Jump to content



Star Wars : Battlefront (reboot)


GruntGR

Recommended Posts

Δεν είναι ένα BF με skin star wars. Οσοι ζητάνε single και single, είχατε παίξει τα παλιά SW games; Που ουσιαστικά ήταν οbjective με bots AI ultra easy ;

Και πείτε, οκ , σας έβαζε η εταιρεία single player ( ακα single επιπέδου 5-7 ωρών ) ΠΑΛΙ θα γκρινιάζατε :p

Προσωπικα δεν ηθελα single..ουτε και στα επομενα bf θελω single..ΚΑΛΟ multi ηθελα αλλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ένα BF με skin star wars. Οσοι ζητάνε single και single, είχατε παίξει τα παλιά SW games; Που ουσιαστικά ήταν οbjective με bots AI ultra easy ; Και πείτε, οκ , σας έβαζε η εταιρεία single player ( ακα single επιπέδου 5-7 ωρών ) ΠΑΛΙ θα γκρινιάζατε :p

 

Εσύ μιλάς για τα παλιά Battlefront, ο Vasot αναφέρθηκε στα Jedi Knight που μια χαρά ήταν το single τους.

 

Εμένα δεν με χαλάει η έλειψη single. Αλλά το ότι δεν έχει content. common place βέβαια στα multiplayer παιχνίδια απ' τη στιγμή που το κοινό τους τρώει άνετα 200 ώρες με 6 χάρτες γιατί να ασχοληθούν να βγάλουν περισσότερους για μας τους περίεργους.. :p

 

Για μένα που δεν παίζω multiplayer ανταγωνιστικά οπότε δεν με απασχολεί να "προπονηθώ" για να γίνω καλύτερος, θέλω πολλούς χάρτες, πολλά περιβάλλοντα, πολλά game modes για να κρατηθεί ενδιαφέρον. Δεν έχει.

Γι αυτόν που παίζει "ανταγωνιστικά" το Battlefront απ' ότι λένε όλες οι παλιές καραβάνες είναι "παιδικό" - χωρίς βάθος.

 

Άρα;;

Έγινε επεξεργασία από kavadias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για τα παλιά Battlefront, ο Vasot αναφέρθηκε στα Jedi Knight που μια χαρά ήταν το single τους.

 

Εμένα δεν με χαλάει η έλειψη single. Αλλά το ότι δεν έχει content. common place βέβαια στα multiplayer παιχνίδια απ' τη στιγμή που το κοινό τους τρώει άνετα 200 ώρες με 6 χάρτες γιατί να ασχοληθούν να βγάλουν περισσότερους για μας τους περίεργους.. :p

 

Για μένα που δεν παίζω multiplayer ανταγωνιστικά οπότε δεν με απασχολεί να "προπονηθώ" για να γίνω καλύτερος, θέλω πολλούς χάρτες, πολλά περιβάλλοντα, πολλά game modes για να κρατηθεί ενδιαφέρον. Δεν έχει.

Γι αυτόν που παίζει "ανταγωνιστικά" το Battlefront απ' ότι λένε όλες οι παλιές καραβάνες είναι "παιδικό" - χωρίς βάθος.

 

Άρα;;

Ούτε γω παίζω ανταγωνιστικά. Στα περισσότερα multiplayer παίζω για να διασκεδάσω, να περάσω καλά.

 

Δυστυχώς είμαστε στην εποχή του βγάζω το μισό παιχνίδι με 6 χάρτες και το υπόλοιπο πάρτε το σε DLC :p ( ξέρουν ότι οι μικρότερες ηλικίες δεν έζησαν τις πιο παλιές εποχές όπου υπήρχαν και παιχνίδια με ωραίο single, και με καλό multi + mods + custom πράγματα κλπ οπότε ποντάρουν εκεί [ Activision, EA ] ). Πωλήσεις θα κάνουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

 

Εγώ προσωπικά θα ήθελα μάχες στο διάστημα αλλά δεν :/ Ενας από τους λόγους που δεν παίρνω το παιχνίδι είναι ότι φοβάμαι μετά το hype της ταινίας το βαρεθώ κακά τα ψέματα. Αλλά γενικά είναι όμορφο παιχνίδι με λίγο περιεχόμενο . 

 

edit(1)

*Θα ήταν ωραία προσθήκη να δώσουν έστω αργότερα free content ( maps, modes ) αλα BF4 αλλά με περισσότερη συμμετοχή από τη κοινότητα προς ανάπτυξη του.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από μένα.

Σκέφτομαι την αγορά του σε dvd ROM και θα ήθελα να μου πείτε αν το εγκαταστήσω θα χρειάζεται και το δισκάκι για να παίξει?

Επισης χρειάζεται κάποια extra συνδρομή για να το παίξεις online?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και από μένα.

Σκέφτομαι την αγορά του σε dvd ROM και θα ήθελα να μου πείτε αν το εγκαταστήσω θα χρειάζεται και το δισκάκι για να παίξει?

Επισης χρειάζεται κάποια extra συνδρομή για να το παίξεις online?

Οχι, και στα 2 που ρωτας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το πάρω για ps4 για πιο plug n play καταστάσεις .

 

Σκέφτομαι ομως οτι αν το πάρω για pc , θα μπορώ να του κοτσάρω το ενσυρματο xbox 360 gamepad που εχω .Το εχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Τέλος ,επειδη πάνω απο 5-6 ωρες τον μηνα δεν θα παιζω , υπάρχει κανα φιλτρο για noobs  στο multiplayer η θα σε βαζει random με εμπειρους και τρώς ξύλο ?

Τα single (heroes , racing) αξιζουν για πορωση και μονο (ειπαμε χρονις δεν υπάρχει, τζούρες θελω να παιρνω :p ) ?
Link to comment
Share on other sites

@

Vadergr

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν αξίζει..

[1] Ένα αμα το πάρει για PC και βάλεις controller θα σε πάνε αίμα στο εγγυόμαι..

 

[2] Φιλτρο για Noobs τουλάχιστον στο PC δεν υπάρχει [επίσης και στο Xbox One] που εχω παίξει σε βάζει με ότι Level θέλει.. αρα δεν νομιζω να ισχύει κατι διαφορετικό για το PS4..

αρα στην αρχη ναι θα τρως ξύλο σε ότι πλατφορμα και αν παίξεις μονο αμα εισαι καλο στο Shooting θα το νιώσεις λίγο παραπάνω αν και στις κονσόλες εχει Auto - aim Cetering κτλπ αρα κατι θα κάνεις.. εγω στο PC έπρεπε να παω γυρω στα 20 Level για να καταλάβω τι μου γίνεται και να μπορω να τρωω κόσμο 30-5 λέμε τώρα..

 

[3] Single? Heroes? Raicing? What Raicing?? Ενα Mode που παίζεις Heroes VS Heroes ειναι Μαπε το και το αλλο το Mode [Hunt] που ενας βγαινει Hero και οι αλλοι προσπαθουν να τον φάνε.. στο PC σίγουρα αυτα τα Mod δεν εχουν κόσμο.. Game θα βρεις κατευτειαν δεν ειναι οτι θα περιμενεις 10 ώρες.. [ αμα το παρεις τωρα φυσικα] σε ενα χρόνο δεν νομίζω..

Το καλό ειναι για PC ειναι πολυ Optimazed με οτι Hardware και αν εχεις 1080p 60fps το παιζεις για παράδειγμα.. Δεν είναι σαν το BF που οτι και να βαλεις αμα ειναι μαπα η καρτα ξερω εγω πας μεχρι 30-40 πχ..

 

Εγω προσωπικα αμα ηθελα ντε και καλά να το παρω θα το έπαιρνα στο PS4..

 

Σου βάζω stats τουτι τουτι για την στιγμη που μιλάμε το Game εχει αυτά μέσα..

 

RZRtbiv.png

 

PC βλέπεις μονο 11Κ παγκοσμίος.. μονο στο PS4 γίνεται το γλέντι..

αλλα να ξερεις οτι εκει σημαίνει πιο πολυ κόσμος πιο μεγάλα Level πιο πολυ ξυλο κτλπ κτλπ

αμα θες να εχεις τα χειριστηρια καλα ξερω εγω..

αμα το παρεις και στο PC και με την προηποθεση οτι δεν θα λιωσεις και θες να περνεις τζουρες.. τωρα λογο διακοπων και λογο DLC θα εχει κόσμο 

αλλα απο το χρονο και μετα θα αρχιζει να πεφτει, εχω την εντυπωση οτι θα περιμενουμε και 10 ωρες για Match..

 

Γιατι να μην παρω COD????

 

PS. εγω προσωπικα το εχω βαρεθει λιγο κιολας..

γιατι ιδια και τα ιδια.. απο θέμα οπλον οτι και να βγάλω οτι και ν παρω την ιδια δουλεια.. ιδιο Damage μου φαίντεαι ότι κάνουν .. ιδιο Handling εχουν..

μονο ο τρόπος [Fire Rate] αλλάζει αλλα και πάλι..

Και οι πιστες εχουν το ιδιο Rotation δεν υπαρχει Server Browser να παίξεις 10 χιλιαδες Tickets ξερω εγω να λιώσεις.. ανα 10 λεπτά και καινούριο Game..

σε οτι Mode θες..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην παιζει 11κ κοσμος στο pc η 84κ παγκοσμιος με 1.5 mil πωλησεις.

Εγω ξερω τι φταιει σε ολους εσας τους battlefieldακηδες που το κραζετε, σας φταιει οτι σας τρεχουν κατι noobαδες που μπηκαν μεσα σε at at και δεν εχετε c4 να το πεταξετε απο καμια ταρατσα για να το σπασετε και το οτι τα οπλα ειναι πανω κατω ιδια και δεν σας αφηνουν να ξεδιπλωσετε τις σκοπευτικες σας ικανοτητες.

Εχουμε ξαναπει δυστυχως στο gaming πλεον ειναι κατι καλο μονο αν το πουν οι και καλα pro και ο καθε τελιωμενος που δεν εχει με τι να ασχοληθει και ασχολειτε με το αν το οπλο κλωτσαει προς τα πανω η προς τα δεξια και απο τη στιγμη που το παιχνιδι ιδεν το εχει αυτο ειναι κακο.

Το οτι ειναι διασκεδαστικο εχει παει περιπατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην παιζει 11κ κοσμος στο pc η 84κ παγκοσμιος με 1.5 mil πωλησεις.

Εγω ξερω τι φταιει σε ολους εσας τους battlefieldακηδες που το κραζετε, σας φταιει οτι σας τρεχουν κατι noobαδες που μπηκαν μεσα σε at at και δεν εχετε c4 να το πεταξετε απο καμια ταρατσα για να το σπασετε και το οτι τα οπλα ειναι πανω κατω ιδια και δεν σας αφηνουν να ξεδιπλωσετε τις σκοπευτικες σας ικανοτητες.

Εχουμε ξαναπει δυστυχως στο gaming πλεον ειναι κατι καλο μονο αν το πουν οι και καλα pro και ο καθε τελιωμενος που δεν εχει με τι να ασχοληθει και ασχολειτε με το αν το οπλο κλωτσαει προς τα πανω η προς τα δεξια και απο τη στιγμη που το παιχνιδι ιδεν το εχει αυτο ειναι κακο.

Το οτι ειναι διασκεδαστικο εχει παει περιπατο.

 

Fatalara official stats είναι αυτά μέσα από τους Servers..

 

Αυτην την στιγμή.. 

 

EH063te.png

 

Κοιτα εδώ Battlefrield Hardline που όντως αμα ανοίξω Server Browser τωρα.. 5-6 Servers θα είναι γεμάτοι.. και άμα..

 

OgVpdW3.png

 

Σιγουρα μας καιει τους Battlefieldακιδες γιατι αντι να φτιάξουν ενα ωραιο Game μια π@π@ρι@ βγάλανε για να μας φάνε τα λεφτά.. Εδω το πήραμε κιόλας το Game.. και αφου έχουμε παίξει τόσα Battlefield είναι ντροπη τους που δεν εχουν βγάλει κατι καλύτερο! 

 

 

 

ας φταιει οτι σας τρεχουν κατι noobαδες που μπηκαν μεσα σε at at και δεν εχετε c4 να το πεταξετε απο καμια ταρατσα για να το σπασετε

 

ενω τώρα με το Granade Spam και τα Thermals και τα Lock in είναι καλύτερα δηλαδή..

 

 

 

και το οτι τα οπλα ειναι πανω κατω ιδια και δεν σας αφηνουν να ξεδιπλωσετε τις σκοπευτικες σας ικανοτητες.

 

Τα όπλα είναι τραγικά και δεν το λένε μόνο εμείς.. είναι πόσοι Youtubers πόσοι Fan Star Wars..

ότι και να παρεις είναι πραγματικά το ίδιο..

 

Το κανανε το Game άτομα από την DICE μέσα έτσι.. Βγάλανε 85 όπλα Battlefield 4 τα μισά από αυτά BF3 αλλά τόσα BFH.. τα όπλα και γενικά το Shooting το StarWars είναι μια πορδή..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει group απο εδώ να μπαίνουμε όλοι μαζί να παίζουμε;πραγματικά σπάζομαι που δεν έχει αναβάθμιση στα όπλα...επίσης δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω lag ή όχι κάποιες φορές ενώ έχω lockarei τον αντίπαλο για headshot μου βγαζει 50% kai εν τέλει με σκοτώνει...Επίσης όντως παίζει να υπάρχει και κάποιο patch που να κάνει οτι και στις κονσόλες με ημιαυτοματο lock on....

Ωραίο παιχνίδι και με κάλυψε απο γραφικά αλλά θέλω και story mode και ποιο πολύ κόσμο αν τώρα που είναι αρχή ίσα που γεμίζουν Oi servers προς το καλοκαιρι δεν θα υπάρχει ψυχή και θα έχουμε κάψει 40 ευρω ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις lag σου βγάζει πάνω δεξιά κίτρινες μπάρες σημματος και αν γίνουν κόκκινες (τεράστιο lag or απόσυνδεση σε κρατάει ακίνητο μέχρι να υπάρξει διόρθωση. Group δεν έχουμε νομίζω. Είμαστε λίγοι οπότε θα μπορούσαμε να βάλουμε εδώ origin id για να βρεθούμε (αν επιτρέπεται). Και εμένα με χαλάει η φτωχή ποικιλία σε όπλα και gadgets αλλά θεωρώ πως στο επόμενο dlc θα προστεθούν πολλά απ τη νέα ταινία. Όπλα - gadgets - costumes κλπ.

Link to comment
Share on other sites

fps με dual shock ... τι διαβαζω ο ανθρωπος βραδιατικα ... θα καειτε στην κολαση ρε   :hehe:

 

 

http://dvsgaming.org/why-eas-battlefront-flopped-on-pc/ 

 

 


But why? Why hasn’t the PC market embraced the beloved Star Wars FPS? It’s the game design. Multiplayer only games are not necessarily a bad idea, but removing single player modes should in theory free up more resources for a more in depth and robust multiplayer experience, but Battlefront didn’t really deliver.

In fact in recent years what we have actually seen is the opposite. We’ve seen those free resources not used at all, leaving the player with little better than half a game. Just look at what actual content this triple A Battlefront launched with, a few game modes and a four planets. At best that’s content for a tacked on multiplayer mode or additional downloadable content and not for the main content of a full release title. EA has a history of serving up hyped multiplayer only titles with little innovation and scarce content. As an example, Titanfall also had huge hype coming into launch and also like Battlefront it quickly petered out. Who talks about Titanfall now other than to make grim comparisons? No-one. These two games both had very nice superficial parts but lacked depth in nearly every department.

The truth is that the majority of gamers, PC or otherwise, want more bang for their buck. $60 for four planets is nothing short of a scam, not to mention the heavily pushed monetized season pass.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις αλλος θεμα με το connection? Απο τοτε που βγηκε το battle for jacku δεν μπορω να παιξω απο το lag.

Edit: τελικα υπαρχει θεμα με το sli μετα το τελευταιο update, μολις το απενεργοποιησεις τα connection problems σταματουν.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Γιατί Δεν συνδέετε η πα@@@ια ολη μέρα . Μια μέρα είχα Ρεπό χαμένη θα πάει .... Εντωμεταξύ και στα καλά του αμα δεν πατήσω πρώτα έλεγχο αναβαθμισης και μετα αναπαργωγή παιχνιδιού , αντι να με βαλει στο κανονικό παιχνίδι , με βάζει σε μια πίστα και καλά αναμονής μέχρι ολοκληρωση της αναβάθμισης αλλα εννοείται το downnloading μένει 0% .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Δεν συνδέετε η πα@@@ια ολη μέρα . Μια μέρα είχα Ρεπό χαμένη θα πάει .... Εντωμεταξύ και στα καλά του αμα δεν πατήσω πρώτα έλεγχο αναβαθμισης και μετα αναπαργωγή παιχνιδιού , αντι να με βαλει στο κανονικό παιχνίδι , με βάζει σε μια πίστα και καλά αναμονής μέχρι ολοκληρωση της αναβάθμισης αλλα εννοείται το downnloading μένει 0% .

Δεν ειχα θεμα χτες μια χαρα επαιζε, χωρις το sli βεβαια.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.