Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

πριν 9 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

 

Περίεργο, γιατί στους αγώνες του The Lab το app για την ταχύτητα κατά την είσοδο στα pits δούλευε μια χαρά, εκτός αν δεν είναι το ίδιο ή δεν φταίει αυτό...

Δεν ήτανε το ίδιο δυστυχώς. Λάθος δικό μου που το πρότεινα, καθότι το ACRL_pit που χρησιμοποιούσαμε για να βλέπουμε την ταχύτητα εισόδου μας, τελικά έχει "κρυφή" επιλογή να logάρει και τους άλλους, όχι μόνον εμάς που δείχνει, που ανακάλυψα δυστυχώς σήμερα. Έχω προτείνει την εφαρμογή του, αν αποφασίσουν να επαναφέρουν τον κανόνα. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι υποχρεωτικό για να καταγράψει τα δεδομένα να το έχουν όλοι, συστήνεται όμως να το βάλουν ώστε να έχουν τον έλεγχο/γνώση και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Tο παρακάτω βίντεο ανήκει στην κατηγορία #mustsee #mustwatch και δείτε το πριν το κατεβάσουν! Απίστευτος αγώνας για το πρωτάθλημα #GT3 της F1axion στην Monza Eni Circuit. Φανταστική εκκίνηση και μάχες πέρα απο τα όρια σε σκηνοθεσία Lefteris Axiotis και περιγραφή Spiros Μποζινάκη!
#f1axiongt3 #monza #assetocorsa #italiangp #hardbraking
Έγινε επεξεργασία από Silkman77
  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην χάσετε απόψε τον 6ο γύρο του πρωταθλήματος #GT3 της F1axion απο το μαγευτικό Circuit de Spa-Francorchamps!! H μάχη για τον τίτλο κορυφώνεται καθώς απομένουν μόλις 3ς αγώνες! 
21:15 σας περιμενούμε στη ζωντανή μετάδοση εδώ:www.youtube.com/f1axiontv
Στην περιγραφή ο Spiros Μποζινάκης και στη σκηνοθεσία ο Lefteris Axiotis
#f1axiongt3 #simracing #assetocorsa #spa #eaurouge

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ!! Απόψε ζωντανά απο το κανάλι της F1axion ο προτελευταίος αγώνας για το πρωτάθλημα #GT3 στην πίστα Red Bull Ring. Ποια ομάδα θα πιάσει τον ταύρο απο τα κέρατα; Ferrari Nissan GTR Nismo, ή Lamborghini ; Μην χάσετε στις 21:15 σε περιγραφή Spiros Μποζινάκης και Lefteris Axiotisτον κρίσιμο αγώνα με ενα κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:
www.youtube.com/f1axiontv
#f1axion #f1axiongt3 #redbullring #simracing #assetocorsa

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@PolomanGR Δεν ξέρω αν θα ήταν δυνατό, να έρθουμε σε επικοινωνία με την διαχείριση της F1axion @Silkman77, για να γίνει μια ανοικτή πρόσκληση στα μέλη της, μιας και επανεκκινούμε τις διαδικασίες εδώ. Σίγουρα αρκετοί ενδιαφέρονται να απασχοληθούν μέχρι την έναρξη του επομένου, οπότε μπορεί να γίνει win-win!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

@PolomanGR Δεν ξέρω αν θα ήταν δυνατό, να έρθουμε σε επικοινωνία με την διαχείριση της F1axion @Silkman77, για να γίνει μια ανοικτή πρόσκληση στα μέλη της, μιας και επανεκκινούμε τις διαδικασίες εδώ. Σίγουρα αρκετοί ενδιαφέρονται να απασχοληθούν μέχρι την έναρξη του επομένου, οπότε μπορεί να γίνει win-win!

Υπαρχει το facebook για οσους θελουν να βλεπουν,και κανω κοινοποιηση και στην σελιδα greek sim racers,οπου φανταζομαι ειναι οι περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά άνετα απο εμάς κανένα πρόβλημα απόλυτως να διοργανώσετε οτι σας ευχαριστεί και εννοείται έχει κόσμο απο εκει που λυσσάει και ενδιαφέρεται και θα θέλει να πάρει μέρος οποτε βουρ στο ψητό! 

Link to comment
Share on other sites

΄Εχετε δοκιμάσει ποτέ το KMR (kissmyrank plugin)?

Δοκιμάστε σε έναν σερβερ http://acstuff.ru/s/q:race/online/join?ip=86.250.87.195&httpPort=8501

 

Σας δίνει εικονικά χρήματα, τα οποία αυξάνουν/μειώνονται ανάλογα με την συμπεριφορά σας , νίκες κτλ.

 

Δοκιμάστε το να δείτε πως πάει , έχει πολύ καλά αποτελέσματα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

΄Εχετε δοκιμάσει ποτέ το KMR (kissmyrank plugin)?

Δοκιμάστε σε έναν σερβερ Content Manager

 

Σας δίνει εικονικά χρήματα, τα οποία αυξάνουν/μειώνονται ανάλογα με την συμπεριφορά σας , νίκες κτλ.

 

Δοκιμάστε το να δείτε πως πάει , έχει πολύ καλά αποτελέσματα.

Κάναμε μια δοκιμή σε έναν αγώνα του GT3, αλλά δυστυχώς έδινε ποινές "drive through" χωρίς να γίνεται αντιληπτό πάντα το γιατί. Ίσως ήθελε περισσότερη δουλειά το configuration, κάποιο bug, δεν το έψαξα περισσότερο γιατί προς στιγμήν δεν ήταν αξιόπιστο. Αλλά υπάρχει και πρόβλημα όταν δώσει μία ποινή, πως την αναγράφει μία φορά στον χρήστη ως "server message" επάνω και για όσο το δείχνει, αν το δεις το είδες. Δυστυχώς δεν παραμένει κάπου ως σημαία ή με κάποια άλλη ένδειξη και γενικά δεν χρησιμοποιεί το σύστημα ποινών του AC.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνουμε αλλιώς απο δω και μέχρι το καλοκαίρι με το Combo,όποιος ενδιαφέρεται να βαλει,να μου στέλνει πμ,και γω θα τα βάζω με κάποια σειρά.

Αν δεν υπάρχει πρόταση,βάζω ότι θέλω εγώ.

Θα προσπαθήσω να μην έχω συνεχόμενα παρόμοια combo,οπως επίσης οχι συνεχόμενα mod.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχει μείνει εναμιση μηνας ακόμα για την "λήξη" του σερβερ μας και ειναι η περιοδος που πρεπει να ξεκινησει το τοπικ για να δουμε αν και ποιοι θέλουν να συμμετεχουν και αυτη την χρονιά.

 

Ομως,όπως ειναι αρκετά εμφανές απο πέρσι στα τελειώματα αλλα πιο έντονα φέτος,το ενδιαφέρον για casual race weekends εχει μειωθεί,και πρεπει πρώτος να παραδεχτώ,οτι ενώ στην αρχή άλλαζα το προγραμμα μου για να τρέξω,πλέον τρέχω μόνο αν βολεύει.

 

Η πρόταση μου,εφόσον υπάρχει η επιθυμία να συνεχίσουμε και φέτος,μιας και το ACC μας περιορίζει μονο σε GT3,ειναι να κάνουμε αντι για 1 κομπο καθε βδομάδα,ενα "έτησιο" πρωτάθλημα,απο μικρά (μηνιαία) cup,οπου θα βγει ένας "πρωταθλητής" στην σεζον,και ενας καθε μηνα.

 

Εξηγώ:

8-9 μινι καπ που το καθένα θα τρέχει σερι στην παρακάτω μορφή:

1 Αμαξι (Τα αμαξια θα βγουνε με ψηφοφορια) - 4 πιστες -αγώνες (Θα δημιουργησω ενα "pool" με όλες τις kunos + οσες τρέχουν στο SRS επειδη θεωρω οτι ειναι δοκιμασμενες και αξιζουν,και σε καθε cup θα βγαινουν 4 τυχαιες)

Ο νικητής θα βγαινει με τον τρόπο που τρέξαμε το καλοκαιρινό cup,αλλα σταθμισμένα,δηλαδη:

Αντι να παίρνουν πόντους οι απώντες,στο τελός καθε μήνα οι πόντοι κάθε οδηγού θα διαιρούνται με το ποσους αγώνες εχει τρέξει μείον ένα (ή λιγο παραπάνω για να επιβραβεύεται το τακτικότερο μέλος)

πχ 2 οδηγοι,ο ενας εχει τρέξει 2 αγώνες και τους κέρδισε και τους δυο,αρα 2 ποντους,ο αλλος ετρεξε 3 και κέρδισε 1,στους αλλους βγήκε 2ος. =>

α=2/2-1=2 β=5/2=2,5, ή αν βάλω -1,5 => α=4 β=3,33

(Τον ιδανικό αριθμό θα τον βρουμε.)

 

Στο τέλος του χρόνου ο νικητής θα βγει βαση τον 6 καλύτερων αποτελεσμάτων της χρονιάς.

 

Πως σας φαινεται;

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@liakjim Αλήθεια,περίμενα να είσαι σε αυτούς που θα έψηναν κάτι τέτοιο;

 

Το ανέφερα πρωτα εδώ για να το συζητήσουμε οπότε,αν θες να μου εξηγήσεις τι σου φαίνεται λάθος σε κάτι τέτοιο;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.