Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Χαιρομαι :D
Μαλλον ξερεις τι πρεπει να ειναι τωρα που το σκεφτομαι ; Ο Verde μου ειχε στειλει ενα setup παλια και πανω σε αυτο εφτιαξα και το δικο μου..Μηπως ο Verde ειναι η αιτια ; :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαθος του παιχνιδιου ετσι ειναι και κανονικα. Οσο πιο γρηγορα μπαινεις σε μια στροφη τοσο πιο αργα βγαινεις αρα εχεις λιγοτερη τελικη μεχρι την επομενη στροφη δηλαδη εχεις χασει χρονο. Το θεμα ειναι τα βρεις το sweet spot.

δεν λεω να το πεταξεις μεσα με τα οσα μιλαω για υπερστροφη μεσα στην στροφη οτι κανει και ο κιμι πανω κατω απλα το αφηνει να ξεθυμανει μεχρι το apex και μετα δινει γκαζι αυτο δεν μπορεις να το κανεις στο game 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανεις στο game. Φρεναρεις δυνατα μεχρι την εισοδο σηκωνεις λιγο το ποδι σου απο το φρενο για να υπερστρεψει και μετα πατας γκαζι και φευγεις. Το θεμα ειναι οτι καποιοι μπορουν να το κανουν αυτο πιο ευκολα αποτι το κανω εγω π.χ και μπορουν να φρεναρουν πιο αργα απο μενα, παρολα αυτα θα στριψουν ενω αν φρεναρω εγω εκει φευγω με μουτα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό αν δεν κάνω λάθος βοηθάει το να στρίβεις + να φρενάρεις. Έτσι θα έχεις πιο σταδιακή μείωση της ταχύτητας στο minimum που χρειάζεται η στροφή.

Αν φρενάρεις ευθεία μόνο για να φτάσεις το minimum αυτό μετά λογικά θα έχεις και wheel spin/oversteer στην έξοδο.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές στρατηγικές για το φρενάρισμα, για την γραμμή μέσα στην στροφή και για την τοποθέτηση στην έξοδο της στροφής.

Το ποια στρατηγική ειναι καλύτερη εξαρτάται την στροφή και το οδηγικό στυλ του καθενός.

Θεωρώ πως όλες οι τεχνικές λειτουργούν στο Assetto Corsa.

Αν επιλέξουμε την σωστή/καλύτερη επιλογή, δεν σημαίνει οτι μπορούμε όλοι να την εκτελέσουμε με την ίδια αποτελεσματικότητα όπως ο....Kimi [emoji14]

Παίζει ρόλο και η εκτέλεση γιαυτό και δεν οδηγούμε όλοι στο ίδιο επίπεδο.

Το μόνο που προσωπικά βρίσκω στα όρια του αφύσικου στο AC είναι η υποστροφή η οποία θεωρώ οτι έρχεται πολύ νωρίς συγκριτικά με την πραγματικότητα ιδίως στα supercars αλλά αυτό σηκώνει και πολλή συζήτηση....

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξουμε την σωστή/καλύτερη επιλογή, δεν σημαίνει οτι μπορούμε όλοι να την εκτελέσουμε με την ίδια αποτελεσματικότητα όπως ο....Kimi  @akis_z80,

fixed :p

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη ειναι για ολους εκτος απο εναν.

Ολοι οι αλλοι θα ιδρωνουμε να κραταμε σταθερο το αμαξι για γυρους

Άσε μας ρε και εσύ που θα έχεις πρόβλημα, που έπιασες για πρώτη φορά τη fanatec και της πέταξες τα μάτια έξω!!! :yikes:

Που λες, κατέπληξα τα πλήθη (έχω φαντασία ο άτιμος) χτες στον σέρβερ με το σεταπ σου (και το στυλ σου) αλλά τρώει πολύ λάστιχο πίσω... το άτιμο, με το ζόρι βγάζει 10 γύρους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άσε μας ρε και εσύ που θα έχεις πρόβλημα, που έπιασες για πρώτη φορά τη fanatec και της πέταξες τα μάτια έξω!!! :yikes:

Που λες, κατέπληξα τα πλήθη (έχω φαντασία ο άτιμος) χτες στον σέρβερ με το σεταπ σου (και το στυλ σου) αλλά τρώει πολύ λάστιχο πίσω... το άτιμο, με το ζόρι βγάζει 10 γύρους!

το σεταπ μου μια χαρα ειναι!!! ισως το πισω τρωγεται πιο ευκολα λογω του χαμηλου διαφορικου

τα σοφτ κρατανε 3 γυρους , τα Medium 5 και τα hard εναν αγωνα :D

Και επισης φτανει με τα καλα λογια , θα με ματιασετε στο τελος :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω να ενημερώσω, οτι με τους χρόνους που βλέπω οτι κάνετε, θα είναι μια δύσκολη Κυριακή για εμένα...

Πρέπει να μας ξελασπώσει πάλι ο takisdimp...

Κι εγώ έχω να σε ενημερώσω πως θα φάμε τόσο ξύλο που θα βάλουμε και στα αυτιά μας, αυτοί εδώ έχουν αγριέψει όλοι,βλέπω να μας διώχνουν από την πρώτη ομάδα και να αναζητούμε θέση σε καμιά κολοπετινίτσα!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καινούργιος εδώ.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός για το gathering της Κυριακής. (ελάχιστος χρόνος ή οτιδήποτε) :)

 

Περιορισμός δεν υπάρχει,το μόνο που ζητάμε είναι να σεβασμός στους υπόλοιπους οδηγούς και τήρηση του κώδικα αγωνιστικής δεοντολογίας :) Καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καινούργιος εδώ.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός για το gathering της Κυριακής. (ελάχιστος χρόνος ή οτιδήποτε) :)

 

Καλώς ήρθες, κανένας περιορισμός εκτός από τον σεβασμό του αντιπάλου (όπως είπε και ο Cristian)!

Έχουμε και το πρωτάθλημα αν σε ενδιαφέρει: Assetto Corsa Cup  δες εδώ για συμμετοχή.

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω να σε ενημερώσω πως θα φάμε τόσο ξύλο που θα βάλουμε και στα αυτιά μας, αυτοί εδώ έχουν αγριέψει όλοι,βλέπω να μας διώχνουν από την πρώτη ομάδα και να αναζητούμε θέση σε καμιά κολοπετινίτσα!

αστα αυτα σιγανοπαπαδια...

ολο κατι τετοια λες και μετα μας φευγουν τα ματια με τους χρονους σου...... :p

 

Παιδιά καλησπέρα, καινούργιος εδώ.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος περιορισμός για το gathering της Κυριακής. (ελάχιστος χρόνος ή οτιδήποτε) :)

καλωσηρθες στην παρεα........

οπως ειπαν και οι προηγουμενοι, ο βασικος περιορισμος ειναι ο σεβασμος στον αντιπαλο και στους κανονες για εναν καθαρο αγωνα.

επισης οποιον βλεπεις απο εδω, μεσα στην πιστα, κανεις στην ακρη για να περναει :bleh:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.