Jump to content



Recommended Posts

βρε παίδες τα φώτα σας!

Παρέλαβα τη μηχανή πριν λίγο. Εκεί που βάζουμε το μάτι μας για να δούμε τι τραβάμε βλέπω κάτι σα χνουδι να το πω, κάτι τέτοιο τεσπα μαζί με άλλα 4 σα τελίτσες. Τι στο γιουδα είναι αυτά; Αλλαξα και φακό έβαλα άλλο μην φταίει λέει ο φακός αλλά τίποτα.

Ο Τσακναρίδης είναι κλειστός σήμερα απογευμα οπότε θα πάω αύριο να του τη βαράω στο κεφάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ντάξει όλα κομπλέ. Να είναι καλά ο [MENTION=699]ΝTG[/MENTION] μας που με ηρέμησε και λύθηκαν και τα δύο με λίγο φυσιματάκι. Τα σκουπιδάκια στον αισθητήρα πήγαν περίπατο. ενα μόνο μου κάνει νάζια αλλά μόνο σε f22, οπότε ντάξει

Το χνούδι το τέρας που είχε κάτσει σα μπάστακας στο σκόπευτρο είχε μια πιο περίεργη διαδικασία που μπορείτε να τη δείτε εδώ μετά το 1:30

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fYGjEnm8PSc]Canon EOS 60D Tutorial - Interchangeable Focus Screens 14/14 - YouTube[/ame]

ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ... ΔΕ ΘΑ ΦΤΑΙΩ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΑΝ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ

Και μία αναμνηστική με το χνουδάκι :p

kkJ3BuO.png

Νίκο μας ευχαριστώωωω με γλύτωσες απο τρέξιμο και νεύρα :flower:

Link to comment
Share on other sites

Επομενο βημα να παρεις buttonettes..πολλες ..απο κινα να μαθεις να καθαριζεις μονη σου τον αισθητηρα.

Χρονο μερακι και ορεξη να χεις να μη βλεπεις τιποτα ακομα και σε φ22 :p

(αλλα ειναι πολυ σπασιμο νευρων..σε προειδοποιω)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε θες να δεις το Τσακναρίδη να σου καθαρίζει τον αισθητήρα. Δεν λέω ότι δεν ξέρει αυτός και ξέρω εγώ, αλλά όταν έριξε με πεπιεσμένο αέρα στην 6d κόντεψα να μείνω...

Συν ότι μου είχε γεμίσει σκουπίδια τον καθρέφτη...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για αυτο που ηταν κατω απο το φιλτρο νομιζω καλα εκανε..αλλα οκ.(για να βεβαιωθει οτι ηταν εκει)

Χρονο και υπομονη θελει το καθαρισμα κατ'οικον.Δεν ειναι και για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για αυτο που ηταν κατω απο το φιλτρο νομιζω καλα εκανε..αλλα οκ.(για να βεβαιωθει οτι ηταν εκει)

Χρονο και υπομονη θελει το καθαρισμα κατ'οικον.Δεν ειναι και για ολους.

ναι, για εκείνο ήταν, σωστό ή λάθος δεν είμαι σε θέση να το κρίνω, αλλά ήταν πολύ σκληρές εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε θες να δεις το Τσακναρίδη να σου καθαρίζει τον αισθητήρα. Δεν λέω ότι δεν ξέρει αυτός και ξέρω εγώ, αλλά όταν έριξε με πεπιεσμένο αέρα στην 6d κόντεψα να μείνω...

Συν ότι μου είχε γεμίσει σκουπίδια τον καθρέφτη...

Εγώ καράφλιασα όταν του πήγα την 60D περιγράφοντας το err 20 και μου λέει χμμμ μάλλον το κλείστρο μισό να δω κάτι.... Ανοίγει το καπάκι της μηχανής και βάζει μέσα δάχτυλο λέμε και ταυτόχρονα πατάει για να τραβήξει φώτο.

Εγκεφαλικά απανωτά εγώ και με μία μασέλα που έχει πέσει στο πάτωμα :hehe:

Τεσπα όπως και να έχει γρήγορος ήτανε ο άνθρωπος αν μου πρόσεχε και αυτά τα 2 που εντόπισα θα είχε 5 στα 5.

Link to comment
Share on other sites

αγαπη αυτο που επαθες ειναι συχνο φαινομενο...Και χωρις να ανοιξεις την μηχανη μπορεις να το παθεις.

Παρε για παραδειγμα τη μηχανη του [MENTION=4655]racer[/MENTION].

δεινοσαυρους μπορεις να βρεις μεσα.

Λιγο φυσημα και καθαρισες.Απο τοτε που γεμιζω σκονες , εχω παψει να ασχολουμαι.Την πηγαινω στην νικον και καθαριζει αυτη για μενα.Ειδικα τωρα που ειναι και τσαμπα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.