Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

7 minutes ago, jax7480 said:

 

Και το Shifter που είναι έξτρα;

 

Και τώρα σύγκρινε το πακέτο που λες της G29, με τιμόνι Thrustmaster T300RS, shifter της Thrustmaster και πατελιέρα της Fanatec Clubsport V3. (βγάλε το χρηματικό από την εξίσωση). Πιο θα σου δώσει καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη αίσθηση;



Εννοειται t300rs + clubsport V3.
O shifter της G29 μια χαρα ειναι. Μη ξοδευτεις σε shifter.

Αυτο που δε ξερω να σου πω ειναι πως θα συνδιαστουν ολα αυτα μεταξυ τους. Γνωριζω οτι γινεται αλλα δε ξερω πως.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GoMaR said:



Εννοειται t300rs + clubsport V3.
O shifter της G29 μια χαρα ειναι. Μη ξοδευτεις σε shifter.

Αυτο που δε ξερω να σου πω ειναι πως θα συνδιαστουν ολα αυτα μεταξυ τους. Γνωριζω οτι γινεται αλλα δε ξερω πως.

 

 

Απ'ότι διάβασα, η πεταλιέρα δουλεύει και μόνη της με όλες τις τιμονιέρες, όταν το υποστηρίζει το παιχνίδι. Οπότε θέμα δεν θα έχω εκεί. Αν πάρω και το shifter της Thrustmaster, νομίζω πως θα τα βολέψω.

Οπότε κλείσαμε σε αυτά. Ευχαριστώ. Θα ρίξω ενημέρωση όταν αρχίσουν να έρχονται διάφορα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζαχο μην παρεις τιποτα πας να πεταξεις λεφτα. Δωσε μου λιγο χρονο.

Σε δυο μηνες ερχεται DD στα 450 ευρω. Ποια g29 και Τ300 του λετε;

Θα δωσει τα ιδια λεφτα για ιμαντα;

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στο δρομο, τσεκαρε μια διαφορες Direct drive και belt drive. 
Επειδη η διαφορα ειναι μεγαλη γιαυτο σου λεω να πας σε μεταχειρισμενη Τ300 g29 και μολις βγει το csl αγοραζεις αυτο κουμπωνεις πανω και ενα mclaren rin μαζι με τα πενταλ σου, v3 αν καταλαβα, και εισαι αρχοντας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ζαχο ο shifter της thrustmaster ειναι πανακριβος σε σχεση με την ποιοτητα. Θα σου ελεγα για αρχη μη τον παρεις.  
Προτιμησε της logitech η καθολου η βρες αλλον shifter (σειριακο που κανει και σαν χειροφρενο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Aris Teidis said:

@jax7480 Το VR το έχεις αποκλείσει; (γιατί βλέπω έχεις καλή κάρτα!)

 

Να αρχισω με καποια βασικά θέλω. Αργότερα αν με τραβηξει το αθλημα θα δω τι θα αλλαχτεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, jax7480 said:

 

Να αρχισω με καποια βασικά θέλω. Αργότερα αν με τραβηξει το αθλημα θα δω τι θα αλλαχτεί.

φιλε παρε μια Τ300 με 300 ευρουλακια , ενα rig απο profile αλουνιμνιου αλλα 350 ευρουλακια και ενα καθισμα με 150 ευρουλακια (θα βρεις πολλα) και ξεκινα και κρατα τα υπολοιπα 400-500 ευρω απο το αρχικο σου ποσο στη τσεπη. ....Κι αν δεις οτι σε κερδιζει το σπορ τοτε πουλας μονο την T300 και πας σε αλλα επιπεδα αναλογα την τσεπη σου....Ετσι καναμε ολοι.....δεν πηγαμε κατ'ευθειαν στα βαθια...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από την βάση εγώ θα ξεκινούσα και θα πήγαινα εκει που πολλοί καταλήξαμε μετά απο χρόνια και σε άλλες λύσεις.

 

Sim-lab.eu  και για αρχη κοιτάς κοκπιτ:

SIM-LAB.EU

The GT1-Evo sim racing cockpit is designed to feature the best of all worlds. The sturdy profiles are both cost-effective and provide the frame with more than enough rigidity. Also, the aluminium slot...

μαζί με  triple Stand :

 

 

Συμφωνω με λύσεις t300rs και εξτρα pedals.
Είτε Fanatec CSP v3  είτε κάτι καλύτερο όπως

342A3780.jpg
HEUSINKVELD.COM

Heusinkveld Sim Pedals Sprint are a perfect choice for both casual simracers as well as professional eSports drivers. A strong, compact and highly adjustable design with custom electronics and powerful...

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.