Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο video να δείξω, αλλά δε θυμάμαι στην f1 να πηγαίνουν τόσο έξω από τη γραμμή τα μονοθέσια. Γενικά δε νομίζω να επιτρέπεται να περνάς συνεχόμενα και με τα 4 λάστιχα εκτός της λευκής γραμμής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο video να δείξω, αλλά δε θυμάμαι στην f1 να πηγαίνουν τόσο έξω από τη γραμμή τα μονοθέσια. Γενικά δε νομίζω να επιτρέπεται να περνάς συνεχόμενα και με τα 4 λάστιχα εκτός της λευκής γραμμής.

Στα dtm είναι σύνηθες φαινόμενο στο YouTube θα βρεις βίντεο.Βέβαια η πίστα δεν είναι νομιζω πιστή αναπαράσταση της πραγματικής Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τελευταίας λακκούβας.

Εννοώ την περιοχή έξω από τις λευκές γραμμές αυτή δεν έχει καμία σχέση με αυτό που υπάρχει στην πραγματικότητα.Τέλος πάντων σας κούρασα με την εμμονή μου να προσπαθώ να δικαιολογηθώ για το πάτημα εκτός πίστας ίσως έφταιγε η μικρή πείρα μου από club racing kai rules πάντως δεν υπήρχε σκοπιμότητα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις κάτι συγκεκριμένο κατα νου και το λές αυτό, αλλά τσέκαρε αυτές τις εικόνες από SPA να δείς τι περιλαμβάνει το laserscanning.

397507_841837915842528_826248557_n.jpg?o

1619172_841835339176119_610191828_n.jpg?

1939777_841835129176140_2000082515_n.jpg

 

Όχι ότι έχει και μεγάλη σημασία βέβαια, μιας και τελείως διαφορετική να ήταν, τρέχουμε την πίστα που έχουμε όχι αυτή που φανταζόμαστε!

 

 

Τώρα για το πάτημα εκτός, λάθος μεν, αλλά εφόσον δεν είχε προσδιοριστεί κάποιος κανόνας από πριν, δεν νομίζω να σε κατηγορήσει κανένας. Γιαυτό φαντάζομαι το ανέφερε και ο Άκης, για μελλοντική αναφορά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές είναι μικρές και ανάξιες λόγου ! Όντως η δουλειά που έχει γίνει είναι φανταστική ! Δική μου απροσεξία προσπαθώντας να πιαστώ από κάπου για να δικαιολογήσω το πάτημα εκτός πίστας ,άστοχο και άσκοπο όπως φαίνεται ευχαριστώ Κώστα και Άκη για τα διαφωτιστικά σχόλια α καi σένα fatalara :D !

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές είναι μικρές και ανάξιες λόγου ! Όντως η δουλειά που έχει γίνει είναι φανταστική ! Δική μου απροσεξία προσπαθώντας να πιαστώ από κάπου για να δικαιολογήσω το πάτημα εκτός πίστας ,άστοχο και άσκοπο όπως φαίνεται ευχαριστώ Κώστα και Άκη για τα διαφωτιστικά σχόλια α καi σένα fatalara :D !

Μην το παιρνεις προσωπικά, εμένα δεν με πειράζει πατα οπου θες, απλα ειναι θέμα ευ αγωνίζεσθαι. Ούτε το physical contact σε αγωνιστικό πνεύμα με χαλαει, εγινε ενα τζαρτζαρισμα με τον Άρη και ενα με τον Διονύση παμε παμε τους έλεγα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στο 9:35 - 15:20 λεπτό νομίζω μοιάζει λίγο με αυτό που έκανα εγώ . Οχι για να αλλάξουμε τους κανονισμούς αλλά επειδή από εκεί το είχα δει και μου φάνηκε φυσιολογικό να το επαναλάβω :D αυτοί είναι οι πραγματικοί φταίχτες κι όχι εγώ χαχα, άλλη φορά όμως θα είμαι πιο προσεκτικός θα διαβάσω τους κανονισμούς πρώτα :redface: .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα DTM! Στην αρχή του αγώνα κρατούσαν τα προσχήματα.. μετά του έδωσαν και κατάλαβε!!
 
Ξαναβάζω τους κανονισμούς για τα άτομα που θέλουν να μπουν στους αγώνες μας και βαριούνται να ψάχνουν τις προηγούμενες σελίδες.

GPL Recommended Driver Behaviour. Δίνουμε ιδιαίτερη προσοχή στην κατηγορία Cornering rights που εξηγεί επιγραμματικά τι κάνουμε όταν έχουμε κάποιον δίπλα-μπροστά-πίσω μας.

 

Θα είναι κανείς σήμερα για practice; Εγώ θα μπω μάλλον μετά τις 22:00!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα Κυριάκο και Άρη και είχαμε έναν αγώνα για χαβαλέ. 

 

Α και παρεμπιπτόντως , FOV από 34 σε 27 = 1:45:583 , πάντα με gamepadhttp://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=laptime_improvement&trackId=2&carId=60&driverId=1956

Και είχα και γύρο με 1 δευτ κάτω αλλά το έχασα στην τελευταία φουρκέτα. 

 

Ελα τροφοδοτικούλι...

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Άκης έκανε 1:42 τότε, πολλοί από εμάς δεν θα είμασταν εδώ!!  :fie:

 

Απαιτώ να επιστρέψει στα 45ρια που κάναμε τότε και καμαρώναμε!  :bleh:

 

Οκ, εγώ δεν θα μπω στον αγώνα, αλλά θα είμαι πνευματικά μαζί σας για υποστήριξη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Άκης έκανε 1:42 τότε, πολλοί από εμάς δεν θα είμασταν εδώ!!

Γιατί? Λόγω απογοήτευσης?

Οκ, εγώ δεν θα μπω στον αγώνα

Έλα ρε γιατί?

Πάντως όλοι μας έχουμε βελτιωθεί χάρη σε εσένα και τον Άκη.

Μας δώσατε setup, μας δώσατε video με τις γραμμές που μελετήσαμε καθώς και έναν (άπιαστο) στόχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.