου . Το έχουν-με αναλύσει ξανά πολλές φορές γιατι δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν επαιρνα καινουργια κονσολα, μετα την κωλοτουμπα της M$, θα επιανα πρωτα τα gamepads στα χερια μου.

Καλα και χρυσα τα specs και ολα αυτα, αλλα θεωρω βασικοτατο κριτηριο το gamepad.

Και στην τωρινη γενια, αδιαμφισβητος νικητης στο θεμα gamepad, ειναι το XBOX.

Link to comment
Share on other sites

2 στους 76 θα αγόραζαν Xbox one.

Φανταζομαι τι θα είδαν στις προπαραγγελίες παγκοσμιως και έκαναν την καρατζαφερια.

Τουλαχιστον τώρα δεν θα παει εντελώς ακλαφτη η κονσόλα και θα είναι σχετικα αξιοπρεπης η πορεία της.

Με τις μλκιες τους εξασφάλισαν την εμπορική μετριότητα ,με την κωλοτουμπα διέσωσαν το franchise.

Στην επόμενη γενιά θα επανέλθουν και ελπίζω να πήραν το μαθημα τους.

4 pre orders PS4 VS 1 pre order XBOXNONE...έφαγαν μεγάλη νίλα, παπάντζες ότι άκουσαν τους gamers.

Ωραίο το gamepad αλλά προτιμώ να σκάσω 60 Ευρώ στο PC μου για να παίξω CoD παρά 560 Ευρώ για ένα crossplatform game.

Η κίνηση σοκ πρέπει να έρθει από το Wii U, cut down price στα 200 Eυρώ και τα games max 40 Ευρώ, εκεί να δεις εγκεφαλικό η MS.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν παίζει βγάλτο απο το μυαλό σου . Το έχουν-με αναλύσει ξανά πολλές φορές γιατι δεν γινεται.

που το αναλύσαμε?

Εγω το θεωρω πολυ πιθανον,θα ελεγα θεμα χρονου να γινει, αφου τρεχουν ιδια αρχιτεκτονική και το xbox μαλιστα φενεται να εχει windows kernel. (+ οτι στην Ε3 τρεχανε π ανω σε windows 7 pc)

Link to comment
Share on other sites

που το αναλύσαμε?

Εγω το θεωρω πολυ πιθανον,θα ελεγα θεμα χρονου να γινει, αφου τρεχουν ιδια αρχιτεκτονική και το xbox μαλιστα φενεται να εχει windows kernel. (+ οτι στην Ε3 τρεχανε π ανω σε windows 7 pc)

Εχει αναφερθεί πολλάκις οτι για emulation χρειαζεται πολλαπλάσια ισχυς στην θεωρία . Στην πράξη ερχονται και τα bugs ασυμβατότητες απο υλικο σε υλικο με αποτέλεσμα ακομη και τώρα πολλά games για ps2 ακομη δεν παιζουν σωστα ποσο μάλλον για τον cell η ακομη και για τις νέες consoles.

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι αν και προσωπικά δεν το βλέπω. Το να παίζεις 5 η 10 τιτλους xbox1 +ps4 απο τους 100 παντως σε 2 χρονια (στην καλύτερη) απο τωρα με hardware πολλαπλάσιο και στο 1/3 του frame rate θα ειναι κατι σαν αυτομαστίγωμα . plus οτι πολλές βασικές λειτουργίες εξαρτώνται και απο το hardware πχ πως θα εχεις ενα πλήρες λειτουργικό gamepad ps4 μεσω emulator ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν επαιρνα καινουργια κονσολα, μετα την κωλοτουμπα της M$, θα επιανα πρωτα τα gamepads στα χερια μου.

Καλα και χρυσα τα specs και ολα αυτα, αλλα θεωρω βασικοτατο κριτηριο το gamepad.

Και στην τωρινη γενια, αδιαμφισβητος νικητης στο θεμα gamepad, ειναι το XBOX.

Και μια εικονα που με υποστηριζει:

post-7117-1416077471,0345_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.