Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, ωραίος αγώνας με πολλές μάχες!

 

Vitas - και με εσένα τα ίδια ισχύουν

Είμαστε να παίξουμε σε σεμινάρια "τι δεν κάνουμε στη διάρκεια ενός αγώνα"

Ποτέ μα ποτέ δεν αδειάζουμε τη χολή μας πάνω στους συναγωνιστές μας εκτός και αν είναι κολλητοί μας όπως έκανα εγώ στο Vita τις προάλλες ευτυχώς μας άκουσε μόνο ο Gomar κοινώς Jason.

 

Το κακό είναι οτι ακόμα νομίζεις οτι είχες δίκιο... χα χα χα χα χα χα χα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα prive groupακι στο steam, για να βαζουμε και εκει τις ανακοινωσεις για τους αγωνες (server password κλπ... ), για να μην ψαχνομαστε αν κατι τρεχει παλι με τον Λαμπη.

Εχω στειλει invites σε οσους ειχα στη λιστα μου, στειλτε σε οποιους συμμετεχουν και δεν μπορεσα στειλω.

 

Ούτως ή άλλως είναι πολύ πρακτικό. Ειδικά αν αποφασίσετε να χρησιμοποιήσετε το Events Calendar, θα σας διευκολύνει αρκετά στη συνεννόηση. Καλή αρχή. ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κάνει να το πούμε εδώ δημόσια; αφού είναι "prive"! λολ


Θα το πω κωδικοποιημένα με κωδικοποίηση 256 bits: Οι δύο πρώτες λέξεις και οι δύο τελευταίες αυτού του thread!

 

:p 

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Αριστη επιλογή η mclaren f1 δεν άντεξα είπα να το δοκιμάσω και έμεινα άφωνος ,φοβερή επιλογή, μπράβο Jim προβλέπονται φοβερές συγκινήσεις . :D :D :Dpost-63928-0-50065200-1442871724_thumb.j

Γράφει και στο φακό η άτιμη που τέτοια φωτογένεια εμείς!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, ίσως να είναι μόνο δικιά μου άποψη αλλά το combo ειναι undrivable! 

 

Για την Κυριακή βλέπω 2-3 άτομα ίσως να συναγωνίζονται και τους υπόλοιπους, όσοι είναι αυτοί να παίζουν (παίζουμε) συγκρουόμενα!!  :tomato:  :tomato:

Έγινε επεξεργασία από Arkoudadis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, ίσως να είναι μόνο δικιά μου άποψη αλλά το combo ειναι undrivable!

Για την Κυριακή βλέπω 2-3 άτομα ίσως να συναγωνίζονται και τους υπόλοιπους, όσοι είναι αυτοί να παίζουν (παίζουμε) συγκρουόμενα!! :tomato::tomato:

Προς το παρον ετσι μοιάζει, έπαιξα μιση ώρα και πόνεσε το κεφάλι μου... Δοκιμασα με h-shifter και heel and toe (που δεν ξέρω να κάνω), με sequential (paddles) και συμπλέκτη, με sequential και χωρίς συμπλέκτη, μεχρι και με pad σκεφτομαι να παίξω, μπας και καταφέρω να το ελέγξω!! Παντως το συμπέρασμα μέχρι στιγμής είναι πως πριν από κάθε κατέβασμα θέλει να να δώσεις γκάζι για να ανέβουν οι στροφές για να μη σου γυρίσει...

Με τερμα τα aero και πολύ προπόνηση πιστεύω πως το 1.25 - 1.26 είναι εφικτό (1.27 έκανα σε 100% grip αν και το RSR το έβγαλε invalid), αλλα ούτε να το σκέφτομαι να κάνω προσπέραση σε αγώνα! Πιστευω πως θα θα ελπίζουμε να βγει κάποιος από το δρόμο για να τον περάσουμε :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, ίσως να είναι μόνο δικιά μου άποψη αλλά το combo ειναι undrivable! 

 

Για την Κυριακή βλέπω 2-3 άτομα ίσως να συναγωνίζονται και τους υπόλοιπους, όσοι είναι αυτοί να παίζουν (παίζουμε) συγκρουόμενα!!  :tomato:  :tomato:

 

Διαφωνώ κάθετα ,τι σημαίνει μη οδηγήσιμο ,δεν είναι απαραίτητο να μπεις και να κάνεις φοβερό χρόνο με τη μία ,μπορείς να πας αργά να φρενάρεις νωρίτερα και γενικά να του συμπεριφερθείς πολύ ομαλά τότε θα δεις και καλούς χρόνους.

Εγώ θα έλεγα πριν απορρίψουμε αυτοκινητάρες σαν αυτό κι αν θέλουμε να λέμε πως ασχολούμαστε με βαρβάτη εξομοίωση να κάνουμε μια προσπάθεια αλλιώς μας βλέπω να παίζουμε μόνο road cars δηλαδή το μισό παιχνίδι θα ναι σαν να μην υπάρχει.

Όσον αφορά τις διαφορές πάντα θα υπάρχουν , ότι αμάξι και αν επιλέξουμε οι συνήθεις ύποπτοι θα μας αφήνουν αιώνες πίσω ,γι αυτό πρέπει να έχουμε πολλές συμμετοχές για να ισορροπούν λίγο τα πράγματα και να γίνονται μάχες σε όλα τα επίπεδα.

Τώρα αν θέλεις να νικήσεις ντε και καλά :p:D  σαν εμένα ε τότε πρέπει να το πάρεις απόφαση όπως το πήρα κι εγώ :(  πως κάποιοι άλλοι είναι πολύ πιο γρήγοροι τί να γίνει. :(

Αν δεν επιλέξουμε "δύσκολα" αυτοκίνητα πάλι γινόμαστε άδικοι γι αυτούς που τα γουστάρουν ,έχω λάβει σχεδόν σε όλους τους αγώνες μέρος παρ΄ όλο που σε πολλούς από αυτούς δεν μου άρεσε καθόλου το κόμπο ,αυτό  που μετράει είναι ο ανταγωνισμός τελικά και όχι το αυτοκίνητο.

Για να μην παίζουμε συγκρουόμενα κάνουμε practice .

Είναι όντως δύσκολο να κάνουμε τόσες ετερόκλητες συμμαχίες αλλά ας προσπαθήσουμε αλλιώς θα τριγυρνάμε στους public servers όπως παλιά σαν την άδικη κατάρα.

ΥΓ: Ο τελευταίος πάντως που περίμενα να παραπονεθεί ήσουν εσύ καθώς τελευταία έχεις ανέβει φοβερά κι έτσι όπως πας θα σαι ένας από αυτούς τους 3 που μνημόνευσες παραπάνω :D

 

Προς το παρον ετσι μοιάζει, έπαιξα μιση ώρα και πόνεσε το κεφάλι μου... Δοκιμασα με h-shifter και heel and toe (που δεν ξέρω να κάνω), με sequential (paddles) και συμπλέκτη, με sequential και χωρίς συμπλέκτη, μεχρι και με pad σκεφτομαι να παίξω, μπας και καταφέρω να το ελέγξω!! Παντως το συμπέρασμα μέχρι στιγμής είναι πως πριν από κάθε κατέβασμα θέλει να να δώσεις γκάζι για να ανέβουν οι στροφές για να μη σου γυρίσει...

Με τερμα τα aero και πολύ προπόνηση πιστεύω πως το 1.25 - 1.26 είναι εφικτό (1.27 έκανα σε 100% grip αν και το RSR το έβγαλε invalid), αλλα ούτε να το σκέφτομαι να κάνω προσπέραση σε αγώνα! Πιστευω πως θα θα ελπίζουμε να βγει κάποιος από το δρόμο για να τον περάσουμε :-)

 

Ε αφού μέσα σε μισή ώρα πήγες να δοκιμάσεις τα πάντα πως να μη σε πονέσει το κεφάλι :p .

Αφού έκανες 1.27 είσαι μια χαρά περνάς το qualify για να λάβεις μέρος :p

Προσπαθήστε να το πάτε αργά και θα δείτε πως γράφει χρόνους δεν θέλει απότομες κινήσεις και όλα τέρμα θέλει να ρυθμίσεις τα ποντεσιόμετρα του εγκεφάλου σου τελείως διαφορέτικά απ΄ ότι με την evora, προοδευτικότητα είναι το κλειδί και πιστεύω πως τό ΄χεις . :D

Ε λοιπόν το έχω παρατηρήσει αυτοί που παραπονούνται περισσότερο είναι αυτοί που προσπαθούν πιο πολύ τελικά να πάνε πολύ γρήγορα ,σαν τον φίλο μου τον jason κάθε φορά που πήγαινα να βάλω κόμπο με "δύσκολο" φώναζε μας κατέστρεψες και μετά έμπαινε μέσα και μας έπαιρνε τα σώβρακ@ :p:D

Συμπέρασμα κόψτε τη γκρίνια και όσοι μπορείτε στρωθείτε στη δουλεία σηκώστε τα μανίκια και προς θεού όχι heel and toe  αυτά είναι για τα alien  της παρέας . ;) :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 πράγμα διαφωνώ με τον Panosdimp, το heel n toe ίσως είναι το πιο ικανοποιητικό πράγμα σε ένα racing manual car...

 

Practice practice practice και συνηθίζεται.... για όσους έχουν G25 και άνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2.26 σε αυτή την πίστα την κάνω βάδην...

Βιάζεστε χωρίς λόγο..

Οδηγήστε όπως ακριβώς θα οδηγούσε η γιαγιά σας για να κάνετε χρόνο της προκοπής..

Ετσι οδηγάει και ο @panosdimp


Προς το παρον ετσι μοιάζει, έπαιξα μιση ώρα και πόνεσε το κεφάλι μου... Δοκιμασα με h-shifter και heel and toe (που δεν ξέρω να κάνω), με sequential (paddles) και συμπλέκτη, με sequential και χωρίς συμπλέκτη, μεχρι και με pad σκεφτομαι να παίξω, μπας και καταφέρω να το ελέγξω!! Παντως το συμπέρασμα μέχρι στιγμής είναι πως πριν από κάθε κατέβασμα θέλει να να δώσεις γκάζι για να ανέβουν οι στροφές για να μη σου γυρίσει...

Με τερμα τα aero και πολύ προπόνηση πιστεύω πως το 1.25 - 1.26 είναι εφικτό (1.27 έκανα σε 100% grip αν και το RSR το έβγαλε invalid), αλλα ούτε να το σκέφτομαι να κάνω προσπέραση σε αγώνα! Πιστευω πως θα θα ελπίζουμε να βγει κάποιος από το δρόμο για να τον περάσουμε :-)

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά 1,27 δεν κάνει ούτε το ελικόπτερο στο spa ....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά 1,27 δεν κάνει ούτε το ελικόπτερο στο spa ....

Lol, εντάξει, 2,27 εννοούσα :-)

Αντε, με πείσατε,, πάω να κανω practice για να το δειξει και ο server που με δειχνει 2,38 ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα ,τι σημαίνει μη οδηγήσιμο ,δεν είναι απαραίτητο να μπεις και να κάνεις φοβερό χρόνο με τη μία ,μπορείς να πας αργά να φρενάρεις νωρίτερα και γενικά να του συμπεριφερθείς πολύ ομαλά τότε θα δεις και καλούς χρόνους.

Εγώ θα έλεγα πριν απορρίψουμε αυτοκινητάρες σαν αυτό κι αν θέλουμε να λέμε πως ασχολούμαστε με βαρβάτη εξομοίωση να κάνουμε μια προσπάθεια αλλιώς μας βλέπω να παίζουμε μόνο road cars δηλαδή το μισό παιχνίδι θα ναι σαν να μην υπάρχει.

Όσον αφορά τις διαφορές πάντα θα υπάρχουν , ότι αμάξι και αν επιλέξουμε οι συνήθεις ύποπτοι θα μας αφήνουν αιώνες πίσω ,γι αυτό πρέπει να έχουμε πολλές συμμετοχές για να ισορροπούν λίγο τα πράγματα και να γίνονται μάχες σε όλα τα επίπεδα.

Τώρα αν θέλεις να νικήσεις ντε και καλά :p:D  σαν εμένα ε τότε πρέπει να το πάρεις απόφαση όπως το πήρα κι εγώ :(  πως κάποιοι άλλοι είναι πολύ πιο γρήγοροι τί να γίνει. :(

Αν δεν επιλέξουμε "δύσκολα" αυτοκίνητα πάλι γινόμαστε άδικοι γι αυτούς που τα γουστάρουν ,έχω λάβει σχεδόν σε όλους τους αγώνες μέρος παρ΄ όλο που σε πολλούς από αυτούς δεν μου άρεσε καθόλου το κόμπο ,αυτό  που μετράει είναι ο ανταγωνισμός τελικά και όχι το αυτοκίνητο.

Για να μην παίζουμε συγκρουόμενα κάνουμε practice .

Είναι όντως δύσκολο να κάνουμε τόσες ετερόκλητες συμμαχίες αλλά ας προσπαθήσουμε αλλιώς θα τριγυρνάμε στους public servers όπως παλιά σαν την άδικη κατάρα.

ΥΓ: Ο τελευταίος πάντως που περίμενα να παραπονεθεί ήσουν εσύ καθώς τελευταία έχεις ανέβει φοβερά κι έτσι όπως πας θα σαι ένας από αυτούς τους 3 που μνημόνευσες παραπάνω :D

 

 

Δεν διαφωνώ εννοείτε πως πρέπει να έχουμε για τις δύσκολες βδομάδες!!!

Και ναι εννοείτε πως θα στρώσουμε κωλαράκια κάτω και θα το μαζέψουμε το ρημάδι!!

Αμάν ούτε να γκρινιάξουμε δε μπορούμε εδώ μέσα :p:D

 

ΥΓ: με εκνευρίζουν αυτοκίνητα που έχουν τόσο μεγάλη ταχύτητα αλλά για να τα κάνεις να μείνουν στην πίστα πρέπει να σου βγει η πίστη  :wall:  :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά 1,27 δεν κάνει ούτε το ελικόπτερο στο spa .

 

Κι όμως κάνεις λάθος όσον αφορά στο ελικόπτερο, ξέχασες τις αξέχαστες βόλτες μας στο bf3 με εκείνο το γρήγορο AH-1Z Viper όπου ήσουν ο πολυβολητής μου ?post-63928-0-92506100-1442945122_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο @panosdimp, ισχυει για τον τροπο οδηγησης.

Και εγω στην αρχη τρομαξα, αλλα παλευεται. Απλα ειναι τελειως αλλη φιλοσοφια.

Πολυ καλο combo :T:

Αντε να το ξαναπω λοιπον. Απο τη στιγμη που δεν γκρινιαζω εγω, δεν δικαιουται κανεις αλλος να γκρινιαζει...

 

Κι όμως κάνεις λάθος όσον αφορά στο ελικόπτερο, ξέχασες τις αξέχαστες βόλτες μας στο bf3 με εκείνο το γρήγορο AH-1Z Viper όπου ήσουν ο πολυβολητής μου ?

Που ησουνα και δεν φαινοσουν; Εισαι ο; και λεγεσαι;

Ξαναπιαστο να παρω το αιμα μου πισω ή καλυτερα τη σκονη που εχω φαει :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι @liakjim μια χαρά είναι!! Μου φαίνεται ότι το πρόβλημα ειναι, πως ερχόμαστε από δύο αυτοκίνητα "τρένα" και τώρα πρέπει να ζοριστούμε!!

 

Καλή πρώτη μέρα του φθινοπώρου όπως λέει και το γοογλε!! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.