Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

τι παει να πει δυσκολο και ευκολο κομπο δεν εχω καταλαβει μπορειτε να μου το εξηγησετε? γιατι εδω εχουμε οτι του κατεβει του καθενα στο κεφαλι

 

τα πραγματα ειναι απλα

θελετε να τρεχουμε με στανταρ συνθηκες 95% γριπ?

θελετε να τρεχουμε με κλειδωμενα σεταπ η οχι?

θελετε να τρεχουμε official αυτοκινητα και πιστες εκτος καποιον καλων εξαιρεσεων?

θελετε να ειναι ολα στην κριση αυτου που βαζει το κομπο?με οτι συνεπαγεται αυτο?

 

αποφασιζουμε δημοκρατικα και τελος και γινετε σεβαστο απο ολους μας

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

kyr.., on 10 Νοε 2015 - 23:23, said:

τι παει να πει δυσκολο και ευκολο κομπο δεν εχω καταλαβει μπορειτε να μου το εξηγησετε? γιατι εδω εχουμε οτι του κατεβει του καθενα στο κεφαλι

 

τα πραγματα ειναι απλα

θελετε να τρεχουμε με στανταρ συνθηκες 95% γριπ?

θελετε να τρεχουμε με κλειδωμενα σεταπ η οχι?

θελετε να τρεχουμε official αυτοκινητα και πιστες εκτος καποιον καλων εξαιρεσεων?

 

αποφασιζουμε δημοκρατικα και τελος και γινετε σεβαστο απο ολους μας

Εγω προσωπικα θελω όλα αυτά να τα αποφασιζει ενας κάθε κυριακη μετα τον αγωνα στα teamspeak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Απ΄ όσο ξέρω είναι αδύνατον σε τρείς τουλάχιστον από μας να λάβουν μέρος τις καθημερινές

2. Από μόνος μου είναι λίγο δύσκολο να στήνω και να ξεστήνω τον σέρβερ δυό φορές την εβδομάδα αν προσφερθεί κάποιος να τον στήνει τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ.

3. Αυτό με τα εναλλάξ εύκολα κόμπο δημιουργεί προβλήματα γιατί αφαιρεί το δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής κόμπο από αυτόν που θα είναι η σειρά του .

4. Οι περισσότεροι από τους μίζερους έχουν ήδη βάλει δύσκολο κόμπο οπότε ελάτε και βάλτε το εύκολο κόμπο της αρεσκείας σας αρκεί να λάβετε μέρος και να είστε στο ts ,εγώ δηλώνω πως θα παραχωρώ εσαεί το δικαίωμα της επιλογής σε άλλον .

 

Βρε Κυριάκο επανέρχεσαι ,το ζήτημα είναι αν συμφωνούμε όλοι να αφήσουμε τα πράγματα όσον αφορά στην επιλογή του κόμπο ως έχουν ,να επιλέγει δηλαδή ελεύθερα ότι επιθυμεί ο ένας που επιλέγεται μετά το τέλος του αγώνα μέσω ts.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγω προτιμώ ένας να αποφασίζει... Η δημοκρατία ως γνωστόν, είναι ένα πολίτευμα που λειτουργεί αποτελεςματικά μόνο όταν απευθύνεται σε πολυπληθείς, οργανωμένες κοινωνίες και όχι σε μικρές ανοργάνωτες κοινωνικές ομάδες...

Σορρυ για τη λογοδιάρροια, αλλά μου λείπει η τιμονιέρα μου και ´αρχισα την πάρλα.... :-p

Link to comment
Share on other sites

1. Απ΄ όσο ξέρω είναι αδύνατον σε τρείς τουλάχιστον από μας να λάβουν μέρος τις καθημερινές

2. Από μόνος μου είναι λίγο δύσκολο να στήνω και να ξεστήνω τον σέρβερ δυό φορές την εβδομάδα αν προσφερθεί κάποιος να τον στήνει τουλάχιστον την πρώτη φορά οκ.

3. Αυτό με τα εναλλάξ εύκολα κόμπο δημιουργεί προβλήματα γιατί αφαιρεί το δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής κόμπο από αυτόν που θα είναι η σειρά του .

4. Οι περισσότεροι από τους μίζερους έχουν ήδη βάλει δύσκολο κόμπο οπότε ελάτε και βάλτε το εύκολο κόμπο της αρεσκείας σας αρκεί να λάβετε μέρος και να είστε στο ts ,εγώ δηλώνω πως θα παραχωρώ εσαεί το δικαίωμα της επιλογής σε άλλον .

 

Βρε Κυριάκο επανέρχεσαι ,το ζήτημα είναι αν συμφωνούμε όλοι να αφήσουμε τα πράγματα όσον αφορά στην επιλογή του κόμπο ως έχουν ,να επιλέγει δηλαδή ελεύθερα ότι επιθυμεί ο ένας που επιλέγεται μετά το τέλος του αγώνα μέσω ts.

ωραια ας ψηφησουμε! ;)  προσωπικα δεν ειναι ο καιμος μου αν θα ξαναβαλω κομπο,ουτε αν αυτος θα ειναι απο ts η οχι,αλλα αυτος που θα επιλεγει να κανει σεβαστα μερικα πραγματα,τουλαχιστον αυτα που θελουν οι πολλοι

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να αλλαξει ειναι το σκεπτικο του ατομου που βαζει το κομπο, ναι θα βαλεις οτι θες αλλα πρεπει να λαβεις υποψη σου ολους οσους τρεχουν η θα τρεξουν στο παιχνιδι. Υφακια του στιλ αυτο ειναι το κομπο αυτες οι συνθηκες και αμα σας αρεσει διωχνουν κοσμο, οχι δεν μας αρεσει. Θελουμε να ευχαριστηθουμε το παιχνιδι, μπαινει ο καλος οδηγος που δεν εχει και τι να κανει μεσα στην εβδομαδα και λιωνει μπαινει και ο κακος το αυτοκινητο δεν μπορει να κανει βημα και λεει την κυριακη δεν τρεχω, 6 ατομα στον αγωνα την κυριακη... Μπαινει ενα κομπο που δεν χρειαζεται πολυ practice για να κρατησεις το αυτοκινητο στην πιστα ασχετα απο το τι επιδοση θα κανει 21 ατομα στο grid. 15 ατομα που εχουν αγορασει το παιχνιδι και εχουν επενδυσει και σε εξοπλισμο δεν τρεχουν ολους τους αγωνες γιατι 1-2 ατομα μας εχουν ζαλισει με το ρεαλισμο. Το gathering το ειχαμε στο μυαλλο μας αυτοι που το ξεκινησαμε ως ενα αγωνα που θα μπαιναμε για να γουσταρουμε ο καθενας οπως του αρεσει να αποκτησουν εμπειρια οι απειροι σε αγωνες που μεχρι τοτε επαιζαν μονοι τους και τωρα βγαζουν και γλωσσα απο πανω, τα κομπο αποφασισαμε να πηγαινουν αλφαβητικα. Καπου στην πορεια χαθηκε η ουσια του θεματος και αρχισαμε να μετραμε το ποιος την εχει μακρυτερη, το ποιος οδηγει με paddles τη miura μετα βγηκε ενας απο την kunos και ειπε κατι και εμεις επρεπε να παμε να τρεχουμε με 90% grip γτ ειναι ρεαλιστικο και οι μισοι δεν μπορουν να κρατησουν στη πιστα το αυτοκινητο και μια δυο τρεις δεν ξαναηρθαν, σου λενε ειμαι που ειμαι αργος θα φαω ολο τον αγωνα να παλευω να κρατηθω στην πιστα που ειναι η ευχαριστηση σε αυτο? γτ να μην τον αφησουμε να ανοιξει το tc abs και να ερθει να τρεξει τελικα? Gathering δεν ειναι ? για την πλακα μας δεν τρεχουμε? ο Ακης ηταν μαλακας δλδ που εβαλε τη lotus 49 με tc και abs on στο silverstone για οποιον ηθελε... Ο μοναδικος που σκεφτηκε ποτε ολους τους αγωνιζομενους. Στις αλλες φορμουλες που παιζαμε συγκρουομενα ηταν ωραια δλδ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε συ ηλια και στο ρεαλισμο να το παμε.Ειναι ρεαλιστικο να τρεχεις σε αγωνα στην πιστα με λαστιχα δρομου?πουθενα δεν γινετε αυτο.Σε πιστα να πας να νοικιασεις supercar,με λαστιχα πιστας θα στο δωσουνε(στην πιστα εχεις αλλη αισθηση ο δρομος ειναι φαρδυς τα χιλιομετρα πολλα και τσιτα ολη την ωρα,του δρομου τα εχεις διαλυσει στο φτερο)

Σε ενα οποιοδηποτε αγωνα να πας ακομα και ερασιτεχνικο και οχι σε πιστα σε μια απλη ασφαλτινη αναβαση,θα υπαρχει σετ ελαστικων για αγωνα,δεν τρεχουν με απλα λαστιχα δρομου.

καπου διαβασα ειπαν οτι κατω απο το 95% γριπ αρχιζει και  εξομειωνει την βροχη

ειναι ρεαλιστικο να μου λες θα τρεξεις gt3 με λαστιχα hard γιατι ετσι μου κατεβηκε?για να τα δινει ο γ@#$%  κατασκευαστης κατι ξερει,δεν τα δινει γιατι ετσι του κατεβηκε

ειναι ρεαλστικο να επεμβαινεις στα χαρακτηριστικα ενος αυτοκινητου (γι αυτο υπαρχει το factory) η τις δυνατοτητες ενος αγωνα

 

καπου εχει χαθει το μετρο και ο ραελισμος παρεα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κλάψα σου , καταντά αηδία.

 

OFFICIAL car της KUNOS +  OFFICIAL πίστα της KUNOS + green track ( 94%) + λάστιχα τύπου TROFEO ( ναι σαν τα semilsicks που τρέχεις με την 458 ) = απόλυτα ρεαλιστικό .

 

Το ίδιο θα ήταν, αν σε έβαζα να τρέξεις με το Mclaren F1 GTR , στο nordschleife, με 8C και old track. Πάλι ρεαλιστικό είναι.

Και στα GT3 , αν σε έβαζα με hards, πάλι ρεαλιστικό είναι . Με αυτό τρέχουν στην πραγματικότητα.

 

Όποιον συνδιασμό και να βάλεις στο AC, είναι όσο πιο ρεαλιστικό μπορεί να γίνει ένα παιχνίδι το 2015.

 

Αυτό είναι το Assetto Corsa. Deal with it. Αν θα αντεπελξέθει κάποιος ή όχι , είναι δικό του θέμα.

 

Υ.Γ. Αυτό που λες για 95% κι βροχή , είναι μεγάλο ψέμα.

Υ.Γ.1. Το huayra με TC στο 3/4 , δεν έχει απολύτως καμία δυσκολία.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Μην μου το λες εμενα , πες τα σε αυτους που εχουν μπερδεψει το ρεαλισμο με την δυσκολια.

 

Άνοιξε λίγο ένα λεξικό να δεις τί σημαίνει ρεαλισμός και τα ξανα λέμε.

 

Υ.Γ. Η πλάκα είναι , ότι για να αποφύγω την γκρίνια έριξα πολύ νερό στο κρασί μου.

Το αρχικό combo ήταν με καιρό Vallelunga της Κυριακής , δλδ με 17C και σύννεφα.

Επίσης με cockpit camera forced. Δεν πιστεύω να τρέχει κανείς από το καπό του αυτοκινήτου του...

 

Τελευταίο σχόλιο. Το Assetto Corsa, φαντάζομαι το τρέχουμε, διότι ψάχνουμε ένα όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικό sim. Αλλιως θα παίζαμε Shift 3 (PCars).

 

Άρα εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω την γκρίνια. Και ούτε ποτέ μάλλον.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικα ειναι ολα, το θεμα ειναι να δωσεις τη δυνατοτητα και σε αλλους να μπουν να παιξουν.

Bmw M4/ 21

Miura/ 7-9

Κοιτα ποσος κοσμος θελει να παιξει και τον εχεις στην απεξω.

Δεν μπορουσε π.χ η Miura να μπει με παραπανω grip? οχι δεν ηταν ρεαλιστικο...

Γιαυτο λεω οτι κανενας δεν σκεφτεται τους αλλους.

Ηρθε η σειρα σου να βαλεις κομπο? ωραια πες μας πιστα και αυτοκινητο και τελος, το grip θα ειναι στο 95 στο practice και θα τελιωνει με 98-99 tc abs stab ελευθερα να τρεξει οποιος θελει.

Τα υπολοιπα στο cup.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν υπαρχει γκρινια , ουτε οι μεν θα περασουν καλα ουτε οι δε.
Αν μπαινετε με σκατα ψυχολογια λεγοντας τι αηδια αμαξι , πιστα , καιρος ειναι αυτος και γενικα , ολα να σας φταινε.Ουτε καλυτεροι θα γινετε , ουτε θα ευχαριστηθειτε το παιχνιδι..
Θυμαμαι τον Τασο στον αγωνα με το alfa romeo στο cup.Να τον εχω να μου λεει "Τι μλκια αμαξι" "Τι απαισιο combo" "Αν δεν ηταν το cup και εσυ δε θα ετρεχα"
Απλα του ειπα ενα σκασε :p , αυτο ειναι τωρα αυτο θα μαθεις και αναγκαστικα το εμαθε.Ενταξει ηταν cup και οχι "ρεπο"
Επισης μπορει ΟΛΑ να ειναι ρεαλιστικα.Καποια να ειναι πιο ευκολα και καποια πιο δυσκολα.

Και μιας και μιλαμε για δυσκολα combos , δε θυμαμαι να γκρινιαξε κανενας ετσι με το combo του @panosdimp με την lotus 98T @spa. Απλα τοτε υπηρχε παραπανω θεληση και λιγοτερη γκρινια.
Επισης ,το παιρναμε στην πλακα και τον πειραζαμε για το τι πηγε και επελεξε.
Και το grid ηταν διπλασιο νομιζω τοτε απο οτι τωρα.
Μιλαμε για ενα combo που οσα back to pits δεν ειχα κανει μεχρι τοτε , τα εκανα εκεινη την εβδομαδα.Οπως και το παιχνιδι ακουσε πολλα γλυκολογα απο το στομα μου.

Ηλια , εισαι αδικος.Ειμαι ο μοναδικος που σκεφτομαι τους αλλους και καθε φορα φωναζω σε ολους το σκεπτικο μου,τα combos να ειναι προσιτα για ολους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικα ειναι ολα, το θεμα ειναι να δωσεις τη δυνατοτητα και σε αλλους να μπουν να παιξουν.

Bmw M4/ 21

Miura/ 7-9

Κοιτα ποσος κοσμος θελει να παιξει και τον εχεις στην απεξω.

Δεν μπορουσε π.χ η Miura να μπει με παραπανω grip? οχι δεν ηταν ρεαλιστικο...

Γιαυτο λεω οτι κανενας δεν σκεφτεται τους αλλους.

Ηρθε η σειρα σου να βαλεις κομπο? ωραια πες μας πιστα και αυτοκινητο και τελος, το grip θα ειναι στο 95 στο practice και θα τελιωνει με 98-99 tc abs stab ελευθερα να τρεξει οποιος θελει.

Τα υπολοιπα στο cup.

Έχω κάνει κάτι διαφορετικό ? :huh::unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικα ειναι ολα, το θεμα ειναι να δωσεις τη δυνατοτητα και σε αλλους να μπουν να παιξουν.

Bmw M4/ 21

Miura/ 7-9

Κοιτα ποσος κοσμος θελει να παιξει και τον εχεις στην απεξω.

Δεν μπορουσε π.χ η Miura να μπει με παραπανω grip? οχι δεν ηταν ρεαλιστικο...

Γιαυτο λεω οτι κανενας δεν σκεφτεται τους αλλους.

Ηρθε η σειρα σου να βαλεις κομπο? ωραια πες μας πιστα και αυτοκινητο και τελος, το grip θα ειναι στο 95 στο practice και θα τελιωνει με 98-99 tc abs stab ελευθερα να τρεξει οποιος θελει.

Τα υπολοιπα στο cup.

Λιάκο υπήρχε ένα τραγουδάκι που έλεγε πολύ μιλάς λίγο οδηγάς την τελευταία λέξη την άλλαξα γιατί θα την έκοβε η λογοκρισία!

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να φυγω για ολλανδια τελος σεπτεμβρη τελικα δεν εκατσε γιατι εκλεισε το airfasttickets (εχασα 130 ευρω με τις μαλακιες τους..) ε μετα ηρθαν αλλα στην μεση και περιμενω ποτε θα φυγω μπας και βρω καμια δουλεια και παρω κανα καλο Pc να ξαναρθω εδω να γελασω  :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη ακόμα, καθώς είμαι άσχετος επί του θέματος. ΟΜΩΣ σαν ολόφρεσκος στην παρέα σας, όλα τα παραπάνω με προβληματίζουν.

Εγώ ξέρω ότι το Assetto Corsa είναι ένα από τα top sim που υπάρχουν αλλά δεν παύει να είναι... παιχνίδι. Άρα μπαίνουμε σε αυτό για να περάσουμε καλά. Αφήστε τις γκρίνιες λοιπόν και βρείτε δημοκρατικά μία φόρμουλα με κοινό άξονα την διασκέδαση και όχι την πρωτιά.

Επίσης ακριβώς επειδή το AC είναι sim (αρκετά κοντά στην πραγματικότητα...) φυσικά και η Pagani είναι ζόρικη στην οδήγηση, "γυρίζει", βγάζει και μούτρα "αν και εφόσον"... Αυτή είναι η μαγεία λοιπόν. Να βρεις τρόπο να οδηγήσεις. Πολλές φορές δεν τα καταφέρνεις αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχεις περάσει καλά...

Αυτά από έναν εντελώς rookie επί του AC και των sim γενικότερα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη ακόμα, καθώς είμαι άσχετος επί του θέματος. ΟΜΩΣ σαν ολόφρεσκος στην παρέα σας, όλα τα παραπάνω με προβληματίζουν.

Εγώ ξέρω ότι το Assetto Corsa είναι ένα από τα top sim που υπάρχουν αλλά δεν παύει να είναι... παιχνίδι. Άρα μπαίνουμε σε αυτό για να περάσουμε καλά. Αφήστε τις γκρίνιες λοιπόν και βρείτε δημοκρατικά μία φόρμουλα με κοινό άξονα την διασκέδαση και όχι την πρωτιά.

Επίσης ακριβώς επειδή το AC είναι sim (αρκετά κοντά στην πραγματικότητα...) φυσικά και η Pagani είναι ζόρικη στην οδήγηση, "γυρίζει", βγάζει και μούτρα "αν και εφόσον"... Αυτή είναι η μαγεία λοιπόν. Να βρεις τρόπο να οδηγήσεις. Πολλές φορές δεν τα καταφέρνεις αλλά το σίγουρο είναι ότι θα έχεις περάσει καλά...

Αυτά από έναν εντελώς rookie επί του AC και των sim γενικότερα.

επρεπε να εισουν οταν ειχαμε βαλει τα gt3 Μαζι με την Laf το Pagani και την p1 σελιδες και σελιδες για το πως ηταν το πιο fail combo κτλ κτλ κτλ  :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.