Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@PolomanGR εννοειται φτιαχνεις καινουργιο ποστ με οτι αφορα το πρωταθλημα για συμμετοχες, κοστος , επαθλο , τροποι διεξαγωγης κλπ κλπ. Οπως κανουμε σε καθε πρωταθλημα για να τα εχουμε μαζεμενα και μη χαθουνε εδω :)

 

edit: α ειπες οτι θα φτιαξεις ok :p

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσα χωρις δευτερη σκεψη, συμφωνω και γω στο να υπαρχει καποιο αντιτιμο συμμετοχης.

Αν χρειαστει κατι σε θεμα οργανωσης και μπορω να βοηθησω δεν θα πω οχι.

 

Edit. Υπαρχει δυνατοτητα οποιος θελει να δοκιμασει να κανει δικο του σκιν ή ακολουθουμε συγκεκριμενη γραμμη?

Έγινε επεξεργασία από thetsakvr46
Edit
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως και εγω ειμαι μεσα για το πρωταθλημα , και δεν εχω θεμα στο να υπαρχει ενα μικρο χρηματικο αντιτιμο. Επισης για το πρωταθλημα λεμε με τον @JohnSyllaios να κλεισουμε την τριαδα της ομαδας με ενα φιλο αρκετα καινουριο στο assetto, που θελει να ξεκινησει πιο σοβαρα την ενασχοληση του. Σημερα- αυριο θα εχει κανει sign up και στο lab και θα τον δειτε συντομα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Ξέχασες να κάνεις tag και τα "καινούργια" παιδιά.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι,πηρα απλως τα τελευταία ετοιμα ταγκ,θα μεριμνήσω στο καινουργιο τοπικ

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Ξέχασα να πω ότι θα συμφωνουσα σε μικρό χρηματικό αντίτιμο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν θα υπαρξει αντιτιμο αυτην την φορα γιατι δεν θελω να ασχοληθω με το μαζεμα,και θελω ετοιμα τα παντα μεχρι αρχες γεναρη ωστε να τρεξουμε απο τα μέσα.

πριν 43 λεπτά, το μέλος thetsakvr46 έγραψε:

Μεσα χωρις δευτερη σκεψη, συμφωνω και γω στο να υπαρχει καποιο αντιτιμο συμμετοχης.

Αν χρειαστει κατι σε θεμα οργανωσης και μπορω να βοηθησω δεν θα πω οχι.

 

Edit. Υπαρχει δυνατοτητα οποιος θελει να δοκιμασει να κανει δικο του σκιν ή ακολουθουμε συγκεκριμενη γραμμη?

Οτι σκιν θέλετε,απλα ιδιο οι τρεις τις καθε ομαδας,και να υπάρχουν τα λογοτυπα του thelab και του assetto corsa greek community για ομοιομορφια,οπως επίσης συγκεκριμένη γραμματοσειρά για τα νούμερα.

Θα δωσω psd ετοιμο με αυτα.

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ δύσκολα θα μπορέσω να τρέξω,ανάλογα και τη μέρα-ώρα βέβαια. Μια ένσταση μόνο όσον αφορά τις ομάδες τριών οδηγών. Μου φαίνεται μεγάλος ο αριθμός και θα προτιμούσα το κλασσικό με δύο οδηγούς και δύο βαθμολογίες(οδηγών-ομάδων) ξεχωριστά. Το να βαθμολογείται η συγκομιδή βαθμών των καλύτερων αποτελεσμάτων των δυο οδηγών μου φαίνεται άκυρο εντελώς μιας και ο κόπος του τρίτου πάει χαμένος. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Το να βαθμολογείται η συγκομιδή βαθμών των καλύτερων αποτελεσμάτων των δυο οδηγών μου φαίνεται άκυρο εντελώς μιας και ο κόπος του τρίτου πάει χαμένος. 

 

Συμφωνώ, ποιο το νόημα να τρέχει ο τρίτος στην ομάδα, τότε;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Εγώ πολύ δύσκολα θα μπορέσω να τρέξω,ανάλογα και τη μέρα-ώρα βέβαια. Μια ένσταση μόνο όσον αφορά τις ομάδες τριών οδηγών. Μου φαίνεται μεγάλος ο αριθμός και θα προτιμούσα το κλασσικό με δύο οδηγούς και δύο βαθμολογίες(οδηγών-ομάδων) ξεχωριστά. Το να βαθμολογείται η συγκομιδή βαθμών των καλύτερων αποτελεσμάτων των δυο οδηγών μου φαίνεται άκυρο εντελώς μιας και ο κόπος του τρίτου πάει χαμένος. 

 

Γιατί μπορεί σε έναν αγώνα να λείπει ο ένας, στον άλλον ο άλλος, οπότε επειδή οι 2 μαζεύουν βαθμούς, η ποινή για την έλλειψη αυτή , είναι πολύ μικρότερη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Εγώ πολύ δύσκολα θα μπορέσω να τρέξω,ανάλογα και τη μέρα-ώρα βέβαια. Μια ένσταση μόνο όσον αφορά τις ομάδες τριών οδηγών. Μου φαίνεται μεγάλος ο αριθμός και θα προτιμούσα το κλασσικό με δύο οδηγούς και δύο βαθμολογίες(οδηγών-ομάδων) ξεχωριστά. Το να βαθμολογείται η συγκομιδή βαθμών των καλύτερων αποτελεσμάτων των δυο οδηγών μου φαίνεται άκυρο εντελώς μιας και ο κόπος του τρίτου πάει χαμένος. 

 

πριν 48 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

 

Συμφωνώ, ποιο το νόημα να τρέχει ο τρίτος στην ομάδα, τότε;

Δεν καταλαβες,θα εχουμε κανονικά βαθμολογίες οδηγών - ομάδων.

Αναλύω:

Καθε οδηγός βαθμολογείτε ατομικά σε όλους τους αγώνες,στο τέλος αφαιρείται το χειρότερο του αποτέλεσμα.

Κάθε ομάδα σε κάθε αγώνα παίρνει βαθμούς απο τους 2 ψηλότερα βαθμολογημένους οδηγούς της,ο τρίτος μπορεί να κόψει κανονικά βαθμους παρολαυτα απο τις υπόλοιπες ομάδες.

πχ,τερματιζουμε 1ος 3ος 5ος

ο 1ος ατομικά παιρνει ας πουμε 12

ο 3ος 8

ο 5ος 6

 

Η ομάδα 20.

 

 

Γενικά ο σκοπός είναι να ελαττώσουμε την ζημιά απο τυχών απουσίες.

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.