Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

παντα για clean flash  θα κανεις αυτα τα wipe.

για λολιποπ ναι flashtool με επιλογες CDMA DIAG  CSE FLASH

αυτο εδω το italy open 16gb

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW8318O0328GA0U07D20GWT/D80230a_00.kdz

 

εκτος αν βαλεις imei σου εδω και σου κατεβασει  αυτο που θα περνες απο οτα  αν υπαρχει...

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ  <---ΙΜΕΙ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις. flashtool

Βαλε και αυτους τους driver.

κατω κατω το πρασινο κουμπι  download lg usb driver

 

http://androidxda.com/download-lg-usb-drivers

 

to kdz ιδιο φακελο με το flashtool

και κανε enable εντοπισμο σφαλματων στο κινητο

 

http://www.lg.com/gr/support/software-manuals      εδω LGD802 στο search κατεβασε και κανε install και το lg mobile  εχει και ποιο νεους driver βλεπω...

Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

μμμ δε ξερω μου ειχε τυχει και μενα μια φορα...δε θυμαμε τι εκανα μετα δοκιμασε αλλη usb Κανε reboot βαλε σωστα drivers lg mobile support tool

 

δες αν δε πατησεις τπτ εκει στα ερωτιματικα αν συνεχιζει στο κινητο σου το progress..

Έγινε επεξεργασία από overclocked
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ας υποθέσουμε ότι τα 100e παραπάνω δεν είναι και τόσο πρόβλημα για το LG G3 32/3

Αλλά γιατί να μην πάρω το G2...για το 1 λιγότερο gb ram ? H sd δεν με ενδιαφέρει τα 32gb θα μου φτάσουν

Αξίζει να πάρει κανείς ακόμα και τώρα το G2 32Gb? Το android 5 το πήρε. Για real κινέζικο/ samsung δεν ενδιαφέρομαι. 

To m8(κάμερα/πιάσιμο) και z2/3 επίσης έχουν αποκλειστεί... ε άντε μένει μόνο το MotoX..

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

και μη ξεχνας την καλυτερη μπαταρια του g2. ενταξ g3 εχει λιγο μεγαλυτερη οθονη../βγενει μπαταρια/περνει sd.. θα παρει και αλλη αναβαθμιση λογικα.. (το g2 χλωμο ισως..) αν μ πεις τωρα σου δινω g3 να μου δωσεις το g2 δε ξερω ειλικρινα... :p πολλες φορες σκεφτηκα να το πουλησω να παρω το g3 αλλα τελικα παντα το κραταω

Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

τελικά χθες αργά δούλεψε το πράγμα και αναστήσαμε πριν την ωρα του..!!

Δεν ξέρω τι να πω για το τι έφταιγε...σκαλώματα χωρίς λόγο... Για κάποιο λόγο το τηλέφωνο εμπαινε σε Download mode, το Flash tool δεν καταλάβαινα τι έλεγε (εβγαιναν τα ????????????? όπως στην εικόνα που επισύναψα) και το Pc έψαχνε να βάλει κάποιον driver (όχι τον mtp ή τον scom4)...πατησα νομίζω cancel και ξεκίνησε το φλασάρισμα....

@GeorgeVasil,@overclocked, @UltraBΣας υπερευχαριστώ για την βοήθεια...γιαυτό είναι ο λάμπης...εκεί που σου έχουν σπάσει τα νεύρα και εκεί που δεν σου δουλευει τίποτα, οι προτάσεις σας και η συνεισφορά σας είναι μάνα εξ ουρανού.

Τωρα έχω Lollipop...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως να το ξερεις για το μελλον,δεν ξερω πιον οδηγο διαβασες..αλλα οταν κανεις CSE Flash... απο την στιγμη που πατησεις Start και μετα οκ στο επομενο παραθυρο..

 

δεν κανεις κατι μετα οποτε δεν ξερω γιατι σου βγαινανε ????? κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ας υποθέσουμε ότι τα 100e παραπάνω δεν είναι και τόσο πρόβλημα για το LG G3 32/3

Αλλά γιατί να μην πάρω το G2...για το 1 λιγότερο gb ram ? H sd δεν με ενδιαφέρει τα 32gb θα μου φτάσουν

Αξίζει να πάρει κανείς ακόμα και τώρα το G2 32Gb?

Oποτε μου μπαινει το μικροβιο για την συγκεκριμενη αλλαγη καθομαι και βλεπω το παρακατω βιντεακι και το ξεπερναω ;)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εχετε βρει πως απενεργοποιειται το μαμω screenshot με swipe του status bar; Μιλουσα το πρωι και το αυτι μου τραβηξε 3 screenshots

Τι feature ειναι αυτο??γιατι εμενα δεν κανει ετσι [emoji14]
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.