Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

Σε είπα, δεν έκανα liquify γιατί δεν θέλει η κοπέλα να της αλλάξω χαρακτηριστικά.

 

Αν θες να παίξεις με την photo πες μου να σου στείλω το αρχείο ;)

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ , σε ευχαριστω!
απλα εγω θα την πειραζα ειτε μου το ελεγε ειτε οχι.Γιατι δυστηχως χτυπαει ασχημα,γιατι προκειται για μοντελο.Δυστηχως, το ματι και η κριτικη θα γινει στο μοντελο και στον φωτογραφο μετα.Ανεξαρτητα με το αν ειναι σωστος ο φωτισμος η το μερος ειναι ονειρικο..
Επρεπε να βρεις αλλο στησιμο που να την κολακευει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

facebook-ο-φωτογραφίες ήθελε, για μοντέλο δεν πάει ούτε μπορεί ( τι της έλεγες μείνε στην πόζα αυτή, τι όχι, αυτή πάνω από 1sec στάσιμη δεν έμενε, λες και της έβαλες νέφτι στον πωπώ... είναι και μικρή, ψιλοδικαιολογείται που λέει ο λόγος :D ).

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε μοντελο δεν εννοουμε να ασκει και το επαγγελμα.
Τοτε ειναι δικο σου λαθος που επελεξες αυτη τη φωτογραφια.Και το οτι θελει facebook φωτογραφιες δε μου λεει κατι.Δε μειωνεται η δουλεια.Δηλαδη τι φωτογραφια θα μας εδειχνες αν ηταν για περιοδικο ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν για περιοδικό θα ήταν άλλο το μοντέλο που θα πόζαρε, ή αν έπρεπε σώνει και καλά αυτή, θα έπρεπε να τσακωθούμε λίγο, να της αγριέψω, ώστε να κάτσει σοβαρή και να κάνει την πόζα που θα της πω επ' ακριβώς.

Σε αυτή την περίπτωση it is what it is, ο πελάτης έχει πάντα δίκιο :p

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλικη συμβουλη.
Το ιδιο επρεπε να κανεις και τωρα.Να δινεις το μεγιστο σου ανεξαρτητα αν θα ναι για profile picture η για περιοδικο.
Και ποσο μαλλον οταν ανεβαζεις μια φωτογραφια ως δειγμα δουλειας σου.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ούτε θα μπεί στο portfolio μου αυτή.

Δεν μου πήγαινε να της αγριέψω, οπότε μπορείς να πείς πως δεν έδωσα το μέγιστο, σίγουρα, άλλος είναι πάντα σοβαρός και αυστηρός και πιέζει το θέμα του να μπεί στα "νερά" του, άλλος είναι μαλθακός και αφού βλέπει ότι δεν υπάρχει η ρεαλιστική δυνατότητα για κάτι το εξαιρετικό κάνει λίγο την πάπια.

Όσο και να της έλεγα να σοβαρευτεί, να μην γελάει γιατί δεν της πάει και δεν είναι "ταιριαστό" για φωτογράφιση, από το ένα αυτί έμπαινε από το άλλο έβγαινε, 20 χρονών είναι, προσωπικά δεν μπορώ να έχω πολλές απαιτήσεις από παιδάκια, πόσο μάλλον όταν δεν το θέλουν.

 

Δεν μπορώ να γίνομαι μπαμπούλας :D

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δε καταλαβαινω με ποιο σκεπτικο την ανεβασες.

 

Διαφωνω επισης στο οτι δε μπορεις να κουμανταρεις ενα 20χρονο που σιγουρα  θελει να κατσει να το φωτογραφισεις..αλλα anyway :)

Link to comment
Share on other sites

την ανέβασα για τον χαβαλέ εντελώς όπως και αρκετές άλλες.

Εξ' άλλου το thread είναι ΔΟΚΙΜΕΣ και ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, όχι "show us what you can do" ή "your portfolio".

Αν ήταν φωτογραφία για σοβαρή κριτική κλπ θα το έλεγα.

 

για το να την κουμαντάρεις, γίνεται, πόσο καλά και πόσο εύκολα/δύσκολα είναι το θέμα.

την στιγμή εκείνη και από τον χαρακτήρα της συγκεκριμένης εκτίμησα πως καλύτερα να γίνει "χαβαλοφωτογράφιση" που απλά θα αρέσει εκεινής, παρά να γίνω ο κακός της παρέας και πιθανότατα να μην γίνει καν φωτογράφιση με σκοπό να βγάλω 2-3 πόζες/φωτο που θα ήθελα εγω και όχι αυτή.

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Λαθος λαθος λαθος.
Και σου ξανα λεω για να κλεισω , οταν θα δει καποιος αυτη τη φωτογραφια (πχ εδω στο φορουμ) θα δει πολλα λαθη.Και δικα σου και της γκομενας.Δε σε τιμαει.Αν δε σε ενδιαφερει πασο.
Απλα η χαβαλοφωτογραφιση δεν εχει καμμια σχεση με την ποιοτητα της δουλειας σου.Με χαβαλε μπορεις να αντιμετωπισεις τη γκομενα παλι και να βγει πολυ καλυτερο αποτελεσμα.Εσυ εισια αυτος που θα καθοδηγησεις την γκομενα εκει που θες.Δε το καταφερες ; Κατι κανεις λαθος..Οπως και ο θεατης θα κρινει το αποτελεσμα σου οπως τωρα.
Με μπαμπουλισμο , αυστηραδα κλπα , φωτογραφιες τετοιες δε βγαζεις.-
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Don't shoot the bored photographer/facebook comprasion/quick and dirty edit..

 

θυμάμαι την κριτική που μου ασκούσες και απλά γελάω..αυτό.

Τι κριτική σου είχα ασκήσει δηλαδή ?

Γιατί αν δεν με απατά η μνήμη μου δεν είχα πεί κάτι για εσένα αλλά για την κοπέλα που από ντύσιμο ήταν κιτς ( τώρα αν εσύ βλέπεις ότι έριξα το φταίξιμο για το ντύσιμο σε εσένα, λάθος σου, ήμουν ξεκάθαρος πιστεύω ).

Αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο, τότες μπορείς να γελάσεις περισσότερο με αυτό:

PER_5228.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε είπα, δεν έκανα liquify γιατί δεν θέλει η κοπέλα να της αλλάξω χαρακτηριστικά.

 

Αν θες να παίξεις με την photo πες μου να σου στείλω το αρχείο ;)

Μπορείς να μου στείλεις να δοκιμάσω πόσο μπορεί να αλλάξει με το liquify;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.