Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

ειναι γραμμενο απο ΑΒ οχι απο το shadowplay της ΝV. Tωρα τελευταια μου κανει stutt το δευτερο δεν ξερω γιατι.Αλλα σε μενα το video φαινετε μια χαρα..(Μην ξεχνας οτι το audi ΤΤ δεν εχει και τα καλυτερα textures)..Τεσπα αυτες ειναι οι διαφορες απο αλλα

ultra settings 1200p...

 

υγ..

Κι αλλες με εκλεισες αλλα βαριομουνα να γραψω κι αλλους γυρους  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε και τα καλά, χθες που έκανα λίγο practice, μου φάνηκε πως η evora έχει με διαφορά το καλύτερο FFB από όλα τα αυτοκίνητα που έχω δοκιμάσει μέχρι τωρα στο AC. Μου έκανε εντύπωση, θυμίζει άλλο γνωστό sim που το όνομά του αρχίζει από R και τελειώνει σε -or2 [emoji14]

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε και τα καλά, χθες που έκανα λίγο practice, μου φάνηκε πως η evora έχει με διαφορά το καλύτερο FFB από όλα τα αυτοκίνητα που έχω δοκιμάσει μέχρι τωρα στο AC. Μου έκανε εντύπωση, θυμίζει άλλο γνωστό sim που το όνομά του αρχίζει από R και τελειώνει σε -or2 [emoji14]

 

Καλώς η κακώς το ffb στο AC "βγαίνει" αυτόματα από τα physics. Καλό γιατί νιώθεις το ffb όπως πρέπει, κακό γιατί τα αδύναμα wheels δεν μπορούν να αποδώσουν αυτό που πρέπει.

Τα αγαπημένα μου είναι (FFB-wise): McLaren F1 , Lotus 49, M3 E30 gr.A-DTM, Evora GTC/X, RUF, Yellowbird, Ferrari F40, Ferrari F458, Mclaren GT3.  

Μερικές φορές ανεβάζω το μοτέρι στα 70% και κάνω 2-3 lap στην McLaren F1 σαν να είναι το αληθινό αυτοκίνητο. 

2-3 lap γιατί μετά πρέπει να πας στο ντούζ.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλώς η κακώς το ffb στο AC "βγαίνει" αυτόματα από τα physics. Καλό γιατί νιώθεις το ffb όπως πρέπει, κακό γιατί τα αδύναμα wheels δεν μπορούν να αποδώσουν αυτό που πρέπει.

Τα αγαπημένα μου είναι (FFB-wise): McLaren F1 , Lotus 49, M3 E30 gr.A-DTM, Evora GTC/X, RUF, Yellowbird, Ferrari F40, Ferrari F458, Mclaren GT3.

Μερικές φορές ανεβάζω το μοτέρι στα 70% και κάνω 2-3 lap στην McLaren F1 σαν να είναι το αληθινό αυτοκίνητο.

2-3 lap γιατί μετά πρέπει να πας στο ντούζ.

Αν έχω καταλάβει καλά έχεις DD wheel?
Link to comment
Share on other sites

Πάνο βλέπω οι χρόνοι είναι σχεδόν ίδιοι (http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?track=silverstone-international&cars=lotus_evora_gtc,lotus_evora_gx&valid=1,2&date_from=&date_to=), οπότε αν κάποιοι επιθυμούν να τρέξουν με GX αντί για GTC και το δηλώσουν από τώρα, μπορούμε να αφήσουμε και κάποια GX μόνο για αυτούς που πιθανόν να το προτιμούν. Αλλιώς πάμε όλοι με GTC!

 

10 λεπτα qualify και περίπου 35 λεπτά ο αγώνας, δηλαδή 30 γύρους. Τα qualify αν είναι δυνατόν να ξεκινήσουν στις 22.00 το νωρίτερο (ή αν γίνεται και λίγο αργότερα). Λογικά, κάπου στις 22.45 θα έχουμε τελειώσει.

 

Αυτή είναι η πρότασή μου, αλλά αν φυσικά υπάρχουν ενστάσεις το συζητάμε. Το θέμα για μένα είναι να υπάρχουν αρκετές συμμετοχές και να ευχαριστηθούμε τον αγώνα όλοι.

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Ισως να αφήναμε το qualify στα 15 ας είναι μικρή η πίστα έτσι για να μην υπάρχει άγχος !

Οι περισσότεροι θυμάμαι να είπαν πως συμφέρει να ξεκινάει 21:45 το practice  22:45 το qualify και περίπου 23:00 ο αγώνας άλλοι για να προλάβουν και άλλοι γιατί βολεύει λόγω του ότι είναι οικογενειάρχες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ισως να αφήναμε το qualify στα 15 ας είναι μικρή η πίστα έτσι για να μην υπάρχει άγχος !

Οι περισσότεροι θυμάμαι να είπαν πως συμφέρει να ξεκινάει 21:45 το practice  22:45 το qualify και περίπου 23:00 ο αγώνας άλλοι για να προλάβουν και άλλοι γιατί βολεύει λόγω του ότι είναι οικογενειάρχες.

Αυτες οι ωρες βολευουν! (εμενα τουλχιστον) :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Eίναι λίγο αναδρομικό λιβάνισμα αυτό που θα κάνω αλλά ρε παιδί μου είδα σήμερα το ριπλέυ του προηγούμενου αγώνα με τα άουντι και για άλλη μια φορά επιβεβαιώθηκε η άποψη πως όταν έχεις χαμηλές προσδοκίες (όπως είπαν οι ειδήμονες είχε fail physics)  η απόλαυση είναι μεγαλύτερη .Ηταν τόσες οι εναλλαγές των θέσεων από τα λάθη που διαδέχονταν το ένα το άλλο που το ενδιαφέρον τουλάχιστον για τις πιο πίσω θέσεις κρατήθηκε αμείωτο για πολλούς γύρους ,κι εκείνο το μαγικό κουμπάκι συνέβαλε κατά ένα μεγάλο ποσοστό στην διατήρηση του σασπένς .

Θα του άξιζε να του κάνω ένα βίντεο με τα highlights, θα ήταν ίσως το πιο γεμάτο με προσπεράσεις και μάχες από όλα όσα έχουμε ανεβάσει ως τώρα ,αλλά δυστυχώς θα απουσιάζω και θα γυρίσω ίσα ίσα για τον αγώνα αύριο.

Viva audi λοιπόν και να το ξανατρέξουμε αυτό το εργαλείο σε καμιά άλλη πίστα όπως η monza η το mugello ας πούμε, θα χει φάση νομίζω.

Εν τω μεταξύ έχει φοβερά αυτοκίνητα το ασσέττο που δεν τα χουμε αγγίξει όπως το mclaren f1, to mercedes c9, ta paggani, πολύ ωραία είναι και η φόρμουλα renault .

Γιάννη για δοκίμασε το μερτσέντες c9 και πες μου για ffb εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

Καλό Σ/Κ

see you on track!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει φοβερά αυτοκίνητα το ασσέττο που δεν τα χουμε αγγίξει όπως το mclaren f1, to mercedes c9, ta paggani, πολύ ωραία είναι και η φόρμουλα renault .

Επιτέλους, κάποιος το είπε!!! Επίσης να προσθέσω ->Miura, F40 S3, Huayra (όχι με Top Gear ελαστικά) , Nismo road κτλ

Πλέον το AC έχει πραγματικά άπειρα αυτοκίνητα.

Υ.Γ. Δεν με βλέπω να μπορέσω αύριο, αλλά αν μπει κάποιος για γυροβολιές σήμερα, ας ρίξει ένα φωνήεντο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε και τα καλά, χθες που έκανα λίγο practice, μου φάνηκε πως η evora έχει με διαφορά το καλύτερο FFB από όλα τα αυτοκίνητα που έχω δοκιμάσει μέχρι τωρα στο AC. Μου έκανε εντύπωση, θυμίζει άλλο γνωστό sim που το όνομά του αρχίζει από R και τελειώνει σε -or2 [emoji14]

 

+1000

Είναι αισθητή η διαφορά. Όσον αφορά τους χρόνους στο 1.08.4xx είμαι με default αλλά και με ένα setup του nurburgring απλά το δεύτερο είναι πιο σταθερό στο φρενάρισμα. Εντύπωση πάντως μου καναν οι 11 κλιμακες του ABS και του TC.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.