Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος parginos έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους, μετά από πολύ καιρό που ήθελα να αρχίσω να παίρνω μέρος στο φόρουμ, τώρα βρήκα τον χρόνο.

Είμαι ο Βαγγέλης και είμαι καλά... Όχι αυτό είναι από άλλη συνάντηση :D 

Είμαι από Κέρκυρα και ασχολούμαι λίγο καιρό με sim racing. Τον τελευταίο καιρό έχω κολλήσει με τους αγώνες στο race department, πιο πολύ με το raceroom, αλλά όποτε με βολεύει και assetto.

Ελπίζω να βολεύουν οι ώρες που τρέχετε και να σας κάνω παρέα.

Θα χρειαστώ λίγο βοήθεια με τους κανόνες, πότε βγαίνει το πρόγραμμα, αν χρησιμοποιείτε pass στον σερβερ και αν χρησιμοποιείτε  Team Speak? κτλ. κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα. ;)

Καλως ήρθες.

Καταρχάς, υπάρχει ο server με όνομα thelab.gr

Μπαίνεις όποτε θες για practice.

Τις ημέρες του αγώνα (Πέμπτη ή Παρασκευή), κλειδώνει συνήθως 2 ώρες πριν τον αγώνα, με password που ανακοινώνεται από το θέμα του εκάστοτε αγώνα.

Για επικοινωνία, έχουμε πρόσφατα μεταφερθεί στο discord. Δες εδώ

 

Καλή αρχή, οτιδήποτε θες να ρωτήσεις εδώ είμαστε.

 

Είσαι με τιμονιέρα?

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος parginos έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους, μετά από πολύ καιρό που ήθελα να αρχίσω να παίρνω μέρος στο φόρουμ, τώρα βρήκα τον χρόνο.

Είμαι ο Βαγγέλης και είμαι καλά... Όχι αυτό είναι από άλλη συνάντηση :D 

Είμαι από Κέρκυρα και ασχολούμαι λίγο καιρό με sim racing. Τον τελευταίο καιρό έχω κολλήσει με τους αγώνες στο race department, πιο πολύ με το raceroom, αλλά όποτε με βολεύει και assetto.

Ελπίζω να βολεύουν οι ώρες που τρέχετε και να σας κάνω παρέα.

Θα χρειαστώ λίγο βοήθεια με τους κανόνες, πότε βγαίνει το πρόγραμμα, αν χρησιμοποιείτε pass στον σερβερ και αν χρησιμοποιείτε  Team Speak? κτλ. κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα. ;)

Να μην το παραμελήσουμε το r3e όμως, έτσι? Είμαστε που είμαστε 3 και ο κούκος, δεν μας παίρνει για απώλειες :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολακι να ξεκολλήσω απο το R3E... :p

Γενικά είμαστε τυχεροί που έχουμε τόσες πολλές και καλές επιλογές.

 

38 minutes ago, liakjim said:

 

Για επικοινωνία, έχουμε πρόσφατα μεταφερθεί στο discord. Δες εδώ

 

Το κατέβασα το discord, απλά δεν ξέρω, υπάρχει κάποιο γκρουπ που πρέπει να μπω η κάτι τέτοιο? Το λινκ που έχει στο θέμα που μου εστειλες δεν δουλεύει.  :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, parginos said:

Το κατέβασα το discord, απλά δεν ξέρω, υπάρχει κάποιο γκρουπ που πρέπει να μπω η κάτι τέτοιο? Το λινκ που έχει στο θέμα που μου εστειλες δεν δουλεύει.  :unsure:

 

https://discordapp.com/invite/013vEzK3GV7V8nBI8

 

Στο join new server βάλε αυτό το link ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος parginos έγραψε:

Το κατέβασα το discord, απλά δεν ξέρω, υπάρχει κάποιο γκρουπ που πρέπει να μπω η κάτι τέτοιο? Το λινκ που έχει στο θέμα που μου εστειλες δεν δουλεύει.  :unsure:

Καλως μας ηρθες Βαγγελη και ελπιζω να εισαι αργος, μη μας βγεις alien και εσυ γιατι θα κανω uninstall :hehe:

 

Tο λινκ για το discord για το group ειναι αυτο που ειναι λιγο παρακατω στη σελιδα που λεει permanent invite και οχι αυτο που ειχε μπει στην αρχη:

Ποσταρε αν θες και το ονομα στο steam να σε βρισκουμε...

Εμεις θα τα λεμε και στο R3E...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wolves said:

Καλως μας ηρθες Βαγγελη και ελπιζω να εισαι αργος, μη μας βγεις alien και εσυ γιατι θα κανω uninstall :hehe:

 

Tο λινκ για το discord για το group ειναι αυτο που ειναι λιγο παρακατω στη σελιδα που λεει permanent invite και οχι αυτο που ειχε μπει στην αρχη:

Ποσταρε αν θες και το ονομα στο steam να σε βρισκουμε...

Εμεις θα τα λεμε και στο R3E...

Nah nah nah nah σε πρόλαβα , σε πρόλαβα !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος parginos έγραψε:

Γενικά είμαστε τυχεροί που έχουμε τόσες πολλές και καλές επιλογές.

Αυτά τα ειρηνευτικά αλλού σε παρακαλώ, δε θέλουμε τέτοια. Εδώ πηγαίνουμε οι ίδιοι 5-6 από thread σε thread και τρωγώμαστε για το ποιό είναι το υπέρτατο sim. Όχι τίποτα άλλο, έχω στοκάρει ποπ κορν και θα μου μείνει αφάγωτο.

 

Αστειεύομαι ασφαλώς.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:D

Ειπα να μπω σιγα σιγα.... Αλλα για να μην παει το ποπ κορν αφαγωτο κατι θα κανουμε.... χαχαχα

 

Το υπερτατο sim... Χμμμ Γραφικα Pcars, Ηχος R3E, physics AC, ΑΙ automobilista, Career χμμμμ F1 2016 (λεμε τωρα). Αυτο θα ηταν το υπερτατο sim για μενα.

Έγινε επεξεργασία από parginos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πουθενα το RF2 :hehe:

 

Ξερω ξερω τα θελει ο πισινος μου :hehe:

 

Καλως ηρθες Ευαγγελε....

Απο σερβερς εχουμε αρκετους.Ο βασικος ειναι ο Thelab.gr

Υπαρχει και ο Tango που κατα καιρους φτιαχνουμε ασχετα combos με του thelab για να σπαει η μονοτονια.

Υπαρχουν και αλλοι δυο (wamta & CLC) αλλα εκει διοργανωνουμε cups οπως και στου Tango.

 

Απο κανονες εφοσων ερχεσαι απο online sim, θα γνωριζεις τα βασικα περι σεβασμου και κανονων εντος πιστας :)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

 

To RF2 θα το εβαζα στην κατηγορια FFB αλλα το ξεχασα, σχωρα με :D

 

Γι αυτους τους κανονες ψαχνουμε γκρουπ, γιατι σε ανοιχτους δεν ειναι για την ηλικια μου ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από απαίτηση κάποιων, πήγαμε το gatherings καθημερινή. 

Αποτέλεσμα:

1. Αυτοί που το ζήτησαν, δεν εμφανίστηκαν.

2. Χάσαμε σημαντικά άτομα ( πχ Παναγιωτηδες ).

3. Νιώθω ότι έχασα practice, αλλά αυτό είναι προσωπικό.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το όφελος που αντισταθμίζει το 2?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Μετά από απαίτηση κάποιων, πήγαμε το gatherings καθημερινή. 

Αποτέλεσμα:

1. Αυτοί που το ζήτησαν, δεν εμφανίστηκαν.

2. Χάσαμε σημαντικά άτομα ( πχ Παναγιωτηδες ).

3. Νιώθω ότι έχασα practice, αλλά αυτό είναι προσωπικό.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το όφελος που αντισταθμίζει το 2?

Δεν τους χασαμε, μπορεις να τους βρεις αλλου...

Προσωπικα, το παιχνιδι αυτο καθαυτο ειναι το λιγοτερο που με απασχολει.

Χ3στηκα για τα ffb τα physics και τις λοιπες π@παριες που ετσι και αλλιως απεχουν ετη φωτος απο την πραγματικοτητα. Οποιος πιστευει το αντιθετο, απλα περαστικά του...

Αυτο που αναζητω ειναι η καλη παρεα και η διασκεδαση.

Ειναι και ο λογος που θα αγοραστει το rf2 (να δουμε ποτε....)

Καποια στιγμη ομως κατασταλαξτε καπου γιατι ολο σε εξοδα με βαζετε...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε Κωστη να δωσω φραγκα για να παιζω το outrun του '92 :hehe: μονο κ μονο για την παρεα....(αν κ σας παω ολους οπως θα ελεγε κ ο Μακαριστος):)

 

AC και ας παιζω μονος μου...

 

Το οπτικο κομματι ενος παιχνιδιου για μενα ειναι το σημαντικοτερο...αν τωρα θελω πραγματικο ffb βαζω μια 4δα slick στο rallye και παω μια βολτα απο Μεγαρα

 

Ο  καθείς βεβαια ειναι ελευθερος να του αρεσει οποιο παιχνιδι θελει

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, liakjim said:

2. Χάσαμε σημαντικά άτομα ( πχ Παναγιωτηδες ).

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το όφελος που αντισταθμίζει το 2?

O @rapid_fast παράτησε το AC αν κατάλαβα καλά για το rf2. Και Κυριακή να κάναμε τα races δεν ξέρω αν θα εμφανιζόταν. O @panosdimp από την άλλη ακολούθησε τον rapid fast. Αν κατάλαβα λάθος διορθώστε με.

 

8 minutes ago, wolves said:

Χ3στηκα για τα ffb τα physics και τις λοιπες π@παριες που ετσι και αλλιως απεχουν ετη φωτος απο την πραγματικοτητα. Οποιος πιστευει το αντιθετο, απλα περαστικά του...

Αυτο που αναζητω ειναι η καλη παρεα και η διασκεδαση.

 

Μαζί σου για την παρέα, αλλά μέχρι ένα σημείο. Αν η παρέα αποφασίσει ότι βαρέθηκε το AC και πάει σε παιχνίδι που προσωπικά δε μου αρέσει (πχ raceroom), το θεωρώ απίθανο να είμαι μπαίνω συχνά. Στα @@ σας θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο, απλά το αναφέρω. :D

 

Αν πάντως νομίζεις ότι τα physics απέχουν από την πραγματικότητα, αυτό σημαίνει μάλλον ότι δεν έχεις οδηγήσει αυτοκίνητο στην πίστα, αλλά ούτε έχεις διαβάσει reviews αυτοκινήτων.. Μου είχε φανεί φοβερά αστείο το πόσο κοντά ήταν η αίσθηση του LFS που έπαιζα τότε όταν πρωτομπήκα σε πιστα. Έχω οδηγήσει FF, FR, RR, MR, 4wd σε πίστα και δε μπορώ να πω ότι βλέπω μεγάλες διαφορές από αυτό που μας δίνουν τα σύγχρονα sims σαν αίσθηση.

Για τα race cars δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά πολλές φορές όταν διαβάζω/ακούω συνεντεύξεις οδηγών αγώνων, τα σχόλιά τους μου θυμίζουν συζητήσεις και διαπιστώσεις που γίνονται στα sims. To μεγάλο κενό αυτή τη στιγμή στα οικειακά sims που έχουμε είναι η αδυναμία προσομοίωσης των g forces.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

To μεγάλο κενό αυτή τη στιγμή στα οικειακά sims που έχουμε είναι η αδυναμία προσομοίωσης των g forces.

Μπορω αν θες οταν παιζεις να ερχομαι να σου κουναω την καρεκλα περα δωθε..

Με ανταλλαγμα κανενα ιδιαιτερο 

E?ε???

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Αν πάντως νομίζεις ότι τα physics απέχουν από την πραγματικότητα, αυτό σημαίνει μάλλον ότι δεν έχεις οδηγήσει αυτοκίνητο στην πίστα, αλλά ούτε έχεις διαβάσει reviews αυτοκινήτων.. Μου είχε φανεί φοβερά αστείο το πόσο κοντά ήταν η αίσθηση του LFS που έπαιζα τότε όταν πρωτομπήκα σε πιστα. Έχω οδηγήσει FF, FR, RR, MR, 4wd σε πίστα και δε μπορώ να πω ότι βλέπω μεγάλες διαφορές από αυτό που μας δίνουν τα σύγχρονα sims σαν αίσθηση.

Για τα race cars δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά πολλές φορές όταν διαβάζω/ακούω συνεντεύξεις οδηγών αγώνων, τα σχόλιά τους μου θυμίζουν συζητήσεις και διαπιστώσεις που γίνονται στα sims. To μεγάλο κενό αυτή τη στιγμή στα οικειακά sims που έχουμε είναι η αδυναμία προσομοίωσης των g forces.

 

Ο Lylankor που έχει το vive και το έχει δοκιμάσει σε lfs (απο ότι μου είπε σε αυτό παίζει μόνο προς το παρόν), μου είχε πει,  οτι το πιό περίεργο που ένιωσε με τα vr στο lfs είναι ότι περιμένεις να έρθουν τα g στο φρενάρισμα και τις στροφές και δεν έρχονται. :):):) 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.