Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1000 μπραβο σε οποιον την πεισει να αλλαξει εταιρια!!

Οχι τιποτα αλλο αλλα θα σταματησει να χρησιμοποιει τον 18-200 που ενα χρονο δε την καταφερα να τον πεταξει απο το μπαλκονι.

"Φιλε" μη παρεις dslr...στα εχω ματαξαναπει πολλακις.Κανε υπομονη λιγακι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

"Φιλε" μη παρεις dslr...τα εχω ματαξαναπει πολλακις.Κανε υπομονη λιγακι ακομα.

Μα δε θα παρω dslr.

Συμφώνησα με τον Ιάσωνα να πάρω μία Nikon με φιλμ και να ανεβάζω τα album στα reviews :p

Link to comment
Share on other sites

Δε το συνηθίζω να λέω απο που αγόρασα και τι αλλά μερικές φορές νιώθω υποχρεωμένη.

Πριν κανένα 2ωρο βρέθηκα στο κέντρο και μετά από καλά λόγια που άκουσα για ένα κατάστημα είπα να κάνω το μεγάλο βήμα και να πάω σε ff frame ψωνίζοντας απο εκεί.

Το μαγαζί που επισκέφτηκα ήταν του κυρίου Γιαννάτου στην Εμμανουήλ Μπενάκη 10.

Μπήκα μέσα και ζήτησα το μοντέλο μηχανής που ήθελα και ο άνθρωπος έκατσε και έκανε ολόκληρη κουβέντα μαζί μου αφού έμαθε τι θέματα φωτογραφίζω και κατά πόσο αξίζει ή όχι να αγοράσω μία τέτοια μηχανή. Τον κατάλαβα απόλυτα όπως και για τους φακούς όσα μου είπε και συμφώνησα μαζί του ότι είναι υπερβολή αλλά αφού το θέλω καλά κάνω και τη παίρνω. (άσχετα ότι ακόμα διαφωνεί μαζί μου :p)

Μου είπε βέβαια ότι αφού έχω την 60D δεν είναι αναβάθμιση μία 70D οπότε ας το πάρει το ποτάμι και ας πάω σε ff.

Ο λόγος για την κυρία 6D μαζί με μία τσάντα δεύτερη μπαταρία, γκριπ που είναι καθοδόν μαζί με 24-105mm.

Τον ευχαριστώ πάρα πολύ για την συζήτηση που κάναμε η οποία κράτησε ούτε λίγο ούτε πολύ κάτι παραπάνω απο μία ώρα. Κέρδισε ένα πελάτη μόνιμο αυτό είναι σίγουρο :fun:

attachment.php?attachmentid=63595&stc=1&d=1408028530

[attach]63595[/attach]

Πλέον περιμένω να πάει 25/8 να πάω την 60D στο γιατρό

post-20975-1416078700,4522_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές ! ! ! !:D

Έτσι για να δικαιώνεται και η παροιμία "Κάθε εμπόδιο για καλό ! " :yu:

Άντε και με πλήρη σειρά φακών τώρα ! ! :T:

Και ένα macro να κάνουμε "ψυχανάλυση" στην υφή της μπογιάς ! ! ! :whistling :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η 60D πήγε στον Τσακναρίδη τη Τρίτη.

Είναι να τρελαίνεσαι,,, όσο και να τη ζόρισε δεν έβγαλε το error 20.

Ευτυχώς όμως (βρέθηκε ο ένοχος) τη σύνδεσε στο pc και έδειξε πρόβλημα με το μηχανισμό ανύψωσης του κλείστρου, οπότε πάει για αλλαγή το κλείστρο.

Τιμή μαζί με καθαρισμό εννοείται 150+φάπα.

Αντε μακάρι να είναι και τα τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Η 60D πήγε στον Τσακναρίδη τη Τρίτη.

Είναι να τρελαίνεσαι,,, όσο και να τη ζόρισε δεν έβγαλε το error 20.

Ευτυχώς όμως (βρέθηκε ο ένοχος) τη σύνδεσε στο pc και έδειξε πρόβλημα με το μηχανισμό ανύψωσης του κλείστρου, οπότε πάει για αλλαγή το κλείστρο.

Τιμή μαζί με καθαρισμό εννοείται 150+φάπα.

Αντε μακάρι να είναι και τα τελευταία...

Μελετημένη η τιμή! Τόσα ώστε να μην αξίζει να μην τη φτιάξεις αλλά να σε πονάει όσο γίνεται περισσότερο... Στο όριο!

Γάτος ο πόντιος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.