Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Μήπως έχεις αρχίσει να βλέπεις στον ξύπνιο σου και τις όμορφες καμπύλες μιας g27?

Μπααα, ακομα μονο στον υπνο μου, στον ξυπνιο μου μονο λογαριασμους :p

 

Προσωπικά εγώ προτιμώ να με κατηγορήσουν επειδή πήρα στα σοβαρά ένα παιχνίδι παρά επειδή δεν παίρνω στα σοβαρά τα "σοβαρά παιχνίδια".

pcars? :gyro:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ

 

Ασχετο το aerius σας πιανει ρε παιδες;

Παρα πολυ!!!

Εχασα τον αγωνα την Κυριακη!

Ο φαρμακοποιος μου προτεινε ενα νεο χωρις κορτιζονη,θα ενημερωσω οταν το παρω.

Ασχετο,ηρθε φιλος σπιτι και γουσταρε να τρεξει λιγο AC,λιγο αγαρμπος και ο g25 shifter μια κουμπωνει μια οχι....

Πριν καιρο τον δουλευα Η και εχασα την 2η και 4η,μετα το γυρισα σε seq,μεχρι σημερα το απογευμα.....τωρα αυτια...

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Αρηηηηη....βοηθειαααα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

abs on TC off

Πουλαακια μου ετσι εξηγειται πως φρεναρατε 1μιση μετρο μετα απο μενα στα replay! Εγω το παιζα Alonso/εμπειριας, και τα χα βγαλει ολα off
ωραιο signature [:D]

Thanks! Την βρηκα στο carthrottle και λεω που μπορω να την βαλω να την βλεπω... ;)
Championship Points Updated

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΝΤΟΥΣ? Μαγκες τελος οι εμπειριες χωρις ABS! Τρεμε ακη τρεμε πανο τρεμε δημητρη! Την κατσατε! :p :p
Link to comment
Share on other sites

Παντα τρεχουμε με εργοστασιακες ρυθμισεις δηλαδη αν το αυτοκινητο εχει abs στην πραγματικοτητα το βαζουμε και εμεις. Να βαλεις abs factory και tc off για να μην σου κοβει.

Link to comment
Share on other sites

Χαμός και σήμερα στον server, περιέργως απόλαυσα καθαρούς αγώνες με τέλειες μάχες στον προφυλακτήρα (ο Ιάσονας λογικά ετοιμάζει video).

 

Η Ε190 είναι από τα καλύτερα αυτοκίνητα σε οποιοδήποτε sim, ever. Και η Imola της πάει πολύ. Τώρα απλά θέλει practice, γιατί μπήκαν μερικά τυπάκια και μας ξεφτίλησαν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@troffeo, Μαλλον εγώ ήμουν αυτός που σε χτύπησε. Ήσουν κολλημένος στον μπροστινό σου λίγο πριν τα φρένα, και οι 2 στα αριστερά. Εγώ ήρθα απο δεξιά και λίγο πριν φτάσω στο σημείο να πατήσω φρένα πετάγεσαι δεξιά-ακριβώς μπροστά μου και το κοκκαλώνεις. Πραγματικά ούτε φρένο δεν προλαβα να πατήσω, σε πήρα μπάλα :p

 

Καλησπέρα.

 

Καταρχάς δεν έγινε τίποτα.

Για την ιστορία και έτσι όπως το θυμάμαι το συμβάν, είμαι όντως αριστερά με αργά φρένα σε σχέση με τον μπροστινό μου στην προσπάθεια να τον περάσω, εκείνος φρενάρει ακόμη περισσότερο πιθανώς για να αποφύγει κάποιον με περισσότερα φρένα μπροστά του. Τότε επέλεξα να αλλάξω την γραμμή μου για να μην τον χτυπήσω "ανεβαίνοντας" περισσότερο στα φρένα προκειμένου να κρατηθώ εντός πίστας αφου άλλαξα γραμμή, ερχόμενος δεξιά όπως σωστά λες. Δεν το "κοκκάλωσα" αλλά σαφώς θα πρέπει να ήμουν με πολύ λιγότερη ταχύτητα σε σχέση με την δικιά σου και έτσι έγινε η επαφή :p .

 

Εν κατακλείδι θα πω ότι το λάθος είναι δικό μου και αυτό γιατί δεν θα έπρεπε να παρασυρθώ και να πιέσω από τις πρώτες στροφές ρισκάροντας. Άλλωστε στον αγώνα χάρηκα την "μάχη" για πολλούς γύρους με το Άρη, περισσότερο και από τον τερματισμό!

Link to comment
Share on other sites

Χαμός και σήμερα στον server, περιέργως απόλαυσα καθαρούς αγώνες με τέλειες μάχες στον προφυλακτήρα (ο Ιάσονας λογικά ετοιμάζει video).

 

Η Ε190 είναι από τα καλύτερα αυτοκίνητα σε οποιοδήποτε sim, ever. Και η Imola της πάει πολύ. Τώρα απλά θέλει practice, γιατί μπήκαν μερικά τυπάκια και μας ξεφτίλησαν.

Μπορει να μας ξεφτιλησαν με τους χρονους τους , αλλα η ανδρεναλινη , το αγχος και την ενταση μπορει να μην την νιωσαν χθες το βραδυ.

Να κυνηγαω τον Δημητρη (4ος-ελαφρα χτυπημενος) και ο ιδιος τον 3ο..5 γυρους τρενακι.Τελευταιο γυρο ειπα να το ρισκαρω.Απο το αγχος μου ουτε ταχυτητες δεν κουμπωναν (1:52 παραπονιεται το σασμαν.παταμε και κανα συμπλεκτη κυριος)

Διαφορα τερματισμου 0.042

Υ.Γ εννοειται δε παιζω απο αυτη την καμερα για οσους θα απορουσαν :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία μάχη. Ο τύπος με την μπλε Mercedes, ήταν υποδειγματικός. Ήταν πίσω μου 3 γύρους και δεν μου χώθηκε ποτέ. Με πέρασε ασφαλέστατα εκεί που έπρεπε. Φυσικά το ίδιο κ ο Ιάσονας. Μπράβο.

Φάνηκε κ ο Anthemius ο οποίος φέρθηκε κύριος στις μπλε σημαίες και δεν ενεπλάκη καθόλου στην μάχη!!!!

 

Το ευχαριστήθηκα απίστευτα χθες. (ναι θα το πω : ένας αγώνας στο Assetto μου προσφέρει τέτοια αδρεναλίνη και έκρηξη σφυγμών από όλα τα υπόλοιπα ραλάκια που έχω παίξει στην ζωή μου συνδιαστικά. Αυτό το πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί).

 

Υ.Γ. Ιάσονα μπορώ να το ποστάρω στο forum του Assetto?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία μάχη. Ο τύπος με την μπλε Mercedes, ήταν υποδειγματικός. Ήταν πίσω μου 3 γύρους και δεν μου χώθηκε ποτέ. Με πέρασε ασφαλέστατα εκεί που έπρεπε. Φυσικά το ίδιο κ ο Ιάσονας. Μπράβο.

Φάνηκε κ ο Anthemius ο οποίος φέρθηκε κύριος στις μπλε σημαίες και δεν ενεπλάκη καθόλου στην μάχη!!!!

 

Το ευχαριστήθηκα απίστευτα χθες. (ναι θα το πω : ένας αγώνας στο Assetto μου προσφέρει τέτοια αδρεναλίνη και έκρηξη σφυγμών από όλα τα υπόλοιπα ραλάκια που έχω παίξει στην ζωή μου συνδιαστικά. Αυτό το πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί).

 

Υ.Γ. Ιάσονα μπορώ να το ποστάρω στο forum του Assetto?

5€ το καθε view

:hehe:

εννοειται και μπορεις.

Λαθος μου μεγαλο που δεν εδωσα τα ευσημα γραπτως στον Anthemius για την παραχωρηση , αλλα να ειναι σιγουρος πως τα ευσημα τα πηρε στον αγωνα χθες :)

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μας ξεφτιλησαν με τους χρονους τους , αλλα η ανδρεναλινη , το αγχος και την ενταση μπορει να μην την νιωσαν χθες το βραδυ.

Να κυνηγαω τον Δημητρη (4ος-ελαφρα χτυπημενος) και ο ιδιος τον 3ο..5 γυρους τρενακι.Τελευταιο γυρο ειπα να το ρισκαρω.Απο το αγχος μου ουτε ταχυτητες δεν κουμπωναν (1:52 παραπονιεται το σασμαν.παταμε και κανα συμπλεκτη κυριος)

Διαφορα τερματισμου 0.042

Υ.Γ εννοειται δε παιζω απο αυτη την καμερα για οσους θα απορουσαν :p

 

Γεια σου Ιάσονα οδηγάρα! Πες μου όμως, τι έχεις κάνει και το αμάξι είναι τόσο σταθερό κατεβάζοντας ταχύτητες και φρενάροντας? Σαν να έβλεπα άλλο αμάξι, όχι την 190 evo II... :huh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim and @Gomar: Δεν έχω δει το video ακομα, αλλά έχω την εντύπωση πως αναφέρεστε στο race που είχα βγει πολυ νωρίς στα pits με σπασμένο παρμπριζ και δεν είχε ενδιαφέρον για μένα. Όταν ξαναμπήκα να κάνω γύρο χωρίς να έχω ανταγωνιστικό ενδιαφέρον πλεόν, πήγαινα χαλαρά όταν σας είδα να έρχεστε, λες και ήξερα πως με παιρνει η camera, έκοψα τόσο πολύ για να με πάρει κι εμένα το video σαν παράδειγμα υποδειγματικής συμπεριφοράς!  ;)  :D  

 

Πάντως χτες είχε πολύ ενδιαφέρον και πολύ κόσμο στο server και αν και ήταν η πρώτη μέρα δοκιμών στο νέο combo, το επίπεδο ήταν πολύ υψηλο!! Συγχαρητήρια σε όλους για το πάθος και τις επιδόσεις! ;-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιάσονα οδηγάρα! Πες μου όμως, τι έχεις κάνει και το αμάξι είναι τόσο σταθερό κατεβάζοντας ταχύτητες και φρενάροντας? Σαν να έβλεπα άλλο αμάξι, όχι την 190 evo II... :huh:

χαχα...Οτι τσακωνομαι με την πεταλιερα και λεβιε ειναι σιγουρο , αλλα δεν κανω κατι διαφορετικο πιστευω.Μηπως το σεταπ ;

Link to comment
Share on other sites

χαχα...Οτι τσακωνομαι με την πεταλιερα και λεβιε ειναι σιγουρο , αλλα δεν κανω κατι διαφορετικο πιστευω.Μηπως το σεταπ ;

 

Θα σε δω σήμερα, πως τα κάνεις τα μαγικά σου - με την τιμονιέρα μου όμως ;) (έχει test-ride σήμερα στο σπίτι μου!)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για σταθερότητα στα φρένα ανεβάστε πολύ το coast diff και το brake balance. To turn in θα πάει περίπατο αλλά σταθερότητα full :D

Επίσης η σύγκλιση των τροχών μπρος πίσω (toe θετικά νούμερα) βοηθάει πολύ. Αν το παρακάνετε θα υπάρξουν παρενέργειες!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε @Gomar τι έχεις κάνει και φρενάρει τόσο σταθερά και μάλιστα χωρίς μύτη-τακούνι; [emoji15]

Δε ξερω ρε συ..τι να σου πω.

 

Ακη

το brake bias το ειχα στο βιντεο 76

και diff / coast στο 30%

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.