Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ειλικρινά ζηλεύω που δεν πήρα μέρος, μου άρεσε πολύ το combo αλλά την Κυριακή είχε γενέθλια η σύζυγος (όχι, δεν το είχα ξεχάσει, καθόλου) ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι κι εγώ στο starting grid.  Αν και με την 312Τ προβλέπω επανάληψη του αγώνα με τη lotus, θα μαζέψω όλες τις μπαριέρες :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@stergioswrc,

Τί κριτική να ασκήσουμε για την οδηγική σου συμπεριφορά πλάκα κάνεις ,άψογη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ,κάποιοι θά λεγαν πως είσαι παραπάνω ιπποτικός απ΄ ότι πρέπει ,εμένα προσωπικά αυτή η συμπεριφορά μου αρέσει και της βγάζω το καπέλο άσε που μοιάζει με εκείνη του καταξιωμένου φίλου sir Jim και του άλλου που είναι ένα τουλάχιστον επίπεδο πάνω από το δικό μας ,ξέρεις του συνήθη υπόπτου Ακη ζεντ 80 αλλά και πολλών από εδώ μέσα για αυτό μ΄ αρέσει μόνο το club racing τώρα πια .

Λάθη κάνουμε συνέχεια δεν είμαστε θεοί ούτε άγγελοι ,για παράδειγμα απ΄ ότι θυμάμαι στον προχθεσινό αγώνα σε έκλεισα κάποια στιγμή προς το τέλος της ευθείας τερματισμού και σε είδα που ζορίστικες στα δεξιά μου ,αμέσως σκέφτηκα πως δεν έπρεπε να στο κάνω αυτό και έκανα απότομα αριστερά  και έπεσα στα φρένα έτσι ώστε να πάρεις τη θέση που δικαιωματικά ήταν δική σου ,άλλες φορές έχω κάνει χειρότερα όπως τότε που έβγαλα το sir Jim sto Magione me alfa η τον Ακη με την 599  στο Mugello ,ουδείς αναμάρτητος λοιπόν αλλά το παλεύουμε κι αυτό είναι που έχει σημασία.

Επίσης ο Θοδωρής ήταν άψογος στις γραμμές του όπως παρατήρησα παρ΄ όλο που πήγαινε έξαλλα όπως πάντα νριφτοπηδώντας δεξιά κι αριστερά :p:D.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια για τον αγώνα, δεν μπόρεσα να πάρω μέρος, αλλά ακούγοντας ότι ήσασταν τρεις σε σείρα σε μια στροφή...λέει παααρα πολλά για τις μάχες που πρέπει να δώσατε.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τον αγώνα...(εγώ να πω την αλήθεια ζήλεψα λίγο αλλά δεν μπορούσα να παρώ μέρος, την επόμενη φορά θα προσπαθήσω ξανά)

Stergioswrc το αυτοκίνητό σου όλα τα λεφτά !!! Παιδική χαρά

:p:p:p

:D:D:D

Ε Π Ι Κ Ο

V I D E O

Ίσως ενα από τα καλύτερα που έχω δει ποτέ σε live αγώνες σε racing sim :huh::huh::huh::huh:

Στον επόμενο αγώνα σε θέλω μέσα (εγώ δεν θα τρέξω λόγω υποχρεώσεων :( ).

....σε έκλεισα κάποια στιγμή προς το τέλος της ευθείας τερματισμού και σε είδα που ζορίστικες στα δεξιά μου ,αμέσως σκέφτηκα πως δεν έπρεπε να στο κάνω αυτό και έκανα απότομα αριστερά και έπεσα στα φρένα έτσι ώστε να πάρεις τη θέση που δικαιωματικά ήταν δική σου...

Ακριβώς γι' αυτό έκανα και την υποσημείωση.

Η συμπεριφορά σας (μέσα και έξω από την πίστα) είναι υποδειγματική.

Οπότε αν κάπου κάνω λάθος θέλω να το ξέρω.

Έγινε επεξεργασία από stergioswrc
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Χαμένος εντελώς το τελευταίο διάστημα λόγω δουλειάς (ή δουλείας....) όπου εκτός των άλλων κάνω χιλιόμετρα συγκρινόμενα με αυτά ενός νταλικιέρη :p , δεν έχω καταφέρει έστω να γυρνάω και ώς κινητό εμπόδιο στις πίστες που τρέχετε!!!

Υπόσχομαι, τουλάχιστον, από τον Σεπτέμβρη να ξεκινήσω σιγά σιγά να επανέρχομαι.

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο το βίντεο με τις μάχες των παιδιών, όπου κάποια στιγμή (ιδιαίτερα μετά από τους 3 σε παράταξη δίπλα δίπλα στην πίσω ευθεία :yikes: ) νόμιζα ότι έβλεπα μάχη στην πραγματικότητα!!!!

Καταπληκτική η οδήγηση στο όριο από τα alien...Ε! λάθος από τα παιδιά ήθελα να πω :laughing:

Για τον Στέργιο, επειδή τον γνωρίζω, σας είχα προειδοποιήσει έγκαιρα.

Αν αποκτήσει και τιμόνι κανονικό (ή έστω να φτιάξει την G25 του) και όχι αυτό που έχει τώρα και το πηρε δώρο μαζί με 3kg DIXAN από το super market της γειτονιάς του, τότε.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τον Στέργιο, επειδή τον γνωρίζω, σας είχα προειδοποιήσει έγκαιρα.

Αν αποκτήσει και τιμόνι κανονικό (ή έστω να φτιάξει την G25 του) και όχι αυτό που έχει τώρα και το πηρε δώρο μαζί με 3kg DIXAN από το super market της γειτονιάς του, τότε.........

Δηλ. με τι τρέχει ο @stergioswrc και σε ποιο σουπερμάρκετ κάνουν τέτοιες προσφορές, γιατί βαρέθηκα την παλιο CSW μου... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Χαμένος εντελώς το τελευταίο διάστημα λόγω δουλειάς (ή δουλείας....) όπου εκτός των άλλων κάνω χιλιόμετρα συγκρινόμενα με αυτά ενός νταλικιέρη :p , δεν έχω καταφέρει έστω να γυρνάω και ώς κινητό εμπόδιο στις πίστες που τρέχετε!!!

Υπόσχομαι, τουλάχιστον, από τον Σεπτέμβρη να ξεκινήσω σιγά σιγά να επανέρχομαι.

 

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο το βίντεο με τις μάχες των παιδιών, όπου κάποια στιγμή (ιδιαίτερα μετά από τους 3 σε παράταξη δίπλα δίπλα στην πίσω ευθεία :yikes: ) νόμιζα ότι έβλεπα μάχη στην πραγματικότητα!!!!

Καταπληκτική η οδήγηση στο όριο από τα alien...Ε! λάθος από τα παιδιά ήθελα να πω :laughing:

Για τον Στέργιο, επειδή τον γνωρίζω, σας είχα προειδοποιήσει έγκαιρα.

Αν αποκτήσει και τιμόνι κανονικό (ή έστω να φτιάξει την G25 του) και όχι αυτό που έχει τώρα και το πηρε δώρο μαζί με 3kg DIXAN από το super market της γειτονιάς του, τότε.........

 

Eγώ λέω να γυρίσω στο gamepad της logitech που είχα όταν κέρδιζα στο race07 ,oύτε θόρυβοι από το ffb ούτε συγκολητικές ταινίες παντού ,ούτε απογορεύεται η είσοδος στο γραφείο γιατί έχει ένα πανάσχημο  τέρας εκεί μέσα κολλημένο πάνω στο κατά τα άλλα σοβαρό γραφείο ,ούτε πόνοι στους καρπούς μετά τον αγώνα ,ούτε λύσε δέσε κάνε σέρβις πάρε άλλο ,τελείωσε το gamepad, το πετάς και παίρνεις άλλο, αυτά συνήθως τα παίρνεις δυό δυό.

Ααασε που με τις 900 μοίρες γυρίζεις γυρίιιζεις και γυρίιιζεις για να πάρεις μια στροφή ενώ με το παντάκι κουνάς ελάχιστα τον αντίχειρα και τσούπ έστριψες.

Εγώ πάνως παίζοντας μιά φορά κάθε Σάββατο έκανα ένα χρόνο να συνηθίσω το τιμόνι ,με δυσκόλευε αφάνταστα και το φρένο και το στρίψιμο .

Εντάξει όπως καταλάβατε εν μέρει κάνω πλάκα ,δεν συγκρίνεται η αίσθηση που παίρνεις από το τιμόνι με αυτή του gamepad όση φαντασία και να διαθέτεις είναι πολύ "υποτιμητικό" να φέρεσαι έτσι σε μιά κυρία όπως είναι η εξομοίωση της Kunos. :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες ειμαι ο Χρηστος -cpgr- και χαιρετω το club ,λεω να ξεκινησω και εγω σιγα σιγα τους αγωνες καθως τωρα εχω full ελευθερο χρονο και μπορω να ασχοληθω ποιο πολυ με το σπορ...ελπιζω να προλαβω τη κυριακη τον αγωνα με την 312τ αν και θελει αρκετη προπονηση καθως ειναι αρκετα νευρικο car...

Μια ερωτηση ,εχω τη G27 εδω και κανα 8μηνο και τωρα τελευταια εχει "μαλακωσει" αρκετα σε σχεση με παλια παιζει κανα προβλημα ή ειναι κανα update του ασετο κορσα?

-παιζω σε 60% ffb στο προφαιλ και 100% ffb στο game-

Έγινε επεξεργασία από cpgr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2:28:xxx με την 312t σαν πρώτη επαφή με το combo. Απ ότι κατάλαβα το παν δεν είναι να πας γρήγορα αλλά να μείνεις στο δρόμο. :lol:

 

Σε τι πίστα ?

Monza ?

 

edit: Εντάξει, μάλλον Spa θα είναι

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες ειμαι ο Χρηστος -cpgr- και χαιρετω το club ,λεω να ξεκινησω και εγω σιγα σιγα τους αγωνες καθως τωρα εχω full ελευθερο χρονο και μπορω να ασχοληθω ποιο πολυ με το σπορ...ελπιζω να προλαβω τη κυριακη τον αγωνα με την 312τ αν και θελει αρκετη προπονηση καθως ειναι αρκετα νευρικο car...

Μια ερωτηση ,εχω τη G27 εδω και κανα 8μηνο και τωρα τελευταια εχει "μαλακωσει" αρκετα σε σχεση με παλια παιζει κανα προβλημα ή ειναι κανα update του ασετο κορσα?

-παιζω σε 60% ffb στο προφαιλ και 100% ffb στο game-

Καλώς ήρθες Χρήστο, μην αγχώνεσαι, σιγά σιγά θα μπεις στο κλίμα!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες ειμαι ο Χρηστος -cpgr- και χαιρετω το club ,λεω να ξεκινησω και εγω σιγα σιγα τους αγωνες καθως τωρα εχω full ελευθερο χρονο και μπορω να ασχοληθω ποιο πολυ με το σπορ...ελπιζω να προλαβω τη κυριακη τον αγωνα με την 312τ αν και θελει αρκετη προπονηση καθως ειναι αρκετα νευρικο car...

Μια ερωτηση ,εχω τη G27 εδω και κανα 8μηνο και τωρα τελευταια εχει "μαλακωσει" αρκετα σε σχεση με παλια παιζει κανα προβλημα ή ειναι κανα update του ασετο κορσα?

-παιζω σε 60% ffb στο προφαιλ και 100% ffb στο game-

 

Καλως ήρθες στην παρέα μας.

 

Για την G27 όντως με τα update ψιλο-αλλάζει η συμπεριφορά.

 

60% στο profiler είναι πολύ χαμηλά. Προτείνω στο 100%

 

Ρίξε λίγο διάβασμα για να δεις τί πρέπει να κάνεις για την καλύτερη χρήση της τιμονιέρας σου, στα παρακάτω :

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/suggested-wheel-setups-ac-early-access.1439/page-14#post-406902

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/force-feedback-anti-clipping-tool-stable-version-2-3.14165/

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/calibrating-your-force-feedback-wheel-using-wheelcheck-and-ffbclip.14319/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην παρέα μας.

 

Για την G27 όντως με τα update ψιλο-αλλάζει η συμπεριφορά.

 

60% στο profiler είναι πολύ χαμηλά. Προτείνω στο 100%

 

Ρίξε λίγο διάβασμα για να δεις τί πρέπει να κάνεις για την καλύτερη χρήση της τιμονιέρας σου, στα παρακάτω :

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/suggested-wheel-setups-ac-early-access.1439/page-14#post-406902

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/force-feedback-anti-clipping-tool-stable-version-2-3.14165/

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/calibrating-your-force-feedback-wheel-using-wheelcheck-and-ffbclip.14319/

 

Ok thanks ωραια αρθρα !

 

Setups για τα αμαξια χρησιμοποιειτε γενικα ? βελτιωνουν πολυ τους χρονους η ειναι ποιο πολυ για WR 's?

Link to comment
Share on other sites

Τα setup εξαρτώνται πολύ από τον εκάστοτε οδηγό, δλδ ένα setup θα ταιριάξει στο δικό μου στυλ ενώ μπορεί στο δικό σου όχι ή το ανάποδο.

 

Για αρχή παρακάτω

 

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=setups

http://www.racedepartment.com/threads/assetto-corsa-car-setup-directory.84106/

 

και ακόμα καλύτερα να προσπαθήσεις σιγά σιγά μόνος σου 'ωστε να το φέρεις εκει που θες

 

Οδηγοί :

 

http://www.atomicsimracing.net/general-atomic-news/hardcore-parkour-the-ultimate-assetto-corsa-setup-guide/

http://www.racedepartment.com/threads/assetto-corsa-car-setup-guides.99049/

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, πρώτα προσπάθησε με το default setup να κινηθείς στο 105% του πρώτου και σιγά σιγά βλέπεις κ setup.

Δλδ αν δεις εδώ http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat το 100% είναι ο Άκης ( σχεδόν πάντα χαχα ), οπότε το 105% είναι περίπου στο 2:32 . Βάλε αυτό ως στόχο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κυριακη πεταω για Σαντορινηηη και τιμονιερες εχω μαζεψει καιρο τωρα.

Λογικα στο cup θα τα πουμε !!

 

Αφού πας Σαντορίνη, μια χαρά θα είσαι (ακόμα και για δουλειά)! ;)

Άντε με το καλό να σε δούμε στο cup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.