Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Αντιδιαμετρικές εντυπώσεις από μένα!

Για την 240RS3 συγκεκριμένα, γλιστρούσε λίγο πιο πολύ (υπερστροφή), αλλά ήταν πιο εύκολο να την ελέγξεις, σε καταστάσεις που πριν το είχες χάσει.

Για τις σχέσεις, σε σημείο που πριν μπορούσα να μείνω με 4η πριν φρενάρω, χτες έβαζα και 5η.

Βέβαια ίσως απλά να έβγαινα με πιο πολλά από το εσάκι πριν.

Αν ισχύει αυτό τότε θα έλεγα πως οι σχέσεις παρέμειναν ίδιες.

Όσο για χρόνους, κατέβασα τον δικό μου στο 1:36.784! :banging:

.

Αυτό σημαίνει ένα πράγμα, ότι εγώ ξέρω από set up όσο η γιαγιά μου από κομπιούτερ:hehe:

και επίσης ότι είσαι εξωγήινος :alien: πιλότος διαγαλαξιακού σκάφους (κοινώς alien) με αποστολή να ρίξεις το ηθικό των γήινων racers με τελικό σκοπό να παραδοθούμε αμαχητί όταν θα κάνει επιδρομή η φυλή σου στον πλανήτη μας...:spell:

Χωρίς πλάκα, μπράβο για τις επιδώσεις σου - καταπληκτικός!

Link to comment
Share on other sites

Replay αρχείο spa https://drive.google.com/file/d/0B1UNl21-h5iHZE5vQmxEZTYyZGc/view?usp=sharing

Κάποιος με μεράκι και γρήγορο upload ας κάνει κ ένα video ειδικά την 1η στροφή όπου κ εμβολιστηκα....

Επίσης θα ήθελα το αρχείο της aosta.

Ένας ξένος μας την έκανε την δουλειά:ph34r:, το ανεβάζω τώρα, σε κανά 20άλεπτο θα είναι έτοιμο...

Ορίστε:http://www.youtube.com/watch?v=HzVJPVYPLSU&feature=youtu.be

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Καλά μη μας δείρεις κιόλας. :hm:

Πολυ lag όντως, θα σε ταλαιπωρεί σίγουρα.

Είδα όμως το συμβάν με τον Άρη και φταίω 100% , οπότε συγγνώμη Άρη. :flower:

Έλα βρε αδερφέ ένα σκουντιγματάκι ήταν :whip:, νο χάρντ φίλινγς :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορία για την επόμενη βδομάδα άνοιξε. Ποιος θα βάλει combo;

Δεν βλέπω πολύ κίνηση και ανησυχώ.

Ψηφίστε μάγκες γιατί κοντεύει να κλείσει και αυτός που θα διαλέξει το επόμενο combo θα είναι ένας από αυτούς που ψήφισαν. (ο Κυριάκος μάλλον οπότε πάμε για GT3/SPA) :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολύ κίνηση και ανησυχώ.

Ψηφίστε μάγκες γιατί κοντεύει να κλείσει και αυτός που θα διαλέξει το επόμενο combo θα είναι ένας από αυτούς που ψήφισαν. (ο Κυριάκος μάλλον οπότε πάμε για GT3/SPA) :p

να μπει και gt2 :rant::p (πραγματικα αν μπορουσα να τρεχω παντα μονο με την p4/5 θα το εκανα με εντελως δημοκρατικες διαδικασιες:p )

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πολύ κίνηση και ανησυχώ.

Ψηφίστε μάγκες γιατί κοντεύει να κλείσει και αυτός που θα διαλέξει το επόμενο combo θα είναι ένας από αυτούς που ψήφισαν. (ο Κυριάκος μάλλον οπότε πάμε για GT2/GT3/SPA) :p

FIXED :p

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 23/10/2014 GT2/GT3 στο SPA

attachment.php?attachmentid=64736&stc=1&d=1413796492

Booking: 21.30 (30 λεπτά)

Qualifying: 22.00 (30 λεπτά)

Race: 22.30, 2 αγώνες x 7 γύροι (40 λεπτά σύνολο). Και οι 2 αγώνες θα είναι με rolling start. Ο 2ος αγώνας είναι reverse order rolling start.

Διαθέσιμα αυτοκίνητα:

BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2

BMW Z4 GT3, Mercedes SLS GT3, Mclaren MP4-12C GT3

P4/5 Competizione, Lotus Evora GTC/GX

Λεπτομέρειες.

1ος αγώνας:

Στο γύρο σχηματισμού (formation lap) ο 1ος δίνει το ρυθμό και όλοι ακολουθούν από πίσω. Ταχύτητες 80-150 km/h μέχρι την τελευταία στροφή. Από εκεί και έπειτα ο 1ος έχει το δικαίωμα να επιταχύνει όποια στιγμή θέλει (μεταξύ τελευταίας στροφής και γραμμής εκκίνησης δλδ). Οι προσπεράσεις επιτρέπονται αφού περάσουμε τη γραμμή εκκίνησης τερματισμού.

Ουσιαστικά ο αγώνας ξεκινάει από τον 2ο γύρο.

2ος αγώνας:

Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για restart.

Στο restart ο 1ος γύρος θα είναι πάλι γύρος σχηματισμού κατά τη διάρκεια του οποίου όλοι θα πάρουν τις θέσεις τους ανάλογα με το τι τερμάτισαν στον 1ο αγώνα. Ο 1ος θα πάει τελευταίος, ο 2ος πρότελευταιος .. o τελευταίος θα πάει πρώτος κλπ.

Αν γράψουν όλοι τι θα πάρουν μπορώ να ετοιμάσω entry list και αντί για booking να έχουμε practice. Εγώ παίρνω 458 GT2.

post-29381-1416078923,6709_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Αν γράψουν όλοι τι θα πάρουν μπορώ να ετοιμάσω entry list και αντί για booking να έχουμε practice. Εγώ παίρνω 458 GT2.

Πφφφττ δηλαδή θα έχουμε 3 αγώνες σε έναν, GT2/GT3/GT4, και ο καθένας θα τρέχει μόνος του.

MP4GT3 για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 23/10/2014 GT2/GT3 στο SPA

attachment.php?attachmentid=64736&stc=1&d=1413796492

Booking: 21.30 (30 λεπτά)

Qualifying: 22.00 (30 λεπτά)

Race: 22.30 15 γύροι (35 λεπτά)

Διαθέσιμα αυτοκίνητα:

BMW M3 GT2, Ferrari 458 GT2

BMW Z4 GT3, Mercedes SLS GT3, Mclaren MP4-12C GT3

P4/5 Competizione, Lotus Evora GTC/GX

Αν γράψουν όλοι τι θα πάρουν μπορώ να ετοιμάσω entry list και αντί για booking να έχουμε practice. Εγώ παίρνω 458 GT2.

Xαιρετώ την παρέα.

Aν γινόταν πιο αργά να ξεκινούσαμε practice 11 ? Κι ας είναι και 10 οι γύροι να μη βαρυστομαχιάσουμε έτσι δεν είναι Αρη ? Είναι μεγάλη η πίτα εεε η πίστα ήθελα να πω άλλωστε. Παράκληση είναι, μη με παρεξηγήσετε αν συμφωνεί η πλειοψηφία ας γίνει. Αν ναι τότε δηλώνω από τώρα οπαδός της ferrari 458 gt2 .

Επίσης αν ενδιαφέρεστε για τη γνώμη μου έχω να προτείνω να μειώσουμε τον αριθμό των γύρων για να υπάρχει ενδιαφέρον και για τους δεύτερους οδηγούς σαν του λόγου μου και σαν αντιστάθμισμα να τρέχουμε δύο αγώνες αντί για έναν,στον δε δεύτερο αγώνα να ξεκινάει πρώτος ο τελευταίος του προηγούμενου και ούτω καθ΄εξής, όπως γίνεται στα wtcc.:help1:

ΥΓ:Χάρηκα για τη γνωριμία airfathaaaaa σε είχα μπροστά μου στο silverstone για αρκετή ώρα με το ktm τον pipergia δεν πρόλαβα να τον δω εξαφανίστηκε , ο Ακης προσπαθούσε να μας οργανώσει είχε αναλάβει βαρύ φορτίο δεν το ευχαριστήθηκε και πολύ,εκείνος ο jason καλό παιδι μου φάνηκε ,το τούτο του ρε παιδί μου μου έκανε καλή εντύπωση,καλός και ο zero awareness(αν θυμάμαι καλά το nickname) ανταγωνιστικότατος.:T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.