Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Steam δεν δοκίμασα, αλλά με την κάρτα μου έκανα διεθνή αγορές, οπότε το θέμα απαγόρευσης μάλλον δεν υφίσταται. Δοκιμάστε. :)

Καλημερα,τι καρτα εχεις και αν επιτρεπετε τι αγορα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

http://www.racedepartment.com/downloads/spielberg.6437/

 

Κατεβάστε όλοι τη νέα έκδοση της πίστας και σβήστε την παλιά που βρίσκεται εδώ:

 

program files>steam>steamapps>common>assettocorsa>content>tracks

 

O server ενημερώθηκε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τι καρτα εχεις και αν επιτρεπετε τι αγορα εκανες?

Πειραιώς Visa Debit, δεν έκανα χρήση Paypal, αεροπορικά εισιτήρια με RyanAir και μια αγορά από ισπανία(eshop).

Φίλος πάλι με ίδια κάρτα που ήταν Αμερική την προηγούμενη βδομάδα, την χρησιμοποίησε κανονικά.

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε...τι αρχεια κατεβαζουμε ; και τι αμαξι ;

Την παραπάνω πίστα(spielberg) και τρέχουμε με dtm alfa or mercedes

Πάω να ετοιμάσω τον σέρβερ.

                                                   ΣΗΜΕΡΙΝΌΣ ΑΓΏΝΑΣ

                          RED BULL ARENA- SPIELBERG

     ALFA ROMEO 155 V6   MERCEDES 190 EVO 2   BMW E30 DTM

 

Practice 60 min ώρα 20:50

Qualify   15 min ώρα 21:50

Race      25 laps  ώρα εκκίνησης  22:05

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

 

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Xρήση teamspeak .
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .
Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ποσο καιρο αποχη , αποφασισα να ξανα παιξω σημερα.Την πιστα την εμαθα στον αγωνα πανω.Αρκετα καλη πιστα.Πραγματικα.Προτιμησα το ταξι για τον λογο οτι το γνωριζα λογω του cup.
Η Αλφα με 4-5 λαπς που δοκιμασα , μου φαινοταν πιο δυσκολη..
Μπραβο στους πρωτους και μπραβο σε ολα τα παιδια.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε λίγο αποδιοργανωμένοι καταφέραμε να μαζέψουμε 10 συμμετοχές χθες.

@   καλώς μας έρχεσαι τελευταίως ελπίζω να σε μονιμοποιήσουμε, είσαι μαχητής !

Είχαμε έναν συνήθη ύποπτο γίνανε δύο ,δεν είναι κακό γιατί κινδυνεύαμε να χάσουμε κι αυτόν τον ένα, τουλάχιστον απέκτησαν ενδιαφέρον οι αγώνες του :p:D.

Jason χαρήκαμε όσο δεν φαντάζεσαι που σε ξαναείδαμε να μη μας ξεχνάς όσο μπορείς βέβαια.

Αρη μου ρθες να τρέξεις με την βιτσιόζα άλφα χωρίς προπόνηση με default setup και με προβληματικό κιβώτιο δεν πρέπει να τα βάζεις με τον εαυτό σου για την απόδοση σου και μην ξανακούσω λέξη για παραίτηση δεν τη δεχόμαστε .

Ετσι είναι οι αγώνες ,εγώ προσωπικά όποτε είχα υψηλές προσδοκίες πριν τον αγώνα στον αγώνα διαψεύστηκαν πχ  paul richard  me bmw kai spa me ferrari 312t ,τη στιγμή που με lotus 49 μπήκα με ελάχιστη προετοιμασία και πήγα καλά, στη δε monza  πήγαινα για 5-6 θέση και βγήκα πρώτος αφού δεν ήταν στην ώρα του ο συνήθης ύποπτος .

Κοίτα τι έπαθε ο vitas ξέχασε να βάλει τα hard στο setup και κατέληξε να καταστρέψει τον αγώνα του .

@Thodoris1884 ταχύτατε και πεντακάθαρε μαχητή αυτή τη φορά ήσουν μακριά μου ,αυτό το ταξί δεν ξεκίναγε με τίποτα, στην εκκίνηση σας έχασα μετά προσπαθούσα σ όλο τον αγώνα να σας προλάβω εσένα και τον teammate μου τον vita  αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να βλέπω μια μαύρη και μια άσπρη κουκίδα 7-8 δευτερόλεπτα μπροστά μου.

@ liakjim η απουσία σου αισθητή ,το Σεπτέμβρη σε περιμένουμε τις Κυριακές και άσε rf2 για τις άλλες μέρες της εβδομάδας :p:D .

Εκείνος ο wolves αναρωτιέμαι που να πήγε χθες .

Αντε άλλη μια Κυριακή μας έμεινε μετά μάλλον θα δώσουμε ραντεβού το Σεπτέμβρη,θα χει και UPDATE την Παρασκευή όπως μας ενημέρωσε χθες ο stelios οπότε θα χει ενδιαφέρον να δοκιμάσουμε τα καινούργια εργαλεία στο zandvoort .

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη πιστα ρε παιδια. επαιξα μετα απο κανα 2 μηνο απουσιας με 458 καταφερα ενα ψευτοχρονο. αλλα με 3 οθονες βλεπεις και συνεχεια εκει τον ταυρο και δεντρα πολυ ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.