Jump to content



Προετοιμασία για εγγύηση απο Πλαίσιο!


Recommended Posts

Η ελεύθερη αγορά έχει τρόπους να ρυθμίζει τέτοια θέματα, όταν αυτή λειτουργεί σωστά και ανεμπόδιστα. Δεν φταίει μόνο το απαράδεκτο πλαίσιο για όλα αυτά αλλά και οι καταναλωτές που συνεχίζουν και το στηρίζουν. Ακόμα και εγώ το στηρίζω, χωρίς να το θέλω γιατί με βολεύει (όχι για τεχνολογικά είδη φυσικά, δεν είμαι τρελός).

Καλώς κακώς μόνο η καταναλωτική παιδεία μπορεί να βρει λύσεις σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Οι επίσημες αντιπροσωπείες Ελλάδα δεν καλύπτουν εγγυήσεις προϊόντων με παραεισαγωγή. Προφανώς πλέον δεν τους συμφέρει η πίστωση και αντικατάσταση για ελαττωματικά προϊόντα και στέλνουν RMA σε εξωτερικό με τρελούς χρόνους αναμονής. Στο κάτω-κάτω αν δεν σε ενδιαφέρει να κρατήσεις τον πελάτη-ζώο που σε προτίμησε αλλά να τον ξεζουμίσεις για να έχεις το μέγιστο δυνατό κέρδος όλα είναι δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

τα δινει σε τιμη λιωμα
που την ειδες τη τιμη λιωμα δε μπορω να καταλαβω τη τελευταια φορα που πηγα επιδη εψαχνα ενα cooling pad οι τιμες ηταν τερμα ανεβασμενες κ μαρκας τουρμπο χ ολα οσα ειδα
ε αποτελεσμα αν πας για πιστωτικο να παιρνεις ψιχουλα
για αυτο κ γω δε παταω καν εκτος αν θελω να κανω τη πλακα μου αν κ δε νομιζω να τους πτωει καθολου αυτο υπαρχει κοσμος κ κοσμακης που μερα νυχτα εκει ψωνιζει.
Link to comment
Share on other sites

Τετοιο μπουρδε%^ καταστημα πρωτη φορα βλεπω...πραγματικα να μου κοπουν τα χερια αμα ξαναπαω για κατι πανω απο 50 ευρω στο πλαισιο...εχω αρχισει και εκνευριζομαι απιστευτα και δν ειμαι και πολυ ειρηνικος.τωρα μολις μου ειπαν οτι επειδη εχει σταλει απο το πλαισιο δεν μπορω καν να μιλησω με msi επειδη δεν εχω rma number.οτι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεισ σε ποια msi της ευρωπης στελνουν και συνεργαζονται.γιατι ο πωλητης μου ειπε στην msi europe χαχαχα και του ειπα οτι εχει 10 msi στην ευρωπη και μου λεει δεν γνωριζω περαιτέρω.Απλα αυριο γραμματεια καταναλωτη και μετα συνήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεισ σε ποια msi της ευρωπης στελνουν και συνεργαζονται.γιατι ο πωλητης μου ειπε στην msi europe χαχαχα και του ειπα οτι εχει 10 msi στην ευρωπη και μου λεει δεν γνωριζω περαιτέρω.Απλα αυριο γραμματεια καταναλωτη και μετα συνήγορο.

Κεντρικά έχει στην Taiwan πάντως (Tapei) και η τελευταία μητρική που παρέλαβα από εκεί σε κουτί RMA έδειχνε και τις εγκαταστάσεις στην πίσω πλευρά σε photo οπότε ...

Link to comment
Share on other sites

Κεντρικά έχει στην Taiwan πάντως (Tapei) και η τελευταία μητρική που παρέλαβα από εκεί σε κουτί RMA έδειχνε και τις εγκαταστάσεις στην πίσω πλευρά σε photo οπότε ...

Ναι ξερω οτι ειναι εκει..αλλα απο εδω ευρωπη λενε..αν ειναι να στειλω εκει και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ε οι γιαπονεζοι ειναι αρκετα εκλεκτικοι σε οτι κατασκευαζουν οι ιδιοι οτι δεν ειναι αιχμη τεχνολογιας το πασαρουν αλλου κ η ταιβαν παντως φερνει καλες συσκευες οσο για τη κινα τα υλικα που χρησιμοπουουν ειναι το θεμα γνωσεις εχουν

Link to comment
Share on other sites

Κυνήγησε τους όσο δεν πάει!

Χαλασανε και αυτοί, πάνε να ανταγωνιστουνε το e-Chop με τέτοιες συμπεριφορές.

Απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τον πελάτη, και δυστυχώς τελευταία τα κρούσματα είναι όλο και περισσότερα.

Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί, αλλιώς θα το καθιερωσουν μόνιμα και στην συνέχεια.

Τέρμα οι μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων εδώ και καιρό για μένα. Πλέον μικρότερα μαγαζιά και ας δώσω πέντε ευρώ περισσότερα. Τουλάχιστον έχω το κεφάλι μου ησυχο στο θέμα αντιμετώπισης και σεβασμού στα δικαιώματα μου ως καταναλωτής.

Μετά τους φταίει η κρίση, η πανσέληνος και ο ανάδρομος Ερμής που βλέπουν τον τζίρο να πέφτει κατακόρυφα.

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι σχετικό με το Πλαίσιο, και για να μην ανοίξω νέο thread, έκανα παραγγελία χθες την MSI R9 270 2GB Gaming BF4Ed στα 155 ευρώ.

Μου ήρθε mail οτι υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας ενώ στο site τους μέχρι και σήμερα λέει οτι υπάρχει διαθέσιμο σε 2 καταστήματα.

Επειδή όμως είδα (μετά την αγορά) οτι το προϊόν είναι bulk , ξέρει κανείς εαν η κάρτα έρχεται με τα συνοδευτικά και το κουτί της;

Γιατί εαν έρχεται μόνη της απλά σε μια σακούλα να ακυρώσω την παραγγελία.Δεν τους εμπιστεύομαι και μπορεί να βάλουν μέσα καμιά μεταχειρισμένη

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είναι σχετικό με το Πλαίσιο, και για να μην ανοίξω νέο thread, έκανα παραγγελία χθες την MSI R9 270 2GB Gaming BF4Ed στα 155 ευρώ.

Μου ήρθε mail οτι υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας ενώ στο site τους μέχρι και σήμερα λέει οτι υπάρχει διαθέσιμο σε 2 καταστήματα.

Επειδή όμως είδα (μετά την αγορά) οτι το προϊόν είναι bulk , ξέρει κανείς εαν η κάρτα έρχεται με τα συνοδευτικά και το κουτί της;

Γιατί εαν έρχεται μόνη της απλά σε μια σακούλα να ακυρώσω την παραγγελία.Δεν τους εμπιστεύομαι και μπορεί να βάλουν μέσα καμιά μεταχειρισμένη

Bulk σημαίνει χωρίς συσκευασία και χωρίς συνοδευτικά

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.